Şimdi Ara

Pulp Fiction İzledim... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
4.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
-5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet beğenmeyen arkadaşları tek kişinin dünyayı kurtardığı filmlere uğurluyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuya girdim duygusal adamın boş mesajlarını gördüm ve çıkıyorum.Kendisi asosyallikten milleti tırmalayacak duruma gelmiş
  • izlememiştim fırsatım olmadı daha doğrusu artık izlemeyi düşünmüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Game-R

Öyle IMDB Top 250'de filan gördüm herkes baya övmüş. İndirip bi izlim dedim, bugün izlemek nasip oldu. Fakat çok sıradan geldi bana arkadaşlar bilmiyorum ama beğenenler varsa gerçekten merak ediyorum neyini beğendiniz? Çok karışık diyaloglar filan bana film sıkıcı geldi. He çok mu kötü değil ama çok mu iyi değil. Sıradan bir film gibi, belkide filmi ben anlayamadım... Ama izlediğime pişman oldum benim için biraz vakit kaybı oldu.

Ama galiba ben filmi anlayamadım dicemde anlayamıcak bi tarafıda yok?

Ya abi zevkler ve renkler tartışılmaz ama saçmalamayın bir gözünüzü seveyim ya.
    Sıradan ha? yahu sen bu filme sıradan diyorsan söyleyecek laf bulamıyorum resmen şu an tükürükler saçarak yazıyorum öfkemden.
    İzleyeli 1 hafta oluyor hala etkisindeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

Bence yönetmen bu filmi çekti, sonra baktı kimse beğenmiyor, bari bir söylenti çıkartalım bu filmin harika olduğunu ama herkesin anlayamayacağını söyleyelim diye düşündü ve bugünlere geldik.

Belki gerçekten ben anlamadım ama bana gayet sıkıcı geldi. Hele o uzun (ve bana göre anlamsız) konuşmalar yok mu...

Türkler filmden anlıyorsa ne olayım

• quote:

Orijinalden alıntı: Amerigo

quote:

Öyle IMDB Top 250'de filan gördüm herkes baya övmüş. İndirip bi izlim dedim, bugün izlemek nasip oldu. Fakat çok sıradan geldi bana arkadaşlar bilmiyorum ama beğenenler varsa gerçekten merak ediyorum neyini beğendiniz? Çok karışık diyaloglar filan bana film sıkıcı geldi. He çok mu kötü değil ama çok mu iyi değil. Sıradan bir film gibi, belkide filmi ben anlayamadım... Ama izlediğime pişman oldum benim için biraz vakit kaybı oldu.

Sıradan ha? yahu sen bu filme sıradan diyorsan söyleyecek laf bulamıyorum resmen şu an tükürükler saçarak yazıyorum öfkemden.

Diyorsun ki yani o kadar gözün hiç bir şeyi görmüyor ki 2 senelik konuyu sırf öfkelendiğini belirtmek için dirilttin. Vay canına...

• quote:

Orijinalden alıntı: metroid

quote:

Orijinalden alıntı: Amerigo

quote:

Diyorsun ki yani o kadar gözün hiç bir şeyi görmüyor ki 2 senelik konuyu sırf öfkelendiğini belirtmek için dirilttin. Vay canına...

farklı konu açacağıma buradan devam ederim ne fark eder?

• Pul Fiction bence harika bi filmdi ne bol aksiyon ne bol konuşma vardı.Az biraz aksiyon az biraz konuşma ve zaten hoşuma giden de konuşmalardı. Beğenmeyenler filmde sadece aksiyon, adam öldürme, kan falan aradığı için mi acaba
  • Kötü bir film değil ama abartıldığı kadar iyi de değil orta şekerli bir film . Öteki tarantino filmleri soysuzlar çetesi olsun django olsun kill bill olsun bu filmden çok çok daha iyi filmler bence
  • konu tam bir komedi, adam pulp fiction a sıradan bir film demiş.

• Pulp Fiction nasıl ucuz roman diye çevrilir yahu
    Bu arada çok severim yarın birkez daha izleyeyin

• Sıradan dedin ya orada beni kaybettin hocam Şaka tabiki sinema bu. Bir sanat. Herkes herşeyi sevecek diye bir kaide yok
  • Şu filmleri bir de çevrildiği zamanı göz önünde bulundurarak değerlendirmek gerek! Tabi ki zevkler ve renkler ama kalkıp da; "bunu beğenen şöyledir, beğenmeyen böyledir" demeyi de doğru bulmuyorum.

Sonuç itibariyle "Pulp Fiction"(özellikle Türkçemize orijinal adını "Ucuz Roman" diye çeviren şahsa da selamlarımı!itinayla iletirim ) Tarantino'nun en sevdiğim filmleri arasındadır ve bu puanı da bence sonuna kadar hakediyor!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Filmin ismini eleştirenlere soruyorum, siz olsanız Pulp Fiction'ı ne diye Türkçeye çevirirdiniz?
  • ne diye çevrilicekti arkadaş . ucuz roman işte . pulp fiction'u hangi isimli çeviricen başka
  • Bu filmi bile beğenmeyenler çıkmış
  • Bu filmi ilk kez izleyen genç arkadaşlarımızın beğenmemesi çok normal.Film 1995 çekilmiş ve heralde ben 2000 yılında izlediğimde çok beğenmiştim.Film klasikleşmiş bir tarantino filmi.Birazda filmi anlamak lazım.
  • Tamamen şişirilmiş bir balon misali, patlat gitsin, boş film. buna varana kadar bunun imdbdeki yerini hakeden onlarca film var.

• bu tür filmleri beğemmeyenler hep belirli bir konu ve sınırlı şeyler kafa yormak istemeyen şeyler izlemek isterler bu yüzden beğenmezler bunlar sıradan bir film izleyicisidir ve sinemaya ilgili veya alakalı değillerdir en azından benim tespitim bu aşağılamak felan değil yanlış anlaşılmasın ama sinema kültürü olmayan insanlar beğenmez genelde bu filmleri. he şöyle birşey var çok aşırı sanatsal ve o entel dantel dediğiniz abartılı tipleri bende sevmem mesela tarkovsky i çok överler stalkerı izledim ancak öyle çok aşırı bir anlam çıkartamadım ve sıkıldım tabi bu belki benim anlamamamdan kaynaklıdır veya felsefeyi sevmeme rağmen fazla ilgilenmediğimden kaynaklıdır yani durum böyle

ayrıca tarkovsky nin mühürlenmiş zaman kitabında çok güzel bir bölüm geçiyor paylaşmak istedim

"sinema, genellikle anlaşılması zor, yüksek bir yaratıcılık gerilimi içeren bir özgün sanat biçimidir. bu, ben anlaşılmak istemiyorum demek değil, ama spielberg gibi, örneğin genel kitle için bir film yapamam. eğer yapabileceğimi keşfetseydim acı duyardım.

eğer genel bir izleyici kitlesine ulaşmak istiyorsanız, star wars ve superman gibi, sanatla hiç ilgisi olmayan filmler yapmalısınız. bununla halkın aptal olduğunu söylemek istemiyorum, ama onları memnun etmek için de kesinlikle böyle bir ıstıraba katlanamam.

sinema, insanlığa hiçbir şey öğretemez, çünkü insanlık, hiçbir şey öğrenemeyeceğini, son dört bin yılda yeteri kadar ispatlamıştır."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nagato Rinnegan -- 22 Haziran 2015; 19:52:14 >

• Pulp Fiction'ı gerçekten anlayarak izleyebilmek için İngilizce bilmek, Amerikan kültürüne aşina olmak şart. Diğer türlü filmi izledikten sonra gelip burada "bu kadar övülen film bu muymuş" dersiniz anca.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.