Şimdi Ara

R22 mi R407 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bugün 3 tane vestel klima aldım; 2 tanesi BİO plus 12. ancak evde kutusuna bakınca bi şey farkettim iki cihaz da aynı ürün ve aynı para olmasına rağmen birinin modelinin yanında "407" yazıyor. sonradan anladım ki bu gaz tipi ve duyduğuma göre 407 daha iyiymiş. acaba diğer klimayı da değiştirip 407 yi mi alsam yoksa kalsın mı? ne dersiniz? ve neden bana bi şey sormadan birini 407 birini de öteki tip'ten (r22 galiba) getiriyorlar?

• bence ürünleri iade edip imkanlar ölçüsünde mitsubishi, panasonic, toshiba, samsung gibi markalara yönelmeniz daha iyi olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: Collezione

bence ürünleri iade edip imkanlar ölçüsünde mitsubishi, panasonic, toshiba, samsung gibi markalara yönelmeniz daha iyi olur

o cihazların iyi olduğunu ben de biliyorum hatta bence en iyisi Daikin ancak ben 3 tanesini 2000 ytl'ye aldım, o saydıklarınızdan alsam tanesi en az 1500 ytl'ye gelecek. o yüzden iade etme şansım yok.
    pekii r22 ile r407'yi kıyaslarsak ne gibi avantaj ve dezavantajları var?
  • r407 de ozon tabakasına zarar vermeyen gazlar kulllanılıyor ve bu gazların performansı daha yüksek..
  • anladım teşekkürler
  • r22 de de ozon gazına zarar vermez r22 r12 den sonra bulunan bir gazdır r12 nin ozona zarar vermesi yüzünden r22 kullanılmaktadır r407 daha iyidir fakat arada pek fark yoktur klima açısından...
  • quote:

Orjinalden alıntı: @yKuN

r22 de de ozon gazına zarar vermez r22 r12 den sonra bulunan bir gazdır r12 nin ozona zarar vermesi yüzünden r22 kullanılmaktadır r407 daha iyidir fakat arada pek fark yoktur klima açısından...

Yanlış bilgi!

Önceki gaz 100 sene zarar verirken r22 15 sene boyunca zarar vermektedir!
    Eğer r407 alabiliyorsanız almanızı tavsiye ederim. Çünkü 2010'dan sonra r22 yasaklanacakmış.
    Hem ortada kalmazsınız hem de torunlarımıza daha az zarar vermiş olursunuz.
    http://www.koeri.boun.edu.tr/meteoroloji/ozon2.htm#Ozon Tüketen Maddeler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.