Şimdi Ara

PTT Kargo İle Kapıda Ödeme (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
12
Favori
475.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kapıda ödeme ile 2550TL ücretinde bir telefon almayı düşünüyorum da acaba ne kadarlık bir ücret öderim bu işlem için toplam?
  • Fatura olayı saçmaben ikinci el ürün satacam faturam yok ee ne olacak saçma sapan tam oturtulamamış objektif bakılamamış bi sistem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün yine bir ürün göndermek için ptt ye gittim. Elimdeki Vergi mükellefi değildir yazısını ibraz ettim.
    Ancak bu şekilde gönderemeyeceğimi, fatura ibraz etmem gerektiğini söylediler.
    Daha önce bu şekilde gönderdiğimi söylediğimde ise bayanlar bu şekilde evden satış yapabiliyor ancak siz yapamazsınız. daha önce yapmışsanız yanlış olmuş dediler.
    Anlayabilmiş değilim. Alıcının insafına sığınıp ücretsiz gönderdim umarım eft yapar :D
  • Ben de Ps4 konsol satıyorum. Bir arkadaşla görüştük kapıda ödemeli kargo istedi. Araştırırken bu linke girdim. Konsolu kendi adıma faturalattım, bunu da gönderemem. İlla ki fatura olması gerekiyor mu Ptt'de? Başka firmaların da kapıda ödeme gibi seçenekleri mevcut mudur?
  • İyi forumlar herkese ben iphone 6plus satıcam ptt tahsilatlı sistemle. Acaba dikkat etmem konu nedir ürünü emanetli bir şekilde sarıp göndericem ama bu ptt tahsilatın bana bir sıkıntı çıkarmaz değilmi çünkü ucuz birşey göndermiyorum :) kontrollü satış felan bütün herşey güvenilir şekilde göndericem. Burda deneyimi olan arkadaşlardan bilgilendirme bekliyorum teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yunuskahvecioglu

İyi forumlar herkese ben iphone 6plus satıcam ptt tahsilatlı sistemle. Acaba dikkat etmem konu nedir ürünü emanetli bir şekilde sarıp göndericem ama bu ptt tahsilatın bana bir sıkıntı çıkarmaz değilmi çünkü ucuz birşey göndermiyorum :) kontrollü satış felan bütün herşey güvenilir şekilde göndericem. Burda deneyimi olan arkadaşlardan bilgilendirme bekliyorum teşekkür ederim.

Tanımadığınız kişilere kapıda ödemeli hiçbir ürün göndermeyin. Kapıda ödeme sistemi birbirini tanıyan kişiler arasında para aktarımını kolaylaştırmak için kullanılır. Çocukça işlere bulaşmayın. Bir tane memnun olan görmedim bu yöntemle çünkü tanımadıkları insanlara mal gönderiyorlar. Kapıda ödeme genelde ticari kurumların sıfır ürünlerini müşteriye ulaştırma yöntemi olarak kullanılıyor ama kişi sayısı çok olunca tekil kullanıcıya da riski almak koşuluyla verilen bir hizmet. PTT sonradan kontrollü ödemeyi çıkarttı ama çok mağdur olan çıktıktan sonra. İlla kapıda ödemeli satacaksanız Yurtiçi kargo ile yapın. Belli bir miktar hizmet bedeli kesiliyor aynen gittigidiyor komisyonu gibi ama fazla değil. Örneğin 300 liralık ürüne 20 tl hizmet bedeli kesip geri kalan 280 lirayı senin hesabına yatırıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

Ben de Ps4 konsol satıyorum. Bir arkadaşla görüştük kapıda ödemeli kargo istedi. Araştırırken bu linke girdim. Konsolu kendi adıma faturalattım, bunu da gönderemem. İlla ki fatura olması gerekiyor mu Ptt'de? Başka firmaların da kapıda ödeme gibi seçenekleri mevcut mudur?

Aras kargo ve Yurtiçi kargo başta olmak üzere bütün kargo firmaları kapıda ödeme sistemine sahip ama sadece Aras kargo sanırım tüccar olmayan bireysel müşterilere bu hizmeti veriyor. Diğerleri ticari üyelere veriyor bu hizmeti. Emin değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ithal_et

Bu yolla satis yapmayi dusunen arkadaslari uyarayim. Ptt tahsilatli kargo bilgilerini belli araliklarla maliye ye bildiriyor. Eger devamli satis yapiyorsaniz fatura kesmek zorundasiniz. Aksi taktirde vergi cezasi yersiniz.

eeee peki fatura kesme imkanımız yoksa ne yapacaz ???
    ben internet üzerinden elektronik eşya satan birisiyim kapıda ödemeli olarak gönderi yapamıyorum bunun bir çözümü yok mu ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Refusal

Karşı ödemeli yolladığım ürünün bilgisi böyle görünüyor. Alıcı ürünü teslim almış anlamına mı geliyor bu yazan :D

Merhaba hocam bi çözüm buldunuz mu?
  • Yakın zamanda kullanan var mı sistemi ?

Güvenirliliği nasıl ?
  • Kapıda ödeme ile alındığında kredi kartı ile ödeme yapılabiliyor mu ? Ya da teslim alınmazsa şubeye gidip kredi kartı ile ödeme yapıp ordan teslim alınabilir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: yibo90

Yakın zamanda kullanan var mı sistemi ?

Güvenirliliği nasıl ?

ben uc sene kullandım
    ptt den posta cekı hesabı actırıp atm kartı alıyorsun

urun satarken posta cekı hesabını ekleyıp kargo gonderıyorsun

karsıdakı urunu alıp parasını postacıya verıyor oda atm kartına gecıyor

son 1 sene kullanamadım sıstem degısmıs.mal satamayınca saga sola 2 mılyar degerınde mal dagıttım hedıye ettım

dun yıne sordum sıstem bundan sonra soyle

sıfır urun aldın faturası sende,kullandın sona satıyorsun

2.el urun satarken yenıden fatura kesmen lazım yoksa ceza gelırmıs.

ptt cıye sordum bunu alırken zaten vergı odedık dedım..ptt cı o ayrı su an satarken yenıden vergı kesılcek dedı

sonuc olarak gumruk vergısı yuzde 20 alınıyorya dolar 2 kat arttıya

bırde bu cıktı...

• aydınayhan kullanıcısına yanıt
    Astarı yüzünü geçiyor o zaman. Pek güvenilir de gelmedi bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: yibo90

Astarı yüzünü geçiyor o zaman. Pek güvenilir de gelmedi bana

piyasa bıtınce aglamasınlar bu kadar baskı olmaz

• Hep alıcı mağdur yazılmış.

Ben nefret etmeme rağmen alıcı isteğiyle zorla kapıda ödeme yaptım.

Adam içini actirmiyorlar deyip kargoyu teslim almadı

Koca bebek arabası 35 TL kargo ödedim

Şimdi dönerken de 35 TL yazacak

Ben hukuki bir hak talep edemiyor muyum?

• iyi akşamlar,
    ptt kapıda ödeme için fatura şartı aranıyor mu? mesela kitap vs göndersem ondan da fatura istiyorlar mı?
  • Merhaba,

PTT Kapıda Ödeme sisteminde, karşı taraf gönderdiğinde eve yada PTT şubesine, açıp kontrol edebilme imkanımız var mı? Özellikle şubede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otto_kahn

Merhaba,

PTT Kapıda Ödeme sisteminde, karşı taraf gönderdiğinde eve yada PTT şubesine, açıp kontrol edebilme imkanımız var mı? Özellikle şubede.

Kontrollü teslimat diye bir seçenek var PTT Kargo'da. Bunu seçerseniz bırakın açıp bakmayı kısa süreli denemenizi bile beklerler

• Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.