Şimdi Ara

PTT Kargo İle Kapıda Ödeme (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
12
Favori
475.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 ay kadar önce kargo ücretini göndericiden tahsil etmeye başladılar ona ilaveten geçen ay birde gönderilecek ürün için fatura ekleme zorunluluğu geldi. Artık bir cazibesi kalmadı yani (bireysel satış yapanlar için)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir ürünüm var sahibinden.com da karşı ödemeli kargo ile almak istiyor. gönderdikten sonra mağduriyet yaşar mıyım. Bakıp geri iade eder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harley Quinn

2 ay kadar önce kargo ücretini göndericiden tahsil etmeye başladılar ona ilaveten geçen ay birde gönderilecek ürün için fatura ekleme zorunluluğu geldi. Artık bir cazibesi kalmadı yani (bireysel satış yapanlar için)

aynen kardeşim sinir oldum bugün adamlara. başka kargo firmalarına yöneleceğiz başka çare kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KURTAY1 -- 5 Mayıs 2014; 14:46:14 >
  • Dostlar merhabalar;
    Karşılıklı(aynı anda veya 1 gün arayla o bana ben ona göndereceğim) telefon takası gerçekleştireceğiz.
    Bu takası ptt kargo ile gerçekleştirmek istersek güvenli ve kesin olması açısından nasıl bir yol izlemeliyim?
  • Şubede teslim alabiliyor muyuz kapıda ödemeli kargoyu?
  • quote:

2 ay kadar önce kargo ücretini göndericiden tahsil etmeye başladılar ona ilaveten geçen ay birde gönderilecek ürün için fatura ekleme zorunluluğu geldi. Artık bir cazibesi kalmadı yani (bireysel satış yapanlar için)

merhabalar
    kargo ile kapıda ödeme ile gönderme yapmak istiyorum nasıl yapabilirim ve hanigi kargo şirketini önerirsiniz?(ps3 gönderilcektir)
  • MEKA_CRAZY kullanıcısına yanıt
    Ptt hariç diğer kargo firmalarının kapıda ödeme seçenekleri bireysel değil firma gönderimleri için geçerli diye biliyorum mesela aras tahsilatlı kargo gibi. Yani bir firma olarak gönderici adına fatura edilmiş ürün göndermek zorundasınız. Ptt de en son bu formata döndü. Ptt görevlisini kafalarsan yada tanıdıksa faturasız göndermeyi kabul ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ptt hariç diğer kargo firmalarının kapıda ödeme seçenekleri bireysel değil firma gönderimleri için geçerli diye biliyorum mesela aras tahsilatlı kargo gibi. Yani bir firma olarak gönderici adına fatura edilmiş ürün göndermek zorundasınız. Ptt de en son bu formata döndü. Ptt görevlisini kafalarsan yada tanıdıksa faturasız göndermeyi kabul ediyor.

İlgilendiginiz için teşekkürler gerçekten çok faydalı oldu :)

• Şimdi arkadaşlar 300 tl lik bir telefon satacağım kapıda ödemeli. Bildiğim kadarıyla:

1- Kargo masrafı,
    2- Havale Ücreti,
    3- Sigortalatsam ne kadar masraf?
    4- Ptt nin parayı hesabıma yatırma ücreti

var. Yanlış mıyım? Bir de tüm işlemler kaç gün sürer, para ne kadar sürede elime geçer?
  • Arkadaşlar ps3 u kapida odemeli saticam. Fatura islemi demissiniz. Bu nasıl gerçekleşicek. Ek bi para aliyolarmi bunun için. 18 yaş mi istiyolar.

• Merhabalar yaklaşık 300km mesafeye 14 kilo civarı bisikletimi kapıda ödemeli şekilde kargoyla göndermek istiyorum. Bisiklet bedeli 600tl. Kargo bedeli ve diğer masraflar tahminen ne olur. İlgilenen arkadaşlardan acil cevap bekliyorum.

• yaw heriflere bak ptt hesabım var 15dk önce geldim önce merkeze sonra subeden belki gönderirim diyerek gittim ama malsef olmuyor ben ne yapıyım şimdi bu hesabı gönderilen kişi adına kesilmiş fatura sordu artık böyle olduğunu söyledi bende şirket firma değilim dedim kırk yılda elimdeki bişeyi yedek parcaya ihtiyac duyan birisine göndericem dedim yok dedi yine olmaz hesabı kapattırdım geldim ne halt edicem şimdi :D
  • Konu biraz hortlamış gibi olacak ama bugün ptt kargo ile kapıda ödeme ile kargo gönderdim.
    Dün bu işlemi nasıl yapabileceğimi sormaya gittiğimde öncelikle ptt posta çeki hesabı açtırmam gerektiğini (kimlik fotokopisi + 5 tl)
    Sonrasında ise fatura yada vergi dairesinden vergi mükellefi olmadığıma dair bir yazı getirmem gerektiğini söylediler.
    Vergi dairesinden matbu bir form doldurarak bu evrakı ücret ödemeksizin aldım.
    9 tl kargo ücreti (kolinin boyut ve ağırlığına ve mesafeye göre değişiyor) + 1 tl kapıda ödeme ücreti ile gönderdim.
    Para posta çeki hesabına yatacak anladığım kadarıyla da herhangi bir kesinti olmayacak. Aksi bir durum olursa tekrar yazarım.
    Umarım bilgilendirme ihtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olur.
  • arkadaşlar 800 tl lik bi amfi yollayacağım da,eleman kapıda ödemeli olarak içini kontrol etmek şartıyla yollamamı istiyor,acaba güven olur mu,ne diyorsunuz,deneyim yaşayan var mı bu konuda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hero2069

Konu biraz hortlamış gibi olacak ama bugün ptt kargo ile kapıda ödeme ile kargo gönderdim.
    Dün bu işlemi nasıl yapabileceğimi sormaya gittiğimde öncelikle ptt posta çeki hesabı açtırmam gerektiğini (kimlik fotokopisi + 5 tl)
    Sonrasında ise fatura yada vergi dairesinden vergi mükellefi olmadığıma dair bir yazı getirmem gerektiğini söylediler.
    Vergi dairesinden matbu bir form doldurarak bu evrakı ücret ödemeksizin aldım.
    9 tl kargo ücreti (kolinin boyut ve ağırlığına ve mesafeye göre değişiyor) + 1 tl kapıda ödeme ücreti ile gönderdim.
    Para posta çeki hesabına yatacak anladığım kadarıyla da herhangi bir kesinti olmayacak. Aksi bir durum olursa tekrar yazarım.
    Umarım bilgilendirme ihtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olur.

Hocam bu vergi mukellrfi olmadığımıza dair olan belgeyi sadece bir kez almamiz yetiyor mu yoksa her kargoda alinacak mi?

• 875 lik bir telefon göndereceğim. ptt hesabım yok. acaba adamdan ne kadar para istesem ?? birde kutuyu karşıdaki adam açabiliyormu kontrol felan??
  • hesap olmadan yapabilirmiyiz ? ben nakit alıcam parayı direk yani elden
    ürünü göndericem parasını kendim elden alıcam yani 150 meslea ptt den 150 alıcam ben öyle yapabiliyormuyz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Un4Given35 -- 28 Haziran 2015; 14:26:32 >
  • PetrovaFire kullanıcısına yanıt
    Evet vergi mükellefiyeti belgesini bir kere almanız yeterli
    Aslı sizde kalsın diğer gönderimlerinizde de fotokopisini kullanabilirsiniz
    Bu arada kapıda ödeme ücreti meblaya göre değişiklik gösterebiliyor
    örneğin 250 tl lik bir gönderiden 3 lira kesinti yapmışlardı
    Ürünü gönderirken kargo ücretini nakit ödüyorsunuz o yüzden eğer kargo ücretini karşı taraf ödeyecek şekilde anlaştıysanız bu meblayı + kapıda ödeme ücretini ürünün fiyatına ekleyerek bildiriyorsunuz. 250 tl ürün + 9 tl kargo + 3 tl kapıda ödeme ücreti = 262 tl ödeme şartlı gibi
    Ayrıca kutu içeriğinin kontrol edilip teslim alınması konusunda bu güne kadar bir sıkıntı yaşamadığım için bilgi sahibi değilim Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar bildirimde bulunursa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hero2069 -- 24 Temmuz 2015; 21:47:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Un4Given35

hesap olmadan yapabilirmiyiz ? ben nakit alıcam parayı direk yani elden
    ürünü göndericem parasını kendim elden alıcam yani 150 meslea ptt den 150 alıcam ben öyle yapabiliyormuyz

PTT kargoda hesap olmadan yapamazsınız malesef.
    Sistem şu şekilde işliyor: Siz ürünü ptt kargoyla kargo ücretinide ödeyecek gönderiyorsunuz.
    Ptt kargo ürünü teslim ederken belirttiğiniz meblayı alıcadan tahsil ettikten sonra ürünü teslim ediyor.
    Daha sonra tahsil edilen para bir iki gün sonra sizin hesabınıza yatırılıyor. Yani sizin ürünü ptt kargoya teslim eder etmez parayı almanız mümkün değil.
  • @hero2069 hocam şöyle bir durum da var ama aslı nasıl bilmiyorum. Satıcı ürünü alıcı ile anlaştığı PTT şubesine gönderir alıcı da orada PTT şubesindeki memur nezaretinde ürünü kontrol eder. Bir sıkıntı yoksa belirlenen fiyatı öder ürünü teslim alır. Burada da aynı işlemler sözkonusu mu acaba? ve birde alıcı kişininde posta çeki hesabı ve vergi dairesinden bahsettiğiniz belgeyi alması gerekir mi ?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.