Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (760. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.980
Cevap
286
Favori
1.815.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 758759760761762
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eynipa

Aracımın garantisi hazıranda bıtıyor 2 yıl uzatma icin yaklasık 2800tl isteniyor sizce uzatmalımıyım ne dersınız
    Ben yaptırmamıştım. 3 yıl boyunca önemli bir sıkıntı yaşamadım, bu nedenle de gerek duymadım. 2.800 TL 2 yıllık servis ücreti kadar para, üstüne yaptıracağınız 2 servis de yüksek ücretten olacak ve en az o kadar daha vereceksiniz. Karar sizin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vstrix

sensörleri sildim ama fayda etmedi.çarpışma önleyiciyi kapatıyorum bu seferde start stop hatası veriyor. start stopu kapasam da yine hata veriyor.
    2014 model skypack 2019 yılında aldım o günden beri tek şikayetim sensörler,,, hava bulutlansa bişeylerden sensör hatası veriyor desem abartmış olmam herhal,,, bu nedir arkadaş gına geldi.... yok start stop yok durduğu yerde önde bişey varmış gibi ötmeler bilmem ne ..... yeni araç alacak olsam yine qashqai alırım fakat yeni modellerdede durum böyleyse düşündürür.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rafetgulmez -- 20 Nisan 2020; 12:13:26 >
  • Ege.. kullanıcısına yanıt
    BENDE Akü hariç bir sıkıntı yasamadım.zaten daha 49binde ama parça fiyatlarıda astronomik korkum onlar acıkcası
  • quote:

Orijinalden alıntı: rafetgulmez

2014 model skypack 2019 yılında aldım o günden beri tek şikayetim sensörler,,, hava bulutlansa bişeylerden sensör hatası veriyor desem abartmış olmam herhal,,, bu nedir arkadaş gına geldi.... yok start stop yok durduğu yerde önde bişey varmış gibi ötmeler bilmem ne ..... yeni araç alacak olsam yine qashqai alırım fakat yeni modellerdede durum böyleyse düşündürür.......

Alıntıları Göster
    J11 kasada problemlerin en çok yaşandığı model doğal olarak kasanın ilk modeli yani 2014.
    Bahsettiğiniz akü problemi sıfırında bile var. Kullanılan akü kalitesi ile alakalı.
    İnşaallah yeni J12 de bu sorunlar hal olur.

• Merhabalar,
    2016 model qashqai 1.5 dizel manuel aracımda sorunlar yaşamaktayım. Araç 11bin kilometrede olmakta ve 3 senedir düzenli servis bakımları yaptırılmakta. 2018 yılında start stop sistemi arızası verip servise gitmiş ve bir şey yapılmadan hata kapatılarak periyodik bakım ile dönmüştür. 2019 yılındaki bakıma giderken araç 3000 devire kadar çıkana kadar silkeleme yaparak motor boğulur gibi bir hata ve start stop sistem hatası alıyordu. Bu hata da düzeltilerek giderildi (sorun servisi gitmeden kendiliginden düzelmisti sanırım rahmetli babamın aracıydı tam nasıl giderildigini hatırlamıyorum). Üstünden tam bir sene geçti ve bugün aracımda aynı hata çıktı ve 2000-3000 devire kadar araba boğulur gibi silkelemeye devam ediyor ve titriyor. 3000 üstündeki devire çıkınca titreme sorunu gidiyor fakat esp ve motor ışığı yanıyor. Bu problemle karşılaşan var mıdır acaba alınan hata resimde mevcuttur.

• quote:

Orijinalden alıntı: CanerAlpaslan

Merhabalar,
    2016 model qashqai 1.5 dizel manuel aracımda sorunlar yaşamaktayım. Araç 11bin kilometrede olmakta ve 3 senedir düzenli servis bakımları yaptırılmakta. 2018 yılında start stop sistemi arızası verip servise gitmiş ve bir şey yapılmadan hata kapatılarak periyodik bakım ile dönmüştür. 2019 yılındaki bakıma giderken araç 3000 devire kadar çıkana kadar silkeleme yaparak motor boğulur gibi bir hata ve start stop sistem hatası alıyordu. Bu hata da düzeltilerek giderildi (sorun servisi gitmeden kendiliginden düzelmisti sanırım rahmetli babamın aracıydı tam nasıl giderildigini hatırlamıyorum). Üstünden tam bir sene geçti ve bugün aracımda aynı hata çıktı ve 2000-3000 devire kadar araba boğulur gibi silkelemeye devam ediyor ve titriyor. 3000 üstündeki devire çıkınca titreme sorunu gidiyor fakat esp ve motor ışığı yanıyor. Bu problemle karşılaşan var mıdır acaba alınan hata resimde mevcuttur.

Akaryakıt sisteminden kaynaklanan bir arıza gibi geldi bana. Aldığınız mazottan kaynaklanabilir. Araç yakıtı tam randımanlı yakamadığı için start stop u da kapatması normal.

Sonuç olarak servise götürüp iyice baktırmak lazım, burada verilecek tavsiye ile çözülebilecek bir sorun değil bence.

• j11 kasalarda sıkıntı var mı? (1.2 motor)
    yağ eksiltme, sensor hataları vs... alınır mı bu 2016 model skypack ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Too-Xaris -- 23 Nisan 2020; 22:29:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Too-Xaris

j11 kasalarda sıkıntı var mı? (1.2 motor)
    Bende yok 2014-2015lerin çoğunda vardı bende yok

• Merhaba arkadaşlar 2011 Qashqai sahibi oldum. İlk işim andorid multimedya taktırmak oldu. Ufak bir test videosu çektim.
    https://www.youtube.com/watch?v=QXr0LZFctvo

DETAYLAR:

Navibose Marka 2gb Ram 16 gb hafızası 9inç ekranı var. Geri görüş kamerası dahil. 1200 TL'ye satın aldım. Elektronikçide kendim taktırdım. 1300'e mal oldu. cpu-z testleri aşağıda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozdeweb -- 29 Nisan 2020; 21:25:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozdeweb

Merhaba arkadaşlar 2011 Qashqai sahibi oldum. İlk işim andorid multimedya taktırmak oldu. Ufak bir test videosu çektim.
    https://www.youtube.com/watch?v=QXr0LZFctvo

DETAYLAR:

Navibose Marka 2gb Ram 16 gb hafızası 9inç ekranı var. Geri görüş kamerası dahil. 1200 TL'ye satın aldım. Elektronikçide kendim taktırdım. 1300'e mal oldu. cpu-z testleri aşağıda.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Taktırdığınız multimedia nın da ne olduğunu yazarsanız arkadaşlar için alternatif olur.

• Ege.. kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim detayları ekledim. :)
  • ozdeweb O kullanıcısına yanıt
    güzel olmuş, hayırlı olsun.
    yalnız arka kamerayı nereye taktırdınız?
    açısı biraz havaya bakıyor gibi geldi.

• Merhaba,

2016 aracımın arka bagaj kapağının gönyesi bozuk.
    Şöyle ki; sol tarafa daha yakın kapanıyor ve stoplar hafiften birbirine sürtüyor. Yani sağ sol ayarına ihtiyacı var. Bu ayar nereden yapılıyor acaba?

fotoğraftan sağ ile sol arasındaki boşluk farkı görülmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allornone -- 10 Mayıs 2020; 22:5:5 >

• merhaba, 2013 model 1.6 black edition nissan qashqai aracım var. aracımın turuncu motor arıza gösterge lambası yandı. servis bunun kendilerinin çözebileceği bir şey olmadığını, lpg kaynaklı olduğunu söyledi. lpg servisi de kendileri ile ilgili olmadığını söyledi. arıza kodunda şu yazıyor: p0846 santral. 01 transmisyon sıvısı basıncı ''B'' sensörü performansı. ne yapabilirim. ne tavsiye edersiniz?
  • Arkadaslar merhaba

2017 skypack(makyajsiz )aracima navigasyon taktirmak istiyorum 10 inch 2 gb ram olanlar dikkatimi cekti tavsiyelerinizi dinlemek isterim

• eynipa E kullanıcısına yanıt
    5 mesaj yukarıda ozdeweb arkadaşın taktırdığı bir örnek var, inceleyin isterseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

1.2 motor kullanıcısı olarak 15 binde bir yağ değişimini turbo şarjlı motorlarda riskli görüyorum en fazla 10 binde bir yağ yıl dolmasa da değişmeli bu arada aracınızda kulkanılan yağ 5.40 dimi
    Yağ olarak garanti dışındaysa 5.40 motul xcess öneririm.Yüksek tork ve devirlerde bile dayqnıklı diye biliyorum.Sanırım servisler elf kullanıyo (emin olnamakla birlikte)

Alıntıları Göster
    85000 kilometreye kadar 15000 de değiştirdiğim yağı artık en fazla 6000 gidince değiştirmeye başladım. Bu sefer motul deneyeceğim ama pek fark edeceğini de düşünmüyorum. Kalıcı bir çözüm yok sanırım..

• quote:

Orijinalden alıntı: allornone

Merhaba,

2016 aracımın arka bagaj kapağının gönyesi bozuk.
    Şöyle ki; sol tarafa daha yakın kapanıyor ve stoplar hafiften birbirine sürtüyor. Yani sağ sol ayarına ihtiyacı var. Bu ayar nereden yapılıyor acaba?

fotoğraftan sağ ile sol arasındaki boşluk farkı görülmektedir.

Menteşe kaynağını yaparken mesafeyi ayarlüyümadılar muhtemelen
    Çok sorun olmuyorsa hiç uğraşmayın
    Stopları söküp kaydırmayı deneyin

• quote:

Orijinalden alıntı: Too-Xaris

j11 kasalarda sıkıntı var mı? (1.2 motor)
    1.2 benzinliler kronik sorunlu
    Sakın alma

• quote:

Orijinalden alıntı: qazxi

85000 kilometreye kadar 15000 de değiştirdiğim yağı artık en fazla 6000 gidince değiştirmeye başladım. Bu sefer motul deneyeceğim ama pek fark edeceğini de düşünmüyorum. Kalıcı bir çözüm yok sanırım..

Alıntıları Göster
    Araç kaç model 6000 de yağ ne kadar eksiltiyo

• 
Sayfa: önceki 758759760761762
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.