Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Pulp Fiction İzledim...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
125
Cevap
0
Favori
4.192
Tıklama
Giriş
    2333 Mesaj
    beni sıkar diye bende izlemedim daha. 94 yapımı bidem hiç izleyese gelmiyo insanın
    2016 BvS akar...........
    |
    |
    Beğenmeyebilirsin en doğal hakkın senin tarzın olmayabilir ama beğenenleri genellemek hoş değil.
    |
    |

• Yüzbaşı
    708 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: Jack Torrance

ne diye çevrilicekti arkadaş . ucuz roman işte . pulp fiction'u hangi isimli çeviricen başka

Cıvık taslak veya kurgu
    , filmin başında pulp kelimesinin sözlük anlamı vs var
    Tam doğru katşılığı olmasa da ucuz romandan iyi bi çevirisi olabilirdi.ucuz ne roman ne yav?
    https://eksisozluk.com/entry/23892791

@metroid

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thomas Müller -- 30 Haziran 2015; 16:21:22 >
    |
    |
    Bahsedilenler: metroid
    Up

Filme sıradan demek büyük haksızlık olur, diyalogları da hiç sıkıcı bulmadım ve büyük zevkle izledim. Anlatım tarzına ise bayıldım. Bir film sırf oyuncular iyi, anlatım tarzı iyi diye nasıl olur da efsane film olur onu ise anlayamadım.

Lakin film bittiği anda zaman akışına göre son anla hiçbir bağlantı kuramadım.
    Filmin başında gösterilen bir soygun sahnesi filmin sonunda açıklanması
    ana hikayede hiçbir anlam taşımıyor. Bunun yerine bir trafik kazası yaşanabilir, sel olabilir, fırtına kopabilir vs. her hangi bir motherf.king thing olabilir hiçbir anlam ifade etmiyor ana hikayede. Zevkle izleyip filmin sonunda aval aval ekrana baktım, bulmacanın birleştiremediğim bir parçası mı var acaba dedim ama varsa da filmi çok beğenenlerden bunla ilgili bir şey okuyamadım.
    Gelelim ana hikayeye, hangisi ana hikaye orası da karışık.
    Ayak masajı ile başlayan Uma Thurman'ın hikayesi mi, saat hikayesiyle başlayan Bruce Willis'in hikayesi mi yoksa mucizevi kurtuluşuyla tövbe eden Samuel L. Jackson'ın hikayesi mi?
    Her biri birbirinden kopuk hikayeler ve aralarında bir anlam bütünlüğü kuramadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darklord Sauron -- 21 Mayıs 2016; 0:13:58 >

• Yarbay
    2929 Mesaj
    Valla ben beğenmiştim ama neyi beğendiğimi düşününce bende bilmiyorum farklı bir sürükleyiciliği vardı.

''İyi olmaktan *iklerce metre uzaktayım''
    |
    |

Eğer hep tek düze filmler, popüler filmler izliyorsanız Tarantino'nun filmlerinin çoğunu sevmessiniz...

Pulpfiction'ın yeri ise ayrıdır, filmde öyle sahneler vardır ki açıp açıp izlersiniz...
    |
    |

Orijinalden alıntı: ExtraJudiciaires

Bu filmi tvde 4 kez izledim hepsinde severek seyrettim.

1.5 saati kafadan sansüre uğramıştır bir daha izleyin derim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Müller

Pulp Fiction nasıl ucuz roman diye çevrilir yahu
    Bu arada çok severim yarın birkez daha izleyeyin

Obaley
    Daha önce bu konuya yazmışım

|
    |
    Bende 2 gün önce izledim harika bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    zaten beğenen kişiler de konu senaryo dışındaki şeylere bakıyorlar, oyunculuk vs
    |
    |

Barışı severim ama olursa işsiz kalırım.
    TONY STARK
  • Binbaşı
    1320 Mesaj
    Siz avengers izleyin. Gayet nefis bir film

|
    |
    Bu filmi de anlamayan varsa kendini öldürsün bir zahmet. Kimse bir şey anlamamış falan demişler bir de

|
    |
    Bana göre de max 6 puan eder görünüşe göre kimsenin beğenmediği ama ortamlarda efsane denilen filmlerden biriymiş zaten

|
    |
    En sevdiim film recep ivedik bu filmi arkadaş onerdi çok kotu bir filim bunu sevenler kesin bir yaşında bebeleydir

|
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: helloween

quote:

Orijinalden alıntı: duygusal-adam

Sıradan film hatta sıkıcı, beğenenlerde imdb gibi sitelerin etkisi altında kalan insanlar

herkes sanattan anlasaydı rihanna gibi müziseyenler veya dark knight gibi filmler ortada kalmazdı. tabiki sana sıkıcı gelicek. film sıradışı bir film. özellikle diyaloglar müthiştir. alınma ama hakkaten film kültürün zayıf ...

@signore: o sıkıcı konuşmalar için kaç kez açtım o filmi biliyonmu incil alıntıları, patronun karısı muhabbeti, kaybolan eşya muhabbeti of of

Senin gibi yüksek sanat anlayışına sahip biri harcanıyor bence buralarda. Git Hollywood'a, eleştirmenlik falan yap.

Hatta dur tahmin edeyim sen şimdi "Full Metal Jacket"a da bayılıyor, yere göğe sığdırımıyorsundur.
    |
    |

• Binbaşı
    1778 Mesaj

edit:

Gidip o kadar seneden sonra bu sabah bir kez daha izledim, muhteşem ulan...
    Tarantino adamdır, kısa bi sahne de olsa izlemek güzeldi

1994 yapımı ama geçen 22 seneye rağmen hala keyif veriyor, tıpkı 'iyi kötü çirkin' efsanesi ve diğer efsaneler gibi

Imdb gerçekten hakedene hakettiğini veriyor:
    Pulp Fiction 1.3m kişi oylamış ve 8.9 almış
    Ve asıl saçmalık olan Recep ivedik ise 4.1 almış, ve o saçmalığı beğenenler burda Ucuz Roman'a saçmalık diyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BMO -- 7 Temmuz 2016; 9:33:29 >
    |
    |
    1778 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Darklord Sauron

Up

Filme sıradan demek büyük haksızlık olur, diyalogları da hiç sıkıcı bulmadım ve büyük zevkle izledim. Anlatım tarzına ise bayıldım. Bir film sırf oyuncular iyi, anlatım tarzı iyi diye nasıl olur da efsane film olur onu ise anlayamadım.

Lakin film bittiği anda zaman akışına göre son anla hiçbir bağlantı kuramadım.
    Filmin başında gösterilen bir soygun sahnesi filmin sonunda açıklanması
    ana hikayede hiçbir anlam taşımıyor. Bunun yerine bir trafik kazası yaşanabilir, sel olabilir, fırtına kopabilir vs. her hangi bir motherf.king thing olabilir hiçbir anlam ifade etmiyor ana hikayede. Zevkle izleyip filmin sonunda aval aval ekrana baktım, bulmacanın birleştiremediğim bir parçası mı var acaba dedim ama varsa da filmi çok beğenenlerden bunla ilgili bir şey okuyamadım.
    Gelelim ana hikayeye, hangisi ana hikaye orası da karışık.
    Ayak masajı ile başlayan Uma Thurman'ın hikayesi mi, saat hikayesiyle başlayan Bruce Willis'in hikayesi mi yoksa mucizevi kurtuluşuyla tövbe eden Samuel L. Jackson'ın hikayesi mi?
    Her biri birbirinden kopuk hikayeler ve aralarında bir anlam bütünlüğü kuramadım.

Bence olayı pek anlamamışsın, ortada bi mesaj var ve adam güzel açıklamış

''Spoilers ahead: The story for Vincent and Jules is awesome. Jules, after surviving getting shot at by a guy with a revolver, finds redemption for his life. He decides to quit being a hitman and try to live a normal life. He survives the end of the film and as far as we know, survives well after it. Vincent, on the other hand, rejects the idea of "divine intervention", makes fun of Jules' change of heart, and continues being a hitman. That leads to this scene, and ultimately his life.

Two friends, one job. One choose redemption which was his salvation. The other rejected it and it was his damnation.''

Bu da son sahnede Jules'un Ringo'ya dediklerinden

''But I saw some shit this mornin' made me think twice. See, now I'm thinking: maybe it means you're the evil man. And I'm the righteous man. And Mr. 9mm here... he's the shepherd protecting my righteous ass in the valley of darkness. Or it could mean you're the righteous man and I'm the shepherd and it's the world that's evil and selfish. And I'd like that. But that shit ain't the truth.The truth is you're the weak. And I'm the tyranny of evil men. But I'm tryin', Ringo. I'm tryin' real hard to be the shepherd''

Yani o sahnede size bu 1500'ü veriyorum ama artık bu işe bi son vermek ''normal bir insan'' olmak istediğim için,yoksa ikinizi de öldürürdüm diyor
    Parçaları birleştirdiğinde ise yaşadığı mucizeden sonra iyi bir adam olmak isteyen Jules bildiğimiz kadarıyla öyle de oluyor, onunla dalga geçen Vincent ise ucuz bir şekilde ölüyor
    Butch ise kaçmak veya kendisini öldürmek isteyen Marcelius'u kurtarmak arasında bir seçim yapıyor ve belki işin sonunda ölmesi kesin gibiyken beladan kurtuluyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BMO -- 7 Temmuz 2016; 10:35:08 >
    |
    |

• Yarbay
    6174 Mesaj
    Bunu beğenmiyen varsa gidip delibal izlesin

|
    |
Reklamlar
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.