Şimdi Ara

Realtek Mod (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
463
Cevap
20
Favori
72.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • güzel konuymuş bilgilendiren arkadaşa teşekkürler. Sonra bir ara tekrar okurum.
  • Rica ederim hocam.
  • realtek alc 898 kullanıyorum (msi z77a gd65) ama mutlaka denıyecem bazı ses problemleri var
  • Crstalyzer çok bozuyor sesi. fazla açmayın
  • Default ayarlarda iyi, daha sağa çekildiğinde evet bozuyor.
    2.67 sürümde Sonic Focus var aslında o daha başarılı ama 2.67'nin bazı problemleri var. Umarım bir sonraki sürücüye sonic focus'u dahil ederler.
  • Anakartımdaki ALC888 yongasını modladıktan(2.68b) sonra müzik performansında belirgin bir artış tecrübe ettim,

Elimdeki Audigy 2 ZS ile kıyasladığımda da CMSS 3D(surround%50) açıkken ve cystalizer %65 teyken tiz ve midlerde Audigy ye göre belirgin netlik gözlemledim.
    Basslarda ise audigy son pax driverleri ile daha yoğun ve şiddetliydi ama netlik olarak bir fark olduğunu söyleyemeyeceğim.

Modlu realteki ayrı ses kartı ile deneyip kıyaslama yapan var mı? Varsa deneyimleri ne yönde?

Özellikle asus kartları ile kıyaslandığında modun nasıl performans vereceğini merak etmekteyim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemir

Anakartımdaki ALC888 yongasını modladıktan(2.68b) sonra müzik performansında belirgin bir artış tecrübe ettim,

Elimdeki Audigy 2 ZS ile kıyasladığımda da CMSS 3D(surround%50) açıkken ve cystalizer %65 teyken tiz ve midlerde Audigy ye göre belirgin netlik gözlemledim.
    Basslarda ise audigy son pax driverleri ile daha yoğun ve şiddetliydi ama netlik olarak bir fark olduğunu söyleyemeyeceğim.

Modlu realteki ayrı ses kartı ile deneyip kıyaslama yapan var mı? Varsa deneyimleri ne yönde?

Özellikle asus kartları ile kıyaslandığında modun nasıl performans vereceğini merak etmekteyim...

Farklı ses kartı ile değil de 2.67 ile 2.68 modlarını karşılaştırdım dün..
    2.67 sonic focus eklenmiş modlu sürücünün 2.68'e göre basslarda daha verimli olduğunu söyleyebilirim.
    Crystalizer kapatılıp Sonic Focus açılır, Sound Blaster Panel'den subwoofer kesme frekansı 40Hz'e ayarlanır ve Sonic Focus'da derin bass artırılıp iyi bir ayar çekilirse sesin tam istediğim gibi olabileceğini tecrübe ettim.

Güncel sürücü en iyisidir mantığıyla gidersek de, 2.68'in 2.67'deki birçok hatanın giderildiğini ve ses kalitesin de yeterli olduğunu söyleyebilirim.

Ama benim gibi, bass performansını yetersiz bulanlar 2.67'ye dönebilir.

http://www.mediafire.com/?905knb8xa1itzl2

Sonic Focus'lu 2.67'i denemek isteyenler için iyi haber: X-FI sürücüsünü tekrar kurmaya gerek yok. 2.67'yi kurmak yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 25 Nisan 2012; 4:28:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DRACON1C

Silinme riskine karşılık Box'a atıyorum. Çok yavaş olacağını sanmıyorum.
    200 küsur MB olan dosyayı 7.zip ile 45 MB'a düşürmüş durumdayım.

10 dk.ya kadar ilk mesajıma eklemiş olurum. Bu vereceğim Realtek 2.66 Mod'lu driver.
    2.66'yı kurduktan sonra, activator'ı yükleyip bilgisayarı yeniden başlatıp ardından yukarıda verdiğim 2. sürücüyü (X-FI driver) kurman gerekiyor.

Bu Activator'ün trojansız olanını buldum. Henüz deneme şansım olmadı ama ilk kurulumda yine yukarıda verdiğim temiz activator ile dene bence. Eğer Sound Blaster Panel aktifleşmezse o zaman sürücü içindeki activator'ü dene.

Dijital bağlantı ile düzgün çalışıp çalışmadığını bilmiyorum ama en azından z5500 ile deneyimlerini aktarırsan sevinirim.
    Rica ederim.

doğru mu anlamısım acaba realtek 2.66 modlu driver win7 32 bit uyumlu peki ilk msjında verdiğin X-Fİ driver'ı 2.66'ın üzerine kurunca sorunsuz calısıyormu acaba 32 bitte deneyen oldumu ona göre bende indirip kurucam.

• quote:

Orijinalden alıntı: cryjesus

doğru mu anlamısım acaba realtek 2.66 modlu driver win7 32 bit uyumlu peki ilk msjında verdiğin X-Fİ driver'ı 2.66'ın üzerine kurunca sorunsuz calısıyormu acaba 32 bitte deneyen oldumu ona göre bende indirip kurucam.

Evet.
    2.66 32 bit uyumlu. Verdiğim X-FI driver da 32 bit uyumlu. Sorunsuzca kurulması gerekiyor.

Eğer İlk mesajımdaki X-FI sürücüyü kurarken hata alırsan [sanmıyorum yine de] daha önce Realtek 2.66 ile verilen eski sürüm X-FI sürücüsünü de upload ederim.
  • quote:

quote:

Evet.
    2.66 32 bit uyumlu. Verdiğim X-FI driver da 32 bit uyumlu. Sorunsuzca kurulması gerekiyor.

Eğer İlk mesajımdaki X-FI sürücüyü kurarken hata alırsan [sanmıyorum yine de] daha önce Realtek 2.66 ile verilen eski sürüm X-FI sürücüsünü de upload ederim.

modlu 2.66 ve X-Fİ sürücülerini herhangi bir hata almadan yukledim presedürleri uygulayarak,sonunda hoparlörlerimden sesde aldım fakar ayar yapmak için sound blaster panele girip CREATiVE AOUDİ CONTROL'ü sectiğimde
    (THE AUDİO DEVİCE SUPPORTED BY APPLİCATİON İS NOT DETECTED THE APPLİCATİON WİLL EXİT) hatasını alıyorum ...

Sound Blaster Panel'e sağ tıklayıp "Select Audio Device" dediğimde sadece listede HIGH DEFİNATİON AUDİO AYGITI VAR.
    Oysa o listede "SB X-FI MB 2 (Realtek HD X-FI @Gamespirit Performance) seceneği olması gerekip onu secmemiz gerekmiyormu ama maalesef bende o secenek cıkmıyor sence bunun sebebi X-Fİ driver'ın 32 bitle uyumsuz olması olabilirmi ve senin bahsettiğin eski sürüm X-Fİ driver sorunumu cözermi?

• X-FI sürücüsü uyumsuz olsaydı hiç kurulmazdı.

"Realtek HD X-FI @Gamespirit" gelmesi gerekiyordu evet. Bunun 2 nedeni olabilir.

1- Realtek sürücüsü doğru şekilde yüklenmemiştir.
    2- X-Fı sürücüsü aktifleşmemiştir.

Güvenli modda başlatıp Activator'ı öyle çalıştırmayı deneyebilirsin. Bazen sürücüyü güncelleştirediğimde ben de benzer sorunla karşılaşabiliyorum.
    İlk sayfada diğer arkadaşların karşılaştıkları benzer sorunları çözmek için yazdığım cevaplara bakmanı tavsiye ederim.

Yine de kurarken sorunla karşılaşmadığım, eski X-FI sürücüyü upload edeceğim. Belki hata alanlara faydası olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 15 Mayıs 2012; 17:23:50 >
  • activator olayının senin de bahsettiğin gibi farklı sekillerde yaptım konuyuda tamamen okudum fakat yınede audio controlun içine giremiyorum fakat THX menu acılıyor fakat içirisinde yaptığım hiç bir değişiklik (Surround,Crystalizer)sese yansımıyor.
    Eski X-Fİ sürücüyü upload edersen birde onunla denemek istiyorum
  • quote:

https://www.box.com/s/bf45b6e501e3f38d79a6

Dene bakalım.

denedim fakat olmadı...fakat sonra fark ettimki realtek 2.66 yukledikten sonra pc'yi kapattıp actığımda bu sürücü otomatikman guncelliyor,bende x-fi sürücüyü kaldırdım sonrasında realtek 2.66yı kaldırmadan tekrar uzerine modlu 2.66'yı yukledim,sonrasındada activatoru uyguladım ardından da konunun basında verdiğin guncel x-fi sürücüyü yukledim ve sonunda oldu artık sorunsuz calısıyor, sorun yasayan arkadaslar belki bu sekilde bir yol izlerseler onlarda calıstırabilirler sanırım problem windows7 nin sürücüleri guncellemesi.

bu arada ilgin için ve konunun takibi için tesekkür ederim DRACON1C arkadasım. . .

• Biraz cok oluyor ama benim birde söyle bir sorunum var onboard ses kartımın 2 adet hoparlör cıkış jackı bozuk eski sürücümde Realtek HD Audio panel' üzerinden jackları kendim tanımlıyordum bozuk jackların yerine mıc giris ve hat cıkış jackları hoparlor cıkısları olarak tanımlayıp 5.1 ses alabiliyordum merak ettiğim konu X-Fİ panelden bu sekilde jakları ayrı ayrı tanımlama yapabiliyormuyuz?
    Realtek Mod
  • quote:

bu arada ilgin için ve konunun takibi için tesekkür ederim DRACON1C arkadasım. . .

Rica ederim. Hallettiğine sevindim.

Jack olayını da, Realtek Audio Yöneticisinden yapabilirsin. Modlu sürücüler eskisinden pek farklı da değil. Denetim masasından ulaşabilirsin.

Realtek Mod

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 15 Mayıs 2012; 22:23:42 >

• Aynen Realtek yöneticisi denetim masasında duruyormus ordan ayarladım ve onu halletmiş oldum şimdi yeni bir şey fark ettim Creative Console'den yaptığım değişiklikler aktif oluyor fakat THX truStudia menusünden yaptığım değişikliklerin hiç biri sese yansımıyor ve sesde hiç bir sey fark etmiyor sanırım bende THX calışmıyor bi fikrin varmı bu konuda
  • THX panele destek veren çip sayısı çok az. Bende de sesi etkilemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 15 Mayıs 2012; 22:44:13 >
  • Neyse o da eksik kalsın harici ses kartı almayı düşünüyordum donanımhaber ve senin sayende bu maliyettende kurtulmus oldum tekrar tesekkürler konu ve yardımların için. . .
    Ve ses kalitesinde ki değişimi test ettim X-Fi Crystalize sizin dediğiniz aksine default ayarından maximuma aldım sesin kalitesi bariz arttı ve ses kesilmesi yaşamadım bu beni şaşırttı.

Fakat film izlerken 5.1 surroand seslerde cok güzel fakat konusma seslerinde sadece ses merkez hoparlörden geliyor normal olarak fakat ses seviyesi cok yuksek değil ve biraz tiz bunu arttırmanın yollarını denedim fakat bulamadım hala ses az ve ince cıkıyor
  • quote:

Neyse o da eksik kalsın harici ses kartı almayı düşünüyordum donanımhaber ve senin sayende bu maliyettende kurtulmus oldum tekrar tesekkürler konu ve yardımların için. . .
    Ve ses kalitesinde ki değişimi test ettim X-Fi Crystalize sizin dediğiniz aksine default ayarından maximuma aldım sesin kalitesi bariz arttı ve ses kesilmesi yaşamadım bu beni şaşırttı.

Fakat film izlerken 5.1 surroand seslerde cok güzel fakat konusma seslerinde sadece ses merkez hoparlörden geliyor normal olarak fakat ses seviyesi cok yuksek değil ve biraz tiz bunu arttırmanın yollarını denedim fakat bulamadım hala ses az ve ince cıkıyor

Rica ederim. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize! Ortalama bir ses kartı almayı düşünenlerin parasının cebinde kalmasını sağlamaktı amacım. Diğer ihtiyaçlarına harcayabilirsin böylece.

Sound Blaster Panel'den merkez hoparlörün ses seviyesini yüksettiğinde de mi az geliyor? Öyle bir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar, aksine merkezden ses tok ve yüksek geliyor.
    Paneldeki ses testinde merkez hoparlörün sesi nasıl çıkıyor? Belki Codec sorunudur, o yüzden diyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.