Şimdi Ara

RAYBAN ALACAĞIM YARDIM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
11.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ccaparli

güneş gözlüğü yerine geçen bi lens olsada onu kullansak artık

hatta colormatic lens olsa ooh ne güzel, çocukken vardı öyle gözlük güneşte koyu içerde açık

E yok artık.. Saylonlu gibi..

• quote:

Orjinalden alıntı: SAVIAR

quote:

hatta colormatic lens olsa ooh ne güzel, çocukken vardı öyle gözlük güneşte koyu içerde açık

lense para ver gözlüğe para ver... bankamız yok bizimde yavv

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: SAVIAR

quote:

lense para ver gözlüğe para ver... bankamız yok bizimde yavv

Harbi ya.. Aslında çizdirirken diyeceksin 'UV li çizin benim gözümü" diye.. Yada siz en iyisi demeyin korneanızdan da olmayın sonra..

• Bende geçen sene damla modelini 170 YTL e aldım kadıköyden.
  • Arkadaslar bu sahte olayı iyice kafamı karıştırdı birebir taklitini yapıyorlarmı? bu aralar bende alıcam ama sahte tuzağına düşmeyelim ne derecede sahtelerini yapabiliyolar ayırt edemiyecek kadar?
    yukarda arkadas anlatmış nasıl ayırt edileceğini ama ne olur ne olmaz...
  • Ewet 15 ytl ye alcaz inş,Valiliğin karşısındaki işportacıdan
    quote:

Orjinalden alıntı: Contranarya

Arkadaslar bu sahte olayı iyice kafamı karıştırdı birebir taklitini yapıyorlarmı? bu aralar bende alıcam ama sahte tuzağına düşmeyelim ne derecede sahtelerini yapabiliyolar ayırt edemiyecek kadar?
    yukarda arkadas anlatmış nasıl ayırt edileceğini ama ne olur ne olmaz...

• ayirt etmek icin baslica yontemleri soyleyeyim size,

1. camin ustundeki rayban yazisini tirnaginiz ile kazimaya calisin, eger yazi cikiyorsa bilinki sahte
    2. cercevesinde model numarasi ve model ismi mevcutmu bakilmali, genellikle cercevenin ic kisminda olur
    3. nerde uretildigine bakin, genellikle yazilir
    4. cercevede CE damgasi mevcut olmasi lazim
    5. son olarak cercevedeki tum yazilari tirnaginiz ile kazimaya calisin, eger kazilarak yazilar cikmiyorsa bilinki o gercektir

simdi bazi rayban modelleri var, camlari plastik gibi maddeden olusabiliyor, sakin plastik diye aldanmayin.
  • Hocam internetten gözlükmü alnıyor yahu git bir gözlükçüden al ra-bay öneririm bende almıştım 400 ytl ye polazire
  • Öncelikle bana şu sorunun cevabını verin ; İyi bir güneş gözlüğü mü istiyorsun? Yoksa Rayban mi?

2 hafta önce bende güneş gözlüğümü yeniledim...AÇıkçası almadan önce baya bir düşündüm....

Aklımda RayBan vardı.Gittim bizim tanıdık gözlükçüye...Bana iyi bir gözlük öner kardeşim dedim...

İlk şartın camlarının polarize olması gerektiğini söyledi...(sanırım polarize camın ne demek olduğunu ve özelliğini biliyoruz di mi?

-Eeeee başka? dedim...RayBan in ne farkı var?

-Sadece marka.... dedi.Ve bunu bana diyen kişi de RayBan satan bir gözlükçü !

Sonuçta arkadaşlar...gözlükte önemli olan camların polarize olmasıdır...polarize olduğunu gözlükçüde yaptığınız basit deneyler ile anlayabilirsiniz

Optelli,Hawk gibi markaların da RayBan dan hiçbir farkı yoktur...

Haa param yetmedi değil...istesem bende RayBan alırdım...Ama açıkçası diğerlerinden hiçbir farkı olmayan bir gözlüğe 3-4 gözlük parası vermek bana aptalca geldi

Ama herkezin kararına saygılıyım...

Teşekkürler....

• arkadaşım İstanbul da isen mekanı sirkeci dir. doğubankın karşında kozan optik var. yetkili satıcı. luxottica yetkilisi. biraz pazarlık yaparsan iyi fiyata kaparsın. ben 1,5 ay önce polarizeli aldım. 280 ytl ye. çok ilgililer ve garanti belgesi var luxottica damgalı. aman ha abzı yerler kendi getiriyor orjinal ama garanti yok. onlara dikkat ettt. bide gg dan alma. dediğim yere git. sapasağlam hiç pişman olmazsın.. adam dedi bişey olursa getir biz direk izmire yollarız dediler. düstribütr ordaymış..

hadi kolay gelsin...
  • Arkadasım ben izmirde mert optikten aldım. rayban ve polarize cam. Özellikle polarize cam al güneşten etkilenmezsin. Bana 400 ytl dediler 280e tek slip aldım. Ama camı normal cam olsun dersen yanı polarize olmasın dersen aynı model 180 e bıraktılar.
  • senin ki nin modeli ne...
  • 1 ay önce Eskişehir Carrefour'dan ( Neo ) dan aldım. Rayban Aviator, camları hafif pembe. Çok güzel.

Kredi kartına 6 ay peşin fiyatına aldım. 280 YTL

Ben GG'deki Raybanların orjinal olduklarına pek inanamıyorum. Zira benim aldığım gözlük orada 150 YTL. Ben kazık mı yedim acaba diye araştırdım. 280 - 270 - 300 arası değişiyor fiyatları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 29 Haziran 2007; 1:04:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Chryin

1 ay önce Eskişehir Carrefour'dan ( Neo ) dan aldım. Rayban Aviator, camları hafif pembe. Çok güzel.

Kredi kartına 6 ay peşin fiyatına aldım. 280 YTL

Ben GG'deki Raybanların orjinal olduklarına pek inanamıyorum. Zira benim aldığım gözlük orada 150 YTL. Ben kazık mı yedim acaba diye araştırdım. 280 - 270 - 300 arası değişiyor fiyatları.

oradakiler orjinal ama ben almam. gözlük lüks tüketime girer. KDV+ÖTV+Gümrükle+Kar = satış fiyatı...
  • Yine de 180 ytl kar etmişler senden
    quote:

Orjinalden alıntı: crazy83

Arkadasım ben izmirde mert optikten aldım. rayban ve polarize cam. Özellikle polarize cam al güneşten etkilenmezsin. Bana 400 ytl dediler 280e tek slip aldım. Ama camı normal cam olsun dersen yanı polarize olmasın dersen aynı model 180 e bıraktılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Chryin

1 ay önce Eskişehir Carrefour'dan ( Neo ) dan aldım. Rayban Aviator, camları hafif pembe. Çok güzel.

Kredi kartına 6 ay peşin fiyatına aldım. 270 YTL

sana bişey söyleyim arkadaşım..bu ticarette iki meslek bilirim en karlı iş olarak..biri gözlükçü diğeri ise saatçi....

sana şöle bi anımı söleyim benimde gözlük ray-ban ..bundan 2-3yıl önce almıştım..klasik siyahtır matrix benzeri bişey işte..neyse girdim gözlükçüye kadın bana fiyatına 315ytl dedi önce..sonra nakit alacam dedim 240 olsun ozaman dedi..ee yuh dedim bu kadarda indirimmi olur diye..yaw 200 olmazmı dedim geçen de geldik olur gibisinden sölemiştiniz diyince..gülerek ee hadi olsun ozaman dedi aldım çıktım..315 ten 200e indi...

bi arkadaşımda almak niyeti ile değilde ilgilendiği için ankamallda bi saatçiye girdi raymond rail in bir modeli vardı onu çok beğeniyordu..ilgili idide..neyse girdik içeri..arkadaş saat hakkında ki bilgilerini konuşturdu hani ciddi alıcı yız gibisinden di bu..daha sonra fiyata geldik adam 7milyar dedi..nakit te 5.5 e indi..biraz da biz öğrenciyiz abi falan dedik(öğrenciyiz ya 7milyarlık saat takacaz) adam son olarak 4milyarda anlaştık..

yani ben saatçi ve bir gözlükçü kadar üzerine faiş bir kar koyup satan esnaf görmedim..gerçi onlarda firmaların belirlediği kar marjlarından satıyolar lisetelerini gösteriyorlar herseferinde ama bu iş böle işte..

• abi o saati aldık demeyinnn..
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasankeyf

abi o saati aldık demeyinnn..

yok hacı almadık..daha doğrusu arkadaş almadı fakat çok hoş saatti..arkadaş zorunlu olarak vazgeçip tissot aldı..şu tom raider ın saatiniı..dokunmatik olan zımbırtıdan..

ama ALLAH sız raymond weil de çok şık saati valla

bu saatti işte
     RAYBAN ALACAĞIM YARDIM

konu dağıldı biraz özür..

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi audioslave -- 29 Haziran 2007; 1:11:48 >

• bilmem naaparsında bende 4 tane deişik renkte aviator var 1 adet yenı aldım yüzü kaplayan cinsten hafıf onu alma çok pahalı aviator al herkezde var iyi ğüzelde herkezde orjınalı yok ve herkezde olduu için almamazlık yapma herkezde farklı duruyor ve yakışıyor modası geçmez cinstendır.

ve 120 mılyonluk raybanlar orj deıl + garantısı var derler ama garanti kagıdının üzerinde kaşesı yoktur ve kaşesiz her hangı bir gözlükçuden alınmamış kaçak yolla gelmış demektır ya kaçaktır gerçektende orj dır yada kolpadır.ama dediğim gibi kaşe olmazsa garantınde fos olur.çunkı kimle muhattap olucaksın o durumda düşünsene?

siyah + mor + mavi + gri renklerı var bende avatardakı resımden de fark etmışsındır ortalama 270 250 arasıdr fiyatları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksea533 -- 29 Haziran 2007; 1:11:15 >

• quote:

Orjinalden alıntı: :::ABSOLUT®:::

quote:

Orjinalden alıntı: hasankeyf

abi o saati aldık demeyinnn..

yok hacı almadık..daha doğrusu arkadaş almadı fakat çok hoş saatti..arkadaş zorunlu olarak vazgeçip tissot aldı..şu tom raider ın saatiniı..dokunmatik olan zımbırtıdan..

ama ALLAH sız raymond weil de çok şık saati valla

bu saatti işte
     RAYBAN ALACAĞIM YARDIM

konu dağıldı biraz özür..

edit:imla

abi tıssot ta az para değil..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.