Şimdi Ara

R9 280 DÜŞÜK FPS SORUNU (DARBOĞAZ MI?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İşlemci: AMD A4 4000 3.2 GHZ
    Ram: 8 GB Corsair
    Ekran kartı: Sapphire R9 280 3 GB 384 Bit

Sorun şu; Ekran kartını yeni aldım fakat ETS2, ATS gibi oyunları bu kartın ultrada oynatması gerekir herhalde veya bir alt kademe altındaki ayarda,ama bende durum ETS2yüksek ayarda başlangıç 50 sonradan 30-20-19 FPS'ye kadar düşüyor. Bunun sebebi darboğaz mıdır ? Bir de işlemciyi değiştiricem FM2'den başka sistem toplamak istiyorum bu ekran kartı için en az ne almam gereklidir? G3258 darboğaz yapar mı?

GPU kullanımı %99' kadar gelmedi hiç gpu 52 53 derece geziyor
    CPU kullanımı ise %80 %50 değişiyor sürekli CPU sıcaklığı en fazla 20 derece oluyor.

• Yüzde 80 CPU kullanımıyla 20 derecede çalışamaz, sıcaklık sensörlerinde bir sorun var gibi duruyor. Dediğin gibi başta 50 FPS sonra 19'lara düşüyorsa (yarım saat içinde falan) bu sıcaklık sorununa işaret, bileşenlerinden biri fazla ısınıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemciyi aldığımdan bu yana sürekli böyle kasanın heryeri açık kapakları kapalı değil boştayken internette gezerken youtube forumlar falan maks 9-10 oluyor birde fps 50 den 30-19 lara yarım saatte değil'de 1 dakka içinde düşüyor sürmüyor bile saniyeler içinde düşüş oluyor, oyunu en düşük ayarlarada alsam 30fps 19 fps lere kadar düşüyor.

Furmark sonuçları:

İşlemci stress testi:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cassiyer97 -- 28 Aralık 2016; 13:25:27 >

• Furmark test sonucundan gördüğüm kadarıyla eski sürücü kullanıyorsunuz. Sanırım ekran kartını da yeni almışsınız. Öncelikle eski sürücüleri kaldırmanı öneriyorum. DDU yazılımı ile temiz kaldırma yapabilirsin. Güncel crimson sürücüsünü kurun. Ayrıca darboğaz olacaktır o ekran kartına ama o kadar düşük fps de almamanız gerek bana göre
  • A4 4000 çift çekirdekli güçsüz bir işlemci.darboğaz var mı değil darboğazın kralı var.yine çift çekirdek Pentium 3258 bile bu ayarda bir karta darboğaz yapar.o işlemci A4 4000'e göre daha güçlü ama çift çekirdekli nihayetinde.
  • cassiyer97 kullanıcısına yanıt
    Merhaba , sürücüleri güncelledikten sonra msi afterburner ile GPU kullanımı ,CPU kullanımı ,CPU ve GPU sıcaklıkalrı ve ram kullanımına bakın , bir kaç ekrna görüntüsü atarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.
  • Cevaplarınız için çok teşşekür ederim dün gece amd crimson en güncel sürücüyü indirdim ama ddu ile tekrardan sürücüleri kaldırıp yeniden kurup deniyim. msı afterburner ilede görüntüleri atarım.
    Birde i5 3470 almayı düşünüyorum ondada darboğaz olur mu
  • hayır 3470'te darboğaz olmaz o kart.
  • Yapmıyorsa onu aliyim ozaman.

Evet ddu ile sürücüleri kaldırıp tekrar yükledim crimson 16.12.2

Msı afterburner cpu gpu değeleri

Oyunda alt+tab yapıp ana menüye geldiğimde fps 188'lerde geziyor

Oyuna girip tekrar ana menüye geldiğimde ise 18 fps'lerde oluyor

Buda oyun için görüntü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cassiyer97 -- 28 Aralık 2016; 17:43:4 >

• dx sürümü 9 mu onu bi güncelleyip tekrar dene istersen
  • DXDİAG da 12 yazıyor ama msı afterburnerda hep d9 olarak gözüküyor bütün oyunlarda onu ayarlamanın bir yolu varmıdır

• ETS2 biraz AMD GPU ozurlu bir oyun. Bunu dikkate alin.
  • Yani sonuç olarak benim yeni bir anakart ve yeni bir işlemci almam gerekicek herhalde
  • furmark'ta 280x ile yaptigim teste baktim 90 fps islemci 8320 4 ghz.hadi seninki 280 80 fps alsin ama islemci surundurmus 48 almissin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 29 Aralık 2016; 15:13:31 >
  • o işlemcinin nefesi yetmez o karta
  • Cevaplarınız için sağolun amd zeni beklemelimiyim, zen anakartları sadece ddr4 mü olucak yoksa beklemeyip i5 3470li sistemi almalımıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: cassiyer97

Cevaplarınız için sağolun amd zeni beklemelimiyim, zen anakartları sadece ddr4 mü olucak yoksa beklemeyip i5 3470li sistemi almalımıyım

İkinci el değil mi?Öyleyse beklemeye gerek yok.
  • Tamamdır ozaman, kısa zaman içinde alıp birde öyle test edicem
  • i5 alamasamda i3 4130 aldım ve multiplayerdeki değerler. Ayarlar en yüksekte  R9 280 DÜŞÜK FPS SORUNU (DARBOĞAZ MI?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cassiyer97 -- 11 Ocak 2017; 19:36:47 >
  • oyun simulasyon islemciye yukleniyor yani a4 gibi zayif bir islemcinin sıkıntı yaratmasi cok normal

zaten i3 de cozum olmuş son mesaja gore
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.