Şimdi Ara

Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU] (84. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.841
Cevap
9
Favori
159.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Güzel haber sağol.
  • Videoyu izledim..Kabin içinde yeni olan uygulamalar yapılmış..Bunlar iyi gelişmeler...Ama her nedense lokomotif farı hususunda gerçeğe en uygun olan efektler de bir türlü başarılı olamadılar..Videoda kullanılan dizel lokomotifin farları iyi aydınlatıyor ama kabin içinden baktığımızda açık olan farların görüş mesafesine göre rayları yeterince aydınlatmadığını gördüm..Neden....? Bir lokomotifin önü yüksek olsa bile açık ve yanmakta olan farlarının sürücünün görüş mesafesine göre ileriye doğru yolunu aydınlatması gerekir..Bu videoda bunu göremedim..Güçlü ve ışık huzmelerinin gerektiği kadar yolunu ileriye doğru aydınlatması gerekirdi..RW Train Simulator yapımcıları bu işi bir türlü tam ve doğru olarak yapamadılar..Başka modellerde anlatmaya çalıştığım durum varsa o zaman bir eleştirim olmaz..Ama bu model dizelde bu olumsuzluk apaçık görülüyor..Ayrıca havanın karamaya başlamış olduğunun görüntülerine bakacak olursak , lokomotifin geri manevrası anında çevresinde olan yapıların hiç birinde ışıkları görünmüyor..Burada elektrikler mi kesik acaba...Yoksa bu binalarda hiç oturan kimse mi yok..Terk edilmiş yapılar mı bunlar..Hani yol kenarlarında aydınlatma lambaları..Onlarda yanmıyor..Gerçek hayatta böyle bir vakitte ve zamanda yol kenarında olan yol aydınlatma lambaları yanar , yapılarında pencerelerinden ışıklar görünür..Görsel grafik mi ...İstediği kadar mükemmel olsun biraz gerçek doğa kanunlarına uygun olması birinci gelen şarttır...Ne var ki bunlara hiç dikkat edilmiyor..RW Train Simulator gerçekten güzel ve gerçeğe en yakın simulatordür..Bundan hiç şüphe yok..Ama Train Simulator 2016 geliyor ve bu simulatore baktığımızda yine eksiklikleri var..Bu benim tespit ve görüşlerimdir..Ben ne olursa olsun RAİLWORKS TRAİN SİMULATORÜN DİĞER ÜSTÜN ÖZELLİKLERİNİ BEĞENİYORUM..BU EKSİKLİKLER BENİM İÇİN ÇOK FAZLA ÖNEMLİ DEĞİL..Ama kabin modellemesi ve uygulamalarının mükemmel olması yeterli değildir , diğer özelliklerinde mükemmel olmasının gereği vardır ve bunu RW kullanıcıların çoğu ister...Videodan aldığım ekran görüntülerini veriyorum.

Not..: Yanlışım varsa beni uyarın...Yanlış bilgi vermek istemem belki gözümden kaçan bir şey olmuştur.

RAİLWORKS YORUMCUSU ve EDİTÖRÜ
    Sami Samioğlu

Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU] Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 5 Eylül 2015; 16:03:54 >

• Şu oyuna neden Türkçe yama gelmiyor ya. Oyun çok güzel ama yamanın olmaması oyunu kötü ediyor. Yoksa her ay DLC alıp keyfime bakardım. Ama anlamadığım sürece almamın bir anlamı yok :(
  • TÜRKÇE YAMAYI YAPMADILAR..YAPACAKLARINA İHTİMAL VERMİYORUM..!

Sami Samioğlu

Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 9 Eylül 2015; 1:43:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Railworks 2 Yorum

quote:

Orijinalden alıntı: -Squidward-

Grafikleri daha iyi olabilirmis.

Bu bir soru mu...?
    Eğer bir soru ise , bana sorulan bir soru mudur..? Anlayamadım..Daha net bir açıklama yaparsanız iyi olur ve daha iyi anlarım.

o arkadaş her konuya böyle saçma sapan mesajlar atarak mesaj sayısını artırıyor. biliyorsunuz ki mesaj sayısı yüksek olana madalya takıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Banzai!

quote:

Orijinalden alıntı: Railworks 2 Yorum

quote:

Orijinalden alıntı: -Squidward-

Grafikleri daha iyi olabilirmis.

Bu bir soru mu...?
    Eğer bir soru ise , bana sorulan bir soru mudur..? Anlayamadım..Daha net bir açıklama yaparsanız iyi olur ve daha iyi anlarım.

o arkadaş her konuya böyle saçma sapan mesajlar atarak mesaj sayısını artırıyor. biliyorsunuz ki mesaj sayısı yüksek olana madalya takıyorlar.

Masaj sayısın fazla olması durumun , kıdem ile alakalı yani yüzbaşı , binbaşı , yarbay , albay vs...Ama mesaj sayısının fazla olması ile söz konusu kişiye MADALYA verildiğini bilmiyordum..Öyle ise ben konu anlatımlarımı kısa cümleler halinde tek , tek mesaj olarak yazamaya başlayayım..Misal , filanca konunun birinci mesajı...Filanca konunun ikinci , üçüncü mesajı gibi olursa ben bu madalyayı en kısa sürede hak ederim.

İyi iş..Kısa kısa saçma sapan mesaj yaz versinler madalyayı...

• önceki versiyonlarda kabin içi göstergelerde 3 boyut var mıydı? bu yeni versiyonda çok güzel duruyor bunlar. göstergeler camın içinde gibi gerçekten
  • RAİLWORKS YORUMLAR

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 9 Eylül 2015; 1:46:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GUERRA

önceki versiyonlarda kabin içi göstergelerde 3 boyut var mıydı? bu yeni versiyonda çok güzel duruyor bunlar. göstergeler camın içinde gibi gerçekten

Önceki versiyonlarda kabin içi göstergelerde 3 boyut var mıdır emin değilim..Göstergelerin canlı ve 3 D olmasının TS 2016 ile belki olabilir..Ama bu durum bence çok daha fazla , lokomotif modellemesi alakalı olduğunu düşünüyorum..Çünkü bir lokomotif modellemesi yapan kişi modeli en iyi biçimde yapması ile mümkün olabileceği ihtimali daha kuvvetlidir..Örneğin , TS 2015 için yapılmış olan ve bu denli 3D göstergeleri olmayan bir modeli alıp TS 2016 da çalıştıracak olursak kabin içi göstergeler bu denli canlı görünemez..Bu durumun bilhassa modellemenin mükemmel yada mükemmel olmayışı ile alakalı olduğu kanaatindeyim.

Ressam Sami Samioğlu

• RAİLWORKS 6 : TRAİN SİMULATOR İÇİN YAPILMIŞ BİR MODEL...KABİN EFEKT...! ( VİDEO )

BU VİDEODAKİ GÖRÜNTÜLER " TS 2016 " DA OLAN KABİN GÖRÜNTÜLERİNİ ARATMAYACAK KADAR ETKİLİDİR..

https://youtu.be/xp5fYwyeTSY
  • KABİN EFEKTİ YAPILAN BU MODELİ BULURSAM İNDİRİP YÜKLERİM.. TS 2015 İÇİN YAPILMIŞ İYİ BİR MODEL GİBİ GÖRÜNÜYOR..ZATEN VERDİĞİM YOUTUBE VİDEOSUNDA DURUM APAÇIK GÖRÜLMEKTEDİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 6 Eylül 2015; 20:23:03 >
  • Railworks 2 Yorum kullanıcısına yanıt
    Video çok güzel imrendim valla eline sağlık. Ne yazıkki benim oyun Steam üzerinden oynandığı için yüklenmiyor diye biliyorum.
  • RAILWORKS TRAIN SIMULATOR DE BU YAPILANLAR YETMEZ , DAHA FAZLASI LAZIM...! ( BİR YORUM )

Ressam Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 9 Eylül 2015; 1:40:53 >

• Bu sefer fena geliyor gibi...
  • Railworks 2 Yorum kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarınızı okudum ama yazınızın son paragraflarındaki haklı siteminiz maalesef kapitalist düzenin beslenme işleyişini anımsattı sanki bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozcaadalı

Video çok güzel imrendim valla eline sağlık. Ne yazıkki benim oyun Steam üzerinden oynandığı için yüklenmiyor diye biliyorum.
    RAİLWORKS YORUMLAR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 9 Eylül 2015; 1:50:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozcaadalı

Yazdıklarınızı okudum ama yazınızın son paragraflarındaki haklı siteminiz maalesef kapitalist düzenin beslenme işleyişini anımsattı sanki bana.

Evet maalesef, Kapitalist düzen ifadesi çok doğru bir ifade oldu..Adamlar bu konuda tüm dünyaya hükmediyorlar..Ver onlara en iyisi , alsınlar , bu yeterli gelmesin daha daha fazlasını istesinler daha iyisini verelim , kasamız dolsun mantığıdır..İnsanlara hiç bir şeyden yetinmeyiniz daha fazlasını isteğiniz mantığıdır..Tabi ki netice de kazanan tek bir taraf var..HEP ONLAR KAZANIR..KAPİTALİST DÜZEN KAZANIR VE KAZANMAYA HEP DEVAM EDECEK...BU ARADA İNSANLARIN İSTEK VE BAKIŞ AÇILARI DA DEĞİŞECEK VE DAHA İYİSİNİ VERİLSİN , YAPILSIN YAKLAŞIMI SONSUZA DEK BÜYÜYEREK DEVAM EDECEK..!
  • Railworks aslinda son derecede yetersiz bir simulasyon
    Sadece bazi lokomotiflerin markizleri guzel modellenmis.
    Digerlerinde sadece temel fonksiyonlar calisiyor
    Oncelikle her lokomotif motoruna kadar ayrintili modellenmeli. Ve her makinanin tum rolelerinin islevli hale gelmesi gerekiyor
    Yoldaki aksakliklara gore motoru, ve vagonlari kontrol edebilmeliyiz
    Diger turlu simulasyonluk olayi sadece demiryolunun mekaniginden ibaret
    Bir makineyi kullanacaksaniz onu bastan asagi tanimamiz sart kesinlikle
    Iste o zaman tam anlamiyla simulasyon denebilir buna

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leopard

Railworks aslinda son derecede yetersiz bir simulasyon
    Sadece bazi lokomotiflerin markizleri guzel modellenmis.
    Digerlerinde sadece temel fonksiyonlar calisiyor
    Oncelikle her lokomotif motoruna kadar ayrintili modellenmeli. Ve her makinanin tum rolelerinin islevli hale gelmesi gerekiyor
    Yoldaki aksakliklara gore motoru, ve vagonlari kontrol edebilmeliyiz
    Diger turlu simulasyonluk olayi sadece demiryolunun mekaniginden ibaret
    Bir makineyi kullanacaksaniz onu bastan asagi tanimamiz sart kesinlikle
    Iste o zaman tam anlamiyla simulasyon denebilir buna

RAİLWORKS ' UN SON DERECE YETERSİZ OLDUĞU FİKRİNE KATILMIYORUM..!

Gerektiği kadar Railworks ' un özeliklerinin araştırılmadığı ve bilinmediğini kanaatindeyim..Motoruna kadar ayrıntılı modelleme yapılmasının lokomotif sürücüne katkısı ne olabilir ki..Sürücü lokomotifin kapaklarını açıp motoruna kadar inceleme yapması veya görmesi mi gerekiyor..Bir simulatör de lokomotif modelinin dış görüntüsü ve kabin görüntüsünün iyi yapılmış olması ve kabin içinden sürüşlerde gerçeğini aratmayacak derecede olması bence yeterlidir..Ayarlara girin " Manuel " sürüş seçeneğine ulaşın ve ayarlayın..Bu ayardan sonra kesinlikle kontrol panelindeki düğmelerden sürüş yapılamaz..Ve gerçek makinist gibi kabinden el ile sürüş yapmak zorundasınız..Bu özellik dahi başlı başına yeterlidir..Bu yazımdan önce yazdığım yazılarda da belirtiğim gibi makinenin tüm rolelerinin işlevli hale gelmesi simulatorun gelişlimi ile alakalı değildir..Bu durum açıkça lokomotifin tüm ayrıntıları ile modellenmesine bağlıdır..Bunu yapacak olanlar lokomotif modelini iyi yapanların elindedir..Zira Railworks da Motor klasörü bulunur..Bu klasör içerisinde iyi yapılan modellerde çalışır , iyi yapılmayan modeller de çalışır..Yeter ki Railworks ana çekirdek yapısına uygun olsun hepsi çalışır..Şimdi bu motor klasöründe çeşitli lokomotif modellerinin birbirinden bağımsız çalışan kendine ait alt motor klasörleri bulunur ve hiç bir lokomotif modeli birbiri ile çakışmaz..RW nin bir sürümünde modelin tüm işlevleri ile full olarak ve görsel açıdan canlı olması bu modelin motor klasörü dosyalarının çalışması ile gerçekleşir..Durum böyle olunca suçu Simulator de aramak yerine modellenmesinde aramak çok doğru olacaktır..Makineyi tanımak ve onun özelliklerini tam olarak bilmek oldukça zor bir iştir..Railworks Simulatorde onlarca lokomotif var..Her birinin üzerinde uzman olmak kolay bir iş değildir..Gerçek hayatta örneğin buharlı lokomotifi kullanmasını çok iyi bilen bir makinist , dizel lokomotif hususunda yeterli bilgisi ve tecrübesi olmadığı için kullanamaz..Ancak Railworks simulator de bir tek lokomotif üzerinden yeterli bilgi ve beceriyi kazanmak yönünde olursa o kişi bu söz konusu lokomotifi bir çok kimseden daha iyi kullanır..Railworks Simulatorün her makinesini kullanacaksak onu baştan aşağı tanımak ve bilmek şart değildir..Netice de bu bir sanal simulator oyunudur..Sürüşlerden kim ne kadar çok kefif alıyorsa işte o zaman o simulator TAM ANLAMIYLA SİMULATOR OLUR...Railworks şu ana kadar yapılan en gerçekçi sürüşü olan tek TREN SİMULATÖRÜDÜR..Bu gün izledim , TRAİNZ A NEW ERA 2015 FİRST LOOK VİDEOSUNU..Çok iyi olduğu iddia edilen bu simulatorde hala makaslar yerde yatan kırmızı - yeşil ışık bandlarına tıklama ile yapılıyor..Oldukça gerçekten uzak olan bu uygulama ile bu simulatorün atağa geçtiğini iddia edenler var..Lokomotif ve vagon modellemeleri grafik açısından Railworks ' un kenarından dahi geçemez..Kabin içi görüntüler ise keza yine aynıdır..Ama bu simulatörün en iyi ve güzel yanı TERRAİN VE TEXTURE ARAZİ GÖRSEL UYGULAMALARIDIR..ARAZİNİN TOPRAK VE KAYA OLUŞUMLARI GERÇEĞİNİ ARATMAYACAK KADAR GÜZEL VE 3D DİR..Bu özelliği RAİLWORKS da göremiyoruz..Terrain Paint uygulaması oldukça yetersiz ve gerçekçi değil..Bir tren simulatöründe lokomotif ve vagonların gerçeğine en yakın olmasının yanında çevresel faktörlerinde en iyi olarak yapılması gerekir..Bunun haricinde RAİLWORKS EN ÜSTÜN TREN SİMULATÖRÜ OLMUŞTUR VE RAKİBİ YOKTUR.

Ressam Sami Samioğlu

• TRAİN SİMULATOR 2014 GAMEPLAY ( ROMANYA ) YOUTUBE VİDEO...!

RAİLWORKS TS 2014 VEYA 2015 DE BU KADAR UZUNLUKTA BİR TREN SÜRDÜNÜZ MÜ...? HEMDE HİÇ BİR KASMA OLMADAN...ÇEŞİTLİ KAMERA VE MARKİZDEN SÜRÜŞ.. İZLEYİNİZ...! ( Youtube Video Linki )

https://youtu.be/42i06kTeV0w
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.