Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (723. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
15.980
Cevap
286
Favori
1.815.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 721722723724725
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selam. 2017 model tekna 30.000 km de manuel qq düşünüyorum. Bahsettiğiniz bakım maliyetlerini duydum ancak detay bilmiyorum. Normal bakım 15-20 bin km de yapılmıyor mu? Normal bir aracın periyodik bakımı 800-1000₺ civarına kurtarabiliyor. Qq de durumlar nasıl? Yedek parçası be yürütme maliyeti çok mu yüksek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hsyn16 H kullanıcısına yanıt
    Renault motor şanzıman grubunda normal. Citroende falan da vardı

• Servis bakımları dizel için 10bin, benzinli için 15bin de bir. Fiyatlar en az 1100tl ile 2000tl arasında. Detaylı bilgiyi servisten alabilirsiniz. Servis dışında 500-600’ye rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Ancak küçük şehirlerde parça sorunu yaşayabilirsiniz.

• Yetkili servis dışında taktırmak için Qashqai için orjinal ön ve arka balata nereden bulabiliriz arkadaşlar, önerisi olan var mı.
  • Disk balata konusunu ben de çok araştırıp sonunda serviste değiştirmiştim. Fabrika çıkış balataları Galfer markaydı. Şimdi ne taktıklarını artık bir sonraki değişimde görebilirim.

• xx34. X kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler..

Orjinal balatalar oldukça kaliteli ve ses yapmıyor, dışarıda orjinalini bulamadık. Kaliteli dedikleri başka bir marka taktık ama ses yapıyor, temizlesende pek fayda etmiyor. İdare edeceğim ama değişmeleri gerektiğinde kesinlikle orjinalini bulmam ya da mecburen yetkili servise gitmem gerekecek.

• Ege.. kullanıcısına yanıt
    Dostum bizimki NİSSAN QQ+2 olup, genelde ma aile (7 kişi) bindiğimiz için biraz fazla titizlenip işi şansa bırakmıyorum. Şimdiye kadar arac servis dışında bir yere gitmedi. ALLAH vermesin tehlike anında bir saniyeden daha kısa sürede durabilmek ya da yavaşlayabilmek hayati farkların ortaya çıkmasına neden olabiliyor.

Motorunda bir sıkıntı yaşasan çeker sağa ne lazımsa yaparsın ama fren, lastik gibi konularda seyir halinde sıkıntı ortaya çıkarsa çok ama çok fena. ALLAH vermesin.

Herkese kazasız belasız, problemsiz, keyifli sürüşler dilerim.

Saygılarımla.

• Esselamualeykumverahmetullah

Skypack 1.6 xtronik 2018 (Makyajlı) ile aranızdayım arkadaşlar :)

İlk qashqai'm. Soruları elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: bahattintopaloglu

Esselamualeykumverahmetullah

Skypack 1.6 xtronik 2018 (Makyajlı) ile aranızdayım arkadaşlar :)

İlk qashqai'm. Soruları elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.
    Aleyküm Selam. Öncelikle hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşleriniz olsun. Fiyat olarak nereden ve kaça aldınız. Genel olarak ilk izleminimlerinizi yazar mısınız?
  • Merhaba Arkadaşlar

2012 Qashqai+2 araç sahibiyim. triger değişim için süre veya km bilgisi olan varmı? araç 85 bin km de ve birde bu işin maliyeti konusunda işçilik vs fikirlerinizi bekliyorum .
  • BERKBUR B kullanıcısına yanıt
    100.000 km de. Ücreti de triger değişimi+servis bakımı normal servis ücretinin 2 katı civarında tutuyor.
  • Ege.. kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim bilgi için fakat biraz daha detaylı cevaplar bekliyorum .yetkili servis dışında yaptırmayı düşünüyorum.setlerin fiyatları için ilgili sitelerden fikir alabiliyorum ama işçilik ücreti için emin olmaya çalışıyorum. sonuçta bir çok kişi bu işi yapabiliyor pek tabi sanayide dolaşarak fiyat da alabilirim ama bu işte tecrübe edinmiş olanlar fikirlerini paylaşırsa memnun olurum. son olarak aracın üretim tarihine bakılmıyor mu triger set değişmi için 100 bin km doğru bir süremi ?
  • Merhaba,
    bugün ablama 2013 model ilk sahibinden 1.6 benzinli otomatik cam tavanlı black edition 110.000 km deki aracı 65.250 ye aldık.
    Tabi ilk önce aracın yağ bakımını yaptırmak istiyorum, daha önceki nissan dışındaki araçlarımızın parçalarını ya yetkili servisten yada internetten sipariş vererek aldım, renault yetkili servisi yedek parça satmadığı için internetten alırdım 1. Soru: nissan yetkili servisleri yedek parça satıyorlar mı?
    2. daha önce benzinli 2011-2013 84kw model araç kullanıcıları yetkili serviste yaptırdıkları bakımın faturasında yazan parça numaralarını paylaşabilirlermi?
    3. kaç litre yağ almaktadır?
  • BERKBUR B kullanıcısına yanıt
    BERK,

Aynı aracın 2013 modelini kullanıyorum 1.5 dcı. Servis 100bin km diyor ama ben de 90bin bakımda trigeri ve kayışı değiştirmeyi düşünüyorum.

Yukarıda bahsedildiği gibi aşağı yukarı bin₺ kadar masrafı var. Yalnız bizim araçlar üç yaş üstü olduğundan özellikle bakım işçilik fiyatlarındaki indirimlerle dışarıdaki özel servis fiyatlarına çok yakın rakamlar çıkıyor. Özellikle aracım euro5 motor olduğundan motor yağı ve mazot filtresi pahalı. Ayrıca servise gitmeden dışarıdan parça alıp bakım yaptırmayı düşünen arkadaşlar hangi parçaların kullanılmadı gerektiğini şasi numarasından kontrol eden, işini bilen yerlere bakım yaptırmasını tavsiye ederim. Aynı kasa araçlarda bile farklı özellikte yağ/filtre gerekebiliyor.

Bu arada yetkili servis danışmanınızın da işini bilen, çalıştığı firma kadar müşterisinin de menfaatini gözeten biri olmalı ki sizi üzmesin.

Hayırlı akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xx34. -- 29 Mayıs 2018; 18:30:46 >

• Arkadaşlar araç 1.2 2016 manuel turbo sabah ilk çalıştırmada rölantide 1 1.5 dakka araçta titreme var sonra bir daha olnuyo sadece sabah işe giderken ilk çalıştırdığımda titriyo son zamanlarda arttı servise götürecem tabi ama farklı ilde bir dw ilk çalıştırmada olduğu için serviste titreme olmayabilir size sorim dedim var mı bilgisi neden olabilir araç 11000 kmde bakımı 4 5 ay önce yapıldı tüp yok

• Arkadaşlar merhaba 1.2 otomatik Qashkai alacağım 2. El sizce 80-83 bin bandında kaç model almalıyım piyasayı bilmiyorum paket farketmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadrainman -- 4 Haziran 2018; 2:1:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadrainman

Arkadaşlar merhaba 1.2 otomatik Qashkai alacağım 2. El sizce 80-83 bin bandında kaç model almalıyım piyasayı bilmiyorum paket farketmez
    O fiatlara sanırım 2014 anca bulunur şöyle 90 a çıksanız 2015 olabilir az kmli piyasa aldı başını gitti ben 2016 manuel skypack i 98 ten aşağı satmam mesala xtronic 105 filan yani ha visia ise 83 e bulunabilir 2014

• Tşkler cvp için.yeni kasa 2015 de mi cikmisti

• quote:

Tşkler cvp için.yeni kasa 2015 de mi cikmisti
    Tica ederim 2014 de çıktı

• quote:

Tşkler cvp için.yeni kasa 2015 de mi cikmisti
    Rica ederim 2014 de çıktı

• 
Sayfa: önceki 721722723724725
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.