Şimdi Ara

r9 300 serisi hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler artık beklemekten sıkılıdım r9 300 serisi haziranda çıkacak diyolar amd hala neyi bekliyor anlamış değilim . r9 290 alıp devam etmelimiyim ? beklemeye değermi alacağım kartta zaten çıksa bile r9 380x olcak

Sistem bileşenleri

İntel i7 4770 işlemci
    Corsair 2x4 gb 1600 mhz ram
    OCZ 750w psu
    Asus p8 z77 V-LX anakart
    Full HD monitör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Momo-Oz -- 29 Nisan 2015; 23:29:31 >

• Yakında çıkacağına dair herhangi bir ipucu yok,tam yılan hikayesine döndü.
    Neredeyse 1 yıldır ha çıktı çıkacak...
    bende en azından 2 ay içerisinde geleceğini sanmıyorum,gelse de birşey değişeceğini düşünmüyorum.en fazla 2 yeni kart gelir,gerisi rebrand bunu bilmeyen yok klasik amd işte.
    Yerinde olsam bulabildiğim en ucuz sıfır gtx 970 ile devam ederdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: B4ris

Yakında çıkacağına dair herhangi bir ipucu yok,tam yılan hikayesine döndü.
    Neredeyse 1 yıldır ha çıktı çıkacak...
    bende en azından 2 ay içerisinde geleceğini sanmıyorum,gelse de birşey değişeceğini düşünmüyorum.en fazla 2 yeni kart gelir,gerisi rebrand bunu bilmeyen yok klasik amd işte.
    Yerinde olsam bulabildiğim en ucuz sıfır gtx 970 ile devam ederdim.

1050 liraya r9 290 alınırmı sence ? asus msi sapphire hemde

ama nvidiada bilmediğimiz dandik markalar bile 1200 liradan basliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Momo-Oz -- 27 Nisan 2015; 0:37:02 >
  • Nvidia da marka takıntısı anlamsızdır bana göre,en ucuz genellikle zotac oluyor.
    Soruna gelirsek,kesinlikle vermezdim az daha koyar gtx 970 alırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Momo-Oz

Beyler artık beklemekten sıkılıdım r9 300 serisi haziranda çıkacak diyolar amd hala neyi bekliyor anlamış değilim . r9 290 alıp devam etmelimiyim ? beklemeye değermi alacağım kartta zaten çıksa bile r9 380x olcak

dediğinde haklı olabilirsin 380 modeli 290'ın aynısı olabilir ama söylentilerde elden geçirilmiş hawaii şeklinde yani tam aynısı olmayabilir ve fiyat farklı olabilir.bu dolar ortamında 1050 liraya buldum alayım geçeyim diyorsun yanlış değil aslında ama 2 ay çabuk geçer sonra pişman olacaksan alma ama aciliyeti var kartın yok ya da var oyun oynayamıyorsan al yeni çıkacak kartları unut.
  • r9 3xx serisi büyük ihtimal windows 10 ile birlikte sunulcak gibi duruyor.Yani 10 temmuzdan erken kartların çıkmasını beklemiyorum.
  • mayıs-haziran gibi çıkcak diyorlar, son resmi açıklamalar bu yönde
  • quote:

Orijinalden alıntı: EMRES754

r9 3xx serisi büyük ihtimal windows 10 ile birlikte sunulcak gibi duruyor.Yani 10 temmuzdan erken kartların çıkmasını beklemiyorum.

haziranin basinda computex fuari var orada aciklayacak diyorlar.

http://wccftech.com/amd-radeon-r9-395-x2-fiji-vr-dual-gpu/
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

quote:

Orijinalden alıntı: EMRES754

r9 3xx serisi büyük ihtimal windows 10 ile birlikte sunulcak gibi duruyor.Yani 10 temmuzdan erken kartların çıkmasını beklemiyorum.

haziranin basinda computex fuari var orada aciklayacak diyorlar.

http://wccftech.com/amd-radeon-r9-395-x2-fiji-vr-dual-gpu/

Çıksın artık ya , bekle bekle bıktırdı ...

dolarda sürekli yükseliyor , umarım dolar yükseldiği için çindeki üretim maliyetleri düştüğünden ona göre bi fiyat çekerler ..

• Tanıtım Haziran'da olursa bir de o kartların çıkışı, piyasada bulunması zaman alır. Tam windows 10'un çıkışında anca alınır gibi. Gta 5'i, witcher 3'ü kaçırdıktan sonra windows 10'u da kaçırmayı göze alamazlar heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harun50

wccfect zaytung gibi bir site hiç güvenme

en yenisi o diye gosterdim aratirsan cogu sitede ayni seyi soyluyor computex'te tanitilmasi yuksek ihtimal ama tanitimla satisa cikar ama biraz vakit gerekir orasi belli degil.
  • Windows 10 ile gelicek dx 12 sayesinde amd bir güç patlaması yaşıycak tam bu zamanda sunucak 300 serisini yani haziran sonuna kadar gelmiş olur
  • Darren03 kullanıcısına yanıt
    Windows 10 temmuz ağustos arası gelecek deniyor.Kartlar computexte tanıtılır piyasaa dağıtıldıktan bir sure sonra ancak yayılır.Bir sure sonra da windows 10 çıkar.Yazılım oldugu için çabuk kullanılmaya başlar.

Sonuç olarak daha var gibi bekleyemeyen varsa benim yaptıgımı yapsın ikinci elden ucuz bir kart alın 270 760 gibi bir kart alın idare edin.Çıkınca yeni kartlar duruma fiyatlara göre geçiş yaparsınız 50-100 lira maximum zararla.
  • Darren03 kullanıcısına yanıt
    Dx 12 ile amd nin neden güçleniceğini açıklayabilirmisiniz ?

• İşin teknik boyutunu bilmiyorum ama amd nin sitesine girersen bulabilirsin beta testlerine göre yyeni seriler %1500 performans artışı daha eskilerinde ise %500 bir artış olucak buna karşın nvida da farkli kozlar oynıycak 980 ti gibi filan dx12 en çok amd nin işine yarıycak
  • Fiyatlarda patlama olmasinda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu işte bi sıkıntı var zaten şu zamana kadar çokan çıkarması lazımdı, pc oyunlarının ağır toplarının çoğu çıktı çıkıyor nvidia piyasayı domine etti ya ürettimle ilgili bi sıkıntı var(testler, bilgiler bunun için gelmiyor olabilir ) yada pazarlama stratejisinde büyük hata yapıyolar.Haziranda tanıtıldıktan sonra anca temmuzda elimizde olur oda dedikodular doğruysa 700$ olur bizim güzel ülkemizde de 2500-3000 tl olur. Bu kadar bekledik 1 ay daha dişimizi sıkıp bekleyelim bakalım ne olcak ondan sonra, kartlar süpermiş iyiki beklmişim fiyatlarıda çok uygunmuş da diyebiliriz. *** AMD si bukadar bu *** şeyler için mi bekledik senin yapacağın işi *** de diyebiliriz.
  • quote:

Beyler artık beklemekten sıkılıdım r9 300 serisi haziranda çıkacak diyolar amd hala neyi bekliyor anlamış değilim . r9 290 alıp devam etmelimiyim ? beklemeye değermi alacağım kartta zaten çıksa bile r9 380x olcak

Yeni çıkan teknoloji her zaman pahalı olur, 290 bile işinizi görecekse bu aralar çıkacak ilk kampanyayı değerlendirin derim. Sonuçta 380X atıyorum 1200TL'den piyasaya girse özel soğutuculu bir 290'ı yine sallıyorum 800'den alabilirsiniz. Hadi yeniden isimlendirme olmadı diyelim, yine de 290 fazlasıyla iyi bir kart. Başka bir dönem olsa eski teknoloji diye almayı düşünmezdik ama Dx12 de destekleyecek, e daha ne olsun

• Bence biraz daha bekle... Ürünlerin fiyatlaması mutlaka yüksek olacaktır bakarsın 300 çıkınca 200 serisi biraz daha ucuzlayabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

quote:

Yeni çıkan teknoloji her zaman pahalı olur, 290 bile işinizi görecekse bu aralar çıkacak ilk kampanyayı değerlendirin derim. Sonuçta 380X atıyorum 1200TL'den piyasaya girse özel soğutuculu bir 290'ı yine sallıyorum 800'den alabilirsiniz. Hadi yeniden isimlendirme olmadı diyelim, yine de 290 fazlasıyla iyi bir kart. Başka bir dönem olsa eski teknoloji diye almayı düşünmezdik ama Dx12 de destekleyecek, e daha ne olsun

stok eritelim diye 290'ları 800 liraya verirlerse bence olay olur.290'ı kimse kötülemiyor çünkü fiyatı uygun olursa alan çok fazla olur.şu anda da çok pahalı değil birazcık daha düşerse stokları eritebilirler.300 serisi çıksın 290 alırız diye de bekleyen vardır eminim ama üretimi biter belki bitmiştir.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.