Şimdi Ara

Ranked Günlüğüm Gold Oldum [20.02.2017]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sezon 5-6 Gümüş bitirmiştim. Maç spamlayacak vaktim olmuyor. Senenin 7-8 ayı oynamıyorum oyunu. Ara ara heves geliyor giriyorum.

Bu sezon dereceli alt lige attı. Bronze 4ten başladım. Başlarda cidden çok berbat oyuncular geldi. Geceleri girmeye başladım az da olsa kaliteli oyuncular geldi.

Bronze I`e Destek rolünde çıktım ve seri maçına kadar Teemo ve Tryndamere kastım.

Tryndamere aşırı op olduğunu fark ettikten sonra artık maçlarda Tryndamere almaya başladım. Ezilsede farm yaparak oyunu felaket bir şekilde taşıyor.

3jd3rde, tüm kulelerde ve inhibitörlerde katkım vardı bu KDA ile S+ almaya gerçekten şaşırdım. Çok daha iyi skorlar yapmama rağmen A+ A aldığım oyunları hatırlarım.

Seriye geçtiğim ilk 2 maçı aldım, 3. maçta felaket bir top lane geldi ve hiç bir şekilde çeviremedik maçı.
    Neyse ki 4.maçı alarak Gümüş ligime tekrardan çıktım.

Ölümden döndürdüğümüz maç. Teemonun mantarları ve benim deliler gibi kule alıp çıkmam, ****rin bizde olması ile rahat bir şekilde maçı çevirdik.
    Early Game`de Veigar Support ve Miss Fortune botta çok güzel haltlar yediler.
    Lux oyun başında Zed`e 4-5 kere ölüp adamı TEQ Atar Darius`a çevirdi.
    Maçı almamızın en önemli faktörlerinden biri ise bizdeki 3 tane AP şampiyonun latede ciddi derecede fazla hasar atması sayesinde oldu.

Bu da istatistik grafiği, tek tek kim kimi öldürdü kısımlarını atacaktım ama aşırı uğraştırıcı oluyor.

Tryndamere ile 10 Galibiyet 0 Mağlubiyet ile seriye devam ediyorum. KDA belki kötü olabilir ama cidden kule almakta, lane ittirmekte şahane.

20.01.2017 Güncellemesi
    Kendime uyumlu bir adc buldum "taktik felan yok bam bam bam" diyerek kırılgan support varsa önce onu alıyoruz, ardından adcyi temizleyip laneyi domine ediyoruz.

Adc arayışımda gümüş 5ten gümüş 3 seri maçıma kadar feedleyenide geldi, mekaniklere hakim olmayanıda geldi ama son 2 maçtır beraber girdiğim adc taramalı tüfek misali çakıyor hasarı.

2 yeni SS ile güncelliyorum. Kanasusamış + ebediye çıkıyordum oyun bitti Troll bir oyundu.

03.02.2017 Güncellemesi

Gümüş 1 oldum. Son 12 maçta 11 Win 1 Lose var.

26 Win fark attım Lose durumuna. Gayet iyi gidiyor şimdilik. Bazen aşırı kolsuz kişiler gelebiliyor maça ne yapsak nafile. Taşımak imkansız oluyor.

Tryndamere açık ara oyunun en güçlü, taşıma potansiyeli en güçlü olan şampiyon. %35 Saldırı hızı rünleri ile girip dehşet bir şekilde adamların kafasına kafasına vuruyor.

Teemo bu sıralar sevdiğim şampiyonlar arasında. Yine saldırı hızı rünleri ile giriyorum ve %45 CDR yapıp 16.seviyede 11.saniyede bir mantar ile ortalığı mantar yuvası haline getiriyorum. Bu eloda tarayıcı almayı akıl edemeyen çok oyuncu var. Değerlendirmek iyi oluyor.

Dün akşam bir DH erkeği rakibimdi. Klasik laf atmalar Teemo alınır mı şöyle eziksin böyle eziksin. Adamın oynadığı karakterde win/lose oranına bakıyorsun %33lerde geziyor ve hala itina ile o şampiyonla oyuna giriyor. Bende affetmedim mantarladım oyunu zehir ettik onlara. Genel W/L oranına baktım 79W/76L ile rakibe çamur atması gerçekten bir DH erkeğine yakışır hareket.

Bana göre en sağlam support. 3 tane stun atma özelliği, baseden laneye dönene kadar dolan ultisiyle tam bir canavar.
    1 hafta önce kolsuz adcler geldiği için win rate baya düştü. Ama oynaması cidden çok zevkli bir şampiyon.

Gelelim karşılaşma geçmişine lose aldığımız oyunda başlarda şahane bir skorumuz vardı. Ama rakip çok fazla koordine olup lane gezmeye başladı ve bizimkiler Battal Gazi misali tek tek yakalanıp bir güzel öpüldüler.

20.02.2017 Güncellemesi

Gümüş 1 olduktan sonra gümüş 3e kadar düşüp tekrardan Gümüş 1`e kadar çok çalkantılı bir serüven geçirdim. Öyle feedleyenler öyle kolsuzlar geldi ki yapacak hiçbir şey yoktu. Taşımak imkansızdı. 20 Win arka arkaya alabilmişken 20 Lose arka arkaya geldi. Neticesinde 17 gün zorlu geçti ama Gold`a çıktım ve Ranked bırakıyorum.

Serinin son maçındayız. Top lane bende Tryndamere, karşımda Riven var.
    Midimiz Yasuo 180K kasmış. Karşısında bunu haşat eden bir Velkoz. Oyunu ağır şekilde götüren Velkozdu. Thresh`in tuttuğu adam yok oluyordu.
    Uzun uzun şöyle yapma böyle yap dememize rağmen Yasuo yakalanıp yakalanıp öldü. Velkoz tek Q atıyor bizim canlar yarıdan az.
    Amumu Ultisini Velkoz için sakladı bende araya dalıp 2 vuruşla temizleyince oyunu nexus önünden karşı nexus önüne kadar götürdük.
    Velkozun oyun ortalarında "Ağla" demesini bir güzel oyun sonunda yedirdik. Çıldırdı

5 maçlık serinin 2.maçında karşı rakipte Solo Quinn ve Orman Kha pre girmişler. Kırmızıma yardıma gelmeyen fiora yüzünden quinn ve khanın baskınıyla kesildim. Maviye gittim doğar doğmaz Kha yine çıktı oyundan feci şekilde düştüm. Toparlayamadık.

3. Maçta Teemo ile karşı rakip Ryze`ı haşat ettim. Jungledan kuleleri temizlemek için yardım istedim erken safhalarda ama arkadaşımız orman dönmeyi tercih etti. Tanklayamayan bir Rammus, Midde deli divane ölen Swain(Zhonya bile kasmayı sona bıraktı). Sonuç olarak feci bir yenilgi aldık.

Tryndamere ile Gold`a çıktım ve lig erimesi olmadığından sezon sonu ödülleri için, çok fazla sinirlenmemek için artık Normal oyun oynarım. Kendimi kasmam bir yerlerimi yırtmam.

Win/Lose oranımda gayet güzel oldu. Yıkılan toplam kule 2`ye yakın ama minyonlar ve yanımdaki şampiyonlara giden son vuruş ile sanıyorum ki her oyun ortalama 5 yada 6 kule benim sayemde alınıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpEeDy! -- 20 Şubat 2017; 20:59:30 >

• Ne güzel hevesle anlatmışsın kıskandım

Olaf oynamayı düşünmüyor musun rivayete göre 1 levelde basıyosun hayaleti dive atıp skoru alıp ölmeden çıkıyosun kuleden
  • golda çık bırak gerisi boş
  • Güncelleme v20.01.2017
  • Güncelleme v03.02.2017
  • Güncelleme v20.02.2017
  • Hayırlı olsun, Platin yolunda başarılar.
  • Tryndamare gibi kolsuzlari oynayayacam plat olcam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yasak mı kolsuz herosu oynamak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.