Şimdi Ara

Python Soru & Cevap (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
12
Favori
14.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Notepad++ kullanarak bir çalışma ortamı hazırlamıştım bir ara. Eklentilerle beraber,o bile baya kullanışlıydı. Yeni öğrenenler için daha iyi bile olabilir.
    En kötüsü Python 'un yanında gelen IDLE .
  • PyCharm'ın yanında setuptools ve pip yüklerseniz ( IDLE ) nin içinden gayet rahat bir ortam sunuyor.Ancak Java tabanlı bir editör olduğu için arada performans sorunları olmuyor değil.

Edit:Performans sorunları eğer linux kullanıyorsanız sorun olmuyor ancak windowsda sorun olabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KainshaKuniN -- 4 Mayıs 2014; 15:40:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Professional Geek

Django kaynağı olan var mı?
    Ana Python bitsin Django ve ardın pygame'e bakacağımda biraz

Elimde DikeyEksen sanırım Mustafa başer'in Django kitabı var başlangıç için güzel tavsiye ederim.Djangodan önce Google App Engine'de bakabilirsiniz bence
  • Generatorları anlatabilecek olan var mı rica etsem

Yani mantık olarak anladım. Ama nerde kullanmam gerekir açıkçası bilmiyorum.
  • Pyhton ogrenmemiz icin ilk basta nereden baslamamiz gerekiyor yorumlarinizi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ingilizcen iyi mi , öncelikle onu bilmemiz lazım.
  • Ufak bir dosya operatörü hazirladim. Su anlik icerisindeki bilgiler Ingilizce ama yakin zamanda Türkce'sini de yapacagim.
    Mesela elinizin altinda bir sürü alt klasörden olusan bir klasör var ve siz de bu klasör ve alt klasörlerde bulunan bir dosyo formatini (jpg, txt, php vs.) silmek, kopyalamak ya da tasimak istiyorsunuz.
    Bu ufak python programi isinizi kolaylastirabilir.
    Siz de bunun üzerine koyarak gelistirebilirsiniz.
    Tamamen kendi ihtiyacimdan dogan ufak ve basit bir program.
    Yorumlariniza tamen acigim.

Link:
    https://docs.google.com/file/d/0Bxw3GtGDtHd1RGVIU3lVTGV4N0k/edit

• Arkadaşlar merhaba. Sayısal fizikle ilgili bir python ödevim var. 15-20 satırlık bir kodun akış şemasını oluşturmam gerekiyor. Yardımcı olabilecek var mı ?
  • Bana hangi modüllerin pythonla uyumlu olduğu ve modülleri nasıl kurma konusunda yardım edecek biri var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: CanOzden

Bana hangi modüllerin pythonla uyumlu olduğu ve modülleri nasıl kurma konusunda yardım edecek biri var mı?

@DocZ @X-1 hocam yardım edebilir misiniz?

• Up

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azgindemokrat -- 31 Temmuz 2014; 16:02:45 >
  • PIP veya easy_install isini gorur sanirim, internetten incele nasil kurulduklarini... pip icin get-pip.py i indirip calistirman yeterli daha sonra ise Python27/Scripts i PATH'e eklemen lazim, bunlari tamamladiktan sonra komut satirindan "pip install moduladi" seklinde otomatik olarak kurdurtturabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackPython

PIP veya easy_install isini gorur sanirim, internetten incele nasil kurulduklarini... pip icin get-pip.py i indirip calistirman yeterli daha sonra ise Python27/Scripts i PATH'e eklemen lazim, bunlari tamamladiktan sonra komut satirindan "pip install moduladi" seklinde otomatik olarak kurdurtturabilirsin.

hocam python 3 kullanıyorum modüllerin python 3 le uyumlu olduğunu nasıl öğrenirim?
    PyQt ve başka modülleri birlikte kullanabilir miyiz?
    Nasıl modül kullanırız?
    @BlackPython

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azgindemokrat -- 5 Ağustos 2014; 15:09:00 >
  • hocam phyton 2.7.8 de %s ile aklıma takılan bir şey var örnek veriyorum arka arkaya %s,%sve %s şeklinde %(10,11,12) yazarsam işe yarıyor ama %s,%sve %s şeklinde %(ali,veli,xxx) yazınca kabul edilmiyor bu sorunu %s,%sve %s şeklinde %"ali,veli,xxx" şeklinde geçmeyi denedim olmadı bir çözümü var mı yada nerede hata yapıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NowOrN3wer -- 21 Ağustos 2014; 22:43:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NowOrN3wer

hocam phyton 2.7.8 de %s ile aklıma takılan bir şey var örnek veriyorum arka arkaya %s,%sve %s şeklinde %(10,11,12) yazarsam işe yarıyor ama %s,%sve %s şeklinde %(ali,veli,xxx) yazınca kabul edilmiyor bu sorunu %s,%sve %s şeklinde %"ali,veli,xxx" şeklinde geçmeyi denedim olmadı bir çözümü var mı yada nerede hata yapıyorum

sorunu çözdüm bir detayı atlamam dan kaynaklanıyormuş %("ali","veli","xxx") gibi yazınca çözüldü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NowOrN3wer -- 21 Ağustos 2014; 22:45:01 >
  • Bu kod neden calismiyor ?

a = raw_input("Ne yapmak istediginizi yaziniz.")

if a =="Carpma":
    b = input("İlk sayiyi giriniz..")
    c = input("İkinci sayiyi giriniz")
    b*c=d
    print "Sonucunuz", d, "dir"

• b*c=d yazıyor. Şöyle olması gerek.

d=int(b)*int(c)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HSeldon -- 29 Ocak 2015; 17:07:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HSeldon

b*c=d yazıyor. Şöyle olması gerek.

d=int(b)*int(c)

Ekleme yapayım inputlarla aldığınız veriler her zaman stringdir eğer matematiksel işlem yapmak istiyorsanız bunları integer a çevirmeniz gerekicektir veya alırken a = int(raw_input("Sorunuz")) şeklinde alırsanız oluyordu hatırladıgım kadarıyla ( bayadır bakmıyorum unutmuş olabilirim)
  • google app engine'de Django deploy etmek için adım adım hangi yolları izleyebilirim? Bildiğiniz bie kaynak var mı acaba?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.