Şimdi Ara

Rc Tank İçin Hangi Parçalar Gerekli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merbaha rc tanklara ilgim var bu işte daha yeniyim hiç bir bilgim yok bayadır rc tank araştırıyordum ve kendi rc tanklarını yapan insanlar gördüm bende biraz araştırma yaptım zincirden palet yaptıklarını gördüm bende buna benzer bir şey yapmayı düşünüyorum ama hangi motor hangi esc ve başka hangi parçalar lazım bilmiyorum ortalama tankın boyu 50cm olucak en düşük maliyette parçaları önerirseniz sevinirim hem toplam maliyetini öğrenmiş olurum şimdiden teşekkürler bir kaç örnek resim ekliyorum internette bulduğum resimler

Rc Tank İçin Hangi Parçalar Gerekli Rc Tank İçin Hangi Parçalar Gerekli Rc Tank İçin Hangi Parçalar Gerekli Rc Tank İçin Hangi Parçalar Gerekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jesusevam -- 30 Ağustos 2016; 22:45:04 >

• Aman hocam darbe girişimi sonrası sakata gelmeyin

Şaka bi yana keşke üşenmesem de ben de uğraşsam böyle şeylerle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HatersGonnaHate

Aman hocam darbe girişimi sonrası sakata gelmeyin

Benimkisi çoçukluktan kalan bir merakım şimdi yavaş yavaş yapmaya çalışıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: jesusevam

quote:

Orijinalden alıntı: HatersGonnaHate

Aman hocam darbe girişimi sonrası sakata gelmeyin

Benimkisi çoçukluktan kalan bir merakım şimdi yavaş yavaş yapmaya çalışıcam

Harika hobi hocam devam edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullanıcı adını sevdim ve sana tavsiyede bulunacağım.
    böyle hobiler 100-120 metrekare evler için iyi değildir kardeşim :(
    evi resmen çöplüğe döndürürsünüz.

ayrıca biliyorsunuz ki, rc araçların yedek parçalarının bile bulmak imkansızken çok uç noktalarda olan sıfırdan yapılabilecek doğru dürüst örneği olmayan tanktan bahsediyorsak bu dahada zor olur.
    maliyet hakkında birşey diyemeceğim ama 1000 lira ve altına kolay kolay yapamazsınız.

gövdeyi rc araba gibi birşey yapsanız, tankın paletleri yürüyen aksamı çok zor olacağına eminim.

benim tavsiyem başka hobilere yönelin. o kadar para harcayıp üstüne zevk alamayacaksınız birde zamanınız ve umutlarınız gitmiş olacak.
    rc uçak yapmak bile daha ucuz ve kolay olacağını düşünüyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilyasturksas

kullanıcı adını sevdim ve sana tavsiyede bulunacağım.

ayrıca biliyorsunuz ki, rc araçların yedek parçalarının bile bulmak imkansızken çok uç noktalarda olan sıfırdan yapılabilecek doğru dürüst örneği olmayan tanktan bahsediyorsak bu dahada zor olur.
    maliyet hakkında birşey diyemeceğim ama 1000 lira ve altına kolay kolay yapamazsınız.

gövdeyi rc araba gibi birşey yapsanız, tankın paletleri yürüyen aksamı çok zor olacağına eminim.

benim tavsiyem başka hobilere yönelin. o kadar para harcayıp üstüne zevk alamayacaksınız birde zamanınız ve umutlarınız gitmiş olacak.

Öncelikle teşekkürederim yorumun için Bizim evin bahçesi var sıkıntı yok. Bayadır araştırıyorum maliyeti dediğin gibi 1000tl varıyor internette hazır plastik paletler buldum onlardan almaya karar verdim yalnız motor seçiminde bilgisizliğimden dolayı ne alacağımı bilemiyorum

paletler bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: jesusevam

quote:

Orijinalden alıntı: ilyasturksas

kullanıcı adını sevdim ve sana tavsiyede bulunacağım.

Öncelikle teşekkürederim yorumun için Bizim evin bahçesi var sıkıntı yok. Bayadır araştırıyorum maliyeti dediğin gibi 1000tl varıyor internette hazır plastik paletler buldum onlardan almaya karar verdim yalnız motor seçiminde bilgisizliğimden dolayı ne alacağımı bilemiyorum

paletler bunlar

bilgisizliğin normaldir. çünkü ortada doğru dürüst rc motor yok. doğru dürüst kaynakta yok.
    düşük devirde çalışıp güçlü olan motorları tercih edeceksiniz...
    bende bir masaj aleti var üstüne çıkıp ayağa kalksanda motoru durmuyor mesela. ellerinle masaj aletinin üstüne doğru bastır durduramazsın =) ama yavaş hareket ediyor. öyle motor gerekli sana bence... o masaj aletleri 35 liraya satılıyor ve motoru çok dayanıklı...
    o masaj aletinden 5 sefer değiştirdim... ama motora birşey olmadı diğer aksamları zamanla kırılıyordu...
    aynı işlevi görüyorsa ve daha kuvetliyse bir rc motora 200 lira vermeye gerek yok... masaj aleti motoru falan tercih edilebilir...
    diğer bağlantı aparatları çarkları falan alınabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyasturksas -- 7 Eylül 2016; 14:07:13 >

• şöyle bir motor buldum ne kadar güçlü bilmiyorum esc lerde üzerinde özellikelri şöyle
    Hız 03011 + 320A Fırçalı Elektrikli Motor Motor 540 RS540 26 Açın Fırça ESC RC HSP 1/10 Hız Kontrol Fit Için Himoto Redcat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jesusevam -- 7 Eylül 2016; 14:25:32 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.