Şimdi Ara

RANGE ROVER SPORT & İNFİNİTİ FX30D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
7.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Değerli arkadaşlarım ne zaman bir konuda çelişkide kalsam ilk baktığım yer burası oluyor. Lakin bu defa çelişkide kaldığım bir konuda sizlerin tecrübe ve deneyimlerine ihtiycım olacak.

Bilmenizi isterim ki sırf geyik olsun diye bu başlığı açmadım. Her ikisi arasında kaldığım araçlar için sizlerin değerli fikirlerine ihtiyacım olacak.

2013 model INFINITI FX30D 125.000 €
    2013 model RANGE ROVER SPORT 135.000 €

Her ikiside sıfır km araçlar olup infinitinin spor suv ve sıradışı bir model oluşu RANGE ROVER da elit duruşu kafamı karıştırdı.

Değerli fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

RANGE ROVER SPORT & İNFİNİTİ FX30D RANGE ROVER SPORT & İNFİNİTİ FX30D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harunberke77 -- 20 Temmuz 2014; 11:10:24 >

• Her türlü infiniti. Dizel de bile çıkan egzos sesi yeter :) heryerde olmaması da cabası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oncelıkle bu konuda uzman degılım , iki arabayada binmedim yolda gordum 2 sini de
    Range daha cok kişi de var İnfiniti toplasam 4 5 kere gormusumdur ama ben Range alırdım tabi araştırmadan duz mantık olarak soyluyorum bunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Her türlü infiniti. Dizel de bile çıkan egzos sesi yeter :) heryerde olmaması da cabası.

• Dikkat çekmek istiyorsan infiniti. Piyasası olsun rahat satayım diyorsan RangeRover.
    Rahatlık demicem zira rangenin o kasasının rahatlığı konusunda şüpheliyim. Konfor olarakta infiniti diyebilirim.
  • Alırken uzun soluklu kullanmayı düşünen bir kişi olarak satarken para eder mi sorusu lugatım da yok.

Range Rover kasası konusunda konfora pozitif yada negatif etkileri konusunda benim de kaygılarım mevcut.

• Infiniti fx30d nin arayüzünde kullanılan diller arasında Türkçe olmaması da hayli ilginç. Türkiye de satışı yapılan bu araç için Türkçe kullanım dili koymak öyle zor olmasa gerek.
     RANGE ROVER SPORT & İNFİNİTİ FX30D

• Bulunduğunuz yerde yetkili servisi var mı önemli?

Ben olsam Range rover alırdım çünkü çoğu ilde resmi servisleri anlayan ustası mevcut.

Her yerde İnifiniti'den anlayan usta bulmanız zor.

Land Rover yakıt açısından daha ekonomik olur tahminim en azından bildiğim kadarıyla öyle.

FX fabirka verisi şehiriçi 10.8 şehirdışı 7.2 diyor ama performans bana düşük geldi 8 saniye.

Range Rover ise şehiriçi 9.8 şehirlerarası 8.1 yakıyor.

Şehiriçi kullanılacaksa Sport dediğim gibi daha mantıklı oluyor.

Hacim olarak görünüşünden de belli Range Rover daha iyi.

Zevk konusuna gelirsek bence İnfiniti'den daha çok zevk alınır.

77li olduğunuz farz ediyorum 37 yaşındasınız desek bence şimdi İnfiniti alın derim.

Ama şu var çocuklarınızda var sanırım o zaman da Range Rover hacim olarak geniş olduğundan daha hoş durur.

Ben daha ekonomik ve servis bakımından rahat olduğu için Range Rover seçerdim sanırım.

• Alternatiflere de bak
  • Ikisinide kullanmadim. Ancak alacak olsam infiniti alirdim. Cok sekil makine. Ayrica daha ucuz. Alirim infiniti geri kalanida benzin alir doya doya gezerim

• Ben olsam Range Rover alırdım ama . Koyduğunuz resim eski kasa değil mi?
  • eskı bır ınfınıtı kullanıcısı olarak range dıyorum.Spor dıkkat cekıcı ama konfor olarak aradıgınız bulamıcagınıza garantı verıyorum.Range her bakımdan tatmın eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: NOSCE TE IPSUM

eskı bır ınfınıtı kullanıcısı olarak range dıyorum.Spor dıkkat cekıcı ama konfor olarak aradıgınız bulamıcagınıza garantı verıyorum.Range her bakımdan tatmın eder

Konfor olarak aradığınızı bulamayacaklarının derken eski bir infiniti kullanıcısından bunu daha detaylı yazmanızı rica ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: iade

Ben olsam Range Rover alırdım ama . Koyduğunuz resim eski kasa değil mi?

135.000 € 2013 model ama sıfır km. Ona gücüm yetiyor. Daha fazla çıkamam

• Infinity' nin sedanini surmustum G37. Gercekten farkli bir yapi sirf bu yuzden Infinity derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harunberke77

quote:

Orijinalden alıntı: iade

Ben olsam Range Rover alırdım ama . Koyduğunuz resim eski kasa değil mi?

135.000 € 2013 model ama sıfır km. Ona gücüm yetiyor. Daha fazla çıkamam

Anladım hocam. Yine de Range Rover olurdu tercihim. Donanımından falan pek anlamam ama 2013 0 120.000 €'ya da var malum sitede. 15.000 € az para değil
  • Range evoque infinixi fx35 kullandim. Genvlikte yapilmasi gereken 1001 seyden birisi de infiniti kullanmaktir :)

Fx 35 cok keyiflidir.

• RENGER cılar ve INFINITI ciler o kadar param olsa ikisini de alırım aslında

Yukarıda bir arkadaşımız ROVER in konfor sıkıntısından bahsetti. Doğrusu merak ettim. İçinizde bilen var mı acaba.

• her iki opsiyonunuzda da para kaybedeceksiniz..

range rover sport'un yenisi cok iddiali geldi.. asagi yukari 400kg hafif, daha guclu ve daha ekonomik..

infiniti ise bir donem kullandigim bir arac.. saglam, kaliteli fakat gercekten usta sikintisi cok yasadim, yetkili
    servisi dahil.. istinye bayraktar harici bir yere goturmeyi planliyorsaniz unutun..

butcenizi arttirip yeni range sport dusunun, veya piyasasinin oralara oturmasini bekleyin bana sorarsaniz.. yine de her durumda para sizin.. o kadar buyuk parayi 2005 teknolojisiyle dizayn edilmis bir araca, hem de ayni aracin 2013 teknolojisiyle dizayn edilmis versiyonu cok daha iyiyken baglamayi benim mantigim kaldirmadigi ickn bunu soyledim..

• CemUsUs C kullanıcısına yanıt
    2014 model Range Rover 240.000 € dan başlıyor ve o kadar bütçe bir araç için asla ayıramam. Hatta söyle söyleyeyim o kadar param olsa da verip o arabaya binmem sanırım. Ben en fazla 140.000 € harcama ile uzun soluklu kullanmak istediğim bir araç düşünüyorum. Bu aracı Izmir'de kullanacağım. Eğer ki infiniti de karar kılarsam ki şuan hâlâ belirsizlik devam ediyor izmir de ki servisi de araştırma yapmam gerekecek sanırım.

Ama tabiki sözlerinizde ciddi boyutlarda haklısınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.