Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (762. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.980
Cevap
286
Favori
1.815.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 760761762763764
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tauncer

2009 model Qashqai tekna 1.6 benzin manuel. bildiğim bu.

Alıntıları Göster
    Sizin adınıza gerçekten üzüldüm, çünkü maalesef aracın üretimi ile ilgili ay farkıyla cruise control u kaçırmışsınız. Aracınız 2009 yılı Haziran ayından önce alınmış. 2009 yılı Temmuz ayından itibaren direksiyon aşağıdaki gibi çıkmaya başladı ve cruise control var. Neyse sağlık olsun, aracınızı güle güle kullanın.
    .

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###

• rostr.... adlı bir firma üniversal olarak Cruise control ü rogue nissanlara uygulamış. ama bunu türkiyede uygulayabilecek birileri var mı acaba. bilgisi olan buyursun. Direksiyon benim aracın aynısı.

https://www.youtube.com/watch?v=GZ0Oe9G6qHk&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tauncer -- 17 Haziran 2020; 23:9:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2021 MODEL YENİ X-TRAIL/ROGUE TANITILDI. EMİN OLUN ÇOK BEĞENECEKSİNİZ!
    X-TRAİL'İ GÖRMEK DEMEK YAKINDA ÇIKACAK QASHQAİ'Yİ GÖRMEK DEMEK.
    Kuzey Amerika'daki adı "Rogue" bizdeki adı "X-Trail" olan ve bu sonbaharda satışa sunulacak yeni X-Trail iki gün önce tanıtıldı. Muhtemelen bir kaç ay sonrada İngiltere'de tanıtılacak.
    Nissan üst düzey yöneticilerini yaptığı sunumları Türkçeye çevirerek seslendirdim.
    Diğer rakiplerinden çok farklı yeniliklerle dolu olarak geldiğini gördüm.
    Bu videonun her dakikasını atlamadan seyretmenizi tavsiye ederim.
    https://www.youtube.com/watch?v=zlJ-QwVlj9Q&feature=youtu.be

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###

• Nissan Qashqai almak isteyen varsa bir de paylaştığım linkteki kullanıcı deneyimine göz atsın derim. Normalde inceleme videolarında değinilmeyen hususlara değinilmiş.
    https://belgevebilgi.blogspot.com/
  • Arkadaşlar 2012 1.6 Platinum CVT benzinli aldık. Ancak araç normal yolda vites atmıyor ondan dolayı bağırıyor, yokuş falan çıkarken de düşmüyor araç boğuluyor. Teşhis koyabilecek var mıdır aranızda?

Edit: Yoksa aracın normal hali mi böyle Yani yokuşta gaza sonuna kadar yükleniyorum araç sabit 50 ile çıkıyor. 55beygir Citroen C1'im bile yokuşu bundan daha atik çıkıyor yani bana bir tuhaflık var gibi geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cobbler -- 22 Haziran 2020; 11:42:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cobbler

Arkadaşlar 2012 1.6 Platinum CVT benzinli aldık. Ancak araç normal yolda vites atmıyor ondan dolayı bağırıyor, yokuş falan çıkarken de düşmüyor araç boğuluyor. Teşhis koyabilecek var mıdır aranızda?

Edit: Yoksa aracın normal hali mi böyle Yani yokuşta gaza sonuna kadar yükleniyorum araç sabit 50 ile çıkıyor. 55beygir Citroen C1'im bile yokuşu bundan daha atik çıkıyor yani bana bir tuhaflık var gibi geldi
    Daha yeni arkadaşı uyarmıştım özellikle 2015 öncesi cvtli nissanların çoğu kronik şanzıman sıkıntılı Allah yardımcın olsun almadan bi araştırsaydın nissan ve cvti tamiri yok serviste deli paralar isterler araç arada devir rev oluyo mu dalgalanma varvmı

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Hocam o devirdeki dalgalanma sorununu gördüm videolarda falan ama bizde öyle bir şey yok.

Tek sıkıntım aracın gazına bastığımızda bağırıyor hızlanmak yerine, gaz pedalının hiç tepkisi yok ama yavaş yavaş hızlanmasına izin verirsek sorunsuz hızlanıyor. Ani hızlanmıyor ama :D . Bir de yokuşları biraz gıcık çıkıyor.

Birkaç yere gösterdim zaten expere de sokmuştuk bir sıkıntısı yok dedi herkes. Başkaları da bunlar cvt için normal dediler. Bilemiyorum. Nissan servisine götürebiliriz belki önümüzdeki zamanlarda.
  • Merhaba arkadaşlar, 2013 model 1.6 otomatik pilatinum qashqai aldık,

Sormak istediğim, ön ve arka park sensörü var bildiğim kadarıyla, bu sensörler ötüyor mu yoksa sadece geri görüş kamera için mi var

• Arkadaşlar selam,
    Bisikletin sığmaması üzerine bagajda koltuk arkasındaki şu çıkıntıyı söktüm :)
    Bir görevi filan yoktur değil mi?
    2015 Black Edition ### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayals -- 28 Haziran 2020; 15:21:7 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hayals kullanıcısına yanıt
    nerden söktün sen onu ya? 2016 black edition var bende. hatırlamıyorum böyle bir parça:)
  • Arkadaşlar selamlar,
    Qashqai 2015, 1.5 Dci J11 BlackEdition (60.000 Km.) serisi ile bende bu kategoriye dahil oldum.Allah herkese ailesiyle birlikte kazasız belasız kullanabilmeyi nasip etsin.

Aldığım aracın Nissan Servis kayıtlarını sorgulattığımda, en son 2016 döneminde henüz 20.000 Km iken girmiş ve bir daha Yetkili servis yüzü görmemiş. Aracın 3. sahibiyim.
    Bakımları önceki sahibinden şifahen öğrendiğim kadarı ile özel servislerde yaptırılmış.

Araç henüz 60 binde.

Yetkili Servis periyodik bakımı şu an Yakıt Filtresi hariç 600,00 TL kampanya yapmış. Bu dönemde yakıt filtresi ve Fren Hidroliğinin değişmesi gerekiyor. Bunlar da ilave olursa; 600,00 TL Yakıt Fİltresi, 150,00 TL Fren Hidroliği ile birlikte toplam maliyet 1.350,00 TL olarak ifade edilmektedir.

Elbette aynı işlemleri 500-600 TL en fazla özel servislerde yapabiliyoruz.

Sizlere danışmak isterim. Aracımı yetkili serviste detaylı olarak kontrol ettirmeli miyim ? Aynı kontrolü özel servisler yapma imkanı bulabilir miyim ?

Emme,Eksoz Subap Başlık Kontrolleri(normalde 100.000 kontrol)
    Tahrik Kayışları(normalde 100.000 değişim)
    Triger ve Gergi Rulmanları (100.000 değişim)
    Motor Soğutma ve Antifiriz bome kontrolleri
    Motor Soğutma Suyu (100.000 değişim)
    Emme Manifoldu ve EGR Sistemi ( Normalde 40.000 temizlik)
    Enjektörler (İlk 30.000 de temizlik, perydik dönemde kontrol)
    Fren, Debriyaj Yağ seviyeleri ve kaçak kontrolleri
    Akü Elektrolit bomesi, Şarj Durumu ve Kutup Başlıkları
    Fren ve Debriyaj Hidrolikleri

Hava,Polen,Yağ,Yakıt Filtreleri zaten periyodik süreçte bilinen kontroller. Ancak yukarıda saydığım diğer işlemler özel servislerde gözardı mi ediliyor ? Yetkili servis tüm bu sayılanları tepeden aşağı kontrol ediyor mu ? Bu anlamda ne önerirsiniz ?

• İyi akşamlar, suv tarzı araç arıyorum, ford kuga, nissan qashqai, wv tiguan var.
    nissan qashqai tipi hoşuma gidiyor.
    nissan qashqai 2015 model 1.2 DIG-T Tekna veya Sky Pack bezinli donanımlı araçlara bakıyorum.
    Yakıt tüketimi, otomatik vitesi nasıldır?
    bu araçlarla ilgili yorumunuz nedir, bu araçlarda herhangi bir kronik sorun var mı?
    araç alırken özellikle nelere dikkat etmek lazım.
  • Arkadaslar 2019 model dizel var. Sorunum var kilitle alakali. Uzaktan kumanda calisiyor kesin hatta basılı tuttugumda camlari acip kapayabiliyorum fakat kilit sistemi calismiyor. Sadece anahtarla kitleyebiliyorum. Sorun ne olabilir kolay bi cozumu var midir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: silverdagger

nerden söktün sen onu ya? 2016 black edition var bende. hatırlamıyorum böyle bir parça:)
    Arka koltuğun bagaj tarafında tam arkasında bi çıktıntı bu.. Köpük aslında da.. Bi hikmeti var mı diye sordum.. Çok bilen de yok galiba :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayals -- 6 Temmuz 2020; 15:33:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmettt__

İyi akşamlar, suv tarzı araç arıyorum, ford kuga, nissan qashqai, wv tiguan var.
    nissan qashqai tipi hoşuma gidiyor.
    nissan qashqai 2015 model 1.2 DIG-T Tekna veya Sky Pack bezinli donanımlı araçlara bakıyorum.
    Yakıt tüketimi, otomatik vitesi nasıldır?
    bu araçlarla ilgili yorumunuz nedir, bu araçlarda herhangi bir kronik sorun var mı?
    araç alırken özellikle nelere dikkat etmek lazım.
    2014 model skypack otomatik 1.2 kullnıyorum. kullanımında herhangi bir sorun yok. rampalarda düşme veya çekme görmedim. 2 gün önce 1800 km yol yaptım. 600 tl yaktı. bu araçları alacaksanız iyi bakmanız lazım. kronik yağ eksiltme var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaytunAlp

Arkadaşlar selamlar,
    Qashqai 2015, 1.5 Dci J11 BlackEdition (60.000 Km.) serisi ile bende bu kategoriye dahil oldum.Allah herkese ailesiyle birlikte kazasız belasız kullanabilmeyi nasip etsin.

Aldığım aracın Nissan Servis kayıtlarını sorgulattığımda, en son 2016 döneminde henüz 20.000 Km iken girmiş ve bir daha Yetkili servis yüzü görmemiş. Aracın 3. sahibiyim.
    Bakımları önceki sahibinden şifahen öğrendiğim kadarı ile özel servislerde yaptırılmış.

Araç henüz 60 binde.

Yetkili Servis periyodik bakımı şu an Yakıt Filtresi hariç 600,00 TL kampanya yapmış. Bu dönemde yakıt filtresi ve Fren Hidroliğinin değişmesi gerekiyor. Bunlar da ilave olursa; 600,00 TL Yakıt Fİltresi, 150,00 TL Fren Hidroliği ile birlikte toplam maliyet 1.350,00 TL olarak ifade edilmektedir.

Elbette aynı işlemleri 500-600 TL en fazla özel servislerde yapabiliyoruz.

Sizlere danışmak isterim. Aracımı yetkili serviste detaylı olarak kontrol ettirmeli miyim ? Aynı kontrolü özel servisler yapma imkanı bulabilir miyim ?

Emme,Eksoz Subap Başlık Kontrolleri(normalde 100.000 kontrol)
    Tahrik Kayışları(normalde 100.000 değişim)
    Triger ve Gergi Rulmanları (100.000 değişim)
    Motor Soğutma ve Antifiriz bome kontrolleri
    Motor Soğutma Suyu (100.000 değişim)
    Emme Manifoldu ve EGR Sistemi ( Normalde 40.000 temizlik)
    Enjektörler (İlk 30.000 de temizlik, perydik dönemde kontrol)
    Fren, Debriyaj Yağ seviyeleri ve kaçak kontrolleri
    Akü Elektrolit bomesi, Şarj Durumu ve Kutup Başlıkları
    Fren ve Debriyaj Hidrolikleri

Hava,Polen,Yağ,Yakıt Filtreleri zaten periyodik süreçte bilinen kontroller. Ancak yukarıda saydığım diğer işlemler özel servislerde gözardı mi ediliyor ? Yetkili servis tüm bu sayılanları tepeden aşağı kontrol ediyor mu ? Bu anlamda ne önerirsiniz ?
    özel de yaptıracaksanız sadece nissan araçlarına bakan bir yer bulun.

• Selamınaleyküm arkadaşlar size bir sorum olacak Nissan kaskai aracım 2011 model tekno pack paket sorum su aracımın kumandasını aktif edemeiyorum yani kapilar kilitlenip açılmıyor nasil aktif ederim tardimci olacak arkadaşlar varmi bana önce calisiyordu sıkıntı yoktu kontagın kaplosunu çıkarıp taktim gitti

• son_mektup kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. İstanbul'dayım. (Ayrıca özel mesajınızı gördüm ama forum yönetimi özel mesajları cevaplayabilmem için sms onayı yapmam gerektiğini belirten bir uyarı gösteriyor. )

Biraz araştırmalarım sonucu kararımı verdim, sizin de önerinizde belirttiğiniz gibi Nissan ile ilgilenen bir Özel Servise gittim.( İstanbul'da.)

Genel bakımı ( Hava,Polen,Yağ ve Mazot Filtreleri ve Yağ değişimi) ile birlikte 60 Ay süresi dolduğu için Triger setinin de değişmesinin sağlıklı olacağını söyledi usta. (Bilgilere göre Triger değişim dönemi 90.000 km veya 60 ay olarak ifade edilmiş. 60 ay dolduğu için değişim önerildi.)

Özetlemem gerekirse;

Genel Bakım (Hava,Polen,Yağ ve Mazot Filtreleri ve Yağ değişimi)
    Karter Tapa Pulu
    Genel Kontroller
    Buraya kadar 700 TL

Triger Seti
    V Kayışı
    Devir Daim
    Antifiriz
    Cam Suyu Kontrol
    Motor Suyu Kontrol
    Kapı Kilitlerinin Yağlanması
    Motor koruma yapılması
    Genel Kontrollerin Yapılması
    Viraj Demir Lastikleri Değişimi

Buraya kadar ise toplam 900 TL talep edildi. Yekün olarak 1600 TL maliyet ile işlemler yaptırıldı.
    Bujilerin değişimi ile ilgili bir işlem yapılmadı, değişmesi gerektiği yönünde bir bilgi de açıkçası verilmedi. Muhtemelen gerek duyulmamıştır diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ramazankonya44@gmail.com

Selamınaleyküm arkadaşlar size bir sorum olacak Nissan kaskai aracım 2011 model tekno pack paket sorum su aracımın kumandasını aktif edemeiyorum yani kapilar kilitlenip açılmıyor nasil aktif ederim tardimci olacak arkadaşlar varmi bana önce calisiyordu sıkıntı yoktu kontagın kaplosunu çıkarıp taktim gitti
    Aleyküm selam
    Şahsen bilgim yok ama kısa sürede bilgiye ulaşamaz iseniz en yakın bir servise ( özel ya da yetkili) başvurmanız sağlıklı olabilir. Pille ilgili bir sorun var mıdır bilemedim.

Bir arkadaş şöyle bir sorun dile getirmiş; ve aşağıdaki gibi cevaplar gelmiş. Durumunuz daha farklı bir sorun olabilir ama Belki faydası olur.

Soru: "Aracım anahtar okumuyor,akü var,kumanda pili var, çift kumanda elimde hata veriyor."
    Cevaplar:
    * Anahtarsız girişliyse anahtarı çalıştırma tuşu üzerinde gezdirin, bir süre sonra tanıması lazım. pil bitse bile o şekilde çalıştıracak şekilde yapılmış.

* Anahtar üzerinde logo olan kısmı start stop tuşunun üstüne getirip çalıştırın.

* Çözüm: Akü takviyesi ile çalıştığı belirtilmiş.

• Herkese Selam,
    2015 Model J11 kasada kısa far ampulleri H7'mi H11'mi ?
    +
    Led Xenon'da tavsiye edeceğiniz ürün var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İrfan 3448 -- 12 Temmuz 2020; 13:59:45 >
  • 
Sayfa: önceki 760761762763764
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.