Şimdi Ara

RED DEAD REDEMPTION 2 [ PS ANA KONU ] [TÜRKÇE REHBER] (556. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.936
Cevap
279
Favori
452.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 554555556557558
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçenlerde benimde aklıma gelmişti oyun 8 senede geliştirildiyse 8 sene önce neyden nasıl esinlendinde bu detayları yaptın. Esinlenmeden kasıt şu bazı oyunlar oynanış dinamikleri ve animasyonları ile birbirine benzer birbirlerinden ufakta olsa bişeyler alır. Bunu 8 sene önceden nasıl uyguladın neyden esinlendin ve tabi sizinde dediğiniz gibi hangi makinada çalıştırdında test ettin. Muhtemel bu son teknik detayları son yıllara bırakmışlardır işte grafikti animasyondu oynanış dinamiği vs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne abarttınız be a

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: defected

oyunun başlangıcındaysanız oralara gitmenize gerek yok :D

ben oyunu bitirdiniz sandım

dediğim yer rdr1'in haritası olan kısımlar, iyice batıda kalıyor
    Side questler epiloguedan sonra var mı? Serial killer side questi vs..

• Oyun gercekten zamanin otesinde,2020 'nin oyununu 2018 de çıkarmışlar adamlar,inanılmaz gerçekten...

• Valla arkadaşlar oyun beni içine çok çekti. Her köşe başında yeni bir şey. Bir yere giderken koşarak gitmiyorum. Atımla aheste aheste gidiyorum. Chapter 2 deyim. Ve oyunun bitmesini istemiyorum.

Arthurun eski sevgilisi ile olan bölümü çok iyiydi. Resmen eski sevgilimle karşılaşmış gibi oldum. Kızın abasının arthuru hor gördüğü kızın başkasına gittiği gariban kovboyumuzun aşkı içine attığı. off off ne yaptın be rockstar. /spoiler]

Ayrıca Türkçe altyazı ekleyen arkadaşıma burdan tekrar tekrar teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: koftehor1

Side questler epiloguedan sonra var mı? Serial killer side questi vs..

Alıntıları Göster
    ana görev tabanlı olmayanlar var evet.

mesela sadie'nin bir görevi var 6 chapter'da, ikonu ana görev gibi sarı ama oyunun ana hikayesine dahil değil. isterseniz yapmayabiliyorsunuz, görev başlamadan önce soruyor zaten yardım etmek ister misin diye.

ben ana hikayeyi bitirip gittim yan görevlerin hepsine.

çok kafanıza takılacaksa şimdi oynadığınız yeri save alın. ben %30 civarındayken öyle yaptım. bir kenarda dursun. sonra dönüp oynarsınız yine isterseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: crypto81

oyun çıkmadan önce 3 farklı dead eye özelliği var diyorlardı nasıl seçeriz diğerlerini? şu an benim 4 üncü seviyede ve mutlu değilim dead eye özelliğine alıyorum adama çevirip bir kez ateş ediyorum hemen çıkıyor dead eye dan sonra hemen yeniden dead eye yapmam gerekiyor ne yapmak lazım??
    kardeşim dead eye yi açınca vurcağın adamları R1 ile istediğin kadar işaretleyip (işaretlediğinde x işareti çıkıyor) ateş ettiğinde hepsine ateş ediyor. birde öyle dene istersen. çünkü 4. seviyede açılması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lion_Army

Geçenlerde benimde aklıma gelmişti oyun 8 senede geliştirildiyse 8 sene önce neyden nasıl esinlendinde bu detayları yaptın. Esinlenmeden kasıt şu bazı oyunlar oynanış dinamikleri ve animasyonları ile birbirine benzer birbirlerinden ufakta olsa bişeyler alır. Bunu 8 sene önceden nasıl uyguladın neyden esinlendin ve tabi sizinde dediğiniz gibi hangi makinada çalıştırdında test ettin. Muhtemel bu son teknik detayları son yıllara bırakmışlardır işte grafikti animasyondu oynanış dinamiği vs.
    valla aynen öyle. övecek kelime bulamıyorum. kesinlikle documantary tarzında bir program çekilmeli rockstar ile birlikte.

cidden çok merak ediyorum nasıl aşamalardan geçtiler. nasıl bir emek sarf edildi.
  • ilker1834 kullanıcısına yanıt
    R1 i kullanmıyordum ama kullanıcam teşekkürler..
  • bitirenler yazabilir mi toplamda oyun kaç chapter??
  • quote:

Orijinalden alıntı: crypto81

bitirenler yazabilir mi toplamda oyun kaç chapter??
    6. chapter'da oyunun ana hikayesi bitiyor

6. chapter bayağı uzun sürüyor bu arada

daha sonra 2 tane epilogue bölümü daha var (ilk oyunu oynadıysanız 1 milyon kat daha fazla seveceksiniz)
  • Bitecek diye ana görevleri oynamayıp, etrafta at koşturup, hayvan avlıyorum, gizli yerleri arıyorum. Sabah güneş doğarken, atımla yavaş yavaş yürüyüp gölün kenarına gelip ateş yakmak, doğanın seslerini dinlemek çok güzel ve huzur verici ya. Büyük başarı.
  • defected kullanıcısına yanıt
    ben daha 3 e yeni geçtim ve bitmesin diye resmen görev yapmıyorum görevlerden kaçıyorum, bitmesin istiyorum bu şaheser..
  • ben de bitmesin diye ana görev yapmayanları anlamıyorum. oyun hiçbir zaman bitmeyecek ki?

açık dünya. senaryo bittikten sonra istediğinizi yapıyorsunuz zaten. beyaz ikonlu yan görevler, hazine avı, legendary hayvan avı vs. hepsi duruyor. hatta ben senaryoyu direkt bitirdim. yeni yeni yan görevler bile açılıyor denk geldiğinizde.

senaryo'yu bitirmemek mümkün değil benim için, meraktan çatlarım.

tek bir sebebiniz var senaryoyu bitirmemek için o da eğer kampınızı full geliştirmek (süsleri püsleri tamamen satın almak) ile ilgili trophy varsa (hiç bakmadım trophy denen şeyle işim yok)...

5. chapter'a
    (minik spoiler)

geçmeden önce ne yapacaksanız yapın

sonra kamp mamp kalmıyor çünkü
    (büyük spoiler)

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defected -- 1 Kasım 2018; 11:40:37 >

• Katılıyorum hocam diğer firmaların tembelliği diyelim biz ona belki de para hırsıdır bilemiyorum ama oynarken yapılan emeği görüyorsun, içinden verdiğim para son kuruşuna kadar helal olsun diyorsun. eve gidip oyunu oynamak için can atıyorsan olmuş demektir.

Bazı arkadaşlar abartmayın vs dese de oynadıkça görecekler diğer oyunlardan farkını eminim buna çünkü ben 10.saatin sonun da budur dedim. Hava şartlarının hızlı değişmesi benim de garibime gitti yani normalinden hızlı değişiyor sanki akşamken hızlıca sabah oluyor yağmur çok uzun sürmüyor misal çabucak güneş açıyor yakın zaman da patch gelecekmiş HDR blur fps sorunları için tahminim hava olayları için de gelecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeen

ne abarttınız be a
    biz birşey yapmadık

aşağıdaki web sitesinin sahibi arkadaşlar abartmış

gördüklerimizi yazıyoruz

https://www.rockstargames.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr_bıyık

Katılıyorum hocam diğer firmaların tembelliği diyelim biz ona belki de para hırsıdır bilemiyorum ama oynarken yapılan emeği görüyorsun, içinden verdiğim para son kuruşuna kadar helal olsun diyorsun. eve gidip oyunu oynamak için can atıyorsan olmuş demektir.

Bazı arkadaşlar abartmayın vs dese de oynadıkça görecekler diğer oyunlardan farkını eminim buna çünkü ben 10.saatin sonun da budur dedim. Hava şartlarının hızlı değişmesi benim de garibime gitti yani normalinden hızlı değişiyor sanki akşamken hızlıca sabah oluyor yağmur çok uzun sürmüyor misal çabucak güneş açıyor yakın zaman da patch gelecekmiş HDR blur fps sorunları için tahminim hava olayları için de gelecektir.
    o şöyle oluyor ama

hava gerçekten dinamik

mesela açık bir alandaysanız önce gökgürültüsü sesi geliyor

o yöne baktığınızda kara bulutları görüyorsunuz

bir süre sonra o bulut gelip üzerinizden geçerken hayvan gibi yağmur yağıyor ve bulut geçince güneş açıyor

bazen de dakikalarca yağmur yağıyor

tamamen rastlantısal yani

mesela haritanın batı kesiminde acayip bir kum fırtınasına yakalandım ve dakikalarca göz gözü görmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defected -- 1 Kasım 2018; 11:38:57 >

• Anladım hocam saol bilgeliğin için ben 14 saat anca oynayışımdır çok rast gelmedim ondan dedim sen bitirdin sonuçta farklı farklı hava görmüşsündür

• Konunun devredildiği iyi olmuş. Rehberlerin ana konu üzerinde olması çok daha iyi. Konuyu en iyi şekilde ayakta tutacağınıza inanıyorum @CheKD.

Wanted sistemiyle ile ilgili tabloyu zaten bir arkadaşın çevirisiyle Türkçe'leştirmiştik. Diğer bulduğum şeyler ise belki işinizi görür rehber için. Gördükçe göndermeye devam ederim.

Efsanevi Hayvan Lokasyonları
    RED DEAD REDEMPTION 2  [ PS ANA KONU ] [TÜRKÇE REHBER]

Honor sisteminin etkileri

Bir arkadaş burada paylaşmıştı. Silaharın, hayvan boyutlarına göre üzerindeki etkisi.

• Bir çoğunuz yapmıştır ama çatışmada siperlerin arkasına koşarak atlamak inanılmaz keyifli oluyor. L3 ile eğildikten sonra X ile koşarken kare tuşuna basınca Maç payne gibi uçuyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aichera -- 1 Kasım 2018; 11:59:45 >
  • 
Sayfa: önceki 554555556557558
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.