Şimdi Ara

RAYBAN ALACAĞIM YARDIM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
11.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşım verdiğin tüm maddelerin birebir taklidi mevcuttur..
    Ben de şu GG den br rayban bakayım dedim.
    Beğendiğim iki model vardı...numaraları 3323 ve 3308...en son kreasyon diye 140-170 ytl ye iki farklı kişi satıyordu...
    Rayban sitesine girdim modeller hakkında bilgi almak için...Ama ne tesadüftür ki sadece o iki numaranın modeli yok..yani 3322 ve 3324 var ama 3323 yok (Lütfen kontrol ediniz:)
    ya da 3309 dan başlıyor model numaraları...
    Şimdi ben kime güvenip te orjinal diye ray-ban alacağım..
    İçinizin rahat olması için gidip yetkili bayii'ye adam gibi bir ray-ban alın derim..tabii illa ray-ban olsun diyorsanız..
    İnternettekilerin orjinal oldukları konusunda ciddi şüphelerim var...
    Bir de polarize testi diye bir olay var...gidin 20 milyona satılan polarize testinden geçen bir sürü gözlük bulursunuz...

quote:

Orjinalden alıntı: YunTi

ayirt etmek icin baslica yontemleri soyleyeyim size,

1. camin ustundeki rayban yazisini tirnaginiz ile kazimaya calisin, eger yazi cikiyorsa bilinki sahte
    2. cercevesinde model numarasi ve model ismi mevcutmu bakilmali, genellikle cercevenin ic kisminda olur
    3. nerde uretildigine bakin, genellikle yazilir
    4. cercevede CE damgasi mevcut olmasi lazim
    5. son olarak cercevedeki tum yazilari tirnaginiz ile kazimaya calisin, eger kazilarak yazilar cikmiyorsa bilinki o gercektir

simdi bazi rayban modelleri var, camlari plastik gibi maddeden olusabiliyor, sakin plastik diye aldanmayin.

• merhaba arkadaşlar..araştırmalarım sonucu gittig. da satılan 150 ytl civar raybanların iyi birer taklit olduklarını öğrendim..
    göz sağlığım cebimden önemli diyenlerin bu hususu dikkate almasını öneririm....
  • orj fiyatından aşagıya olan herşey ülkemizde birebir imitasyondur bunu hiç bir zaman unutmayın
  • Orjinalini anlamanız için bu işi biliyor olmanız gerekir. Ray-Ban gözlükleri artık profesyonel şekilde taklit ediyorlar. İşin içinde olmadan anlamanız çok güç. Sezon bittiği için bence dükkanlardan almanız daha uygu. Göz Grup bildiğim kadarıyla %25 civarı indirim yapıyor Ray-Ban larda. Diğer markalarda %40 civarı.

Ayrıca
    Gözlük camını florasan ışığa tutun. Eğer ışık aynı renkte gözüküyorsa almayın. Rengi sarıya veya yeşile dönükse alın. Bu üzerinde antrefle kaplama olduğunu gösterir. (gerçi artık ürettikleri camlarda genelde kaplama oluyorda bakmakta fayda var.) Ve 20-30 lira farkı göze alabilirseniz polarize camlı alın. Bu gözünüzü sadece güneş ışığından değil camlardan aynalardan yansıyan ışıklara karşıda korur

Ve gözlükleri alırken yapabildiğiniz kadar pazarlık yapın. Üzerlerinde ne kadar kar olduğunu tahmin bile edemezsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piêr Dé Sans -- 2 Ekim 2007; 8:33:06 >

• Bir hususu daha belirtmek isterim..malum GG da satıcılar var ve yorumlar..
    rayban marka gözlük için olumlu yorum verenlere tek tek mesaj atıp memnun olup olmadıklarını ve bu gözlüklerin sahte olduklarını sorup söyledim..
    İşin ilginç yanı bana yanıt verenlerden sadece bir kişi dürüst olarak gözlüğün sahte olduğunu ancak satıcının çok iyi niyetli olması nedeniyle olumlu yorum yaptığını söyledi..
    Diğer gelen mesajlar hep satıcıya güvenmemi, gözlüklerin orjinal olduğunu iddaa etti..Yani al-gülüm ver gülüm danışıklı dövüş içindeler...
    SAkın yorumlara bakıp da GG dan ürün almaya kalkmayın...Bunlar çete gibi birbirine olumlu yorum yapıyorlar.....
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.