Şimdi Ara

R9 280X STABİL OVERCLOCK HIZLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
3.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OVERCLOK yapmak istiyorum NORMAL HIZI bosst ile cpu 1030 bellek 1500 powercolor stabil olarak over clock etmek istiyorum max kaça çıkar gpu ve bellek hızı bellekler hynix marka
    ben 1100 1600 olarak yaptım ama korktum geri çektim bilen varsa yardım bekliyorum

• Bi kac fps icin degmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birşey yapmamışsın ki , Gtx 780 default hız 889mhz de ben 1254mhz oc li kullanıyorum
  • 7970 kullaniyorum 280x ile ayni neredeyse oc olarak.voltaj vermeden 1125/1600 oluyor kart 1200 icin 1.3v vermen gerekiyor ustelik performans farki da olmuyor pek o yuzden 1100 en guzeli bisi olmaz o hizda voltaj da vermene gerek yok.ram konusu karta gore degisir bazi kartlardaki ramler iyi cikar bazilari cikmaz hynix demissin ama yine de pek abanmamak lazim ramlere hem cok fazla getirisi olmuyor hem de voltaj vs verilemedigi icin stabiliteyi en kolay patlatan ram oluyor gpu degil.1550 yap icin rahat edecekse ama gpu 1100 bisi olmaz hic korkma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eneschad

OVERCLOK yapmak istiyorum NORMAL HIZI bosst ile cpu 1030 bellek 1500 powercolor stabil olarak over clock etmek istiyorum max kaça çıkar gpu ve bellek hızı bellekler hynix marka
    ben 1100 1600 olarak yaptım ama korktum geri çektim bilen varsa yardım bekliyorum

h,ç bir grafik işlemci birbirinin aynısı olmadığı için, o.c potansiyelleri farklıdır.
    burada üretici firmaların kullandığı parçalarda önemlidir.

yani her kartın hızı bir değildir.
    gğusundan tut ramlerine kadar.

ama sunu dıyebılırım.

1100 mhz gpu hızı olanda vardır r9 290x lerde 1150 de olanı vardır 1200 olanıda vardır 1250 olanıda vardır 1300 olanıda vardır.
    her hartta aynı marka model hynizx ram olsa dahi, bbellek hız aşımlarında farklılık gosterebılır rakkamlar.

belleklere yerınızde olsam aşırı yüklenmem 1600 yani 6400 kafidir.
    gpu olarak ise az bir voltaj ıle 1150 mhz hızını yakalayabileceğinizi düşünüyorum.
    ısıları gözlem altında tutarak ozel fan profılı ayarlıyarak duzgun ve uzun surelı bır o.c yapabılırsınız görüşündeyim.

• Bu kartı gtx 780 ayarına getiren çok kişi vardı forumda bir onlara danış istersen hocam Kartı uçurabilmen için onların fikirlerinede bak derim nede olsa bu kartı gtx 780 ayarına getirmek çok zor ki getirende epey uğraştığına göre bilgisi vardır muhtemelen.
  • Çok esnek karttir korkma da fazlada yuklenmeye gerek yok :)

• Yorumlar için teşekkür ederim bende 3 tane 12 cm egzoz fan giriş için önde üstte yandan 3 tanede çıkış arkada yanda üstte var 2 12 cm 1 8 cm lik kasa iyi gibi vram sıcaklıkları en yükseğe 85 oluyor diğeri 71 filan ama ort biri 80 diğeri 65 de işlemci 45 de geziyo ki bunlarda şu frekanslardişlemci fx 8320 4.2 ghz Gpu 1100 bellek 1600 de o.c li iken işlemciyi düşünmüyorum ama ekran kartını zaman zaman o frekanslarda kullanıyorum ama şimdi sürekli kullanırım

• eneschad E kullanıcısına yanıt
    Hocam anladığım kadarıyla soğutmaya dahil değil vramlar ondan dolayı sıcak gözüküyor havalar ısınıyor işlemci gibi sağlam değil diye biliyorum ekran kartı gpuları ve bellekleri elpida olması lazım onun belleklerde sen yine dikkat et..ama benim fikrim stok değerinde kullanmandır.
  • powercolor r9 280x serisi 2 çeşit bende elpida sanıyordum geçen dayanamadım açtım hem işlemcinin hemde ekran kartına macun değişim dedim baktım hynix Bellekler :) birtek ısıl borusu direk temas etmiyor ve belleklerde soğutucu olmaması rahatsız etti yerde yok ki çok dar yapmışlar soğutucu yu yoksa bellek soğutucu larım vardı bi dünya takamadım :)) yüksek geldi Bellekler

Hynix iste cok iyi..Oc si daha iyi o belleklerin.
  • Aynen asus alacaktım hem hynix hem directu die ana 70 80 tl fazlaydı neyse dedim powercolor da iyidir dedim harbiden iyi çıktı :))

Bende 3gb ye geçecem 280x alcam 2. elden arıyorum bakalım kısmet..
  • şimdiki modelin ne

270x kullanıyorum şuan 2gb bana yetmiyor bf4 de vram 2 e dayanıyor ultrada ara ara yerlerde thiefde sürekli 2 de geziyo zaten neyse 2gbciler gelcek onun için konuyu kapatım ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

270x kullanıyorum şuan 2gb bana yetmiyor bf4 de vram 2 e dayanıyor ultrada ara ara yerlerde thiefde sürekli 2 de geziyo zaten neyse 2gbciler gelcek onun için konuyu kapatım ben

hocam amd kartlar vram kullanımında nvidiaya oranla biraz daha fazla kullanıyor hd7870 kullanırken high ultra karısık msaa kapalı vram kullanımı 1600-1700 leri vuruyordu suan gtx660ti kullanıyorum hersey ultra msaa kapalı vram kullanımı 1400-1500 mblarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: kankatree

quote:

hocam amd kartlar vram kullanımında nvidiaya oranla biraz daha fazla kullanıyor hd7870 kullanırken high ultra karısık msaa kapalı vram kullanımı 1600-1700 leri vuruyordu suan gtx660ti kullanıyorum hersey ultra msaa kapalı vram kullanımı 1400-1500 mblarda

Hocam zaten msaa 4x acinca olan oluyor 4gb 770 vardi bende onda.2300 e ciktigini hatirlitorum..

• O karta Overclock yapma zaten fabrikadan stabil Max. Boost clock olarak çıkıyor en iyi değerlerde

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kankatree

quote:

Hocam zaten msaa 4x acinca olan oluyor 4gb 770 vardi bende onda.2300 e ciktigini hatirlitorum..

o zaman oyun karta göre vram kullanıyor çünkü bende gtx770 2gb ile hersey ultrada 4xmsaa ile min olarak 52 fps alıyordum ve oyun genel olarak 80 fpslerde geziniyordu vram kullanımıda 1800 mblardaydı

• kankatree kullanıcısına yanıt
    Olabilir hocam battelogda ekledim sizi..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.