Yüzbaşı
26 Ağustos 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 50 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Açıkçası ADSL alternatifi olarak küçük bir araştırma içerisine girdim. Bölgemde benzer kablosuz internet sağlayıcılarının bulunduğunu fark ettim. Acaba ne kadar sağlıklı bu sistem. Çatıya ekipman kurarak hizmet sağlıyorlar. Görüşmelerim sonucu 450 liralık bir kurulum ücreti alınıyor ve bu daha sonra çıkmak istediginizde iade edilmiyor , ekipmanları da söküp gidiyorlarmış.Firma 20 mb internet 3 mb upload sunuyor bu şekilde. Ne fiber gördük ne vdls gördük semtimizde 8 mb le sürünmektense tecrübe sahibi arkadaşlar aydınlatırsa güzel olur. Sorun yaşanır mı bu sistem sağlıklı mı ? Vodafone kullanıyorum şuan. Tahahüte son 1.5 hafta kaldı.
Tranding Card Game oyun türüne ait son zamanlarda adından söz ettiren yeni bir oyun gündemde. Shadowverse aslında daha önce apple ve google store da oyunculara hizmet veriyorken bir süredir steam üzerinden de oyunculara kapılarını açmıştı. Baştan belirtmekte bir sakınca ve gocunma hissetmiyorum. Oyunun kendisi harika bir Hearthstone alternatifi. Hele ki artık günümüzde Hearthstone tamamen pay to play olmuş iken bu oyunun bu aralar neden bu kadar tercih edildiğini oyunun içine girdiğimizde fark ediyoruz.Aramızda belki bu tarz oyunlara aşina olmayan ilk defa böyle bir dünya içerisine adım atacak oyuncular varsa kısaca oyun mantığından bahsetmek istiyorum. Bu oyun 40 ar adet karttan oluşan desteniz ile rakibinizi yenmeye çalıştığınız bir kart oyunu aslında. Zamanında izlediğiniz yu-gi oh benzeri bir oyun. Ayrıca şu an için ekstra para dökmenize gerek olan hiç bir durumda yok. Buna ihtiyaç duymuyorsunuz.
Oyunun yapısı menüleri içeriği karakterleri ve çizimi tamamen doğu asya kaleminden çıkma. Grafikler renklendirmeler anime severlere hitap ediyor kesinlikle. Oyun içerisinde tam olarak 7 sınıf var ve bu sınıflara ait oyun içinde alabileceğimiz ekstra kahramanlar da bulunmakta. Hearthstone da para vererek sahip olduğunuz bu tarz şeylere de bu oyunda gayet kendi emeğinizle çokta zorlanmadan sahip olabilmeniz çok büyük bir artı.

Oyun çapraz platform olup sadece steam üzerinde 7-8 k anlık oyuncuya sahip. Android ve ios cihazlara sahip oyunculara da sahip olduğunu düşünürsek güzel bir kitleye sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Steam link:http://store.steampowered.com/app/453480/Oyuna dahil olmak isteyenlere ön rehber tadında şimdi biraz gevezelik yapacağım.

Oyunun Genel İtibariyle 3 Ana Modu bulunuyor.


Solo Mod: Bu kısımda oyundaki classları bilgisayara karşı oynayarak tanıma fırsatı bulur ve karakterlerimizin hikayelerine anime izler gibi ortak oluruz. Hikayede ilerledikçe ödül ve oynadığımız sınıfımıza ekstra tecrübe puanı kazanıyoruz.

Multi Mod
: Multiplayer olarak diğer oyunculara karşı oynayabildiğimiz bu kısımda kendi içinde 3 mod a ayrılıyor.

- Unranked : Rastgele sistemin server içinde bulduğu bir oyuncu ile karşılıklı destelerinizi test ettiğimiz kısım burası. Görev veya Achiement sisteminde yer alan bir mevzuyu yerine getirdiğimiz taktirde burada da ekstra ödüller kazanabiliyoruz. Yenilgi veya zafer durumunda oyundaki sıralamanıza herhangi bir etkisi bulunmaz.

- Ranked : Diğer oyuncularla ladder sisteminde zirveye oynamak için ligler atladığımız, zafer sonucunda daha fazla ödül ve achiement elde ettiğimiz oyun modu. Dolayısıyla burada yükseldikçe daha bilinçli ve deneyimli oyuncularla karşı karşıya gelmeniz kaçınılmaz olacak.

-Private : Arkadaşlarınızla kendi aranızda oyun yada turnuvalar düzenleyebileceğiniz kişilere özel oyun modu. Ayrıca burada oluşturulmuş bir maça arkadaşlarınızı cağırıp izlemesine de olanak sağlayabilirsiniz.

Arena Mod: Şuan itibariyle "TakeTwo" adında tek bir arena modu bulunuyor. Bu mod içerisinde size rastgele 3 sınıf sunuluyor. Daha sonra karşınıza yine rastgele kartlar sunularak şans faktörüyle birlikte kartlara sahip olun veya olmayın sadece arena modunda kullanmak üzere bir deste oluşturmanız isteniyor. Oluşturduğunuz bu deste ile arena modunda diğer oyuncularla mücadele ediyorsunuz. Giriş için bilete sahip olmak gerekiyor ve bu bilete oyunda kazandığınız altınlarla , görevlerle sahip olabiliyorsunuz.


Çok fazla detaya inmeden sınıflardan biraz bahsedelim. Ayrıca oyundaki terimleri ingilizce olarak kullanmak istiyorum ki oyun içerisinde kartlarda sıkça karşılaşacağınız için daha sonra problem yaşamayalım. Oyundaki bir sınıfın birden fazla oynama şekli bulunmakta. Burdan sonrası sizin oyuna girip destelerinizi kurcalamanızla alakalı.

Ben uğraşamam diyenler için şurası da mevcut.

https://shadowverse.gamepress.gg/decks

Ben uğraşırım diyenler için de deste oluşturma simulatorü

https://shadowverse-portal.com/deckbuilder/classes

NeutralsAslında bu kartlar herhangi bir sınıfa mensup değiller. Her sınıf tarafından oynanabilen tarafsız kartlardır. Kendi destenize ekleyebilir. Çok farklı sonuçlar elde elebilirsiniz.

Forestcraft

Bu sınıfa ait oyuncular düşük gereksinimli Fairy (peri) ler kullanırlar. İçerisinde bir çok rogue spell barındırıyor. Forestcraft a özel kartlar güc ve özelliklerinde bir tur içerisinde yaptığınız hamle sayısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Swordcraft
Burada emir komuta zinciri geçerli. Masaya sürdüğünüz followerlarınız kendi aralarında rütbelere ayrılmış durumda. Commander officerlardan daha yüksek rütbeli gibi. Gerektiği gibi oynandığı taktirde bu kartlar birbirini bufflayıp birbirlerini etkileyebiliyorlar. Mesela kimi commendarlar officer kartları bufflarken kimilerini oyuna sürdüğünüzde yanında officer summonlayarak size avantaj sağlayabiliyor.

RunecraftOyunun bariz mage sınıfı. Kendi sınıfına ait kartlarının çoğunluğunu spell ler oluşturur ve bununla rakibine üstünlük sağlamaya çalışır.

DragoncraftOyunun arap atı sınıfı. Resmen oyunun ortasında yada sonuna dogru kartları patlıyor. Bu sınıfta maça başladığınızda 7-8 tur geriye doğru sayan bir orb sayacı görürsünüz. Dragoncraft sınfına özgü kartlar bu sayaç tamamlandıktan sonra özelliklerini göstermeye başlar. Her tur sayaçtan bir orb düşer. Ancak bu sınıfın bir turda 1 den fazla orb düşürmek için bu özellikte kartları da mevcut.

ShadowcraftNecromencer sınıfı. Oyun içinde ölen karakterlerinden 1 er shadow adı verilen puanı toplar ve bunları temin edebileceği diğer kartlarla birlikte biriktirir. Biriktirdiği bu shadow pointleri masaya sürdüğü kartların özelliklerini aktif edebilmek için kullanır.

BloodcraftKendisine Vampire diyelim. Vangeance adı verilen özelliği lider defansı 10 a düştüğü zaman aktif olur. Bu modda iken gerçekten güçlü özelliklere sahip kartlar barındırır. Rakip evet ben kazanıyorum oyun bitti derken Bloodcraft oyuncuları masayı bi anda temizlemiş canını doldurmuş rakibini yenmiş bile olabiliyor.

HeavencraftCountdown ile zafere giden yol. Bu sınıf genel olarak cok fazla amulet kullanır. Bu amuletler gerisayım sonucu patladıklarında uygun spell veya followerlara dönüşür. Amuletlerin bütçeleri düşüktür. çıkan followerlar güçlüdür. Ancak bir heavencraft oyuncusu masaya sürdüğü followerlarına 2 3 tur sonra kavuşabilmektedir.

Sınıfları genel olarak incelemek isteyenler için
https://shadowverse.com/gameguide/cards.php


Oyun esnasında karşılaşabileceğiniz gördüğünüzde farkında olun yada afallamayın diye bazı terimleri anlatayım.

Followers: Sizin adınıza masaya sürülüp savaşan yaratık hayvan yada askerleriniz.

SPELLS : Oyunda kullanılan büyü kartlarıdır. O an kullanılır ve kaybolurlar. Çok farklı özellikte olabilirler.

AMULET : Followersların dışında masaya sürülen yoldaşlarına buff verebilen yada followers a dönüştürülebilen diğer kartlar.

STORM : Bu kartın özelliğini taşıyan kartlar masaya sürüldüklerinde anında atak yapabilmektedirler.

BANE : Eğer bir kartta bu ifade varsa kartın atak kısmına bakmanıza gerek yok. Çünkü bu kartla hangi düşmana vurursanız karşıdakinin defansına bakmaksızın yok edecektir.

WARD : Bu özellikteki kartlar masaya düştüğünde üzerlerinde bir kalkan açılacak ve rakibiniz ilk önce bu karta vurmak zorunda kalacaktır. Yoldaşlarını tanklamak ve zor anlarda defans yapmak için kullanılırlar.

DRAİN : Can Çekme özelliği. Bu kartlar rakibine vurduğunda liderinizin defansını belirtilen miktar kadar tazelersiniz.EVOLVE NEDİR ?

Bu özellik oyunu diğer oyunlardan ayıran farklı bir kafa yormaya sebeb olan oyunun temellerinden biri. Dikkat edin oyundaki her Follower evolve edilebilir ve kullanılabilir. Bazı kartlar vardır ki kart özellikleri sadece evolve edildiğinde kullanılabilirken , bazılarının atak ve defanslarında oyun esnasında yüksek miktarda artış görülür.
Oyun içerisinde yanlış hatırlamıyorsam 4. tur sonrasında açılır ve kartlarınıza evrim geçirtilmesi mümkün kılınır. Oyuna ilk başlayan oyuncuda 2 adet diğerinde 3 adet olmak üzere evolution pointsiniz bulunmaktadır. Evrim geçiren karakterler özelliklerinin artmasından ziyade lidere vurmamak kaydıyla atak yapma hakkı da elde eder. Maç esnasında çok kritik noktalarda kullanılması gerekir zira sınırlı sayıda hakkınız olduğunu belirtmiştim. Doğru noktada yapılmış bir evrim oyun çevirirken. Yanlış yerde yapılan bir evrim ile aldığınız oyunuda verebilirsiniz.Sizlerin katkılarınızla da gün geçtikçe konuyu güncellemek istiyorum. Hakkaten şimdilik cebinizden paralar dökmeden zevkle oynayabileceğiniz bir kart oyunu. Oyuna ilk girdiğinizde özensiz menüsü Hearthstone dan çakma savaş sistemi sizi rahatsız ederse de siz beni dinleyin bu tarzı seviyorsanız bu oyunu biraz daha inceleyin.

Steam üzerinden beni ekleyebilir. Yada oyun içerisinden Punk4Life nickiyle bana ulaşabilirsiniz.
Tranding Card Game oyun türüne ait son zamanlarda adından söz ettiren yeni bir oyun gündemde. Shadowverse aslında daha önce apple ve google store da oyunculara hizmet veriyorken bir süredir steam üzerinden de oyunculara kapılarını açmıştı. Baştan belirtmekte bir sakınca ve gocunma hissetmiyorum. Oyunun kendisi harika bir Hearthstone alternatifi. Hele ki artık günümüzde Hearthstone tamamen pay to play olmuş iken bu oyunun bu aralar neden bu kadar tercih edildiğini oyunun içine girdiğimizde fark ediyoruz.Aramızda belki bu tarz oyunlara aşina olmayan ilk defa böyle bir dünya içerisine adım atacak oyuncular varsa kısaca oyun mantığından bahsetmek istiyorum. Bu oyun 40 ar adet karttan oluşan desteniz ile rakibinizi yenmeye çalıştığınız bir kart oyunu aslında. Zamanında izlediğiniz yu-gi oh benzeri bir oyun. Ayrıca şu an için ekstra para dökmenize gerek olan hiç bir durumda yok. Buna ihtiyaç duymuyorsunuz.
Oyunun yapısı menüleri içeriği karakterleri ve çizimi tamamen doğu asya kaleminden çıkma. Grafikler renklendirmeler anime severlere hitap ediyor kesinlikle. Oyun içerisinde tam olarak 7 sınıf var ve bu sınıflara ait oyun içinde alabileceğimiz ekstra kahramanlar da bulunmakta. Hearthstone da para vererek sahip olduğunuz bu tarz şeylere de bu oyunda gayet kendi emeğinizle çokta zorlanmadan sahip olabilmeniz çok büyük bir artı.

Oyun çapraz platform olup sadece steam üzerinde 7-8 k anlık oyuncuya sahip. Android ve ios cihazlara sahip oyunculara da sahip olduğunu düşünürsek güzel bir kitleye sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Steam link:http://store.steampowered.com/app/453480/Oyuna dahil olmak isteyenlere ön rehber tadında şimdi biraz gevezelik yapacağım.

Oyunun Genel İtibariyle 3 Ana Modu bulunuyor.


Solo Mod: Bu kısımda oyundaki classları bilgisayara karşı oynayarak tanıma fırsatı bulur ve karakterlerimizin hikayelerine anime izler gibi ortak oluruz. Hikayede ilerledikçe ödül ve oynadığımız sınıfımıza ekstra tecrübe puanı kazanıyoruz.

Multi Mod
: Multiplayer olarak diğer oyunculara karşı oynayabildiğimiz bu kısımda kendi içinde 3 mod a ayrılıyor.

- Unranked : Rastgele sistemin server içinde bulduğu bir oyuncu ile karşılıklı destelerinizi test ettiğimiz kısım burası. Görev veya Achiement sisteminde yer alan bir mevzuyu yerine getirdiğimiz taktirde burada da ekstra ödüller kazanabiliyoruz. Yenilgi veya zafer durumunda oyundaki sıralamanıza herhangi bir etkisi bulunmaz.

- Ranked : Diğer oyuncularla ladder sisteminde zirveye oynamak için ligler atladığımız, zafer sonucunda daha fazla ödül ve achiement elde ettiğimiz oyun modu. Dolayısıyla burada yükseldikçe daha bilinçli ve deneyimli oyuncularla karşı karşıya gelmeniz kaçınılmaz olacak.

-Private : Arkadaşlarınızla kendi aranızda oyun yada turnuvalar düzenleyebileceğiniz kişilere özel oyun modu. Ayrıca burada oluşturulmuş bir maça arkadaşlarınızı cağırıp izlemesine de olanak sağlayabilirsiniz.

Arena Mod: Şuan itibariyle "TakeTwo" adında tek bir arena modu bulunuyor. Bu mod içerisinde size rastgele 3 sınıf sunuluyor. Daha sonra karşınıza yine rastgele kartlar sunularak şans faktörüyle birlikte kartlara sahip olun veya olmayın sadece arena modunda kullanmak üzere bir deste oluşturmanız isteniyor. Oluşturduğunuz bu deste ile arena modunda diğer oyuncularla mücadele ediyorsunuz. Giriş için bilete sahip olmak gerekiyor ve bu bilete oyunda kazandığınız altınlarla , görevlerle sahip olabiliyorsunuz.


Çok fazla detaya inmeden sınıflardan biraz bahsedelim. Ayrıca oyundaki terimleri ingilizce olarak kullanmak istiyorum ki oyun içerisinde kartlarda sıkça karşılaşacağınız için daha sonra problem yaşamayalım. Oyundaki bir sınıfın birden fazla oynama şekli bulunmakta. Burdan sonrası sizin oyuna girip destelerinizi kurcalamanızla alakalı.

Ben uğraşamam diyenler için şurası da mevcut.

https://shadowverse.gamepress.gg/decks

Ben uğraşırım diyenler için de deste oluşturma simulatorü

https://shadowverse-portal.com/deckbuilder/classes

NeutralsAslında bu kartlar herhangi bir sınıfa mensup değiller. Her sınıf tarafından oynanabilen tarafsız kartlardır. Kendi destenize ekleyebilir. Çok farklı sonuçlar elde elebilirsiniz.

Forestcraft

Bu sınıfa ait oyuncular düşük gereksinimli Fairy (peri) ler kullanırlar. İçerisinde bir çok rogue spell barındırıyor. Forestcraft a özel kartlar güc ve özelliklerinde bir tur içerisinde yaptığınız hamle sayısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Swordcraft
Burada emir komuta zinciri geçerli. Masaya sürdüğünüz followerlarınız kendi aralarında rütbelere ayrılmış durumda. Commander officerlardan daha yüksek rütbeli gibi. Gerektiği gibi oynandığı taktirde bu kartlar birbirini bufflayıp birbirlerini etkileyebiliyorlar. Mesela kimi commendarlar officer kartları bufflarken kimilerini oyuna sürdüğünüzde yanında officer summonlayarak size avantaj sağlayabiliyor.

RunecraftOyunun bariz mage sınıfı. Kendi sınıfına ait kartlarının çoğunluğunu spell ler oluşturur ve bununla rakibine üstünlük sağlamaya çalışır.

DragoncraftOyunun arap atı sınıfı. Resmen oyunun ortasında yada sonuna dogru kartları patlıyor. Bu sınıfta maça başladığınızda 7-8 tur geriye doğru sayan bir orb sayacı görürsünüz. Dragoncraft sınfına özgü kartlar bu sayaç tamamlandıktan sonra özelliklerini göstermeye başlar. Her tur sayaçtan bir orb düşer. Ancak bu sınıfın bir turda 1 den fazla orb düşürmek için bu özellikte kartları da mevcut.

ShadowcraftNecromencer sınıfı. Oyun içinde ölen karakterlerinden 1 er shadow adı verilen puanı toplar ve bunları temin edebileceği diğer kartlarla birlikte biriktirir. Biriktirdiği bu shadow pointleri masaya sürdüğü kartların özelliklerini aktif edebilmek için kullanır.

BloodcraftKendisine Vampire diyelim. Vangeance adı verilen özelliği lider defansı 10 a düştüğü zaman aktif olur. Bu modda iken gerçekten güçlü özelliklere sahip kartlar barındırır. Rakip evet ben kazanıyorum oyun bitti derken Bloodcraft oyuncuları masayı bi anda temizlemiş canını doldurmuş rakibini yenmiş bile olabiliyor.

HeavencraftCountdown ile zafere giden yol. Bu sınıf genel olarak cok fazla amulet kullanır. Bu amuletler gerisayım sonucu patladıklarında uygun spell veya followerlara dönüşür. Amuletlerin bütçeleri düşüktür. çıkan followerlar güçlüdür. Ancak bir heavencraft oyuncusu masaya sürdüğü followerlarına 2 3 tur sonra kavuşabilmektedir.

Sınıfları genel olarak incelemek isteyenler için
https://shadowverse.com/gameguide/cards.php


Oyun esnasında karşılaşabileceğiniz gördüğünüzde farkında olun yada afallamayın diye bazı terimleri anlatayım.

Followers: Sizin adınıza masaya sürülüp savaşan yaratık hayvan yada askerleriniz.

SPELLS : Oyunda kullanılan büyü kartlarıdır. O an kullanılır ve kaybolurlar. Çok farklı özellikte olabilirler.

AMULET : Followersların dışında masaya sürülen yoldaşlarına buff verebilen yada followers a dönüştürülebilen diğer kartlar.

STORM : Bu kartın özelliğini taşıyan kartlar masaya sürüldüklerinde anında atak yapabilmektedirler.

BANE : Eğer bir kartta bu ifade varsa kartın atak kısmına bakmanıza gerek yok. Çünkü bu kartla hangi düşmana vurursanız karşıdakinin defansına bakmaksızın yok edecektir.

WARD : Bu özellikteki kartlar masaya düştüğünde üzerlerinde bir kalkan açılacak ve rakibiniz ilk önce bu karta vurmak zorunda kalacaktır. Yoldaşlarını tanklamak ve zor anlarda defans yapmak için kullanılırlar.

DRAİN : Can Çekme özelliği. Bu kartlar rakibine vurduğunda liderinizin defansını belirtilen miktar kadar tazelersiniz.EVOLVE NEDİR ?

Bu özellik oyunu diğer oyunlardan ayıran farklı bir kafa yormaya sebeb olan oyunun temellerinden biri. Dikkat edin oyundaki her Follower evolve edilebilir ve kullanılabilir. Bazı kartlar vardır ki kart özellikleri sadece evolve edildiğinde kullanılabilirken , bazılarının atak ve defanslarında oyun esnasında yüksek miktarda artış görülür.
Oyun içerisinde yanlış hatırlamıyorsam 4. tur sonrasında açılır ve kartlarınıza evrim geçirtilmesi mümkün kılınır. Oyuna ilk başlayan oyuncuda 2 adet diğerinde 3 adet olmak üzere evolution pointsiniz bulunmaktadır. Evrim geçiren karakterler özelliklerinin artmasından ziyade lidere vurmamak kaydıyla atak yapma hakkı da elde eder. Maç esnasında çok kritik noktalarda kullanılması gerekir zira sınırlı sayıda hakkınız olduğunu belirtmiştim. Doğru noktada yapılmış bir evrim oyun çevirirken. Yanlış yerde yapılan bir evrim ile aldığınız oyunuda verebilirsiniz.Sizlerin katkılarınızla da gün geçtikçe konuyu güncellemek istiyorum. Hakkaten şimdilik cebinizden paralar dökmeden zevkle oynayabileceğiniz bir kart oyunu. Oyuna ilk girdiğinizde özensiz menüsü Hearthstone dan çakma savaş sistemi sizi rahatsız ederse de siz beni dinleyin bu tarzı seviyorsanız bu oyunu biraz daha inceleyin.

Steam üzerinden beni ekleyebilir. Yada oyun içerisinden Punk4Life nickiyle bana ulaşabilirsiniz.
Beyler bayanlar sessiz sakin çıkışını yapan yeni survival oyunumuz Osiris e selam verin. Gün içinde çıkışını yapan oyun Steam içinde en çok satanlar listesine girişini ön sayfadan yapmış durumda. Yorumlar güzel ve tatmin edici. Çokta gaza gelmemek lazım kabul ediyorum. Erken Erişim etiketiyle çıkan her oyunun yaşadığı problemleri bunda da yaşabilmemiz pek tabi olası. Ama eğer ki benim gibi bir bilim kurgu hastasıysanız bunun size çok problem olacağını düşünmüyorum.Sadece bu bile almama yeterli olabilir sanırım. Çocukluğunda " Yeraltı Canvarları " izleyenler burada mı ?

Oyun Hakkında yetkin bir bilgiye sahip olmamakla birlikte bir haber verme paylaşım konusunu başlatmak istedim. Dayanamayıp almazsam şayet bir süre gidişatını player sayısını ve oyun hakkındaki yorumları izleyeceğim. Ne var ki şuanda yapılan yorumlar neticesinde ARK Survival ve No Man's Sky karması olarak adlandırılıyor ne kadar doğru oynamadan gerçekten bilemeyeceğim.

Satın alıp oynamak isteyenler için bu yeni çıkan oyun 39 Tl lik bir satışa sahip. Üzerinde güzel bir Hype tutarsa ve oyunu geliştirirlerse alıp oynamamak için bir sebep göremiyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz ?Bir süredir oynadığım.Konusunu açmak için üşendiğimden bir o kadar ayıp ettiğim oyun " Duelyst ". Hemen bir iki ekran görüntüsü belki bir video ile geçiştireceğim. Oyunu kendiniz keşfederken daha çok zevk alacağınızı düşünüyorum.

Web sitesi :https://duelyst.com/ Buradan oyunu indirebiliriz. Boyutu oldukça küçük.
Alternatif : http://beta.duelyst.com/ Şu adres tarayıcı tabanlı olarak oyuna bağlanabilmek için.

Ayrıca artık oyuna " Steam " üzerinden erişebiliyorsunuz.

Cross platform olarak geliştiriliyor oyun. Mac ve Windows kullanıcıları bu keyiften yararlabiliyoruz. Nedir ne yapıyoruz oyunda. Sistem olarak gösterebilecegim hatta olduğu gibi fikri Heartstone dan almış. Generalimizi seçip kartları biriktirip kendi stratejimizle pvp yapıyoruz.

Diğerlerinden Farklı olarak oyun Sıra tabanlı Savaş Stratejisi kullanıyor.Tarza hakim Şu aralar canı sıkılan yeni bir şeyler denemek isteyenler için güzel alternatif. Girip 2 maç atar cıkarsınız. Azımsanmayacak kitleye sahip oyun.

4 oyun moduna sahip şuanda.

Single olarak görev yapabilir.

Ranked game de diğer oyunculara karşı sıralama için oynayabilir.

Gauntlet modu taze geldi. Heartstone daki turnuva sistemi. 150 gold a bir ticket alabilir. 3 lose şansıyla yardırabilirsiniz. Bu modda kendi destenizle oynamak yerine oyunun size atadığı oyundaki tüm kartlardan yararlanarak 1 ticket a mahsus oluşturdugunuz desteyle oynarsınız. Böylelikle üst seviye kartlarıda görebilmiş oluyoruz. ( aldığınız win ler bu modda oldukça tatmin edici ödüller sunar.

100 gold Spirit eder. 1 spirit kırdıgınızda içinden 5 kart cıkar. 5 karttan 1 olasılıkla özel kart düşürme şansına sahipsiniz. Bunun dışında parası olan kendi parasıyla gold alabilir. Gerek var mı pek sanmıyorum. 3-5 win de o kadar kazanabiliyorsunuz zaten.

Oyunun kendi yeni başlayan rehberi için :https://forums.duelyst.com/t/duelyst-official-player-guide-updated-sept-22/12826

Oldschool ve tranding card sistemini seven oyuncular için öneriyorum.Daha fazla bilgi için stream sitelerini , video ve yabancı paylaşım sitelerini takip edebilirsiniz. Daha çok taze , sade ve kirlenmemiş bir oyun. Tadını çıkarın.


Oyun için Nick : PunkyBloodEdit: Oynayan arkadaşlarda nicklerini bırakırlarsa buraya ekler. Herkesin faydalanmasını sağlayabiliriz. Hatta kendi aramızda turnuvalar düzenleyip etkinlikler yapabiliriz.


Yaklaşık 2-3
senedir hayatta kalma ve sandbox oyunları revaçta.Daha çok taze olan Hurtworld bunların arasına dahil oldu. Steam de baktığımız zaman oyun kısa sürede yükseliş gösterdi. Canlı oyun yayını yapan sitelerde oyuncular yayınları yapıyorlar girip fikir edinebilirsiniz.

Hurtworld şu aralar çok temel ve basit ögeleri bünyesinde barındırıyor. Açıkçası diğer oyunlardan alıntılar barındıran oyun işleyiş ve yapı olarak çokça Rust - Legacy ( özellikle oynayanlar haritayı görünce gözleri dolacak ) grafik olarak o Team Fortress 2 anımsattı. Pastel renk ve grafiklerden rahatsız olmayanlar bunuda sevecektir. Sistem gereksinimleriyle başı dertte olan ancak survive/crafting peşinde koşmak isteyenler için güzel bir alternatif olacak.Oyun başında alet edevat yapmak için standart koşuşturmacalarımızı yapıyoruz. Haritada keşfe çıkıp. Diğer oyuncularla beraber olabilir yada onların pusularından kaçabiliriz. Saldırmakta bir seçenek. Diğer benzer oyunlardan farklı olarak öldüğümüzde elimizden tüm materyelleri kaybediyoruz ancak gördüğüm kadarıyla ürettiğimiz temel eşyaları şuanlık kaybetmiyoruz. Hayatta kalmak diğer oyunlardan daha zor geldi bana. Açıkcası doğduğumuz alandan uzaklaştıkça şartlar daha çok çetinleşiyor. Buralara ayak uydurabilmiş oyuncular sizi daha çok zorluyor.

Madmax filmini izleyen arkadaşlar bilirler o arabaları. Hurtworld ün cezbettiren özelliklerinden biriside oyunda bu tarz araçlara sahip olup bu araçları kullanabiliyor olmamız. Rust legacy sürümünü düşünün ve aynı rad townlu alanlar o ormanın ortasından geçen ana yol ; ve bunun dışına çıkılıp uzaklaşıldıgında kış , çöl , dağ şartları gibi alanlarda bunları sürebilmenin mümkün olduğunu. Videolardan ve yayınlardan izlediğim kadarıyla oyuncu çetelerin townlarda hurda & lastik vs. toplayarak arabalarını yapmaları ve birbirleriyle savaşmaları can çektiriyor. Grup olarak oynayan arkadaşlar bunlara daha kolay bir şekilde ulaşabildiği bir gerçek. Ama benim gibi akşam işten eve gelip kafa dağıtmak isteyenleri de oyun tatmin edecektir. En azından tarz olarak benzeri olan oyunlara güzel bir alternatif seçim olacaktır.Oyunu denemek isteyenler için ;

http://store.steampowered.com/app/393420/

Edit: Oyun aşırıcı derece Early Access olup hata ve optimizasyon sorunları barındırabilir. Bunu bilip paranızı öyle harcayın.
4 5 senelik laptop iş görmez duruma gelene kadar kullandık. Yeni jenerasyon oyunlarını mutlu mesut oynayabileceğim. Ekran kartı çevresinde şekillenmiş f/p açısından uygun bir kasa toplamaya acil olarak ihtiyacım var. Anlık bakiyem 2000 tl max 500 lira daha arttırabilirim.
Ayrıca evimde müzik çalışmaları yapıyorum. Harici ses kartım mixerim Led tv ve pc monitörümüde kombine olarak kullanmak istiyorum mümkünse. Yardımlar için şimdiden teşekkürler.
Ttec easycharce 11200mah lik tasinabilir guc bankasi kullaniyorum. Sorun ; 2v output luk orjinal samsung sarj aleti ile kullandigimda asiri isinma yasiyorum. Askerlik yapiyorum oneriler ve cozumlere ihtiyacim var. Priz kolay kolay bulamiyorum surekli. Bu isinma canimi sıkıyor. Buyuk nimet benim icin kullandigim alet elimde kalmasin sonra.
Arkadaslar az önce sanal kredi kartı bakiyem ile Order Chaos Online satın aldım internet bankacılıgı şubesindende kontrol ettim bakiye düşülmüş. Ancak GooglePlayde hala satın al butonu tamam fazla bir meblag olmayabilir. Ancak satın aldıgım ürünün parası alındıgı halde hizmetini alamamak hoşuma gitmedi acıkcası ne yapılır edilir bi el atın mevzuya.
Forumda Az önce oluşan sorun nedeniyle yanlıslıkla açıldı birden fazla aynı baslık.
Hakkında
Konum: İzmir
Meslek: Müzisyen
Forum İmzası:
Battletag - Punk4Life21836
Steam - Punky
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 781
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 823
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 11.636 (Bu ay: 117)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 58 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.