Şimdi Ara

PSU Yandı Acil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba, bugün CS:GO oynarken PC birden kapandı. Bir daha açtım fakat açılırken garip sesler geldi ve psu dan yanık kokusu geldi. Hemen söktüm diğer parçalar kokmuyor ama PSU yanmış. Ne yapabilirim diğer parçalara zarar gelmesini istemiyorum. Yeni PSU mu alayım?

Sistem:
    PSU : FSP HEXA 500W
    Ekran kartı : Geforce GTX 750 TI
    RAM : CORSAIR vengeance DDR3 2x8 = 16 GB RAM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sam001 -- 9 Nisan 2017; 10:20:42 >

• Görünüşe göre yeni bir güç kaynağı almalısınız. Güç kaynağını değiştirmeden sakın bilgisayarı yeniden açmaya çalışmayın. Bilgisayarın diğer bileşenleri zarar görebilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..Knight..

Görünüşe göre yeni bir güç kaynağı almalısınız. Güç kaynağını değiştirmeden sakın bilgisayarı yeniden açmaya çalışmayın. Bilgisayarın diğer bileşenleri zarar görebilir.

Bu sisteme göre sıkıntı çıkarmayacak kaliteli bir PSU önerebilir misiniz?
  • normalde 500w yeterli ,ama bu sistem kaç yıllık ve hiç birden kapanma sorunu oldu mu?
  • 550W ve üstü iyi bir markaya yönelin derim. EVGA, Seasonic ve Corsair RMx/RMi serileri çok başarılıdır.
  • crysoheat C kullanıcısına yanıt
    Yok olmadı ve sistem en fazla 5 yıllık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Corsair VS 450 aldım yeterli olduğu için fakat çalışmıyor. Anakart yanmış olabilir mi?

• O ekran kartının güç girişi bile yok pcı slotundan aldığı 75 Watt yetiyor yani psu ya yüklenecek bi durumu yokken o psu nasıl yandı ? Bide fsp kaliteli bi markadır hakkaten şaşırdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erenfb1907 kullanıcısına yanıt
    İçi çok toz birikmişti maalesef temizlemeyi ihmal ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: Sam001

İçi çok toz birikmişti maalesef temizlemeyi ihmal ettim

psu temizlemek şart değil ayrıca tozdan dolayı yanmaz psu başka bi sıkıntıdan dolayıdır
  • orhankubra O kullanıcısına yanıt
    Değiştirdim, yukarda da belirtmiştim :)

• erenfb1907 kullanıcısına yanıt
    PC kapandı, elektrik gidip geldi sandım bir daha açmaya çalışınca duman ile birlikte PSU yandı. İşlemciyle anakart da hâliyle yandı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.