Şimdi Ara

Raspberry Pi Sahipleri (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.899
Cevap
108
Favori
119.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: ender

bu cıhazın win10 performansı nasıl ?

Bende android 10 u merak ediyorum,

Android 10 uzerinden netfilix ve youtube gibi uygulamalardaki akicilik ve destekledigi çözünürlük ozellikle....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 11 Ocak 2021; 15:18:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ender E kullanıcısına yanıt

win 10 yüklenmiyor hocam.

• Raspberry pi zero nereden bulabilirim. Samm markette tam alacakken stok tükendi bir iki sayfada abartı fiyatlara satıyor?

• poseidon_TR kullanıcısına yanıt
    bende 2 tane var hiç bir işe yaramıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugur.k U kullanıcısına yanıt

Bana lazım, satıyor musunuz peki?

• poseidon_TR kullanıcısına yanıt
    Satarımda kargosuyla uğraşamam maalesef

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugur.k U kullanıcısına yanıt

• Edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mbaydar76 -- 16 Mart 2021; 16:21:37 >
  • helsloot kullanıcısına yanıt

bazı özel case'lerde gpio pin'ler üzerinden yapılabiliyor.

uğraşırsanız kendiniz de yapabilirsiniz sanırım. yok ben uğraşmayayım dersen argon gibi biraz pahalı case'lere bakabilirsin.

pi400'lerde açma kapama tuşu var. bilginize.

• selambenosilator S kullanıcısına yanıt

kurulabilir. sıkıntı olmaz.

• hareketliperde kullanıcısına yanıt

çok iyi fikir.yeni işletim sistemlerini denemek çok eğlenceli oluyor.

öncelikle pi4 için 3A charge gerektiğini hatırlatayım. bir de üzerindeki hdmi micro olduğu için michro hdmi to hdmi bir kabloya ihtiyaç olacak. kablosuz klavye-mouse konusunda logitech'in k400 öneririm. üzerinde touchpad'de var. pek mouse ihtiyacı kalmaz. tv'ye bağlayıp çalıştırabilirsin. zaten vnc,ssh sayesinde kurup belli bir noktadan sonra tv'ye çok ihtiyaç kalmıyor. bilgisayardan yönetebilir hale geliyorsun. benim tv'nin arkasında sadece power bağlı duruyor.

ssd'yi usb3 üzerinden bağlayıp işletim sistemi boot edebilirsin.hatta birden fazla işletim sistemi kullanmak için pinnos yada berryboot tarzı yazılımlar var. berryboot saddece başlangıçta microsd gerektirir(belki yeni versiyonla çözülür) ama sonrasında işletim sistemi kurulumlarını ssd'ye yapaabiliyorsun. micro sd sadece berryboot'un boot etmesini sağlıyor. başkalarının hazırladığı hazır imajları kullanabiliyorsun.

ssd'yi usb3'e dönüştürücü case'ler yada kablolar bazen desteklemeyebiliyor.type-c çıkışlı oric tavsiye ederim.aynı diskte performansı diğerlerine göre daha iyi.

retropie ile retro oyunlar çok rahat oynanıyor. blutooth ile ps3/ps4/xbox kolları da bağlanabilir. bunun için de hazır imajlar var demaso gibi. ihtiyaç duyarsan link veririm.

pi4'de dahi youtube netflix çok akıcı olmuyor. bazı özel işletim sistemleri(ubuntu mate gibi) ve chromium browser'larda güzel performans alınabiliyor.(1080p 60Hz)

• ender E kullanıcısına yanıt

arm edition yüklenebiliyor.youtube da video'ları aratabilirsin.bence yakın zamanda geldiği nokta oldukça tatmin edici.

deneme amaçlı kurulabilir belki ama alete yazık olur. 100'lerce özel işletim sistemleri var ve emin ol win10'dan çok daha akıcı çalışıyor. win10 eksikliği hissetmezsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

Bende android 10 u merak ediyorum,

Android 10 uzerinden netfilix ve youtube gibi uygulamalardaki akicilik ve destekledigi çözünürlük ozellikle....

Alıntıları Göster

lineage os versiyon 18 ile birlikte android 10 desteği geldi. google play açmak için biraz kurcalamak gerekiyor. youtube'da etaprime ve leepspvideo kanallarını izleyebilirsin.

• iyi günler,

Full Set Halinde Raspberry Pi 4 4GB var... düşünen olursa P.M atabilir.

https://forum.donanimhaber.com/raspberry-pi4-4gb-kasa-adaptor-sogutuculu-sekilde-dikkat-okuyunuz--148264856

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 10 Mart 2021; 13:1:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soguknewale

lineage os versiyon 18 ile birlikte android 10 desteği geldi. google play açmak için biraz kurcalamak gerekiyor. youtube'da etaprime ve leepspvideo kanallarını izleyebilirsin.

Alıntıları Göster

(Android 11 ve Win 10 )denediniz mi ? Nasıl performansları ?

• raspi 2 zero w ciktimi arkadaslar

• hobi için alacaktık ama maalesef fiyatları çıldırmış gibi yükselmiş. anca konuları takip ediyoruz artık

• hareketliperde kullanıcısına yanıt

sanıırım an itibariyle onu da yapmıyoruz artık 

• 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.