Şimdi Ara

Ram hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, bir arkadaşım 4 gb olan ramini 6 gb yapmak istedi, daha önceden 2x2 şeklindeydi ve yeni gelen ram ile 3x2 gb şeklinde kullanmak istiyordu fakat yeni ram takıldığında windows özelliklerinde toplam ram 6gb fakat kullanılabilir ram 2 gb gözüküyormuş. Üyeliği olmadığından konuyu ben açıyorum, bütün ramler ile farklı kombinasyonlar denemiş ancak sonuç değişmemiş. Yeni alınan ram ile pc açılmıyor 2x2 şeklinde takıldığında yine toplam bellek gözüküyor ancak kullanılabilir ram düşüyor. Sebebi ne olabilir sizce bilgisi olan paylaşabilir mi? Ekran görüntülerini de altta veriyorum.

Ram hakkında Ram hakkında Ram hakkında Ram hakkında Ram hakkında

• Görüntüleri göremiyorum ama 32 bit işletim sistemi kullanıyorsa ondandır. 64 bite geçiş yapsın .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yok dostum 64 bit kurulu biz de anlamadık ramlerin mhz i de aynı, CL değerleri farklıysa ondan yapar mı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stradale

yok dostum 64 bit kurulu biz de anlamadık ramlerin mhz i de aynı, CL değerleri farklıysa ondan yapar mı acaba

O konuda kesin bir fikrim yok ama zannetmiyorum pek. Yine de eğer imkanınız var ise tamamen birebir aynı ramleri deneyin isterseniz bir de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.