Şimdi Ara

Reflu ameliyati olan varmi arkadaslar. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
216
Cevap
8
Favori
69.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GüvenlikMurat

selam arkadaşlar ben potur konu sahibi.

Ameliyatı 30 temmuz 2016 da oldum 3 sene geçti. ilaç içmiyorum. yanma ayda yılda 1 oluyor sebebini bilmiyorum. ama eskiye göre çok çok iyiyim ilaç aldığımda bile yanıyordum. şu an normal insanlar gibi herşeyi yiyip içiyorum spor yapıp ağırlığa giriyorum 0 sorun var
    Hocam ağırlığa girme aman diyim dikkat et. Ağırlık karın içi basıncını arttırıyor, o da zaten sizin rahatsızlığa sebep olan şey vakti zamanında. Ben de iyi oldum sandım, üç ay spora gittim dördüncü ay ağırlıkları arttırınca sabah mide bulantısıyla uyanmaya başladım eskisi gibi, doktorla görüşüp anında kestim sporu. Barfiks çeksem bile rahatsız ediyor, ama şınav, mekik ve bazı izole hareketler rahatsız etmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1F943E7C5

Hocam ağırlığa girme aman diyim dikkat et. Ağırlık karın içi basıncını arttırıyor, o da zaten sizin rahatsızlığa sebep olan şey vakti zamanında. Ben de iyi oldum sandım, üç ay spora gittim dördüncü ay ağırlıkları arttırınca sabah mide bulantısıyla uyanmaya başladım eskisi gibi, doktorla görüşüp anında kestim sporu. Barfiks çeksem bile rahatsız ediyor, ama şınav, mekik ve bazı izole hareketler rahatsız etmiyor.

Alıntıları Göster
    2 sene yasaktı. 3 sene oldu artık sanmıyorum bir şey olacağını 3 aydır yapıyorum spor

• rene54 R kullanıcısına yanıt
    Gecmis olsun hocam, ayni sekilde arkadasimda ayni rahatsizligi (sirt agrisi) donem donem yaşıyor. Reflü bir çok şeyi yapabiliyor. https://www.youtube.com/watch?v=TiuBUChpw6A
    Burda detayli semptomlari bahsediliyor.
  • quote:

Ameliyatı 30 temmuz 2016 da oldum 3 sene geçti. ilaç içmiyorum. yanma ayda yılda 1 oluyor sebebini bilmiyorum. ama eskiye göre çok çok iyiyim ilaç aldığımda bile yanıyordum. şu an normal insanlar gibi herşeyi yiyip içiyorum spor yapıp ağırlığa giriyorum 0 sorun var
    Hocam sizin geçmiş mesajlarınızı okudum. Şikayetleriniz arasında mide problemlerinin yanında boğaz problemleri de yaşıyordunuz sanırım. Öksürüğünüz, boğazda takılma hissi, yutkunma probleminiz var mıydı? Varsa bunlar ameliyattan sonra geçti mi? Ben bir hocayla konuştum sizin durumun aksine proton pompa inhibitörü fayda vermiyorsa ameliyattan yarar görmek zor demişti. Kafamda deli sorular midemde yanma boğazımda gıcık var :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

Hocam sizin geçmiş mesajlarınızı okudum. Şikayetleriniz arasında mide problemlerinin yanında boğaz problemleri de yaşıyordunuz sanırım. Öksürüğünüz, boğazda takılma hissi, yutkunma probleminiz var mıydı? Varsa bunlar ameliyattan sonra geçti mi? Ben bir hocayla konuştum sizin durumun aksine proton pompa inhibitörü fayda vermiyorsa ameliyattan yarar görmek zor demişti. Kafamda deli sorular midemde yanma boğazımda gıcık var :)

Alıntıları Göster
    Hocam boğazımda gıcık arasıra oluyor. yutkunma sorunlarım vardı onlar gitti mevsimlik ara sıra oluyor. ben ilaç içtiğimde sadece yanması geçiyordu. şimdi ilaç içmediğim halde sorun yok. boğazda takılma hisside reflüden mi kaynaklı falan onları kesin öğrenmen gerekiyor

• quote:

Hocam boğazımda gıcık arasıra oluyor. yutkunma sorunlarım vardı onlar gitti mevsimlik ara sıra oluyor. ben ilaç içtiğimde sadece yanması geçiyordu. şimdi ilaç içmediğim halde sorun yok. boğazda takılma hisside reflüden mi kaynaklı falan onları kesin öğrenmen gerekiyor

Alıntıları Göster
    Reflü kaynaklı hepsi hocam. Beş doktora gittim testler sonucu hepsi benzer şeyleri söyledi.

• Arkadaşlar merhaba

Ben de de boğaz reflüsü var, 3 haftadır çekiyorum bu sıkıntıyı. 2 haftadır da ilaç kullanıyorum. Ilaclari yuksek dozda kullanıyorum ve diyete dikkat ediyorum. Buna rağmen ilaçların etkisi kısa sürüyor. Pek ise yaramıyorlar anlayacağınız. Doktor 4 gun evvel 2- 3 ay kullan sonra gerek olursa endoskopi yaparız dedi.

2 gündür daha kötüyüm. Sizce 2-3 ay zaman kaybetmeyip endoskopi ardindan ameliyat isine girmeli miyim ? Ya da henüz erken mi, normal mi yaşadıklarım ?

İlaç işe yarayacak olsa her gün daha iyiye gitmemiz gerekmez mi ? Bu iniş cikislar normal mi?

Beni diğer korkutan sey ise hastalığın başka taraflara sıçraması, ciğerlere v.s , mümkün mü böyle bir şey?

En önemlisi hangi ameliyat türü icin daha olumlu yorumlar var ? Cerrah tavsiyeleriniz olursa çok memnum olurum

• Arkadaşlar merhaba. Ben de reflü ve 3 cm mide fıtığı var. Ben nefes darlığı sorunundan şikayetçiyim . Öyleki çok zor bir süreçten geçiyorum. Yanma zaman zaman olsada beni çok etkilemiyor. Benim esas sorunum nefes darlığı. Kardiyolojiye gittim bişey yok. Defalarca Göğüs hastalıklarına gittim bişey olmadığını söylüyor (Daha önce astım olduğum söylenmiş ve ilaçları kullanmıştım, ara ara olunca kullanmıştım.). Fakat yaklaşık 10 aydır nefes darlığı nedeniyle ne zaman göğüs hastalıklarına gitsem (ki neredeyse 3 4 farklı doktora gittim) filmimi çekip bir şey olmadığını söylüyorlar. KBB ye gittim ( bende alerji var) fakat kbb doktoruda bu nedenle böyle bir durum olmayacağını söyledi.
    Arkadaşlar ben geğirince nefesim açılıyor. Geğirememe sorunu yaşıyorum. Gerçi geğirsemde her zaman mutlaka bir nefes darlığı var.Bazı zamanlarda Özellikle yemeklerden sonra otururken çok nefes darlığı sorunu çekiyorim öyleki sanki artık enseme başıma falan vuruyor. Konuşurken çok yoruluyorum, gülerken yoruluyorum, yani arkadaşlar anlayacağınız çok zor durumdayım. Lütfen daha önce benim sıkıntılarımı çekmiş olan birisi varsa ve bunun çözümünü bulmuşsa bana bu konuda cevap verip yardımcı olsun. Veya
    Çok sıkıntılı durumlar geçiriyorum arkadaşlar. Cevaplarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzey001 -- 5 Ekim 2019; 22:12:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kuzey001

Arkadaşlar merhaba. Ben de reflü ve 3 cm mide fıtığı var. Ben nefes darlığı sorunundan şikayetçiyim . Öyleki çok zor bir süreçten geçiyorum. Yanma zaman zaman olsada beni çok etkilemiyor. Benim esas sorunum nefes darlığı. Kardiyolojiye gittim bişey yok. Defalarca Göğüs hastalıklarına gittim bişey olmadığını söylüyor (Daha önce astım olduğum söylenmiş ve ilaçları kullanmıştım, ara ara olunca kullanmıştım.). Fakat yaklaşık 10 aydır nefes darlığı nedeniyle ne zaman göğüs hastalıklarına gitsem (ki neredeyse 3 4 farklı doktora gittim) filmimi çekip bir şey olmadığını söylüyorlar. KBB ye gittim ( bende alerji var) fakat kbb doktoruda bu nedenle böyle bir durum olmayacağını söyledi.
    Arkadaşlar ben geğirince nefesim açılıyor. Geğirememe sorunu yaşıyorum. Gerçi geğirsemde her zaman mutlaka bir nefes darlığı var.Bazı zamanlarda Özellikle yemeklerden sonra otururken çok nefes darlığı sorunu çekiyorim öyleki sanki artık enseme başıma falan vuruyor. Konuşurken çok yoruluyorum, gülerken yoruluyorum, yani arkadaşlar anlayacağınız çok zor durumdayım. Lütfen daha önce benim sıkıntılarımı çekmiş olan birisi varsa ve bunun çözümünü bulmuşsa bana bu konuda cevap verip yardımcı olsun. Veya
    Bak sana yemin ediyorum kendi sorunumu yazsam bu kadar aynı olurdu. Önceden beri varmış herhalde bende ama ben farketmemişim. Astım durumunu, panik atak olarak geçirdim resmen. Aciller, uyuşturucu iğneler.. Mesele tamamen mide problemiymiş haberim yokmuş. Anlattıkların haricinde kalp tarafında batma çok oluyordu ben de tribe giriyordum. Sonuç = mide fıtığı.. ilaçları attım çöpe bir kere bile kullanmadım. Sonuçta fıtık mekanik bir sorun ve çözülmesi lazım. Şu göğüsteki dolgunluk hissi geçse fena olmayacak. Yemek yiyemiyoruz adam gibi ama operasyona girsek şu 3cm fıtık tamir edilecek falan sonradan tekrar nüks etsin istemiyorum şu durum. Hem doktor bakıyorum, operasyon sonrası hayatımı düşünüyorum. Erkek adamız her yere girip çıkıyoruz sonuçta. Araştırıyorum internette su ile tedavi eden ya da bir nebze iyi olan insanlar varmış reflü icin olması lazım. Bizim gibi fıtıklara işlemez herhalde. ilaçtan önce insanların yeni nesil hastalıkları tanıyıp ona göre bilinçlenmesi gerekiyor. Şehrin neresi söylersen doktor olayında beraber araştırabiliriz. Sosyal hayatımızdan veriyoruz resmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: igood

Bak sana yemin ediyorum kendi sorunumu yazsam bu kadar aynı olurdu. Önceden beri varmış herhalde bende ama ben farketmemişim. Astım durumunu, panik atak olarak geçirdim resmen. Aciller, uyuşturucu iğneler.. Mesele tamamen mide problemiymiş haberim yokmuş. Anlattıkların haricinde kalp tarafında batma çok oluyordu ben de tribe giriyordum. Sonuç = mide fıtığı.. ilaçları attım çöpe bir kere bile kullanmadım. Sonuçta fıtık mekanik bir sorun ve çözülmesi lazım. Şu göğüsteki dolgunluk hissi geçse fena olmayacak. Yemek yiyemiyoruz adam gibi ama operasyona girsek şu 3cm fıtık tamir edilecek falan sonradan tekrar nüks etsin istemiyorum şu durum. Hem doktor bakıyorum, operasyon sonrası hayatımı düşünüyorum. Erkek adamız her yere girip çıkıyoruz sonuçta. Araştırıyorum internette su ile tedavi eden ya da bir nebze iyi olan insanlar varmış reflü icin olması lazım. Bizim gibi fıtıklara işlemez herhalde. ilaçtan önce insanların yeni nesil hastalıkları tanıyıp ona göre bilinçlenmesi gerekiyor. Şehrin neresi söylersen doktor olayında beraber araştırabiliriz. Sosyal hayatımızdan veriyoruz resmen.

Alıntıları Göster
    Ek olarak operasyondan önce internette bulduğum mide fıtığı egzersizlerini deneyip, reflü diyetine uymaya çalışacağım. Kendi kendimi tedavi edebilirsem ne mutlu bana ve bu hastalığı çekenlere

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

"potur" nickli hesabınız neden kapandı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzey001

Arkadaşlar merhaba. Ben de reflü ve 3 cm mide fıtığı var. Ben nefes darlığı sorunundan şikayetçiyim . Öyleki çok zor bir süreçten geçiyorum. Yanma zaman zaman olsada beni çok etkilemiyor. Benim esas sorunum nefes darlığı. Kardiyolojiye gittim bişey yok. Defalarca Göğüs hastalıklarına gittim bişey olmadığını söylüyor (Daha önce astım olduğum söylenmiş ve ilaçları kullanmıştım, ara ara olunca kullanmıştım.). Fakat yaklaşık 10 aydır nefes darlığı nedeniyle ne zaman göğüs hastalıklarına gitsem (ki neredeyse 3 4 farklı doktora gittim) filmimi çekip bir şey olmadığını söylüyorlar. KBB ye gittim ( bende alerji var) fakat kbb doktoruda bu nedenle böyle bir durum olmayacağını söyledi.
    Gecmis olsun. Maalesef mide fitiginin tedavisi cerrahi oluyor. Reflu'nun de ileri seviyesi oyle zaten. O yuzden reflu ameliyatlari var. Hekim araştırmanızı doktorsitesi.com , doktortakvimi.com gibi sitelerden , hasta yorumlarini da dikkate alarak yapmanizi tavsiye ederim. ALLAH şifa versin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D50B08F8B

"potur" nickli hesabınız neden kapandı?

Alıntıları Göster
    Foruma çok geldim hocam :)) Emek verenleri bir bir banlıyorlar.
  • Merhaba bende 5 ay önce alkalen safra reflü hastalığına yakalandığımı öğrendim ancak benim hastalığım en üst seviyeden başladı sanırım.. Sık sık öksürme boğaz gıcıklanması ses kısıklığı uyurken birden nefessiz kalma yani şöyle biraz kendini belli ederek başlasaydı önlemini daha önceden alırdım birden olması çok yıkıcı bişey oldu özellikle ses kısıklığı iş hayatımı ve sosyal hayatımı çok olumsuz etkiliyor..Beni mahveden ses kısıklığı oldu... Bazı günler iyi olurken çoğu gün sesim kısık geziyorum.Artık kimseyle çok konuşmuyorum çok mutsuzum sürekli ameliyatı araştırıyorum ama ya ondanda fayda göremezsem ne olacak .. Ameliyat olan birçok kişi ile görüştüm hepsininde durumu düzelmiş ve çok yıl geçmiş üstünden size yardımcı olur belki Ahmet Türkçapar (İstanbul) ve Sinan Ersin (İzmir) internette araştırdığımda iyi doktorlar arasında çıkıyor. Ancak bazı doktorlar ilaç fayda etmiyorsa ameliyatla iyileşme olasılığı düşük demiş bu yüzden günlerim berbat geçiyor.Ben ankarada yaşıyorum burada ameliayt olmayı düşünenler ile doktor yorumlarını paylaşabiliriz diye düşünüyorum ...?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bestmat -- 4 Kasım 2019; 12:12:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rodimus01

Gecmis olsun. Maalesef mide fitiginin tedavisi cerrahi oluyor. Reflu'nun de ileri seviyesi oyle zaten. O yuzden reflu ameliyatlari var. Hekim araştırmanızı doktorsitesi.com , doktortakvimi.com gibi sitelerden , hasta yorumlarini da dikkate alarak yapmanizi tavsiye ederim. ALLAH şifa versin.

Alıntıları Göster
    Youtube da Hiatal Hernia Exercise yazıp, uygulayabilirsiniz. Ben her hastalığın hemen cerrahi yöntem olduğunu düşünmüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • igood İ kullanıcısına yanıt
    Hocam bildigim kadariyla fitik, yirtik anlamina geliyor daha dogrusu cerrahlar oyle nitelendiriyor. Bir cerrah'la gorusmustuk arkadasin durumu icin, detaylica anlatmisti. Bilmiyorum egzersizlerini felan gormedim hic. Ayrica tabi ki ilk olarak hasta ameliyati düşünmemeli, ama kişinin günlük yaşantısını etkileyip, yaşam kalitesini düşürüyorsa maalesef başka bir seçenek kalmiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bestmat B kullanıcısına yanıt
    Gecmis olsun oncelikle hocam, ALLAH şifa versin. Maalesef Gastroözofageal reflü bazi insanlarda boğaza kadar çıkıp Laringofaringeal reflü (Bogaz reflüsü) de yapabiliyor. ses tellerine etki ediyor. Bundan muzdarip arkadaşımda vardı. Onda da sürekli bogazda takılma hissi, bogaz temizleme istegi, çatallı ses vs gibi problemler oluyordu. Cerrah araştırmalarınızı bence doktortakvimi, doktorsitesi gibi sitelerden hasta yorumlarina bakarak yapmanizi tavsiye ederim. Ek olarak ilaç fayda etmezse, ameliyat iyileşme olasıgı düşük demişsiniz, ben böyle birşey duymadım arkadaşım için çok hekim araştırmıştık. Ilaç başka, cerrahi müdahale başka hocam. Direk sorunlu bolgeye nüfuz edip, o bölge normal haline getiriliyor. Tabi ki iyi bir hekim şart. Gastroenteroloji Cerrahı yada iyi bir genel cerrah'la görüşmenizi tavsiye ederim, bu ameliyatları sürekli yapan biri özellikle. El yatkınlıgı çok önemli.

• Mıde fıtıgı cok sıkıstırmıyorsa herhangi bir tedavisi yok.
    sıkistirırsa astım ilacı verirler
    buda yetmezse amelıyat.
    reflu ılerlemedikce ilaclarla rahatlar reflude en son care amelıyat

• quote:

Orijinalden alıntı: Rodimus01

Hocam bildigim kadariyla fitik, yirtik anlamina geliyor daha dogrusu cerrahlar oyle nitelendiriyor. Bir cerrah'la gorusmustuk arkadasin durumu icin, detaylica anlatmisti. Bilmiyorum egzersizlerini felan gormedim hic. Ayrica tabi ki ilk olarak hasta ameliyati düşünmemeli, ama kişinin günlük yaşantısını etkileyip, yaşam kalitesini düşürüyorsa maalesef başka bir seçenek kalmiyor.
    Kesinlikte egzersiz ve beslenmeyle tedavi edildiğini düşünüyorum ben. Fıtık yırtık değil, midenin yukarıya kayması olayı oluyor. Orada fıtıklaşıyor. Türkiye’de ki doktorların hepsi her şeye ameliyat diyor biliyorsunuz, ilaçlar deseniz keza rahatlatırken, başka yerleri bozuyor (Tipik ilaç endüstrisi). Ve tabiki hastalığın boyutu önemli. En önemlisi kafaya takmayıp, bazı şeyleri hayatınızdan bir süreliğine sınırlandırmanız gerekiyor.

• Rodimus01 kullanıcısına yanıt
    Hocam mesajınız için çok teşekkür ederim Acaba arkadaşınız ameliyat oldu mu ? Eğer oldu ise sorunları bitti mi bu şekilde yaşantım olumsuz etkileniyor keşke boğazıma kadar çıkmasaydı o zaman belki bu kadar hızlı bir şekilde ameliyatı düşünmezdim.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.