Şimdi Ara

Raspberry Pi Sahipleri (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.899
Cevap
108
Favori
119.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elinde raspberry pi olan ( 2gb ve üzeri hafıza kartlı) bana ulaşabilir mi abiler satın alma düşüncesi içerisindeyim ama android kurmak istiyorum usb içinse harici güçle çalışan hub var elimde ama kaç v adaptör kullanacağım bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zibidi_gonzales

selamlar, oncelikle raspberry pi ile ilgili konunun "Bluray/HD-DVD/DVD/Divx Oynatıcı" bolumunde olmasini biraz yadirgadim belirtmek isterim. ama iyi olmus ozellikle ilk mesajdaki linklerden baya birsey ogrendim. Pi elime bu hafta ulasti, hafta sonu biraz vakit ayirmak istiyorum.

birkac mesajda dikkatimi cekti SD kart ile ilgili problem yasayan arkadaslar kartlarinin Class 4 card olup olmadigini kontrol ettiler mi?

GUI biraz bekledigimden yavas calisiyor, ben biraz ucuza kactim SD kart konusunda, onun etkisi olabilir mi?

ilk karsilastigim problem wireless adapter ile ilgili oldu. Airlink 101 wireless adapter i usb ye taktigim zaman pi reboot ediyor. saniyorum ki guc kaynagimla alakali ama bu tarz bir problemle karsilasan oldu mu aranizda?

Merhaba, konuyu buraya açmamın nedeni önceden açılan konularında bu bölümde olması ayrıca Raspberry Pi için uygun bir bölüm bulamam eğer daha uygun bir bölüm olduğu kanaatindeyseniz taşımayı düşünebiliriz.

Class olayı deneyimlerime göre kartın markasına göre değişiyor ve özellikle microsd değil SD kart kullanmaya dikkat edin (Her ne kadar gün geçtikçe düzeltilsede en iyi SD gibi şuan).

Büyük ihtimal sizdeki yavaşlık SD karttan çünkü GUI gayet hızlı gibi isterseniz XBMC nin diğer modlarınıda deneyin bir (Xbian , Openelec, Raspbmc gibi) eğer aynı sorun varsa SD kartınızı değiştirmeniz sorunu çözecektir.

@sixpacksizadam

5V adaptör olması gerek , USB 5V verir çünkü.

• quote:

@sixpacksizadam

5V adaptör olması gerek , USB 5V verir çünkü.

ayrıca mA değeride önemli. en az 750 mA olmalı. Ben 1500 mA kullanıyorum sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: diffriend

nerden satın alabilirim arkadaşlar

neyi nerden arkadaşım, adaptörü mü? raspberry pi yi mi?

putty yardımıyla dns i hallettim sonunda arkadaşlar kullanıcı adı ve şifreyi yanlış girmişim.
    xbian için k.ad:root şifre: raspberry imiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malialp -- 11 Eylül 2012; 16:46:07 >
  • quote:

Raspberry'i hocam en hizli nereden alabilirim? Fiyati fazla olabilir yeterki hemen elime gecsin.

En hızlı benden alabilirsin.

Yarın elden teslim edeyim sana

Üstelik de Fazla para vemene gerek yok.
    Pm den de yazdığım gibi oradan alacağın maliyete satabilirim.

Hatta 15 £ sevk / işlem / taşıma parası da vermene gerek kalmadan. 27£ a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfve -- 11 Eylül 2012; 17:08:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rfve

quote:

Raspberry'i hocam en hizli nereden alabilirim? Fiyati fazla olabilir yeterki hemen elime gecsin.

Hayırdır sıkıldınız mı cihazdan ve fiyat süper o fiyata kimse vermez valla :)

• Arkadaşlar dün şahsen sevdiğim bir client olan deluge kurulum ve kullanımından bahsettim blogumda:

http://www.raspberrypi.gen.tr/2012/09/10/deluge-kurulum-ve-kullanimi/

Bu arada siteye basit bir forum ve sıkça sorulan sorular bölümü açmayı düşünüyorum. Ne dersiniz ? Forum kategorileri ne olabilir? SSS'lerde ne olmasını isterdiniz ?
  • USB wifi adapter yuklemek icin ingilizce bir dokuman: http://dl.dropbox.com/u/80256631/install-rtl8188cus.txt
    ben su USB wifi ile sorunsuz olarak kurdum. sahip oldugunuzun urun icin uyumlu olup olmadigina dokumani takip ederek bakabilirsiniz.

Ayrica:
    http://forum.donanimhaber.com/m_65714730/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zibidi_gonzales -- 12 Eylül 2012; 6:57:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: malialp

quote:

Orijinalden alıntı: rfve

quote:

Hayırdır sıkıldınız mı cihazdan ve fiyat süper o fiyata kimse vermez valla :)

hayır aslında sıkılmadım tam aksine tam benlik bir cihaz.
    kurcaladıkça kurcalayası geliyor insanın.
    gelişmeye ve geliştirmeye çok açık.

Ancak fark ettim ki artık bu tip şeylere çok fazla zaman ayıramıyorum.
    işlerim bu ara aşırı yoğun. Aile vs de olunca cihaza vakit ayırmak imkansız hale geliyor.

• Raspberry Pi'm geldi ama sd kart yok elimde ve usb'den imajı görmedi/çalıştırmadı(usb'nin ışıkları yanmadı). SD kartsız çalıştırabilirmiyim Rpi'yi ?
  • Çalıştırılabilir ama uğraşman lazım.

1-2 gün önce bir forumda görmüştüm.
  • Her TV için lazım.
  • benim de sipariş geçen hafta perşembe kargoya verildi ama hala ulaşmadı. o gelene kadar sayfaları bi kaç kere okudum inşallah kargoda kaybolmaz çok planlarım cihaz üzerine
  • Xbian yükledikten sonra evdeki media playerlere dönüp bakmaz oldum.. USB'den çalışan uydu tv kartlarıda çalışsa uydu alıcısına da ihtiyaç kalmayacak ama.. Bakalım.. :)
  • http://www.raspberrypi.gen.tr/sikca-sorulan-sorular/

Ne eklenmesini / değişmesini isterdiniz ? :)
  • Bu arada arkadaşlar ben tchibo 'dan aldığım 2.1A 5V luk güç kaynağını herkese tavsiye ederim boşu boşuna Çin malı almayın hem ucuz hemde Alman üretimi. Bir bakın derim.

http://www.tchibo.com.tr/Adaptoer-Apple-USB-p400016367.html

İnternette tükeniş ama mağazada vardır büyük ihtimal.
  • Arkadaşlar raspbiana transmission kurdum ancak torrent bir türlü başlamıyor maalesef, transmission penceresinde gözüküyor ama 0 peer gösteriyor. Harici HDD'ye indirmeye çalışıyorum bu arada. Birde görüntü saniyeliğine gidip geliyor anlamadım(HDMI kullanıyorum).

Ekleyebilirsiniz listeye bu arada.
  • arkadaşlar bana da lazım bu raspberry den satmayı düşüneniz ya da alabileceğim bir yer biliyormusunuz farnell dışında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthozturk

arkadaşlar bana da lazım bu raspberry den satmayı düşüneniz ya da alabileceğim bir yer biliyormusunuz farnell dışında
    ////edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfve -- 15 Eylül 2012; 11:39:49 >
  • Benimde Pi m 1 ay önce geldi ama okuldan dolayı pek uğraşamıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.