Şimdi Ara

Realtek Mod (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
462
Cevap
20
Favori
72.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.box.com/s/927e7c60d7ce02e1e25e

"C:\ProgramData" nın içine atıp deneyebilirsiniz. Normalde böyle uğraştırmıyor ama.. Sizin ses çözücüsü uyumsuz olmasın hocam, hangi anakartı kullanıyorsunuz?

KGA dosyalarını kopyalamayı denemeden önce Windowsu "Güvenli Mod"da açıp "RUN.Bat" dosyasını sağ tıklayarak "Yönetici olarak çalıştır" seçeneği ile tekrar denerseniz belki çözülür sorun.
    Yabancı forumlarda benzer sorunla karşılaşanlar olmuş bu şekilde yükleyebilmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 19 Nisan 2012; 4:32:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DRACON1C

http://www.box.com/s/927e7c60d7ce02e1e25e

"C:\ProgramData" nın içine atıp deneyebilirsiniz. Normalde böyle uğraştırmıyor ama.. Sizin ses çözücüsü uyumsuz olmasın hocam, hangi anakartı kullanıyorsunuz?

KGA dosyalarını kopyalamayı denemeden önce Windowsu "Güvenli Mod"da açıp "RUN.Bat" dosyasını sağ tıklayarak "Yönetici olarak çalıştır" seçeneği ile tekrar denerseniz belki çözülür sorun.
    Yabancı forumlarda benzer sorunla karşılaşanlar olmuş bu şekilde yükleyebilmişler.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813128447

anakartım bu uyumlu görünüyor fakat yine olmadı aynı hatayı alıyorum

hatayı aldıgım kısım

Hata Modülü Adı: CTCadiEP.dll

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrPinkFloyd -- 19 Nisan 2012; 15:38:27 >

• Sound Blaster Panel'e sağ tıklayıp "Select Audio Device" seçeneğinde "SB X-FI MB 2 (Realtek HD X-FI @Gamespirit Performance) yazıyor ve seçtiğinizde hata veriyor mu?

http://www.box.com/s/644ef5d7ec6afa305eac

Şu aktivasyonu da deneyin isterseniz.

Hocam biraz araştırdım da, ALC888 ile sizin gibi hata alanlar ve açamayanlar olmuş. Sürücüyü aldığım kaynağa göre destekleniyor görünüyor fakat emin değilim.
    Eğer yukarıda anlattıklarımı yerine getirdiyseniz ve hiçbir sonuç alamadıysanız, diğer x-fi mb2 sürümlerini deneyebilir ya da silebilirsiniz. Karar sizin. Yaptıklarınızın sisteme zarar vermediğinden emin olabilirsiniz.

Realtek R2.67 Beta

Realtek R2.66

Kaynak:http://forums.hardwarezone.com.sg/showthread.php?t=2300219

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 19 Nisan 2012; 17:12:56 >

• akşam bende tekrardan denicem bakalım yeni sürücülerle nasıl olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: potur

akşam bende tekrardan denicem bakalım yeni sürücülerle nasıl olur

Eski sürüüye göre daha düşük ses seviyesinde daha yüksek desibel.
    Ayrıca önceki sürücüde Realtek sürücüsüne entegre edilmiş, bana göre gereksiz olan Dolby, DTS ve SRS seçenekleri kırpılmış. Zaten iyi sayılabilcek bir analog ses sistemi kullananlar için faydası olmayan, sesin doğallığını bozan özelliklerdi.

Önceden seste kesilme olmasın diye EQ'dan db'yi -8 ile -10 arasında tutardım. Bazı parçalarda ses çok kesiliyordu. Şimdi ise -3 db ile aynı ses seviyesinde daha iyi ses alıyorum.
    Unutmadan, önceki sürücüde bir yandan müzik dinlerken diğer yandan flash tabanlı videolarda çıtlama oluyordu. Son sürücüde böyle bir sorun yok.

Windows 7 ile tanınmayan ve surround ses alınamayan eski direct Sound destekli oyunlarınızı yine ALchemy sayesinde openal destekli hale getirebiliyorsunuz. EAX 4.0 desteği geliyor. [Örn: Battlefield 2, Medieval 2]

Trojan içermeyen yeni activator buldum ve ilk mesaja ekledim.
    Onunla bir deneyin, eğer işe yaramazsa Realtek sürücüsündeki activator'ı kullanmanız gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 20 Nisan 2012; 0:53:48 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: potur

akşam bende tekrardan denicem bakalım yeni sürücülerle nasıl olur

Eski sürüüye göre daha düşük ses seviyesinde daha yüksek desibel.
    Ayrıca önceki sürücüde Realtek sürücüsüne entegre edilmiş, bana göre gereksiz olan Dolby, DTS ve SRS seçenekleri kırpılmış. Zaten iyi sayılabilcek bir analog ses sistemi kullananlar için faydası olmayan, sesin doğallığını bozan özelliklerdi.

Önceden seste kesilme olmasın diye EQ'dan db'yi -8 ile -10 arasında tutardım. Bazı parçalarda ses çok kesiliyordu. Şimdi ise -3 db ile aynı ses seviyesinde daha iyi ses alıyorum.
    Unutmadan, önceki sürücüde bir yandan müzik dinlerken diğer yandan flash tabanlı videolarda çıtlama oluyordu. Son sürücüde böyle bir sorun yok.

Windows 7 ile tanınmayan ve surround ses alınamayan eski direct Sound destekli oyunlarınızı yine ALchemy sayesinde openal destekli hale getirebiliyorsunuz. EAX 4.0 desteği geliyor. [Örn: Battlefield 2, Medieval 2]

Trojan içermeyen yeni activator buldum ve ilk mesaja ekledim.
    Onunla bir deneyin, eğer işe yaramazsa Realtek sürücüsündeki activator'ı kullanmanız gerekecek.

dostum yapmadım daha hafta sonu bi uğraşıcam ben bakıp sana cevap yazıcam sağolasın

• hocam x-fi driverin 32-bit olanınıda ekleyebilirmisin son sürüm olanını ben bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nmm1716

hocam x-fi driverin 32-bit olanınıda ekleyebilirmisin son sürüm olanını ben bulamadım.

Zaten sorun orada ya. Son sürüm 32bit driver yok piyasada.

Hem 32 bit, hem de 64 bit destekli en son 2.66 çıkmıştı. İndirdiğim sitenin linki uçmuş. Elimde o da var. İstersen 2.66'yı upload edeyim.
  • quote:

quote:

hocam x-fi driverin 32-bit olanınıda ekleyebilirmisin son sürüm olanını ben bulamadım.

Zaten sorun orada ya. Son sürüm 32bit driver yok piyasada.

Hem 32 bit, hem de 64 bit destekli en son 2.66 çıkmıştı. İndirdiğim sitenin linki uçmuş. Elimde o da var. İstersen 2.66'yı upload edeyim.

hocam çok sevinirim. mediafire yada filefactory iye upload edersen çok iyi olur. Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

• Silinme riskine karşılık Box'a atıyorum. Çok yavaş olacağını sanmıyorum.
    200 küsur MB olan dosyayı 7.zip ile 45 MB'a düşürmüş durumdayım.

10 dk.ya kadar ilk mesajıma eklemiş olurum. Bu vereceğim Realtek 2.66 Mod'lu driver.
    2.66'yı kurduktan sonra, activator'ı yükleyip bilgisayarı yeniden başlatıp ardından yukarıda verdiğim 2. sürücüyü (X-FI driver) kurman gerekiyor.

Bu Activator'ün trojansız olanını buldum. Henüz deneme şansım olmadı ama ilk kurulumda yine yukarıda verdiğim temiz activator ile dene bence. Eğer Sound Blaster Panel aktifleşmezse o zaman sürücü içindeki activator'ü dene.

Dijital bağlantı ile düzgün çalışıp çalışmadığını bilmiyorum ama en azından z5500 ile deneyimlerini aktarırsan sevinirim.
    Rica ederim.

• hocam bu 2.67 de sonic focus falanmı çıkıyor başka sitelerde buldum releasesinde sonic focus falan yazıyor. -
    Realtek HD MOD 2.67 [MOD Gamespirit] x64 >>> [MU]
    El Driver por si solo Activa/Desbloquea la funciones de SRS - Sonic Focus - Dolby - DTS, que como dije anteriormente; variará dependendiendo del Codec (Versión, Revisión, etc).

sen bu modu kurup denedinmi hepsinde bu sonic focus falan çıkıyormu. denemek için diger hdd ye 64 bit işletim sistemi kurdum 2.68a yı kurdum. yani senin verdigi ama öle bişey çıkmadı. acaba bu sadece 2.67 demi var yoksa 2.68 de varda hepsindemi çıkmıyor anlamadım.
  • Evet hocam, sonic focus desteği bildiğim kadarıyla sadece 2.67'de vardı. Sonic Focus'u denedim. Şöyle söyleyeyim, standart ses paneli ayarlarına gelen en güzel özellik de oydu.
    DTS, Dolby ve SRS vardı ama sesi bozmaktan başka bir işe yaramıyorlardı. Sadece 64 bit destekli 2.67 [TIKLA] denemek istersin belki.

Tabi bana sorarsan 2.66 kullan ama 2.67 kullanma. Sorunlu bir sürücü, stabil değil.
    Asıl konuya gelecek olursak, 2.68 evet kırpılmış ve hatalardan arındırılmış bir sürücü. aslında 2.66'nın bir üst sürümü. Yani Sonic Focus, DTS, Dolby ve SRS yok ama iyi ses sistemi kullanıyorsan, ki kullanıyorsun hiç gerek yok.

2.66'yı upload edip ilk mesajıma ekledim.

Aklıma gelmişken, ben DTS, Dolby ayarlarının sesi bozduğunu analog sistemi baz alarak DTS ayarlarının analog sistemler için kullanılan özelliklerini [biraz çakma gibi gelmedi de değil] kullandım. Dijital sisteme nasıl etki eder, bilemiyorum. Örneğin DTS connect seçeneği vardı. Belki Dijital sistemde DTS formatlarında kaliteyi artırıyordur. Pek sanmıyorum ama, olabilir de neden olmasın.

Uzun lafın kısası dijital bağlantıya faydası olup olmadığını sen söyleyeceksin, biz ne desek boş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 21 Nisan 2012; 3:16:21 >

• Hocam yardım ve destegin için çok teşekkür ederim.Ben eski anakartımla z5500 le sonic focus destegini kullanırdım. z5500 tizleri çok az verme sorunu vardır. Bu sorunu sonic focus ile aşabiliyordum sesi bozmadan. istersen buraya bi bakhttp://forum.donanimhaber.com/m_59679396/mpage_1/f_/key_//tm.htm#59679396

2.67 kurdum sonic focus etkinleşti eski güzel sesime tekrardan kavuştum. 2.67 de crystalizer çalışmamakta. evet belli hataları var ama benim tek aradıgım sonic focustu onada kavuştum. bu sürümün 32 bit versiyonu çıkarsa benim için süper olur.
    2.66 yıda denedim. z5500 ün tiz sorununu crystalizer ilede denedim sonic focus kadar hoşuma gitmesede baya güzel oluyo. Ben sonic focusu tek geçerim. Sonic focus nedeniyle devamlı 64 bitlik sistem kullanmak zorunda kalcam. Emeklerin için minnettarım sana.

• Rica ederim hocam. Yardımcı olabildiysek ne mutlu!

Senin adına sevindim. Sonic Focus dediğin gibi çok farklı. Keşke 2.67'nin analog'da ses kesilme sorunu ve benzeri problemleri olmasa, sırf Sonic Focus için tercih edilebilir.
    Dijital'de 2.67 ile seste kesilme olmuyor değil mi?
  • yo hayır kesilme olmuyor hiçbir sıkıntı yok. Sonic Focus z5500 ü resmen şahlandırıyor. Birde 32 bitini yapsalar ya.
  • quote:

Aklıma gelmişken, ben DTS, Dolby ayarlarının sesi bozduğunu analog sistemi baz alarak DTS ayarlarının analog sistemler için kullanılan özelliklerini [biraz çakma gibi gelmedi de değil] kullandım. Dijital sisteme nasıl etki eder, bilemiyorum. Örneğin DTS connect seçeneği vardı. Belki Dijital sistemde DTS formatlarında kaliteyi artırıyordur. Pek sanmıyorum ama, olabilir de neden olmasın.

Uzun lafın kısası dijital bağlantıya faydası olup olmadığını sen söyleyeceksin, biz ne desek boş.

Digital kablo ile baglantı yaptıgın sürece DTS özellikli bir müzige yada filme sese hiç bir şekilde eq-sonic focus-crystalizer-cmss-3d tarzı programlarla etki edemezsin. sadece kullanmış oldugun ses sisteminin üzerindeki konrol panelinin el verdigi kadar değişiklik yapabilirsin. örnegin z5500 ün kontrol panelinde subwoofer-surround-center tarzında ayarlar var. bunları azaltıp yükseltebilirsin. Pek anlatamadım herhalde ama idare ediver

• Maalesef modder'lar 2.66'dan sonra 32 bit sürücü desteğini çekti.

Bu tiz problemi tüm Logitech'lerde mi var ya? Tiz sürücüsü koymak o kadar mı zor arkadaş anlamıyorum ki. Bende de X-540 var aynı problem.

quote:

Digital kablo ile baglantı yaptıgın sürece DTS özellikli bir müzige yada filme sese hiç bir şekilde eq-sonic focus-crystalizer-cmss-3d tarzı programlarla etki edemezsin. sadece kullanmış oldugun ses sisteminin üzerindeki konrol panelinin el verdigi kadar değişiklik yapabilirsin. örnegin z5500 ün kontrol panelinde subwoofer-surround-center tarzında ayarlar var. bunları azaltıp yükseltebilirsin. Pek anlatamadım herhalde ama idare ediver

Anladım. Yazılım yoluyla etki edemezsin, doğru.
    DTS Connect'de normalde dijital bağlantı için kullanılıyor ya o yüzden söyledim. Zaten çakma olduğu belliydi. DTS adı altında analog ayarlar sunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 21 Nisan 2012; 3:44:04 >

• hepsinde var büyük ihtimal. logitech kullananların çogu tizlerin az gelmesinden şikayetci. insanlar pc de ek programda kullanmak istemiyor. eqlayzır tarzı programlar her müzige uyum saglamıyor. bazı müziklerin sesini bozabiliyorlar. kimi müzikte az tiz verirken kimi müzikte çok tiz verebiliyorlar.
  • Aynen öyle.
    Bazı müziklerde tizler fazla geliyor, bazılarında az ve sürekli ayar yapacak durumda değiliz. Neyse ki sen, bir nebze olsun düzelttin durumu.

Neyse hocam gözler kaydı iyice. Yavaştan yatmak lazım. İyi geceler sana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 21 Nisan 2012; 3:54:14 >
  • Sanada iyi geceler.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.