Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (697. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
15.980
Cevap
286
Favori
1.815.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 695696697698699
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Start stopla alakalı bir bilgi vereyim. Yüksek rakımda start/stop ÇALIŞMIYOR. Türkiyenin 2 uç noktasında yaşadığım zaman bunu farkettim. Ağrı da(kars ve erzurumda da) rakım yüksek olduğu için çalışmıyor. Ancak izmirde(ığdırda da) rakım az olduğu için çalışıyor. Gözlemim 1000 rakım sınırı olduğu yönünde yalnız teknik olarak herhangi bir yerde yazmıyor bu durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: errorinside

Start stopla alakalı bir bilgi vereyim. Yüksek rakımda start/stop ÇALIŞMIYOR. Türkiyenin 2 uç noktasında yaşadığım zaman bunu farkettim. Ağrı da(kars ve erzurumda da) rakım yüksek olduğu için çalışmıyor. Ancak izmirde(ığdırda da) rakım az olduğu için çalışıyor. Gözlemim 1000 rakım sınırı olduğu yönünde yalnız teknik olarak herhangi bir yerde yazmıyor bu durum.

Hocam sistem aktif mi olmuyo rakım yüksekse ya da araç start stop arızadı mı veriyo

• errorinside kullanıcısına yanıt
    Kronik arıza kavramından benim anladığım şudur; aracın bir yerinde sıkıntı oluşmuştur, bu sıkıntı giderilir, 1 ay sonra tekrar yaşarsınız. Tekrar yapılır tekrar aynı sorunu yaşarsınız. Böyle bir durumu ben aracımda yaşamadığımdan dolayı akü sorunun kronik olduğu düşünmüyorum.

Akü konusunda size katılıyorum. Şuan piyasada start stopa uyumlu şeklinde satılan aküler dahi var. Fabrika çıkışı aküler farklı marka, model, amperde takılmalı araca.

Benim aracım 46.000 km oldu, uzun yol kısa yol hiçbirinde çarpışma önleyici ile ilgili sıkıntı yaşamadım. Sadece 1 kez bariz olarak karla dolmuştu aracımın ön tarafı o zaman gördüm böyle bir sıkıntı. Basit bir toz nedeninden böyle bir sorun olacağını sanmıyorum. Sensörler yerinden çıkmış, dışındaki muhafaza kapağında sorun varsa böyle bir sıkıntı yaşanabilir.
  • defiant82 kullanıcısına yanıt
    İstediğin kadar kullan motor ısınsın yüksek rakımda aktif olmuyor. Start stop açık ancak kırmızıda durunca motor susmuyor

• cherqes kullanıcısına yanıt
    Ön radar takımında arıza olsa yaklaşık 100 km sistem çalışır halde olmaz. Servise de gösterdiğimde sorun bulamadılar

• Arkadaşımda 2015 model dizel otomatik qashqai var. Navigasyonunda gitmek istediği adreslerin çıkmadığını söylüyor. Bu problemin çözümü var mıdır?
  • Lafmacun L kullanıcısına yanıt
    Böyle bi sorunla karşılaşmadım ancak hem çok başarı bi navigasyonu yok hemde menüsü biraz karışık

• quote:

İstediğin kadar kullan motor ısınsın yüksek rakımda aktif olmuyor. Start stop açık ancak kırmızıda durunca motor susmuyor

Araç 5 .5 aylık 3000de şu ana kadar en ufak durdurduğumda ss devreyr giriyordu 2 gündür hiç girmiyo neden acaba

Rakım sıkıntısı yoksa ve araç soğuk değilken de devreye girmiyorsa bi servise gösterin

• quote:

Rakım sıkıntısı yoksa ve araç soğuk değilken de devreye girmiyorsa bi servise gösterin

Sanırım götürmem gerekiyo bu arada kitapçıkta yazuyo manuelde 2000 rakım otomatiklerde 1500den sonra ss çalışmaz diyo nissan kitapçığında

• quote:

Servisle konuştum yarın servise götürcem aracın voltajı düşük ya şarj edecez ya da aküyü değiştirecez dediler.Bakalım nolcak

• Aküyü cihaza bağladılar şarj et uyarısı çıktı .10 saat serviste kalacak dendi öfff p.tesi getirin dediler ne b...k tam sistem ss.

• Kaskai de direksiyon sertlik ayarı var mı? Genel itibariyle direksiyon sertliği nasıl?

• Merhaba kismetse agustos eylul arasinda 1.2 turbo otomatik benzinli qasqai almak istiyorum

2015 model sky pack almak istiyorum.bundan 4 5 ay once arkadasim 81.5 a satti16 bin km de navigasyonlu.tabi otv ve kur farki gelince fiyatlara 2. Elde artti

Suan temiz 15-30 bin km arasinin piyasasi nedir?malum sitede 85-88 arasi

Birde tekna da sky pack te olan ney yok.?

Dizeli icin daha cok kredi cekmek zorundayim.ayda yaptigin kilometre sehir ici maks 200.sehirler arasi ayda 1 kere 600 km yol yapiyorum.arabayi aslinda bu sehirler arasi yolculuk icin istiyorum.arabam eski ve sorunlu.colugumu cocugumu guvenli tasimak istiyorum.yoksa sehir ici bisiklet bile isimi gorur

Esim cok istiyor.begeniyorda.kotu gunlerimde hep yanimda olan esime jest yapmak istiyorum.onun istedigi arabayi alarak.qasqai guvenlimidir.fren sistemi dayaniklilik

Dizel icin kendimi zorlamaya gerek yok sanirim.km verilerini verdim

Birde sanzuman problemi varmi kronik

Cevaplarsaniz sevinirim.tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 30 Nisan 2017; 12:50:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

Merhaba kismetse agustos eylul arasinda 1.2 turbo otomatik benzinli qasqai almak istiyorum

2015 model sky pack almak istiyorum.bundan 4 5 ay once arkadasim 81.5 a satti16 bin km de navigasyonlu.tabi otv ve kur farki gelince fiyatlara 2. Elde artti

Suan temiz 15-30 bin km arasinin piyasasi nedir?malum sitede 85-88 arasi

Birde tekna da sky pack te olan ney yok.?

Dizeli icin daha cok kredi cekmek zorundayim.ayda yaptigin kilometre sehir ici maks 200.sehirler arasi ayda 1 kere 600 km yol yapiyorum.arabayi aslinda bu sehirler arasi yolculuk icin istiyorum.arabam eski ve sorunlu.colugumu cocugumu guvenli tasimak istiyorum.yoksa sehir ici bisiklet bile isimi gorur

Esim cok istiyor.begeniyorda.kotu gunlerimde hep yanimda olan esime jest yapmak istiyorum.onun istedigi arabayi alarak.qasqai guvenlimidir.fren sistemi dayaniklilik

Dizel icin kendimi zorlamaya gerek yok sanirim.km verilerini verdim

Birde sanzuman problemi varmi kronik

Cevaplarsaniz sevinirim.tesekkurler

Alacağınız aracı iyi bir ekspertize sokun yapılan servis işlemlerini sorun

Onu zaten yapicam.kullananlarin deneyimlerini merak ettim.fren sistemi iyimi virajlardaki performansi nasil.ozellikle sky pack dedigim km lerde temiz suan ne kadar vermeliyim en fazla

• quote:

Onu zaten yapicam.kullananlarin deneyimlerini merak ettim.fren sistemi iyimi virajlardaki performansi nasil.ozellikle sky pack dedigim km lerde temiz suan ne kadar vermeliyim en fazla

Birader bu soruları sor tabi de öncelikle kronik akü problemi var mı otomatik şanzımanı iyi mi sorunlu mu sonuçta garamtisi az kalmış oluyo 2015lerin yolds bırakor mıservisler pahalı mı mesala bence bunlar dqha önemlisorular.Yoksa yol tutuş viraj vs... Suv standarfında ses alır mesala

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

quote:

Birader bu soruları sor tabi de öncelikle kronik akü problemi var mı otomatik şanzımanı iyi mi sorunlu mu sonuçta garamtisi az kalmış oluyo 2015lerin yolds bırakor mıservisler pahalı mı mesala bence bunlar dqha önemlisorular.Yoksa yol tutuş viraj vs... Suv standarfında ses alır mesala

Eyvallah.burda calistigim yerde bi abim sifir aldi arabayi.2015 2 kere aku degistirdi.aku problemi oldugunu okudunda sagda solda.hem ekspertize sokucam hem yetkili servise nasip olursa.80 e 90 a araba alip 200 300 tl yi aramamak lazim neticede

• quote:

quote:

quote:

Eyvallah.burda calistigim yerde bi abim sifir aldi arabayi.2015 2 kere aku degistirdi.aku problemi oldugunu okudunda sagda solda.hem ekspertize sokucam hem yetkili servise nasip olursa.80 e 90 a araba alip 200 300 tl yi aramamak lazim neticede

Siz bilirsiniz ben önlem alın diye uyarmak istemiştim karar sizin tabi

Bu arada bu ssliaküler jel aküdür bir. 400den aşağı bulursanız ben bi koli alıyım

• quote:

quote:

quote:

quote:

Siz bilirsiniz ben önlem alın diye uyarmak istemiştim karar sizin tabi

Bu arada bu ssliaküler jel aküdür bir. 400den aşağı bulursanız ben bi koli alıyım

200 300 tl ekspertiz servise test icin demistim aku parasi diil herturlu baktircam heryerine yani

Ilk arabam suanki arabam baktirmadik cok canlar yakti

Birde hala suan alsam fiyat araligi ne olmali sky pack in yazmadiniz.malum sitedekiler biraz kopuklu geldi fiyat olarak

• 
Sayfa: önceki 695696697698699
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.