Şimdi Ara

PTT Kargo İle Kapıda Ödeme (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
12
Favori
475.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün mesai saati bitimine yakın zamanlarda elimdeki telefonu kapıda ödemeli kontrollü olarak karşı tarafa yollamak istedim. Hesap açmam gerektiği söylendi.
    Mevcut bir banka hesabımın iban no sunu versem olmazmı dedim olmaz dediler , burdan hesap açacaksın. Yarın sabahtan 2 kimlilk fotokopisi ve 5 TL ile gel ürününüde yollarız dediler.
    Kart çıkarıyorlarmış , peki dedim karşı ödemeli yolladım bana para ne zaman gelir dedim. Kartını evine postalayacağız o kartla gidip atm den çekebilirsin dendi. Kartın adrese gelme süresi 2 hafta imiş.
    Burda anlamadığım madem hesap gerekiyor kart gerekiyor , iş ürünü yollamaya gelince neden kartı zorunlu tutmuyor ? Kartın gelsin eline ondan sonra ürününü yolla demiyor ?
  • Ptt yı pkk diye okudum bu ülke iyice yordu beni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kapida ödemede kitap gonderilerinde %50indirim gecerli oluyor mu

• Arkadaşlar ptt kargoda kapıda kredi kartı ile ödeme seçeneği var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: coldness

@hero2069 hocam şöyle bir durum da var ama aslı nasıl bilmiyorum. Satıcı ürünü alıcı ile anlaştığı PTT şubesine gönderir alıcı da orada PTT şubesindeki memur nezaretinde ürünü kontrol eder. Bir sıkıntı yoksa belirlenen fiyatı öder ürünü teslim alır. Burada da aynı işlemler sözkonusu mu acaba? ve birde alıcı kişininde posta çeki hesabı ve vergi dairesinden bahsettiğiniz belgeyi alması gerekir mi ?

@coldness hocam dediğim gibi o konuda bilgi sahibi değilim ama bence aslında olması gereken o, kutuyu ptt görevlisinin yanında açarsın ürün beklediğin ürün değil ise tutanak tutar iade edersin. Ama ptt de bu süreç işliyor mu? yada nasıl işliyor bilmiyorum.
    Alıcıdan ise herhangi bir belge istenmiyor yada hesap açtırması gerekmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hero2069

Evet vergi mükellefiyeti belgesini bir kere almanız yeterli
    Aslı sizde kalsın diğer gönderimlerinizde de fotokopisini kullanabilirsiniz
    Bu arada kapıda ödeme ücreti meblaya göre değişiklik gösterebiliyor
    örneğin 250 tl lik bir gönderiden 3 lira kesinti yapmışlardı
    Ürünü gönderirken kargo ücretini nakit ödüyorsunuz o yüzden eğer kargo ücretini karşı taraf ödeyecek şekilde anlaştıysanız bu meblayı + kapıda ödeme ücretini ürünün fiyatına ekleyerek bildiriyorsunuz. 250 tl ürün + 9 tl kargo + 3 tl kapıda ödeme ücreti = 262 tl ödeme şartlı gibi
    Ayrıca kutu içeriğinin kontrol edilip teslim alınması konusunda bu güne kadar bir sıkıntı yaşamadığım için bilgi sahibi değilim Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar bildirimde bulunursa sevinirim.

Hocam fatura zorunlu diye biliyorum. İnternetten ürün satma amacıyla Vergi Dairesinden mükellef olmadıgıma dair yazı alsam bir kez. Daha sonra faturasız olarak istediğim kadar ürün yollayabilir miyim acaba ?

• Magnum44 kullanıcısına yanıt
    Zaten ya fatura yada mükellefiyet belgesi istiyorlar.
    Bir defa vergi mükellefiyeti belgesi alman yeterli. Diğer gönderilerinde aynı belgeyi kullanabilirsin.
    Ama bir suretini alacakları için fotokopisini ver aslı sende kalsın ihtiyacın oldukça fotokopisini çeker kullanırsın.
    İstdeğin kadar kısmıyla ilgili bir kısıtlama var mı net olarak bilmiyorum ama ben 5-6 ürün gönderdim şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.
  • arkada?lar kapyda ödemede neden imza istiyorlar bi sorun çykarmy ? (ptt)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hero2069

Zaten ya fatura yada mükellefiyet belgesi istiyorlar.
    Bir defa vergi mükellefiyeti belgesi alman yeterli. Diğer gönderilerinde aynı belgeyi kullanabilirsin.
    Ama bir suretini alacakları için fotokopisini ver aslı sende kalsın ihtiyacın oldukça fotokopisini çeker kullanırsın.
    İstdeğin kadar kısmıyla ilgili bir kısıtlama var mı net olarak bilmiyorum ama ben 5-6 ürün gönderdim şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.

Tamamdır hocam teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi geceler arkadaşlar.

Ptt kapıda ödemede muhakkak fatura şartı koşuyorlar mı artık?

Vergi mükellefiyetinden bahsedilmiş konuda, bunun için tam olarak ne yapmak gerekiyor bilgi verebilir misiniz?
  • ptt de dağıtım şefi olarak çalışıyorum ptt yi yerden yere vurmanın anlamı yok bugün kurumsal anlamda ptt ile rekabet edebilecek hiçbir kargo şirketi yok 81 ilde en ücra köylere kadar dağıtımı olan tek kuruluş ptt dir bu yüzden bazı özel kargolar çakallık yapıp kabul ettiği gönderileri ptt ye veriyor. neyse uzatmayıp konuya geleceğim herkesin mağdur olduğu kapıda ödeme meselesi. her gün bu konudan muzdarip sayısız şikayet gelmekte. en son 1100 liraya telefon alıp içinden masa saati çıkana şahit oldum. tek sorun şu gönderici gönderiyi kontrollü teslim ek hizmetli gönderirse alım esnasında para ödemeden açılabilir. Bu tür gönderiler teslim aşamasında alıcısı tarafından teslim eden kişi ile birlikte açılır. alıcı ürünü inceler. istediği ürünmü bir hasarı varmı diye bir bakar. almak istiyorsa ürün teslim işlemi gerçekleştirilir. yok almıyorum derse, yada beklediği ürün dışında birşey çıkarsa 2 adet tutanak tutulur. içinden bunlar bunlar çıkmıştır diye detaylı olarak yazılır. gönderici, teslim eden, üçüncü bir kişininde imzası alınır (merkezde şef olabilir). tutanağın biri teslim edende kalıyor, diğeride paketin üzerine yapıştırılıp kargo aynı paketle geri gönderiliyor. kontrollü teslim ek hizmetli gönderilmemişse paket parası alınmadan ve imza alınmadan kesinlikle açtırılmaz. açılır alınmazsa herhangi bir zaviyat varsa ücreti dağıtıcıdan tahsil edilir bu yüzden hiçbir dağıtıcı açtırmaz. tekrar ediyorum kapıda ödemeli gönderilerde göndericiden gönderiyi kontrollü teslim ek hizmetli olarak göndermesini isteyin mevzu bu kadar basit.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozce32

ptt de dağıtım şefi olarak çalışıyorum ptt yi yerden yere vurmanın anlamı yok bugün kurumsal anlamda ptt ile rekabet edebilecek hiçbir kargo şirketi yok 81 ilde en ücra köylere kadar dağıtımı olan tek kuruluş ptt dir bu yüzden bazı özel kargolar çakallık yapıp kabul ettiği gönderileri ptt ye veriyor. neyse uzatmayıp konuya geleceğim herkesin mağdur olduğu kapıda ödeme meselesi. her gün bu konudan muzdarip sayısız şikayet gelmekte. en son 1100 liraya telefon alıp içinden masa saati çıkana şahit oldum. tek sorun şu gönderici gönderiyi kontrollü teslim ek hizmetli gönderirse alım esnasında para ödemeden açılabilir. Bu tür gönderiler teslim aşamasında alıcısı tarafından teslim eden kişi ile birlikte açılır. alıcı ürünü inceler. istediği ürünmü bir hasarı varmı diye bir bakar. almak istiyorsa ürün teslim işlemi gerçekleştirilir. yok almıyorum derse, yada beklediği ürün dışında birşey çıkarsa 2 adet tutanak tutulur. içinden bunlar bunlar çıkmıştır diye detaylı olarak yazılır. gönderici, teslim eden, üçüncü bir kişininde imzası alınır (merkezde şef olabilir). tutanağın biri teslim edende kalıyor, diğeride paketin üzerine yapıştırılıp kargo aynı paketle geri gönderiliyor. kontrollü teslim ek hizmetli gönderilmemişse paket parası alınmadan ve imza alınmadan kesinlikle açtırılmaz. açılır alınmazsa herhangi bir zaviyat varsa ücreti dağıtıcıdan tahsil edilir bu yüzden hiçbir dağıtıcı açtırmaz. tekrar ediyorum kapıda ödemeli gönderilerde göndericiden gönderiyi kontrollü teslim ek hizmetli olarak göndermesini isteyin mevzu bu kadar basit.

abi benden birisi sattığım kulaklığı ptt kargo ile göndermemi istedi. Hiçbir bilgim yok bu konu hakkında ptt kart falan mı açmak gerekiyor yoksa direkt gidip şubeden yapılacak işlemler mi var?

• Fatura zorunluluğuna kıl oldum arkadaş !

Elimde hediye gelen benimde biraz kullanım köşeye attığım mp3 player var. Ptt, kapıda ödeme olayını faturasız kabul etmiyor tabi.
    İstediğim ücret civarı başka bir ürünün faturasını koysam içine sıkıntı olurmu acaba ? Sonuçta satın alanda bunu bilecek. Alan memnun satan memnun aradaki 3.şahsa ne oluyorsa artık...

Dediğim gibi başa bir fatura koysam sıkıntı çıkarmı ? Kontrol ediyorlarmı ürünle faturayı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONUR_345241

Fatura zorunluluğuna kıl oldum arkadaş !

Elimde hediye gelen benimde biraz kullanım köşeye attığım mp3 player var. Ptt, kapıda ödeme olayını faturasız kabul etmiyor tabi.
    İstediğim ücret civarı başka bir ürünün faturasını koysam içine sıkıntı olurmu acaba ? Sonuçta satın alanda bunu bilecek. Alan memnun satan memnun aradaki 3.şahsa ne oluyorsa artık...

Dediğim gibi başa bir fatura koysam sıkıntı çıkarmı ? Kontrol ediyorlarmı ürünle faturayı ?

kardeş ne uğraşıyorsun ptt kargo ile kapıda ödemeli yollamaya. sana güvenip peşin ödeme yapan olur elbet ona yolla gitsin.

• favoriteteam kullanıcısına yanıt
    Hem ozelden hem burdan yardırıyorsun üstad

• quote:

Orijinalden alıntı: ONUR_345241

Hem ozelden hem burdan yardırıyorsun üstad

6.nesil almışsın zaten ihtiyacında yok ver gitsin

• Bir kaç ürün satmak istiyorum vergi mükellefiyeti belgesi nerden nasıl alınır ?

• Ben kapıda ödemeli xbox göndereceğim arkadaşlar fatura falan istiyorlarmı yada üyelik gerekiyormı kapıda ödeme gönderilerinden

• Peh

• Bir ürün satarken ptt kargo veya diyer kargo şirketleri, kapıda ödeme seçeneğini kullanmak için fatura ibrazı zorunludur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxx83 -- 12 Nisan 2016; 12:08:43 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.