Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (696. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.980
Cevap
286
Favori
1.815.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 694695696697698
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

nissan qashqai platinum 2013 benzin otomatik araçla aranıza katıldım. Bugüne kadar deposu 300 tl ye dolan bir aracım olmamıştı şoktan ne zaman kurtulurum düşünüyorum :)

75 binde kazasız değişen ve boyasız temiz bir araç aldım 67.000 tl

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: qoqsalus

kapıların otomatik kilitlenmesiyle alakalı; anahtarı kontağa sokup çalıştırmadan kontağı aç sonra kapatıp anahtarı çıkar, daha sonra tekrar anahtarı takıp aracı çalıştırmadan kontak açık konumunda iken el freninin oradaki kapı kilitleme tuşuna basılı tutarsanız devreye girer kapı açma tuşuna basarsanız devreden çıkar. açma veya kapatma için işlemi en başından yapmanız gerekir.

Bu bahsettiğiniz olay anahtarsız çalıştırmada nasıl uygulanabilir acaba? Ya da şöyle sorayım, anahtarsız çalıştırmalı modellerde araçtan uzaklaşınca kilitleme özelliği var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • baykutsal B kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Yakıt tüketimi 1, sayacı sıfırladıktan sonraki değerdir. Yakıt tüketimi 2 ise aracın toplam yakıt tüketimidir.
    Lastik basınçları için bir bilgim yok hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MikaHakkinen -- 16 Nisan 2017; 18:37:45 >
  • Merhaba
    İstanbul şehir içinde yakıt tüketimi nasıl acaba bilgisi olanlar paylaşabilir mi
    Dizel
    Benzin
    Benzin&Lpg varsa
    Ayrıca kaç kuruşa geliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sis farı açmak ne zor tarif edecek birisi var mı 2016 model
  • Karqasa kullanıcısına yanıt
    1.6 lpg cvt için yazabilirim.

İstanbul şehir içi (yoğun trafik, dur–kalk, yokuş,kısa mesafe) 15 lt lpg

İstanbul şehir içi 10–11 lt

Şehirlerarası (90/120) 7.5–9lt

• sekobaba kullanıcısına yanıt
    14 model sahibiyim. 16 modelde değişiklik olduğunu düşünmüyorum. Soldaki kolun en ucunda far seçenekleri var. Onun hemen yanında direksiyon doğru sis farı var. Çeyrek tur ileri geri yapınca ön ve arka sis farları açılmış olur

• etkinus kullanıcısına yanıt
    Orijinal olarak benim aracımda dunlop vardı. 225/45/19. Yaz lastiği performansından memnunum

• baykutsal B kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hoşgeldin.

Lastik değerleri

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###

Yakıt tüketimine gelirsek. 10 değeri de gerçektir 5 değeri de. Bu tamamen senin aracı kullanmanla alakalı. Şahsen ben genelde 10-11 aralığında tüketimde kullanıyorum. Sürekli kısa mesafede ve yüksek devirde kullanım için gayet normal bu değer. Uzun yolda da 160ın altına düşmediğim için bu değer yine 8lere iniyor. Ama sırf deneme maksatlı 23km lik yolu 3.3 ile de geldiğimi biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi errorinside -- 19 Nisan 2017; 15:7:53 >

• sea_man1978 kullanıcısına yanıt
    2014 ve sonrası xtronic şanzuman sizi üzmez rahat olun

• Ankara'da özel servis kullanan var mı acaba?
  • Sabah arabayı çalıştırdığım da çok fazla benzin kokuyor ? Bu sıkıntı normal mi 1.2 benzinli 2016 aracım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sekobaba kullanıcısına yanıt
    Biner binmez mi açıyorsunuz klimayı

• errorinside kullanıcısına yanıt
    yok hayır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba ;

2012 Qashqai CVT benzin aracım için 45.000 KM bakım için 470 Lira aldım ATM Çorlu Nissan bayinden..Artı birşeylerde olabilir elbet sizce fiyat nasıl ?

• Arkadaşlar 2014-2016 arası Qashqai almak istiyorum ileriki zamanlarda acaba dizellerde kronik bir sorun gördünüz mü? Akü sorunları varmış bu araçların başka ne gibi sorunları var bilgilendirseniz sevinirim.
  • natulus N kullanıcısına yanıt
    Akü ve buna bağlı olarak start stop arızası

130 km sürat üstünde içeri rüzgar / ses alması

Navi paketinin olmadığı modellerde radyo arızası

Uzun mesafede işe yaramayan çarpışma önleyici sistem(arıza değilde yola bağlı olarak 100 km yoldan sonra sensörleri toz kapladığı için sistem ikaz verip çalışmayı kesiyor)

• Start Stop arızası dediğiniz akünün zayıf olmasından kaynaklı oluyor. Akü değişimi ile servisler sorunu garanti kapsamında hallediyor. Radyo arızasını ilk defa duydum, sanırım ekranlı multimedya takan kişilerin yaşadığı radyo çekmeme sorunundan bahsediyorsunuz.
    Çarpışma önleyici sistem arızasını da anlamadım. 46.000 km'de aracım böyle bir sorunla karşılaşmadım. Örneğin Ön sensörler kar yağışı sonrası karla kaplanınca uyarı verdi, karı sildim geçti, ki bu normal bir durum.
  • cherqes kullanıcısına yanıt
    Herkes akü ve start stoptan şikayetçi ise bu kronik sorundur. Akü değişimi sorunu çözüyor haklısınız ancak iş bu noktaya gelmeden bi önlem alınmalı. Benim görüşüm bu yönde.

Radyo arızası multimedya olmayan baz modellerde mevcut. Visia tekna modellerde radyo cızırtılı ve/veya çekmeme sorunu mevcut. Servis buna çözüm olarak multimedya takılmasını tavsiye ediyor.

Çarpışma önleyiciye gelirsek. Her sene 4 defa izmir-ağrı yol yapıyorum (1700 km) her 100 km de bir durup tozu silip yola devam edeceksem o sistem hiç olmasın daha iyi. Şehir içi bir problem teşkil etmiyor tabi benim tecrübem uzun yolda yaşadığım

• quote:

Orijinalden alıntı: errorinside

Herkes akü ve start stoptan şikayetçi ise bu kronik sorundur. Akü değişimi sorunu çözüyor haklısınız ancak iş bu noktaya gelmeden bi önlem alınmalı. Benim görüşüm bu yönde.

Radyo arızası multimedya olmayan baz modellerde mevcut. Visia tekna modellerde radyo cızırtılı ve/veya çekmeme sorunu mevcut. Servis buna çözüm olarak multimedya takılmasını tavsiye ediyor.

Çarpışma önleyiciye gelirsek. Her sene 4 defa izmir-ağrı yol yapıyorum (1700 km) her 100 km de bir durup tozu silip yola devam edeceksem o sistem hiç olmasın daha iyi. Şehir içi bir problem teşkil etmiyor tabi benim tecrübem uzun yolda yaşadığım

Arkadaşa katılıyorum akü sorunu çok kişide görülüyo ve kronik bence de.Nissan merkez bunu ingiltereye bildirip üretim aşamasında bu aracın kaldırabileceği düzeyde akü takılması gerektiğini belirtmelidir bu sorun sadece ülkemizde gözlenmemekte yurt dışu birçok forumda akü problemi var.Diğer cızırtı sorunu yaşamadım ben skypack versiyonu aracımda .Çarpışma önleyici sanırım aracımda yok

• 
Sayfa: önceki 694695696697698
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.