Şimdi Ara

Python Soru & Cevap (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
12
Favori
14.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Malum python da tkinter ile ara yüz tasarlıyorum. Ancak pyw veya py dosyası şeklinde kalıyor. Bunu nasıl exe dosyasına veya her bilgisayarda açılabilen bir uygulamaya dönüştürücem.
    [ py2exe denedim ancak becerim :( ] @BlackPython
  • Yeni başlayacak birisi için bir kaynak önerisi var mı?
  • Arkadaşlar ben python öğrenmeye başladım öncelikle bir kaç soru sorucam;
    1-)Pyhton'la yapılmış bir program gösterebilir misiniz?(kodlarını göndersenizde olur ve hesap makinesi ve hesaplama programları hariç, biraz karmaşık programlar.)
    2-)Benim izledğim videolarda hep "str" ve "int" ler var, hep matematiksel işlemler yapılıyor ve bişeyler yazılıyor. Peki tasarım işi nasıl olucak bu konuda bilgi bulamadım. Arayüz sekmeler filan.
    3-)ve son olarak bunları nasıl birleştiricem.Arayüz, program bunların hepsini kodladım diyelim nasıl birleştirip .exe formatına getiricem. Mesela arkadaşıma bu programı vericem ve o setupla bilgisayarına kurucak. Setup işini filan nasıl yapıcam.

Yeni olduğum için merak ediyorum haliyle biraz çok sorduysam kusura bakmayın ve bana önereceğiniz her şeyi tam anlatan bir site yada YouTube kanalı varsa çok iyi olur. Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sorduğunuz sorular çok genel. Biraz daha öğrendikten sonra , daha spesifik sorular sorarsanız , o zaman cevaplanabilir.
  • PyQt kurulumunu yaparken şöyle bir hata alıyorum
    This copy of PyQt has been built against Python v3.4 ... diye uzayıp gidiyor.
    Buna devam dediğimde ise kurulumu yapıyor ama modülü çağırdığımda import hatası alıyorum,bu sorunu nasıl çözebilirim
  • Bi site filan önerseniz. Nereden çalışsam tam anlamıyla öğrenmiş olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sqqsqsqs

Bi site filan önerseniz. Nereden çalışsam tam anlamıyla öğrenmiş olurum.

Yabancı diliniz iyiyse, Coursera veya Edx de güzel dersler var.
  • python php dilini şöyle tanımlayabiliriz. Yeni bir sistemdir veya kohana.php nin bir adım ilerisi diyebiliriz. Lakin günümüz Türkiye teknolojisinde natro ve ihs.com.tr harici hostinglerde çalışmamaktadır. Bunun çalışabilmesi için özel sunucu konfigürasyonu gerekmektedir. Ya da VPS alıp kendiniz inşa edeceksiniz sunucu altyapısını maalesef. EĞER TÜRKİYEDE İSENİZ DOST ACI SÖYLER 2018 e kadar python u unutun tavsiyem...

ŞU ANKİ TÜRKİYE SUNUCU ALTYAPI İTİBARİ İLE EN HIZLI ÇÖZÜM STANDART PHP VE INNODB İKİNCİ TAVSİYEM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydinwebyazilimmagduru -- 17 Haziran 2015; 19:31:12 >
  • En azından .exe haline nasıl getireceğimi filan anlatsanız. Bir yardımcı olun.

• quote:

En azından .exe haline nasıl getireceğimi filan anlatsanız. Bir yardımcı olun.

Bir iki uygulama var exe ye çeviren. py2exe 'i araştırın mesela. Ancak dilin mantığına aykırı. Çünkü satır satır yorumlanarak çalışan bir dil. Arkada python 'un yüklü olup çalışması gerekiyor.

Neden exe e çevirmek istiyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HSeldon -- 22 Haziran 2015; 6:48:55 >
  • Python ile yazdığımız geliştirdiğimiz programlar hangi tabanla çalışıyor yalnızca python ile mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HSeldon

quote:

En azından .exe haline nasıl getireceğimi filan anlatsanız. Bir yardımcı olun.

Bir iki uygulama var exe ye çeviren. py2exe 'i araştırın mesela. Ancak dilin mantığına aykırı. Çünkü satır satır yorumlanarak çalışan bir dil. Arkada python 'un yüklü olup çalışması gerekiyor.

Neden exe e çevirmek istiyorsunuz?

Geç cevap için özür dilerim. Mesela bir hesap makinesi yaptık(basit bir örnek). Bu hesap makinesini satıcam. Bunu nasıl yapıcam. Normalde bir program aldığımızda setup la kuruyoruz ve programı .exe şeklinde kuruyor. Benim amacım bunu yapmak. "Run module"ün dışına çıkmak istiyorum artık. Cevap için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sqqsqsqs -- 26 Haziran 2015; 9:56:41 >

• Python'a başlayalı iki gün oldu. Örnekler yerine, input, raw_input, str, int, kaçış gibi fonksiyonları öğrenip defterime not aldıktan sonra teorik olarak -bilgisayardan değil- kağıt üzerinde argümanlar yapıp, kafamdan bir şeyler oluşturdum.
    İki gündür, sadece geceleri kafa yorarak dün ilk programımı yazdım ve gerçekten mutlu oldum diyebilirim. İlk başta yazdığınız TRY'yi, Dollar'a çeviren bir program yazdım ve gayet güzel oldu gibi. (py2exe'den .exe'ye çevirdim, cmd'den kullanıyorum.)
    Bugün yaptığım ise yazılan sayının, istenilen kadar üslü ifadesini alabiliyor ki bunu henüz exe'ye çevirmeden python'Dan f5 ile kullanabiliyorum. İsteyen olursa ezik programlarımdan atabilirim
  • "musteri" adındaki App'imizin urls.py dosyasında "SİTE_ADRESİ/musteri/ÜçHarfliBirKelimeDörtRakam"(örnek:www.osym.gov.tr/musteri/xyk-7843) şeklinde bir url desenini "musteriDetay" adındaki bir view fonksiyonuna göndermek için gerekli satırı yazınız.

Bu soruyu çözebilecek var mı aramızda ?
    Ben bir türlü beceremedim olmuyor.
  • "musteri" adındaki App'imizin urls.py dosyasında "SİTE_ADRESİ/musteri/ÜçHarfliBirKelimeDörtRakam"(örnek:www.osym.gov.tr/musteri/xyk-7843) şeklinde bir url desenini "musteriDetay" adındaki bir view fonksiyonuna göndermek için gerekli satırı yazınız.

Sınavda çıktı yapamadım yardımcı olabilecek var mı ?
  • Kolay gelsin, daha önce c++ ve c# yazmışlığım var ama hakim değilim. Pythona şimdi başlamalı mıyım , veya hangi dille başlamalıyım ? Bana artıları ne olabilir ? Burdan sonra js ye geçmek istiyorum(html ve css ile birlikte).
  • simsekmakkuin kullanıcısına yanıt
    HTML+CSS+JS devam et arkana bakma.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.