Şimdi Ara

Reeder Reedpad A7S new ANA KONU - İnceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
7
Favori
14.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • umarım memnun kalırsın gerçekten güzel ürün ve tekrar stoklara girdi sanırım bir tane daha alıcam :)
  • Cihazda şebeke üzerinden (internetsiz) 3g görüntülü konuşma mevcutmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmet_salih kullanıcısına yanıt
    evet
  • ürünün ağırlığı hakkında bilgi verir misiniz farklı farklı bilgiler var da..android güncellemesi falan geliyor mu?
  • george_che kullanıcısına yanıt
    tahminimce 300-350 gr civarı 2 güncelleme geldi android sürümü 4.2.2
  • y.m.y kullanıcısına yanıt
    öncelikle bilgi için teşekkür ederim..almayı düşünüyorum ama emin olamadım şarj konusu vs. siz üründen memnun musunuz genel itibariyle
  • İnceleme için teşekkürler, bendeli 3gs'nin pili artık patates oldu, bu yüzden 200-250 ye satıp yerine tabfon almak istiyorum.

Tabi ki 1-2 sorum var

Cihaz standart telefon gibi çağrı alıp arama yapabiliyor mu?

Bunu şu sebepten soruyorum:
    birisinin arayıp ulaşamama imkanı olursa hiç almaya gerek olmaz.
    Örneğin webde fink atıyorken arama hemen üste çıkıp öncelik alıyor mu?

Son sorum: bt kulaklık ile çalışabiliyor mu telefon özelliği?

Vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim şimdiden.

Saygılarımla.

• _VoLHulK_ _ kullanıcısına yanıt
    evet normal bir android telefon gibi çagrı alınarak arama yapılıyor fakat tabletin kendi tuş takımı uygulaması gizli olduğu için google playdan herhangi bir tuş takımı uygulaması (bkz:dialer one , exdialer ) indirerek sorunsuz arama yapabilirsiniz
    birisi aradığında ne yapıyor olursanız olun çağrı hemen ekrana geliyor zaten

bt aygıtı bağlanıyor fakat bt kulaklık denemedim ama çalışır büyük ihtimal

tabletten çok memnunum fakat bazı ürünlerde dalgalanma var üretim hatası herhalde alırken ekranı ve arka kapagı hafifçe bastırın dalagalanma olmuyorsa alın bazen sorun yaratabiliyor
  • Bimeksden a7s new modelini aldım ve telefon özelliğini saatlerce uğraşsam da açamadım.

Sonra anladım ki Bimeks faturasında a7s new yazıyor, cihazın kendinde ise a7s yazıyor model numarası olarak.

10 dk önce bimekse tekrar gelerek durumu anlattım ve anında geri aldılar ürünü.

Sizlere ricam şudur:

Tablet sahibi kişiler "hakkında" bölümündeki model numarasının ekran görüntüsünü

Kutu içinden çıkan evraklardaki model numarasının fotoğrafını

4.2.2 güncellemesiyle mobil görüşmelerin hala aktif olarak kullanıp kullanılamadığı bilgisini

Paylaşmalarıdır.

Teşekkür ederim.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _VoLHulK_ -- 30 Nisan 2014; 11:04:43 >
  • 300TL altı tablet ararken bende bimeksteki A7Snew modelini gördüm, GPS, 3G gibi artı özellikleri ile birlikte öne çıkan bir model.

SIM kart takıp telefon kullanırken, ROM değiştirmek veya yazılım gerekli mi?IMEI kaydı vs gerekiyor mu?

IPS ekranlı modellerde GPS ve 3G olan uygun fiyatlı bulamadım. Ekranı IPS ile karşılaştırdığımızda çok mu yetersiz?

Ayrıca pil süresi yetersiz deniliyor, 3G kullanılmayıp normal wifi ve kitap okuyucu olarak kullandığımızda ne kadar yetiyor?
  • valhalax V kullanıcısına yanıt
    sım kartını taktığınız an telefon özelliği kullanabilirsiniz sadace google play store den dialer one adlı programı indirmeniz gerek kesinlikle IMEI , rom , root gibi şeylerle uğraşmanıza gerek yok

ekranı ips kesinlikle aratmıyor aradaki farkı anlamak bile güç hatta ilk gördüğümde ips sandım

3g kapalı wifi açık ekran parlaklığı orta 6 saati çıkardığımı söyleyebilirim genel değerlendirmem

Ekran : 9/10
    Pil : 6/10
    Performans/Hız : 10/10

fakat alırken dikkatlice test edin üretim hatası falan olabilir mesela benim ilk aldığım üründe arkadan hafif bastırıldığında ekran dalgalanması sorunu vardı değiştirdiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi y.m.y -- 30 Nisan 2014; 14:44:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: y.m.y

sım kartını taktığınız an telefon özelliği kullanabilirsiniz sadace google play store den dialer one adlı programı indirmeniz gerek kesinlikle IMEI , rom , root gibi şeylerle uğraşmanıza gerek yok

Yazılım ile telefon özelliği için farklı yerlerde okudum, tableti alırsam o şekilde halledebilirim diye düşünüyorum.

Beni endişelendiren memleketimizdeki ilginç uygulamalardan dolayı simkart takılı cihazlar farklı sorunlara yol açabiliyor.http://forum.donanimhaber.com/m_80953173/mpage_5/tm.htm adresinde
    kaliope farklı bir modelde IMEI kayıtsız olması nedeniyle farklı bir tableti kullanamadığını belirtmiş.

Siz ne kadar süredir kullanıyorsunuz telefon özelliği ile, IMEI sorgusu yaptığınızda kayıtlı gözüküyor mu?
    Tableti aldık, telefon olarak kullmasak bile 3g internet çok şey katıyor. Bu tableti seçmemin temel nedeni de o zaten. Telefon özelliği de olunca ayrı bir tad veriyor tabiki. Şimdi sim taktıktan bir süre sonra IMEI kayıt dışı denilip, 3G interneti de kapanırsa boşuna uğraşmış oluruz

• Arkadaşlar y.m.y gibi bu ürünü ilk Bimeks / elektrworld e geldiğinde alanlardan biri de benim. Ürün herşeyi ile harika 3G GPS WIFI 1GB RAM 1,3GHz çift çekirdek vs.. Ekran kalitesi IPS değil sadece ve pil süresi bir miktar kısa. IMEI kaydı gerektirmiyor. Her daim tel olarak taşımak isterseniz (sadece stanby ile belki ama) tam bir günü çıkaramayabilir. Ancak işlemcisi akıcılığı ve SIM desteği ile bu fiyata alınabilecek en fiyat/perf. oranı yüksek cihaz diyebilirim. Telefon desteği olması da bu özelliği var olan hattındaki paketi kullanırken arama almak ve göndermek için de çok faydalı. Sürekli bir telefon gibi kullanmak pil süresi açısından çok kullanışlı olmayabilir. Ancak benim gibiler için çok güzel bir cihaz.

Telefon özelliğini açmanıza da gerek yok arkadaşlar sadece bir arama (dialer) app yükleyin yeter.

Exdilar yada Dialer+ kullanabilrsiniz burada bir sürü de free olarak var... :
    https://play.google.com/store/search?q=dialer&c=apps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mshell -- 30 Nisan 2014; 15:08:01 >

• Cevaplar için teşekkürler. Büyük olasılıkla bu modelden bende alacağım bir iki gün içerisinde.

Sürekli 3g ve telefon normal android akıllı telefonlarda bile gün içerisinde bitiyor, tabletin de günü çıkartmasını beklemek hayalcilik olur.
    10" Samsung Tab normal kullanımda günü tamamlayıp standbylar ile günlerce durabiliyor. Benzer kullanımda sık şarj gerektirmemesi iyi olur taşınabilirik açısından.

kayıtdışı problemi hemen çıkmıyor, ilk kullanıcılardan olduğunuza göre sim taktıksan sonra kaç gün geçti sorabilir miyim?
  • Müjde!

Cihazın IPS modeli piyasada. Hemde 10-20tl lik bir farkla

Cihazın tam adı kendi sitesinde REEDPAD REEDER A7S IPS

http://www.reeder.com.tr/tablet-bilgisayarlar/7-inch-3g/reeder-a7s-ips.html

ve bimekste

REEDPAD REEDER A7S NEW (eski adı yani) olarak geçiyor ancak allta IPS Ekran ile daha heyecanlı yazmışlar bir sormak lazım o cihaz o cihazmı yoksa eskisi mi?

http://www.bimeks.com.tr/urun/139427/reeder-a7snew-3g-7--tablet-pc.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: valhalax

Cevaplar için teşekkürler. Büyük olasılıkla bu modelden bende alacağım bir iki gün içerisinde.

Sürekli 3g ve telefon normal android akıllı telefonlarda bile gün içerisinde bitiyor, tabletin de günü çıkartmasını beklemek hayalcilik olur.
    10" Samsung Tab normal kullanımda günü tamamlayıp standbylar ile günlerce durabiliyor. Benzer kullanımda sık şarj gerektirmemesi iyi olur taşınabilirik açısından.

kayıtdışı problemi hemen çıkmıyor, ilk kullanıcılardan olduğunuza göre sim taktıksan sonra kaç gün geçti sorabilir miyim?

Sorun olmuyor. İlk partilerde urun toptan girusler gec yapulmis. İthalatci btk basvurusu yapmis. IMEI kaydı btk tarafından geç işlenmiş.ürünün Siteden yazışmalarda madur olmayacağımi garanti ettiler ve IMEI kaydim sorunsuz halloldu. Urun hata arıza konusunda diğer arkadaşlara da sorun çıkartmadan derhal değişimleri yapılıyor. Bilginize

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu gün bimeks'de Reeder Ankara Müdürü ile karşılaştık, ve bu mesajı dikkatli okumanızı öneriyorum.

Bimekslerdeki a7s new olarak faturalandırılan tablet a7s ips

İlla ki faturada yazan ürünü istiyorum dediğimde ise ayrıntılı bir cevap aldım.

3 büyük operatör cep telefonu taksitlerinin kalkmasıyla beraber reederın a7s new modelini toplattırma kararı çıkarttırmış.

Görüştüğüm adam bizzat toplamaları kendinin yaptığını ve yerine fiyat farksız ips modeli koyduklarını anlattı.

Android sürüm 4.2.2 olarak geliyor ve

TELEFON ÖZELLİĞİ KAPALI!!!

İps modelini alıp a7s telefon özelliğini açmaya çalıştığımda tablet hakkında menüsü altında sadece wireless güncellemeler var ve bu yüzden telefon özelliğini açamadım.

Muhtemelen mobil özelliği açık a7snew romunu atarsak biz de telefona kavuşacağız.

Bilen birisi mobili açık a7s new romu ve bu romu cihaza atma aşamalarını salağa anlatır gibi anlatırsa dua ederim.

Beceremezsek reeder felaket iade alımından para kaybına uğrayacak.

• _VoLHulK_ _ kullanıcısına yanıt
    rom linkini upload ediyorum
  • A7S new yerine telefon özelliği kapalı olan IPS modeli veriliyor demişsin. Faturada new yazıyorsa denemeden, alırken aradaki farkı görmenin yolu yok mu?

Kutu üzerinde A7S new veya A7 IPS yazmıyor mu? barkodunda vs bilgi yokmudur?
  • valhalax V kullanıcısına yanıt
    New modeli artık piyasada yok, faturası new olarak kesiliyor ama ips modelini ittiriveriyorlar.

Bu konu hakkında baskı yapıp new istediğini söylediğinizde iade alıyorlar.

Y.m.y romu upload edip bana nasıl yapacağımı söylediğinde denek olarak benim tableti kullanıp sonuçları sizlerle paylaşacağız.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.