Şimdi Ara

Ram artışı performansı ne kadar etkiler?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
1.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba.Sahip olduğum notebook un ram'ini 4 gb den 8 gb a yükseltmek istiyorum.bunun oyunlarda ve genel performansta ne kadar etkisi olur? Ve ayrıca ciddi bir performans artışına sebep olacaksa,hangi marka/model rami almamı önerirsiniz?
    NOT:İşlemcim İntel Pentium N4200,Ekran kartım İntel HD Graphics 505.Ayrıca tek ram slotum var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fire Tri-Klops -- 18 Ekim 2018; 17:23:12 >

• Intel hd grafik ile açabileceğin sayılı basit oyun var. Genel kullanımda da pentium işlemci ile 4 gb ramı doldurup 8 gb ram ihtiyacın olması da zor. Ram almak sana tamamen gereksiz para kaybı olur birşey değişmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JeaLeusy kullanıcısına yanıt
    Oyunlarda Fps artışı alamaz mıyım? Benim amacım zaten çalıştırabildiğim oyunları daha yüksek fps lerde oynayabilmek (cs go,insurgency,chivalry,hoi 4,saints row vb.)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • oyunlari gectim suan tek kanaldan veriyorsun rami islemciye... ver dualden ramleri islemciye, dual channelden islemci daha verimli calisacak tabiki, aksinin ispatini mumkun olmadigi gibi savunmasini yapmakta abesle istigalden ote bile gecer. 4gb ram win 10 icin nedir? tamamla sekize rahatlasin sistem. Oyun icin ayni seyi soyleyemem. Ekrankartinin performansi kadar verim alacaksin yani degismeyecek. fps icinse birsey yapmana gerek yok Sat sistemi baska birseyler al paranda cebinde kalir oraya harcarsin.

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Cpu-z anakartı tek ram girişli olarak gösteriyor.Isterseniz resmini atabilirim.

• Fire Tri-Klops kullanıcısına yanıt
    oyle bir modelse zaten sat gitsin hocam tek kanal ramli laptoptan ne performansi bekliyoruz.

• Laptopumun Marka/Modeli: Acer Aspire Es 15 es-1-533-p8vl

• Fire Tri-Klops kullanıcısına yanıt
    https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_es1-533-p8vl-15-6-ekran-%C4%B1ntel%C2%AE-pentium%C2%AE-quad-core-n4200-i%C5%9Flemci-4gb-500gb-windows-10-laptop-1170415.html ram eklenebiliyor. Adamlar yazmis zaten netten film izlemek vs islemler icin ideal.

• Benim zaten hardcore oyun amacım yok.sadece oyunlarımı daha yüksek fps oynayabilir miyim diye sormuştum.benim ekran kartım paylaşımlı olduğu için ramimi arttırdığım zaman ekran kartı daha rahat bir şekilde gereken vram ihtiyacını çekemez mi?

• Paykasa Kart ,Astropay Kart satın almak ve güvenli alışveriş yapmak için ;
    Google paykasacards.net Yazmanız yeterlidir.

Ram artışı performansı ne kadar etkiler?

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    O notebookta tek ram soketi var 2 ram soketi yok içindeki ramı çıkarır tek takar ve bu hiç bir işe yaramaz farkı bile hissetmez. Acer es1 533 P8VL dizi, film izleyim word, excel açayım bilgisayarıdır fazlasını beklemeyin.

Pentium işlemcili cihazın ramını 8 yapınca rahatlamaz performansı da değişmez çünkü performansının düşük olması ramden kaynaklı değil. Pentium işlemcili ve 5400 rpm sata hard diskte açabileceği en sağlam şey kullanımı 3.5 a çıkarır ram engeline takılmaz render almayacak bu arkadaş.

Ssd takviyesi ve temiz 1809 windows kurulumu yap dostum yoksa sistemi açtığında %100 hard disk çalışır gereksiz kasmalar,takılmalar olur. Ssd dışında hiç bir upgrade o cihazda performans oynatmaz yalandan yere ram'e para verme.

2 adet vida açıp hard diski çıkarabiliyorsunuz yerine ssd takıp güncel windows kurmanız yeterli onun dışında yapacağınız her şey para kaybı olur.
    Mesajlarınız için teşekkürler,peki ben bu notebook a adaptör ile masaüstü ekran kartı takabilir miyim? (Aynı zamanda internete de bağlanabilir miyim ekran kartı takılıyken?)

Aynen ramler dual channel olmadiktan sonra performansta bir farki olmayacak.. 4gb ile 8gb arasinda ki fark ram kullanim asimi olur. 8gb i kolay kolay gündelik islerde dolduramaz ama arkadasin problemi bu degilmis, fps istiyor. hic birsey yapmayip satmak daha mantikli, oyun fps falan derse isin icinden cikilmaz.

ram kullanimi konusunda sana katilmiyorum ama firefox ta sadece donanim haber acik, opera da 2 video acik, baska hicbirsey acik degil ram kullanimi 4gb.. 8gb olursa aksine rahatlar ama performansi dedigin gibi degismez o da tek slot oldugundan dolayi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.