Şimdi Ara

Radyatör almam gerekli orjinal mi alayım yoksa yan sanayimi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (4 Mobil) - 3 Masaüstü4 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
19.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç tempra mpi motor enjeksiyonlu orjinal e cok para istiyolar yan sanayisi var 80 100 lira arası ondan alsam ne olur sizce durduk yere hararet yapar diyenler var rolantide çalışırken böyle bi durum olan karşılaşan varmı?

• Zırt bırt değişen bir parça değil dostum orjinal parçadan yana kullan tercihini
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaNeRR

Araç tempra mpi motor enjeksiyonlu orjinal e cok para istiyolar yan sanayisi var 80 100 lira arası ondan alsam ne olur sizce durduk yere hararet yapar diyenler var rolantide çalışırken böyle bi durum olan karşılaşan varmı?

Kimse cevap vermemiş ,bari ben vereyim 98 clio 1 rölantide çalışırken fan açıyor ve her araç rölantide çalışırken fan açar.Su devir-daim mı en az rölantide olduğu için doğal olarak motor çevresinde ısı dağılımı sağlanamaz,yeterli soğutma sirkülasyonu olmaz.

Yanlış hatırlamıyorsan yanma odasında 2000-3000 derecelik bir ısı oluşuyordu ve bu oluşan ısıyı atmak için en kolay etken hızlı su geçişini sağlamak,bu da gaza basmak yani devir daim pompasının hızıyla olur

• orjinali kaç lira merak ettim 2.0 ın bile radyatörü 120 lira ki muhtemelen sanada uyar, aralıklarla hararet yapıyorsa termostada baktır
  • Hararet derdi yok dostumda radyator değişmesi lazim su eksiltiyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaç paraymış be meretin orjinali? ısrarla soruluyor ama cevap vermiyorsunuz...

taş çatlasın 200-250 liradır. kırk yılda bir değişecek bir parçada bu size fazla geliyorsa arabaya hiç binmemeniz lazım...
  • DurUm göründüğü gibi degil iste araba yeni masrafdan cikdi ara conta yanikdi 500 ordan radyator tikali diye sislendi sonrasında bu kaçırmalar başladı radyatorcuye 70 verilecek B'nde bu nedenle yan sanayi düşünmeye başladım mecbur adam bn yaparım. Desede Olcak gbi degil yan kapakdan eksiltiyor suyu olay bu

• Peugeot 307'nin orjinal radyatörü 205 TL. Tempra'nın orjinal radyatörü kaç para ki 100 TL'lik yan sanayi almayı düşünüyorsunuz ?
  • 200 kusur diyorlar
    Mpi motor bu ya normal tempra degil ki

• 80-100 lira ile karşılaştırınca 200 lira çok da büyük bir rakam değil,
    Çünkü aracın en önemli parçası olan motor bloğunu koruyan bir üründen bahsediyorsunuz.
    Orjinalini almanızı tavsiye ederim.
  • yıllardır anlatamadık ;

* radyatör şişletilmez,
    * disk tornalatılmaz,
    * lastik kaplatılmaz,

bir vazgeçsek şu "türk işi" çözümlerden, çok daha mutlu olacağız milletçe...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aya

yıllardır anlatamadık ;

* radyatör şişletilmez,
    * disk tornalatılmaz,
    * lastik kaplatılmaz,

Hep mesarif hep mesarif,olmaz ki ama...
  • Sirkecide tranvay yolunun kenarında KALE OTO RADYATÖR fabrika satış yeri var...Orjinal radyatörü oradan çok uygun alırsınız..Yukarıdan aşağı Gülhaneden inerken sağda oto galerilerinin arasında..Kime sorsanız gösterirler.Ben oradan çok radyatör aldım.. Not.. Servise gidip tuzlanmayın..Yerli üreticiler KALE kullanıyor...Marka model yılını söyleyin . HER MARKA ARABANIN radyatörü orada mevcut. Hazırda yoksa "Bu gün akşam gel , gelemezsen yarın gel al " diyorlar, siparişin geliyor...Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 24 Ağustos 2012; 16:13:22 >

• Benim aracın da 3 gün önce değişti. İşçilik dahil 600TL
    (99 Corsa)
  • quote:

Orijinalden alıntı: chnbs

quote:

yıllardır anlatamadık ;

* radyatör şişletilmez,
    * disk tornalatılmaz,
    * lastik kaplatılmaz,

am tersine, yenisini almak, eskiye işlem yaptırmaktan daha ucuz. niye? çünkü, şişletme, tornalama, kaplama işlerine para veriyorsunuz, sonra 1 hafta bilemedin 1 ay sonra eski haline geri dönüyor, gidip sıfırına bir daha para veriyorsun...

bak, konu sahibi arkadaş şişletmiş, 70 lira oraya verecek, üstüne bir de yeni radyatör parası verecek. şişletmeyi yaptırmasa oraya vereceği 70 lira cepte olacaktı ve şimdi "yan sanayi mi orjinal mi" ikilemine düşmeyecekti...

neydi o meşhur laf : "eski mal alacak kadar zengin değilim" miydi, öyle bir şeydi galiba?

bu arada imzana sonuna kadar katıldığımı da ekleyeyim. forum yönetimi değil mübarek, demokles'in kılıcı...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chnbs

quote:

yıllardır anlatamadık ;

* radyatör şişletilmez,
    * disk tornalatılmaz,
    * lastik kaplatılmaz,

am tersine, yenisini almak, eskiye işlem yaptırmaktan daha ucuz. niye? çünkü, şişletme, tornalama, kaplama işlerine para veriyorsunuz, sonra 1 hafta bilemedin 1 ay sonra eski haline geri dönüyor, gidip sıfırına bir daha para veriyorsun...

bak, konu sahibi arkadaş şişletmiş, 70 lira oraya verecek, üstüne bir de yeni radyatör parası verecek. şişletmeyi yaptırmasa oraya vereceği 70 lira cepte olacaktı ve şimdi "yan sanayi mi orjinal mi" ikilemine düşmeyecekti...

neydi o meşhur laf : "eski mal alacak kadar zengin değilim" miydi, öyle bir şeydi galiba?

bu arada imzana sonuna kadar katıldığımı da ekleyeyim. forum yönetimi değil mübarek, demokles'in kılıcı...

Abi bu konuda insanımız kurbağa sendromunu yaşıyor.Hani şu kaynar suya atarsan hemen atlar,yavaş yavaş ısıtacaksın mevzusu var ya...Şimdi direkt 200 deyince "Ovvv çokmuş!" deniliyor ama sonra senin de izah ettiğin gibi masraf ya aynı kapıya geliyor ya da geçiyor.

Sorma sorma!..Elemanlar bazı konularda pek bir tahammülsüz,pek bir anaç!..

• Herkese teşekkürler radyator aldim Orj olarak 165 lira yarin takip kullancam

• hocam klimalımıydı araç nerden aldın?
  • en son geçen sene bir alfa romeo vardı radyatörü çıkması 200 tl ye değiştirmiştim . tempranın çıkması her yerde vardır . radyatörü yan sanayi orjinal dedikleri budur sanırım yani sıfır radyatör mu takıyorlar 100 liraya
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.