Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (695. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.975
Cevap
284
Favori
1.813.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 693694695696697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce müzik sesinin hız ve park sensörlerine göre değişimini soranlar olmuştu. 2016 black edition da Hız arttıkça müzik sesi artıyor bence son derece keyifli. Fakat park sensörlerinin ses seviyesine etkisi olmuyor. Müzik yüksekse sensörlerin uyarısını duymak münkün olmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xx34. X kullanıcısına yanıt
    Ben elli binde degistirdim. Ozel serviste 110 lira balata valeo marka servis cok para istiyor. Garanti de bitmisti zaten. Diskler muhtemelen degismez. Ona gore pazarlik edin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Fren disklerini elle ve gözle kontrol ettim. Arka diskler fena değil ama ön disklerin ortası bariz çukurlaşmış. Servis kesin değiştirelim diyecek. İstanbul Avrupa yakasında düzgün iş yapan özel servis tavsiyeniz varsa fren balata işlerini yaptırabilirim fakat şu anki düşüncem dört balata ve ön fren disklerini kendim alıp 60 bin bakımda servise taktırmak.

Yaklaşık bir buçuk yıl önce sadece ön fren balatalarının değişimi için servis 240₺ almıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xx34. -- 29 Mart 2017; 9:10:55 >
  • defiant82 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Mobilden yazdığım için resim eklenmemiş kusura bakmayın.

Tekrar deniyorum.

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###

• Fiestateam F kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Sadece ön balataları mı değiştirdiniz? İşçilik dahil ne kadar ücret ödediniz özel servise paylaşabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: xx34.

Merhaba,

Mobilden yazdığım için resim eklenmemiş kusura bakmayın.

Tekrar deniyorum.

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###

Hocam bu disklere balatalar da dahil mi ön 2 öyleyse uygun gibi

Evet ön balata ve disk seti bu fiyata. Farklı internet sitelerinde farklı fiyat seçenekleri var. Ben sadece birinden alıntı yaptım.

Bir de acaba diyorum Bosch kalitesiz ürün yapmaz/yaptırmaz. Bosch Car servisleri var her yerde disk balata konusunu bu servislerden birinde mi yaptırsam?

Yakın zamanda fren balata işleri ile uğraşan arkadaşlar varsa ve tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

• quote:

Evet ön balata ve disk seti bu fiyata. Farklı internet sitelerinde farklı fiyat seçenekleri var. Ben sadece birinden alıntı yaptım.

Bir de acaba diyorum Bosch kalitesiz ürün yapmaz/yaptırmaz. Bosch Car servisleri var her yerde disk balata konusunu bu servislerden birinde mi yaptırsam?

Yakın zamanda fren balata işleri ile uğraşan arkadaşlar varsa ve tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Hocam garanti bittiyse alın bu ürünü bosch mobilservis vs... Gibi yerlere yaptırın sıkıntı olmaz serviste 2 3 katı fiat çekerler.

Aracın garantisi 29 gün önce bitti ama bitmemiş olsa da sorun olmazdı. Fren balata gibi aksamlar zaten garanti kapsamı dışında tutuluyor bilginize. NISSAN'a özel değil diğer markalarda da böyle.

Dediğiniz gibi araç garantili olsa da servise üç misli ücret ödemeye gerek yok.

• quote:

Aracın garantisi 29 gün önce bitti ama bitmemiş olsa da sorun olmazdı. Fren balata gibi aksamlar zaten garanti kapsamı dışında tutuluyor bilginize. NISSAN'a özel değil diğer markalarda da böyle.

Dediğiniz gibi araç garantili olsa da servise üç misli ücret ödemeye gerek yok.

Aracınz otomatik mi bir de hangi il 60000 de disk normalde değişmez ama istanbulsa bilemiyorum

Merhaba,

Araç 1.5 dci j10 kasa qq+2 düz vites. Evet araç İstanbul Avrupa yakasında. Servis daha 50 bin km de değiştirecek oldu ama sanırım geçen bakımda (50bin)atladılar.

Araç 60 bine yaklaşırken servis danışmanına gösterip fiyat soracağım. Şuanda 57 bin km lerde.

Ben diğer kullanıcıların tercihlerini ve tavsiyelerini almak istedim. Bir buçuk yıl önce serviste ön fren balatalarının 240₺ ye değiştiğini düşünürsek bir hayli yüksek bir rakam olacağını tahmin ediyorum.

• Arkadaşlar merhaba...

Şu anda 2012-2013 Qashqai'lere bakıyorum. Fakat bazı şanzıman arızalarından bahsediliyor. Daha önceki rav4 aracımda şanzıman arızası yaşamış ve soğumuş birisi olarak böyle bir sorun varsa bu arabalarda gerçekten benim için kötü olur. Dikkatimi çeken bir konuysa sahibindende hep yakın kilometrelerde 2012-2013 modellerin satılması. İnsanın içine kurt düşüyor işte. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
  • sea_man1978 kullanıcısına yanıt
    Otomatik şans işi tam otomatik alırsanız kafanız dahs rahat olur.Eee sonuçta hem sol ayağı eve gönderelim hem de sorun olur mu nolmaz mı şüphesi .Ben manuel kullanıyorum kafam rahat

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Otomatik şans işi tam otomatik alırsanız kafanız dahs rahat olur.Eee sonuçta hem sol ayağı eve gönderelim hem de sorun olur mu nolmaz mı şüphesi .Ben manuel kullanıyorum kafam rahat

38 yıl boyunca araba kullanmayıp ehliyet alınca ancak otomatik kurtarıyor:) Şu andaki tek takıntım şanzuman. Yakın zamanda sıkıntı yaşadığım için şans yönünden güvenmiyorum kendime.
  • xx34. X kullanıcısına yanıt
    Evet sadece önler değişti bakımda yapıldığı için ekstra para vermedim bakım için en fazla 60-70 vermişimdir komple 50000 bakımına.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiestateam F kullanıcısına yanıt
    Çok uygun yaptırmışsınız. Evdeki diğer aracın balata değişimi için özel bir servisten telefonla fiyat sormuştum geçen hafta 100₺ istemişti. Sadece aracı lifte alıp benim getirdiğim fren balatalarının değişimi için.

Aracın 60 bine gelmedi sanırım bir iki ayı bulacak. Servis danışmanları ile konuşup onların da fikrini aldıktan sonra karar vereceğim.

• 2015 1.6 dci visia ile araniza katıldım. Aracın yakıt tüketim ekranını bir türlü çözemedim. Yakıt ekonomisi 1 ve yakıt ekonomisi 2 ekranında değerler birbirinden çok farklı. 1 deki değer 10 lt. iken 2 deki değer 5 lt yazıyor. Nedir bu değerler? 10 litre doğruysa tam bir felaket..

Bir de bu araç için olması gereken lastik basınç değerlerinin şoför kapısının iç kısmında yazdığı yazıyor kullanım kılavuzunda ama benimki sökülmüş muhtemelen. Nedir olması gereken lastik basınç değerleri acaba? Ekrana olmasi gereken lastik değerleri ön için 38 psi / arka için 35 girilmiş. Lastikler 215/65/16 bu arada..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baykutsal -- 13 Nisan 2017; 0:38:56 >
  • arakadaşlar merhaba,
    yeni aldığım aracımdaki ön tampon koruma ve yan basamakları söktürdüm satılıktır, ilgilenen arkadaşlar iletişime geçebilirler.### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###
  • lastikleri değiştirebilirim, yaz lastiği olarak ne kullanıyorsunuz?
    215/55/r18 ölçülerim. fiyat olarak dunlop iyi duruyor, ama kalitesi nasıldır bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baykutsal

2015 1.6 dci visia ile araniza katıldım. Aracın yakıt tüketim ekranını bir türlü çözemedim. Yakıt ekonomisi 1 ve yakıt ekonomisi 2 ekranında değerler birbirinden çok farklı. 1 deki değer 10 lt. iken 2 deki değer 5 lt yazıyor. Nedir bu değerler? 10 litre doğruysa tam bir felaket..

Bir de bu araç için olması gereken lastik basınç değerlerinin şoför kapısının iç kısmında yazdığı yazıyor kullanım kılavuzunda ama benimki sökülmüş muhtemelen. Nedir olması gereken lastik basınç değerleri acaba? Ekrana olmasi gereken lastik değerleri ön için 38 psi / arka için 35 girilmiş. Lastikler 215/65/16 bu arada..

Günceldir..
  • 
Sayfa: önceki 693694695696697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.