Şimdi Ara

Ragnarok Online 2 Legend of the Second

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
470
Cevap
2
Favori
24.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Ragnarok Online 2 Legend of the Second

Ragnarok Online 2001 yılında çıkmış 2002 yılında uzak doğuda release olmuş dünyadaki ilk anime mmorpgdir.Uzun yıllar boyunca Türkiye'de de Eu serverlarıyla hizmet veren bir yıl kadar bir süre dergisi çıkmış 26 bölümlük bir animeye sahip efsane oyundur.Oyunun yapımcı şirketi Gravity'dir.Bu kadar yıl sonra hala birçok ülkede p2p olarak hizmet veren ve sadece Iro us serverında tek serverde her gün 6000' yakın ve bazen geçik oyuncusu online olan gayet populer bir oyundur.Uzak doğunun hala en çok oynanan oyunlarından biridir ve her geçen gün oyuncu sayısı artmaktadır.Gravity zaman içinde Ragnarok Online'ı yenilemeye ve ikinci bir oyunu piyasaya sürmeye niyetlenmiştir ancak ilk iki denemesi başarısızlıkla sonuçlanmıştır.Çünkü ikiside Ragnarok Online yapısına ters günümüz anime mmorpglerindendir.Bunun üstüne ilk oyunun yapısını bozmamaya karar verdi şirket ve yeni bir client üzerinde çalışmaya başladı.Ragnarok 2 Legend of the Second clientinin üstünde.Uzak doğuda geçen yıl closed betaya giren oyun gayet beğenildi.Ve bu sefer başarılı oldular.Diğer iki cliente göre daha ciddi ve kaliteli karakter tasarımları , ilk oyundaki moblar ve bosslar , ilk oyundaki haritaları aynen içeren oyun çoğunluk tarafından beğenilmiş görünüyor bu sefer.
    Oyun Avrupa'ya ne zaman gelir biz ne zaman rahat rahat oynamaya başlarız bilemem ama ben kesinlikle çıkana kadar büyük bir hevesle beklemeye devam edicem.Oyun sanırım önümüzdeki yıl çıkıcakmış.
    Oyunda iki çeşit class seçiyoruz.
    İlk önce normal class olarak..;
    1.Swordsman
    2.Thief
    3.Archer
    4.Acolyte
    5.Magician
    Bu classlar aralarında ikiye ayrılıyorlar ilerde.Bunlar ..;
    Swordman
    1.Knight
    2.Warrior
    Thief
    1.Rogue
    2.Assasin
    Archer
    1.Ranger
    2.Beast Master
    Acolyte
    1.Priest
    2.Monk
    Magician
    1.Wizard
    2.Elementalist
    Ragnarok 1'deki bazı classlar yok ama ilerde eklerler sanırım.
    İkinci sistem ise daha önce Ragnarok 1'de olmayan bir sistem.Buna "Lifestyle Class" diyorlar.Sanırım meslek gibi birşey.4 tane var bu classlardan..;
    1.Alchemist
    2.Artisan
    3.Chef
    4.Blacksmith
    Ki bu classlarında 2 tanesinin Ragnarok 1'de normal class olarak olduğunu düşünürsek aslında hiç class atlamamışlar temelde.Sadece Bard eksik sanırım.
    Oyunda ilk oyundaki pet ve card sistemi aynı şekilde olucakmış ki bu gayet güzel.Card sistemi çok önemliydi.Bu cardlar moblardan düşer.Bosslardan düşen cardlar daha değerli olur.Bu cardların her biri bir özellik verir ve bir çeşit iteme eklenebilir.Çıktığı mobun ismini alır.Örnek olarak skeleton card gibi.
    Oyuna yeni eklenen çok önemli bir sistem var.Bu sistemin ismi Dual Life System.

Dual Life System

Bu sistem çpok önemli çünkü daha önce hiçbir oyunda görmedim.İlk oyunda da yoktu.Karakterlerimize bir meslek olarak seçtiğimiz Lifestyle Class'lar ön plana çıkıyor burda.Siz oyundan çıktığınız anda karakterleriniz siz girene kadar birer npcye dönüşüyorlar ve ikinci yaşamlarına geçiyorlar.Bu yaşamlarında az önce saydığımız Lifestyle Class'lara bürünüyorlarmış.Nasıl bir sistem olacak bir fikrim yok şuan.Enteresan duruyor.Yani kısacası siz oyundan çıksanızda çıkmasanızda karakteriniz 24 saat oyunda duracak.
    Şimdilik oyun hakkında bildiklerim bu kadar.İlerde yeni bilgiler öğrendikçe eklerim buraya.

İlk oyun için uzak doğuda yapılan bazı reklamları koyayım

Burda ekrandaki oyun ne ilk oyun nede ikinci oyun grafik bakımından.Öylesine koymuşlar

Bu favorim ..;

Bunun oyunla ne alakası var anlayamadım ama olsun..;

Screenshotlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nepheth -- 24 Ocak 2012; 3:48:05 >

• Süper haber burdan takipte olucam bu sefer quest sistemide getirirlerse tadından yenmez oyun :D

Dual Life system bana daha çok bazı ro serverlarında olan sen çıksanda karakterin oyunda kalıyor ve satışa devam ediyor olayı gibi geldiki bence çok güzel bir durum qRO zamanında +9 katarı satmak için 24 saat açık bıraktığımı bilirim bilgisayarı :D

cidden çok sevindim eğer asya open betası olur ve bizde aralarına karışabilirsek güzel olur umarım o olaylarıda bulu buraya yazarsın
  • Bakıyorum ya sık sık.Open betaya geçer geçmez indirip bi şekilde denemeliyim.Oynayanların görüşleri çok olumlu valla çok güzel diyorlar oyun için.Quest sistemi var bu sefer oyunda.Ve Ragnarok 1'deki bosslar inanılmaz iyi olmuş resmen çok beğendim.Çıksada oynasak ya valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nepheth -- 24 Ocak 2012; 16:11:38 >
  • Takipteyim betayı felan kaçıramam, çoğunu kaçırdım zaten.

2. reklama iyi güldüm.
  • hadi bakalım yerimizi alalım
  • Çok güzel olacak bekliyoruz
  • OB tarihi belli mi ?
  • O konuda henüz bir bilgim yok ama öğrenirsem mutlaka yazarım.
  • Ragnarok 2 OBT news!! (This news is applied only in Korea.)
    February 22, Ragnarok 2 Grand Open!!!
    WOW, I am glad to inform you that OBT in the news. =)

wohooo biri bana kore sosyal güvenlik numarası bulsun
  • yine p2p olur heralde ro 2 daha önce çıkmıştı ama vasattı bu sefer daha güzel olmuş gibi
  • bu oyunun avrupa pazarına çıkmasına daha var arkadaşlar. ben bir çok yazı okudum oyunda çok fazla eksik olduğunu söylüyor oynayanlar. en son closed betada değişiklik yapacaklarını söylemişlerdi, yapıldı mı bilemiyorum. beklenti yüksek olunca insanları tatmin etmesi de zor oluyor tabi
  • Merhaba,

2 Çıkana kadar oyalanabileceğimiz tavsiyede edeceğiniz bir ragnorak var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aygenugur

Merhaba,

2 Çıkana kadar oyalanabileceğimiz tavsiyede edeceğiniz bir ragnorak var mı?

Hocam private serverlarla uğraşmayın.İro , Fro , Aro gibi offical serverlar f2p şuan ve inanılmaz sayıda oyuncuları var.Girin biriney oynayın bence ki İro'yu tavsiye ederim tek serverda online sayısı 6000i geçiyor.Çok sağlam serverdır.

Siteside bu ..;http://www.playragnarok.com/
  • özlem gidermek amacıyla indiriyorm iro yu takılmak isteyen olursa paslasalım
  • Konuyu hortlatmış olucam ama şuan kurdum ve oynuyorum 50lvl ranger yaptım. Oyun gerçekten güzel beta olması nedeniyle ufak tefek buglar var tabii ama her bakımda geliştiriliyor. Şuana kadar serverda hiç Türk'e rastlayamadım. Oynayan varsa buradan bana hangi serverda olduğunu ve nickini belirtebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulashaksu

Konuyu hortlatmış olucam ama şuan kurdum ve oynuyorum 50lvl ranger yaptım. Oyun gerçekten güzel beta olması nedeniyle ufak tefek buglar var tabii ama her bakımda geliştiriliyor. Şuana kadar serverda hiç Türk'e rastlayamadım. Oynayan varsa buradan bana hangi serverda olduğunu ve nickini belirtebilir.

üye olurken sosyal güvenlik numarası istiyor onu nasıl buldun o işleri bilsem bende girip oynucamda işte :D
  • Hack 'n Slash tarzı bir oyunmu bu acaba tam anlamadım ?
  • Ragnorak online 2d değilmiydi.bu 3d?
  • ne zaman çıkıyor ?
  • Gravity Interactive, Dragon Saga için yeni bir içerik güncellemesi yayınladı. bu içerik güncellemesi ile Ragnarok dünyası Dragon Saga'nın içinde tekrar hayat buluyor. Yeni görevler, ödüller, kıyafetler, ve zindanlar da bunun cabası. Warp Portallar sayesinde Dragon Saga ve Ragnarok Online dünyası birbirine bağlanıyor. Oyuncular Geffen şehrini korumaya yardım ederek Ragnarok dünyasından gelen zırhlar, binekler ve hayvanlar kazanabilecekler.

http://playdragonsaga.com/landing/

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.