Şimdi Ara

R9 280 DUAL-X OYUNDA İKEN ÇIKAN GARİP SES NEDİR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gigabyte 970A UD3P
    AMD FX 8320
    Corsiar VS650
    Zalman Z3 Plus
    WD Blue 1 TB
    Sapphire R9 280 Dual-X
    Xigmatek Red Scorpion
    GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX 1866MHz

İşletim sistemi Win8.1

2-3 aydır böyle bir ses gelmiyordu.Son 1-2 haftadır oyunlarda ara sıra şu videodaki gibi ses çıkıyor :
    http://www.youtube.com/watch?v=5alt4VWlhz0 ( SESİ DUYABİLMEK İÇİN BİLGİSAYARIN SESİNİ ARTTIRIN.CIR CIR DİYE BİR SES VAR. )

Belki kasanın ön tarfındaki fandan geliyor olabilir.Sizce nedir bunun sebebi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AvarelJoe -- 7 Aralık 2014; 17:38:01 >

• AvarelJoe A kullanıcısına yanıt
    oyunlarda zorlayınca çıkıyor değil mi ?

videodan hiçbirşey duyulmuyor bu arada.

eğer dediğim gibiyse ve cdyi sanki çiviyle çizermiş gibi bir ses ise coil whine sorunu yaşamaktasın değişim hakkın vardır götürüp değiştirebilirsin.
  • fan sesi gibi geldi ama cw de olma olasılığı var gibi
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Cw değil cızırtı yok videoda bilgisayarın veya kulaklığın sesini son ses açın duyuluyor.Böyle cır cır böceğinin sesi gibi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AvarelJoe -- 7 Aralık 2014; 17:55:36 >
    Fan sürtme sorunudur o, daha öncede bu sesin fanların vidayla tutturulduğu kısma koyulan pad yada plastik parçalarla kesildiğini anlatan 1 video izlemiştim, yani fanlardan 1 indeki dengesizlik sonucu belli devirlerde sürtme yapıyo, kullandığın modelin bazılarında çıkıyo bu sorun, fan devrini manuel değiştirdiğinde masaüstünde bile alıyo olman lazım o sesi, fan devriyle kademe kademe artırıp oyna dene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coax47 -- 7 Aralık 2014; 18:00:26 >
  • coax47 kullanıcısına yanıt
    Nasıl yani önce low'a sonra medium high ultra'ya alarak mı deneyeyim ?
  • Cw sesi değil, psu dan veya fanlardan geliyor gibi. Eski corsair cx600 psumda buna benzer tır tır sesi vardı kendiliğinden düzelmişti sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 7 Aralık 2014; 18:03:23 >
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=kP8Js8d8w6s#t=193 galiba sorun bu 0.40'tan sonra izleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AvarelJoe -- 7 Aralık 2014; 18:03:21 >
    Hocam birazdan yan kapağı açıp sesin yerini tespit edeceğim.

Sapphire'in kartlarında görünen 1 durum bu.
    ses hangi fandan geliosa o fanın vidalarının altına 1 conta koyuyolar, pilastik vida pulu bu soğutucu blokların vida yerindeki pullardan kullanılıyo, o pul yerine termal pad kesip/delip koyan plastik 1 parça kesip /delip koyan fln gördüm videolarda ama bulamıyorum, kısaca 1 pul yada pul görevi görücek 1 parça bulup yada yapıp, fanı onun üstüne yani fan direk soğutucuya vidalanmıyoda araya pul koyup fanı soğutucu bloktan 1 tık yükselterek sesi kesiolar, aşağıdaki videoda 1 az kasap işi 1 çözüm yaratmış vatandaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coax47 -- 7 Aralık 2014; 18:18:47 >

• Aynısını ben de yaşadım,kartın soluna elimle bastırınca düzeliyordu.Servise yolladım hiç bir şey yapmadılar,geldi hala kullanıyorum.Şansım olursa bir daha,değiştiricem mutlaka.
    Ses ekran kartından geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvarelJoe

Ses ekran kartından geliyor.

Fanından geliyor o zaman, ekran kartının fan haricinde o sesi çıkarması mümkün değil.
    Aslında yandan belli açılardan bakınca yalpalı dönen dolayısyla sürtünme yapan fan hangisi görebilirisn.
  • coax47 kullanıcısına yanıt
    Hocam yarın ilgileneceğim.Bir de video çekerim.Atarım buraya.Yalpalanan fan var mı ona da bakarım.
    Şöyle 1 şey görmen lazım, belki sende bukadar belirgin olmıyabilir ama olay böyle 1 şey olmalı, belki belli devirlerde yalpalıyodur, ozm değişik devirlerde denemen gerekicek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coax47 -- 7 Aralık 2014; 18:43:17 >
  • Dostum benim kartta da bazen böyle ses çıkarıyordu. Fan hızını max getirip tekrar normale alınca sorunum çözülüyordu. Kasa temizliği yaptıktan sonraysa bir daha başıma gelmedi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fandan geliyor o ses. Bende devar hatta 1750-1950 RPM hızları arasında çıkıyor ses. Fanın ortasına dokunursan sesin kesildiğini fark edersin. Fandan geldiği için hiç takmadım 3 aydır bu şekilde kullanmaya devam ediyorum.
  • Mr.ED kullanıcısına yanıt
    Hocam fan hızını nasıl arttırabilirim.Galiba Bios'tan yapacağım.
  • Bendede oluyor aynı sorun.Ama ben anakartın güç kablolarını ekran kartının arkasına gelecek şekilde takmıştım,meğer fanın titreşiminden kablonun çarpmasındanmış.Ara ara olduğunda kabloyu düzeltiyorum ses gidiyor.Ancak fanları son devire aldığımda kablo değmese bile aynı ses oluyor.Bende deneyeceğim pul yöntemini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.