Şimdi Ara

Realtek Mod (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
463
Cevap
20
Favori
72.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • en son güncel srümü kodu nedir arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mj_pelit

en son güncel srümü kodu nedir arkadaşlar?

Güncel ve resmi son sürücü R2.69

Düzenleme: Yeni sürücü çıktı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 14 Haziran 2012; 20:22:30 >
  • SRS Premium sound u kapatınca tizler normale dönüyor.
  • Boş bir zamanında Sound Blaster Panel'i, Realtek resmi-güncel sürücüleri ile birlikte, birkaç basit işlem yaparak nasıl kullanacağınızı anlatacağım.
    Mod'suz sürücüde SRS, Dolby ve DTS gibi ayarlarının mevcut olmadığını hatırlatırım. Bana Sound Blaster Panel yeter deyip, güncel ve modsuz sürücü kullanmak isteyenlerin işine yarayacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DRACON1C

quote:

en son güncel srümü kodu nedir arkadaşlar?

Güncel ve resmi son sürücü R2.69

Düzenleme: Yeni sürücü çıktı!

32 bit i yokmu R2.69 un?
  • quote:

32 bit i yokmu R2.69 un?

32 bit resmi ve güncel sürücü var elbette ama mod'lu sürücü yok. Yakın bir zamanda çıkmış ve çıkacak olan resmi sürücüleri nasıl mod'layabileceğinizi anlatacağım.

Bu arada resmi 32 bit sürücüyü bu link'lerden indirebilirsiniz:

ftp://WebUser:fh7SkVT4@208.70.202.219/pc/audio/32bit_Vista_Win7_Win8_R269.exe

ftp://WebUser:fh7SkVT4@207.232.93.28/pc/audio/32bit_Vista_Win7_Win8_R269.exe

ftp://WebUser:fh7SkVT4@209.222.7.36/pc/audio/32bit_Vista_Win7_Win8_R269.exe

• quote:

quote:

32 bit i yokmu R2.69 un?

32 bit resmi ve güncel sürücü var elbette ama mod'lu sürücü yok. Yakın bir zamanda çıkmış ve çıkacak olan resmi sürücüleri nasıl mod'layabileceğinizi anlatacağım.

benim kafam karıştı.realtek onboard ses kartını x fi yazılımı ile çalıştırmanın resmiyeti nasıl oluyor?zaten modlu olmuyor mu bu?

• quote:

benim kafam karıştı.realtek onboard ses kartını x fi yazılımı ile çalıştırmanın resmiyeti nasıl oluyor?zaten modlu olmuyor mu bu?

Sandığınız gibi değil işte.
    Realtek bazı model anakartlara zaten Sound Blaster Panel yani X-FI Motherboard 2 desteği veriyor.
    Bahsettiğim modlama da sadece elinizdeki ses çipinin bundan yararlanabilmesi için gereken 1-2 işlem.

Bu da Creative'in bazı anakart üreticileri ile anlaşıp piyasaya sunduğu yazılımsal çözüm paketinin detayları.

http://www.creative.com/oem/products/software/x-fimb2.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 14 Haziran 2012; 23:09:02 >

• quote:

quote:

Sandığınız gibi değil işte.
    Realtek bazı model anakartlara zaten Sound Blaster Panel yani X-FI Motherboard 2 desteği veriyor.
    Bahsettiğim modlama da sadece elinizdeki ses çipinin bundan yararlanabilmesi için gereken 1-2 işlem.

Bu da Creative'in bazı anakart üreticileri ile anlaşıp piyasaya sunduğu yazılımsal çözüm paketinin detayları.

http://www.creative.com/oem/products/software/x-fimb2.asp

hocam o zaman modlu en son 32 bit sürümü hangisi?bazı arkadaşlar gerçek x fi kartlardan bile daha iyi performans verdiğini söylemiş.gerçeklik payı varmıdır?

• quote:

hocam o zaman modlu en son 32 bit sürümü hangisi?bazı arkadaşlar gerçek x fi kartlardan bile daha iyi performans verdiğini söylemiş.gerçeklik payı varmıdır?

Eğer çözücü alc 889 gibi bir çözücüyse, Creative'in audigy 2 ve X-fi extreme audio'dan daha iyi çalıştığını söylüyorlar. Kesin daha iyidir diyemem, karşılaştırma fırsatım olmadı çünkü.

Yalnız x-fi mb 2 kullanmak ve kullanmamak arasında kalite farkı oluyor. Onu rahatlıkla söyleyebilirim.

En son çıkan 32 bit destekli mod'lu sürücü:https://www.box.com/s/c37d3e64b91d89b29f6d

İlk mesajımda da görebilirsin. Yapılması gerekenleri yaptıktan sonra sorun yaşarsan yardımcı olurum.

• quote:

quote:

Eğer çözücü alc 889 gibi bir çözücüyse, Creative'in audigy 2 ve X-fi extreme audio'dan daha iyi çalıştığını söylüyorlar. Kesin daha iyidir diyemem, karşılaştırma fırsatım olmadı çünkü.

Yalnız x-fi mb 2 kullanmak ve kullanmamak arasında kalite farkı oluyor. Onu rahatlıkla söyleyebilirim.

En son çıkan 32 bit destekli mod'lu sürücü:https://www.box.com/s/c37d3e64b91d89b29f6d

İlk mesajımda da görebilirsin. Yapılması gerekenleri yaptıktan sonra sorun yaşarsan yardımcı olurum.

eyvallah dostum sağolasın

• quote:

Rica ederim.
  • quote:

quote:

32 bit i yokmu R2.69 un?

hocam şu modlama işini dört gözle bekliyorum. anlatıma ne zaman başlarsın.

Edit: özellikle soundmax olayını yapabilecekmiyiz. onuda anlatacakmısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pottteee -- 15 Haziran 2012; 19:46:34 >

• quote:

quote:

Rica ederim.

hocam kurulum yapılamadı?

çip : ALC888S

Realtek Mod

• windows 8 de çalışmıyorlar.
  • @nmm1716
    Dostum, soundmax entegre edebilirsem zaten muhteşem olur fakat zor olabilir o iş. Eski mod'lu soundmax sürücülerini incelemek ve gerekenleri eklemek gerekir diye düşünüyorum.
    Ben size bu x-fi mb 2'nin, yani sound blaster panel'in, çıkmış ve çıkacak olan resmi sürücülerde nasıl kullanılebilieceğini 1-2 saat içerisinde anlatacağım. Gündüz anlatacaktım fakat bazı işlerim vardı.

umut_baris
    Hocam, eski sürücü silinemediği için hata alıyor olabilirsiniz. Eski sürücüyü kaldırıp, Driver Sweeper ile geriye kalan .dll dosyalarını temizlerseniz sorun düzelebilir. Biraz daha sabrederseniz yeni sürücülere x-fi mb 2 entegre etmeyi anlatacağım.

mj_pelit
    Windows 8'de çalışmaması normal hocam. Realtek, Windows 8 desteğini daha yeni verebildi. O destek R2.69'da var, yeni sürücüde.
    Resmi sürücülere x-fi mb 2 desteğini nasıl kazandırabileceğinizi anlatacağım. O yöntem, Windows 7 üzerinde denenmiştir, fakat x-fi sürücüsünün Windows 8 ile uyumluluk sorunu yoksa sözünü ettiğim yöntemin Windows 8'de de işe yarama ihtimali yüksek.

• paylaşımlarını pür dikkat bekliyoruz hocam o zaman
  • Güncel sürücüleri X-FI MB 2 yazılımına nasıl uygun hale getireceğinizi ilk mesajımda görebilirsiniz. Aslında yaparken kolay fakat yazılı hale geldiğinde uzun gelebiliyor.
    Uykusuz olduğumdan pek doğru aktaramamış olabilirim fakat konuyu daha sonra toplar, düzenli hale getiririm.

Anlamadığınız kısımları ya da karşılaştığınız sorunları sorun.

Düzenleme: Dayanamadım, konuda yine ciddi düzeltme yaptım. Şimdi biraz daha anlaşılır oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 16 Haziran 2012; 10:17:42 >
  • quote:

Güncel sürücüleri X-FI MB 2 yazılımına nasıl uygun hale getireceğinizi ilk mesajımda görebilirsiniz. Aslında yaparken kolay fakat yazılı hale geldiğinde uzun gelebiliyor.
    Uykusuz olduğumdan pek doğru aktaramamış olabilirim fakat konuyu daha sonra toplar, düzenli hale getiririm.

Anlamadığınız kısımları ya da karşılaştığınız sorunları sorun.

Düzenleme: Dayanamadım, konuda yine ciddi düzeltme yaptım. Şimdi biraz daha anlaşılır oldu.

hocam bilgilerini bizlerden esirgemedigin için çok teşekkür ederim. hemen inceliyorum.

• arkadaşlar ilk sayfada anlatıldıgı gibi r269 un 32 bit lik versiyonunu modladım ve kurdum. herşey normal görünüyor ama x-fi nin sese hiç bir etkisi olmuyor. eski kullandıgım sürüme geri döndüm hiç bir sorun yok. 64 bit versiyonu denemedim onuda denicem bilgi veririm.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.