Şimdi Ara

Ainol Numy AX1 3G - Ana Konu (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
5
Favori
11.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar ben de uzun zamandır tableti kullanıyorum. Ekranının IPS olmaması beni de hayal kırıklığına uğratmıştı. Ama yine de tabletimden çok memnunum. Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım. İnternetin sürekli ulaşılabilir olması benim için vazgeçilemez bir şey. Alan ve kullanan arkadaşlara hayırlı olsun.
  • kaliope kullanıcısına yanıt
    Hocam IMEI kaydı olayı haloldu mu? Sorun yoktur umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acer_sahibi77 kullanıcısına yanıt
    Açıkçası IMEI kaydının olup olmadığına hiç bakmadım. Çünkü benim için şu an çok önemli değil. Kullandığım özelliklerinden çok memnunum.Özellikle 3G internetinin olması bence müthiş. İzmir Foça'dan Karşıyaka'ya giderken eskiden yolda canım çok sıkılırdı. Şimdi istediğim gibi internete giriyorum, dizi seyrediyorum. WIFI li tablet tam bir kısıtlama 3G li tablet ise sonsuz özgürlükmüş. Ben Ainol Numy'i herkese tavsiye ederim. Eğer IMEI kaydı yapılırsa veya yapıldıysa bu benim için extra güzel olur o kadar.
    Hocam IMEI kaydı kesin yapılmıştır. Yoksa o kadar zaman geçti siz aldığınızdan beri kesin kapanırdı.

Ainol ne yaptı ne etti acaba belli değil. Herhalde satışa çıkmadı tam olarak daha.

Siz şanslılardansınız. :)

Beğenerek kullandığınıza sevindim hocam. Uzun süre sorunsuz kullanırsınız inşallah...
    Merhabalar. Ne yazık ki tabletimin 3G interneti kapandı. Artık Vınn'ımın sim kartı ile 3 gündür internete bağlanamıyorum. IMEI numaralarımı arattım. Birinde "kayıt dışı olduğu tespit edilen IMEI" yazısı çıktı. Diğerinde ise "kayıt bulunamadı" yazıyor. BTK- Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na Ainol Türkiye'yi şikayet edeceğim. Aynı zamanda Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurup bana ayıplı mal satıldığını ve IPS ekranlı, 3g'li bir tabletle değişim talep edeceğim. Eğer bunu karşılayamazlarsa paramı iade isteyeceğim. IMEI konusunda En kısa sürede sorunu çözeceğiz dediler ama bir arpa boyu yol gidemediler. Zaten IPS dediler IPS ekran çıkmadı. 3G interneti içinde dediler. 3 gündür Wi-fi dışında internete bağlanamıyorum. Telefon olarak kullanabilirsiniz diye reklam yapıyorlar. Telefon olarak kullanamıyoruz. Çift sim kartlı diyorlar. Ne işimize yarıyacak kullanamadıktan sonra. Açıkçası 3 gün öncesine kadar severek kullanıyordum. Ama şu an benim için kıytırık Wi-Fi'li bir tabletten farkı yok. Buna verdiğimin yarı fiyatına IPS ekranlı, Wi-Fi bir tablet alabilirdim. Biraz sonra elimdeki her kanaldan Ainol Türkiye'ye buraya yazdığım mesaja benzer mesajlar yazacağım. Bana doyurucu bir cevap veremezlerse 1 hafta içinde şikayetlerimi resmi kanallara ileteceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaliope -- 16 Aralık 2013; 21:08:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kaliope

Merhabalar. Ne yazık ki tabletimin 3G interneti kapandı. Artık Vınn'ımın sim kartı ile 3 gündür internete bağlanamıyorum. IMEI numaralarımı arattım. Birinde "kayıt dışı olduğu tespit edilen IMEI" yazısı çıktı. Diğerinde ise "kayıt bulunamadı" yazıyor. BTK- Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na Ainol Türkiye'yi şikayet edeceğim. Aynı zamanda Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurup bana ayıplı mal satıldığını ve IPS ekranlı, 3g'li bir tabletle değişim talep edeceğim. Eğer bunu karşılayamazlarsa paramı iade isteyeceğim. IMEI konusunda En kısa sürede sorunu çözeceğiz dediler ama bir arpa boyu yol gidemediler. Zaten IPS dediler IPS ekran çıkmadı. 3G interneti içinde dediler. 3 gündür Wi-fi dışında internete bağlanamıyorum. Telefon olarak kullanabilirsiniz diye reklam yapıyorlar. Telefon olarak kullanamıyoruz. Çift sim kartlı diyorlar. Ne işimize yarıyacak kullanamadıktan sonra. Açıkçası 3 gün öncesine kadar severek kullanıyordum. Ama şu an benim için kıytırık Wi-Fi'li bir tabletten farkı yok. Buna verdiğimin yarı fiyatına IPS ekranlı, Wi-Fi bir tablet alabilirdim. Biraz sonra elimdeki her kanaldan Ainol Türkiye'ye buraya yazdığım mesaja benzer mesajlar yazacağım. Bana doyurucu bir cevap veremezlerse 1 hafta içinde şikayetlerimi resmi kanallara ileteceğim.

geçmiş olsun, kendi cihazları ise mutlaka değişimini yapacaklardır.

• tabletpark T kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Tabii ki kendi cihazları. Özellikle sorarak yetkili satıcılarından aldım. Paketin üzerinde AİNOL TÜRKİYE etiketi var.
    Geçmiş olsun hocam. Umarım yardımcı olurlar ve mağduriyetinizi giderirler. Ben edeceklerini tahmin ediyorum.

Tekrar geçmiş olsun hocam...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Sağolun. Aslında tek istediğim IMEI sorununu çözmeleri. Yoksa şimdiye kadar çok memnundum tabletimden. Çok severek kullanıyordum.
    Aslında MTK işlemcili olduğu için belki imeo değiştirilebilir ama o kadar para verip almışsınız böyle bir yola başvurmak hiç ama hiç akıl kârı değil.

Sonuçta öyle bir özelliği var diye satın aldınız ve kayıtlı olmadığı ortaya çıktı. Kesinlikle değiştirmeleri lazım.

Umarım yardımcı olurlar.

Dün akşam Facebook Ainol sayfasına yazdım. Oradan önce cevap olarak isterseniz iletişim bilgilerinizi verin iade işlemlerini başlatalım diye mesaj attılar. Ben de cevap olarak öncelikle IMEI sorununu çözmelerini istediğimi, ama kesin olarak bu sorunu çözemeyecekseniz o zaman iade işlemlerini başlatabileceklerini yazdım. Bu öğlen cevap olarak "cihazlarla ilgili sorunlar giderilmiştir. Bu hafta sonuna kadar yada önümüz deki hafta içi IMEI sorunları giderilecektir. İşlemler tamamlanmış olup dokümanlar hazırlanmaktadır" diye yazmışlar. Açıkçası inşallah bu sefer çözerler de ben de çok sevdiğim tabletimi iade etmek zorunda kalmam.
    İnşallah hocam. Ama bu olay çok uzadı. Kaç ay önce de haftaya sorun gideriliyor demişlerdi. Niyetim moralinizi bozmak değil. Ben de bu tableti almak istiyordum ama hiç hevesim kalmadı.

Sorunu çözmelerini ve tabletinize en kısa sürede kavuşmanızı diliyorum.

• arkadaşlar şebeke sorunu yaşıyorum telefon görüşmesi yaparken hatların ikiside gidip bir süre sonra geliyor.benzer bir sorunla karşılaştınız mı.ya da nasıl çözerim bu sorunu
  • bu arada ekran kalitesi dışında cihaz fena sayılmaz .
  • seyreyle S kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım ben bırak telefon görüşmesi yapmayı 3G interneti bile kullanamıyorum 1 haftadır. Bunun nedeni de IMEI numaralarının kayıtsız oluşu.
  • Arkadaslar cihazi islerim dolayisiyla yaklasik 10 gun sonra deneme sansim oldu.
    2 saat kadar navigasyon kullandim (igo) gpste kopma olmadi.baglanti hizi gayet iyi (15 saniye kadar )
    Sim kartimi takip gorusme yaptim her hangi bir sorun yasamadim.ses gayet net (tablet kulakta tuhaf gorunuyor ) .mtk islemciler icin ne gerekli ise yaptigimdan bir uyarida almadim.
    Ekrani beni tek uzen yönü oldu.ips olmadigindan pek sevmedim.satmayi dusunuyorum.
    Istanbul içi almayi dusunenler olursa pm atarsaniz makul fiyata anlasabiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu cihazı ağustos ayında direk çinden getirtmiştim. çok az kullandım, şu an satıyorum 375 Tl. cihazı rootlu ve mtk nın ime programı yüklü olarak yollayacağım. eski veya arızalı tlf.larınızın imelerini bu cihaza bu programla aktarabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ainolTürkiye

Ainol Türkiye Numy AX1 3G ürününü satışa sunmuştur.

Lütfen Dikkat!
    Önemli Uyarı:
    Lütfen bu ürünü Ainol Türkiye satış noktaları dışında bir yerden satın almayınız.
    Yurt dışından getittireceğiniz veya Ainol Türkiye satış noktaları dışından satın alacağınız cihazların IMEI kayıtlarını yaptıramazsınız.
    Bu nedenle de ürünün 2G/3G özelliklerini kullanamazsınız.

Ürün Özellikleri:
    (Ürünün Android İşletim Sistemli Akıllı Telefonlardan Hiç Bir Eksiği Yoktur.)
    Ekran Boyutu: 7" 1024*600 Pixels 5 Nokta Algılayabilen IPS Ekran
    İşlemci (CPU): MTK MT8389 28NM Cortex A7 Quad Core 1.2GHz (Dört Çekirdek)
    Grafik İşlemci (GPU): PowerVR SGX 544MP 8 Core (Sekiz Çekirdek)
    Ram: 1 GB DDR3
    Dahili Disk Boyutu (Rom): 8 GB
    İşletim Sistemi: Android 4.2.2
    SIM Kart: Çift SIM Kart, Çift Bekleme Özelliği
    2G/3G: Dahili 3G ve HSPA + İnternet ve Sesli Arama (Telefon Olarak Kullanabilme) GSM:850/900/1800/1900MHz, WCDMA:850/2100MHz
    Mesajlaşma: SMS, MMS, WhatsApp, Viber, Blip.me, Tango ve Daha Fazlası
    Wireless (WiFi): 802.11 b/g/n
    GPS: Var
    Bluetooth: Var (Bluetooth 4.0)
    Batarya: 3000mAh, 11WH
    Çalışma Süresi: 15 Saat Müzik, 5 Saat 3D Oyun, 6 Saat Internet, 12 Saat Video
    OTG: USB Mouse, Klavye (2.4GHz) Desteği + ExFAT, NTFS, FAT32 (Flash ve USB Disk)
    Bilgisayardan Şarj Edilebilirlik: Var (5V 0.5A Micro USB)
    Prizden Şarj Edilebilirlik: Var (DC 5V)
    Desteklenen Sosyal Ağlar: Skype, Facebook, Twitter ve Daha Fazlası (Tüm Sosyal Ağlara Bağlanma ve Konuşma)
    HDMI: Var
    Ön Kamera: Var (2.0 MP)
    Arka Kamera: Var (5.0 MP)
    Kamera Flash: Var
    Desteklenen 3G Modemleri: Tüm 3G Modemler
    SD Kart Girişi: Var (32 GB'a Kadar)
    Mikrofon: Var
    Kulaklık Girişi: Var
    Flash Player: Flash Player 11.1
    Diğer Uygulamalar: ES File Explorer , Google Arama, Google Maps, Internet Tarayıcı, Galeri, Saat, Google Play, Hesap Makinesi, Takvim
    Dil: Orijinal Türkçe
    Ölçüler: 120.19X191.71X8.5mm
    Ağırlık: 313 Gram

Office: MS Office Word, PPT, Excel, PDF...
    EMail: Gmail, POP3/SMTP/IMAP4
    Video: 1080P, AVI, RM, RMVB, MP4, MKV, WMV, MOV, DAT, VOB, PMP, MPEG, MPG, FLV, ASF, TS, TP, 3GP...
    Ebook: UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2...
    Müzik: MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG...
    Fotoğraf/Resim: JPG/BMP/PNG/GIF...

Portlar:
    2 x SIM Kart Girişi
    1 x Micro USB Port
    1 x 3.5mm Earphone port
    1 x HDMI port
    1 x TF Kart Girişi

Kutu İçeriği:
    1 x Ainol Novo7 Numy AX1 3G Tablet PC
    1 x Şarj Cihazı
    1 x Kullanıcı Klavuzu
    1 x Micro USB Kablo

Ainol Numy 3G AX1 Kutu İçeriği
    Kılıf ve ekran koruma filmi ayrıca satılmaktadır.

Ainol Numy 3G AX1 Detaylı Donanım Bileşenleri

Ainol Numy 3G AX1 Test

bende bir tane var, rootlu ve mtk ime programı yüklü olarak satıyorum 375 tl, eski veya arızalı tlf. imesini kendiniz bu cihaza aktarıp sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.