Şimdi Ara

Quantum Break | Xbox One (30. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
720
Cevap
6
Favori
24.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    GTX 980Ti ve üzeri kartın yoksa alma boşuna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Scorpio -- 6 Nisan 2016; 14:32:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şakur şukur save uçuyor salak herifler

• unchartad 5 kullanıcısına yanıt
    Benimki de dün gitti 2 saat oynamıştım.Bir daha gitmez umarım.
  • oyundan çok dizileri çok begendim oyundaki diziler süper :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ParabellumTR

Bende dün şöyle kabaca act1 in sonuna kadar oynadım.Oyunu alan tüm arkadaşlarımın ve benim ortak görüşümüz,Oyunun remedye yakışan tek kaliteli yönünün hikaye anlatımı ve sinematik havası olduğu.

Yalnız oyunun 2016 itibariyle beni memnun etmeyen ciddi eski kalmış mekanikleri teknik detayları var.

Özellikle son dönemde çıkan cover shooterlardan sonra outdated kalmış bir gunplay-silahlı çatışma mekaniği var.Max payne 3 her ne kadar remedynin oyunu olmasada projede danışman olarak görev yaptılar.Ancak gunplay konusunda max payne3ün gerisinde oyun.Zaman bazlı güçlerin kullanılması eğlenceli ancak düz silahlı kapışmalar ps2 döneminden kalma gibi hissettiriyor.Alan wake'i örnek vermiyorum zira gerilim-korku temalı oyunlarla aksiyon ağırlıklı oyunların akıcılığı farklı.Özellikle son dönemde çıkan division örneği varken QB'den bu konuda daha iyisini beklerdim.

Grafiksel olarak %50/50 ikileminde kaldım.Modellemeler,renk paleti,sanat Yönetimi,animasyonlar(özellikle yüz animasyonları)tek kelime ile muhteşem.Ancak oyunun reelde 720p olması ve bunu kapatmak için kullanılan ağır post processing efektleri oldukça rahatsız edici.4xMsaa kullanılmış ve üstüne yoğun film grain filter uygulanmış ona ragmen AA sorunu var.

Seslendirmeler,oyun içi efekt sesleri,soundtrack hepsi çok kaliteli.Abartılı oyunculuk ve yoğun mimik kullanımı kulağa itici gelsede aslında oyunu bir netflix dizisinden farklı kılmıyor.Sinematiklik konusunda TLOU'dan sonra oynadığım en başarılı yapım diyebilirim.Konu ilginç,hikaye anlatımı esnasında sürekli bir sonraki sahnede ne olacak merakı uyandiriyor.Sam Lake ve ekibi bu konuda döktürmüşler.

Kisaca kendi görüşümü belirteyim,oyun Remedy yapımı olduğu için beklenti çok yüksekti,Naughty dog,Rockstar ile beraber çıtayı çoğu firmanin ulaşamayacağı yerlere çeken nadir firmalardan olan remedy kendi çıtasının altında ezilmis.Bu oyunu bir başka firma yapsa daha fazla övgü alırdı diye düşünüyorum.Bir tarafta 10 saatlik hikayesi,teknik eksiklikleri ve demode kalmış mekanikleri,diğer yanda muhteşem sinematiklik ve hikaye anlatımı.60$ etmez indirim bekleyin derim.

100% katılıyorum. oyunun grafiklerinden yana bir sıkıntısı yok ama mekanikleri çok sıkıntılı

örnek vermem gerekirse, bir kutunun üstüne çıkmak için illa belirli bir açıda kutuya yaklaşmak lazım.
    bir başka örnek de, assault rifle ile yürürken düşmanla karşılaşınca otomatik olarak pistol'a dönmesi.
    cover based shooter oynarken sinematik olacağım diye kasmamalarını beklerdim. karakter çok hantal davranıyor eğilme ve kalkmalarda.
    vanquish gibi bir oyun bile (bu arada oyunu çok severim, sadece development süresi ve ayırılan kaynak bakımından karşılaştırıyorum) bu mekanikleri mükemmel şekilde yerine getirebilirken remedy'nin alan wake'in hantallıklarını düzeltmemesi hoş olmamış.

senaryosu da aman aman değil. maksimum 7/10 veririm oyuna.

• O kum kum goruntu yokmu o cok uzdu beni

• Oyun bitti last of us ı gömer bu oyun 3 defa bitirdiğime ragmen last of us la kıyas kabul etmez quantum break çok iyi olmus

• quote:

Orijinalden alıntı: unchartad 5

Oyun bitti last of us ı gömer bu oyun 3 defa bitirdiğime ragmen last of us la kıyas kabul etmez quantum break çok iyi olmus

Yeni bir fake doğuyor. Acaba kimin ? Eskhioyuncunun fake imi yoksa başkasınınmı ? İbretlik paylaşımlar.

• Ne o uzaklaştırma cezan bitti mi? Damlamışsın yine. Sicilin ne durumda

• quote:

Orijinalden alıntı: dynamic09

Ne o uzaklaştırma cezan bitti mi? Damlamışsın yine. Sicilin ne durumda

Sizden izinmi alıyoruz acaba ?

• SELAM GENÇLER BİR SORUM OLUCAK XBOX ONE WİNDOWS 10 GÜNCELLEMESİ ALDI XBOX ONE KULLANICILARI VARSA WİNDOWS 10 İLE NE GİBI DEĞİŞİKLİKLER GELDİ MESELA DİRECTX 12 NASIL ÇALIŞIYOR YANİ OYUNLAR 1080P CALSICAK DEĞİLMİ LÜTFEN CİHAZI KULLANAN ARKADAŞLAR YAZABİLİRMİ PS4 TEN VAZGEÇTİM WİNDOWS 10 DUYUNCA ;) XBOX ONE ALMAK İSTİYORUM YENİ ÇIKACAK MODELMİ ALAYIM YOKSA WİNDOWS 10 İLE DİRECT 12 ESKİ CİHAZLARA GELİYORMU BUNU BİLMEK İSTİYORUM;)

• 2 önceki sayfada anlatmaya çalıştığım gibi oyun PC'de kaale alınabilecek bir çıkış gerçekleştirmedi PC sürümünü inceleyen site yok,Windows Store'a mahkumiyet var vs vs.Yani PC'ye çıkacağı açıklandığında ortalığı savaş alanına çevirenler bir baksın bakalım PC'de oynayabilene rastlıyorlar mı,ben oyunu o kadar merak eden bir kişiyim Xbox One sahibiykende bekliyordum şimdi PC'de oynama şansım var ama yanaşmaya korkuyorum.

Oyuna dönersek orta seviye bir PC donanımı yerine çağa ayak uyduracak geleceği sağlam donanım seçselerdi adamlar heralde CGI'a yakın film gibi oyun yapacakmış şu donanımda bunu yaptılar.Yıl 2005,2006 o zamanlar konsollarda seçilen donanımlar saygı duyulacak seviyedeydi Xbox One'ın içerisindeki GPU bırak bugünü çıktığı gün PC'de yardım isteyen kişilere "bütçen varsa biraz daha iyisini al" dediğimiz kategoridendi 3.senesinde iki tarafında transistörleri eriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Renji Abarai

O kum kum goruntu yokmu o cok uzdu beni

Oyunun grafık ayarlarından parlaklığı düşür baya duzelıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: N'DexteR

quote:

Sen izni cezayı kesenden al.
  • quote:

quote:

quote:

O zaman Bırakta o söylesin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

O söylemese iyi olur. Kafadan bi 12 gün daha uzaklaştırma yersin bi de neme lazım. Ha bu arada kaçıncı uzaklaştırma cezanı almıştın sen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dynamic09 -- 7 Nisan 2016; 1:10:56 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

O söylemese iyi olur. Kafadan bi 12 gün daha uzaklaştırma yersin bi de neme lazım. Ha bu arada kaçıncı uzaklaştırma cezanı almıştın sen?

Bu kadar iyi takip ettiğine göre sana sormamız lazım bu soruyu Ama bana karşı olan bu ilgin beni rahatsız etti. Sen ne ayaksın ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu kadar iyi takip ettiğine göre sana sormamız lazım bu soruyu Ama bana karşı olan bu ilgin beni rahatsız etti. Sen ne ayaksın ?

Konuda TROL eksildimi KABAK gibi belli oluyor hemen. Cezadan sonra iyice kopmuşsun konudan.

• quote:

quote:

-mi ayri lutfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MinusHuman -- 7 Nisan 2016; 3:00:44 >

• Oyunu henüz yeni bitirdim. Ben beğendim ve en azından 8 - 8.5 arası bir notu hak ediyor. Grafiklerde gerçekçi güzel ama malesef noise ve görsel istikrarsızlık dolu. Oyunda kullanılan GI sayesine güzel bir ışıklandırma var ama konsola binen yük yüzünden, daha önceki haberlerde de yayınlandığı gibi render çözünürlüğü 1280x720 olup, panel çözünürlüğü açısından 1080p'ye yükseltilen bir imaj tekniği var.

Render çözünürlüğünün düşük olması daha önce bir başka konuda söyleyip topa tutulduğum gibi: oyunda GI lekeleri oluşturmuş, bunun olacağını söylüyordum. Oyun genelinde gözüne çarpmıştır her oynayanın, yansımalı alanlarda bir kırılma(istikrarsız bir davranış), karanlık alanlarda noiselenme ve imaj genelinde bir bulanıklık söz konusu. Bu durum oyundan aldığım zevki baltalamadı benim, ama QB'nin grafikleri hakkında yapılan tartışmalara değmediği açık malesef. Her ne kadar renk paleti açısından gerçekçi dursa da anahtar notka olan grafiksel açıdan beklediğimi bulamadım. Bir aksiyon oyunu olarak ise, gayet güzeldi.

Sadece şunu söyleyeyim, özellikle de görsel açıdan -XO'a gönül vermiş arkadaşların değimiyle- Uncharted 4 killer olması için 40.000.000 fırın ekmek ve hatta lahmacun falan yemesi lazım oyunun. :D Kesinlikle bütün PS4 exclusive oyunlarından geri kalmış grafikler (Knack ve türevlerinden değil tabi :D). Kısacası XO'ya çıkarılarak görsellik namına ziyan edilmiş bir oyun. Grafik potansiyeli yüksek ama konsolun gücü yüzünden render konusu çok sıkıntılı oyunda. Bence PC exclusive olup iyi bir optimizasyonla iyi bir render kalitesinde oynansa daha iyiydi.

Quantum Break | Xbox One

Quantum Break | Xbox One

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metal-Gear -- 7 Nisan 2016; 11:28:46 >

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.