Şimdi Ara

PSU Önerisi (RTX 3070)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sistemim aşağıdaki gibi.

Normalde CORSAIR CX750M 750W 80+ Bronze PSU kullanıyorum.

PSU kuzenimdeyken arıza sonucu garantiden sıfırı ile değişti ve sıfır CORSAIR CX750M 750W 80+ Bronze PSU'yu benim makinaya taktık.

Oyun oynarken kernel power 41 63 hatası veriyor ve sistem reset atıyor.

Garantiye vereceğiz PSU 'yu ancak garantiden gelse de kullanmayı düşünmüyorum.

Aşağıdaki sisteme PSU önerilerinizi bekliyorum.

CPU: Ryzen 5 5600 X

ANAKART: MSI MPG B550 Gaming Carbon Wifi

RAM: 4X8 GB Crucial ballistix DDR4 3200MHz CL16 Ram

GPU: RTX 3070 Gaming Pro OC

1 adet 512 GB m2 , 1 Adet Biostar 512Gb SSD , Bir adet Wd 1 TB HDD

• Ben de bu konuyu açacaktım tam, buraya yazayım.

Geforce 3070 ve Ryzen 5600x ile hangi güç kaynağı?
    650w yeterli olur mu yoksa 750w şart mı?
    Sessiz olması tercih sebebidir, modüler olması şart değil olsa iyi olur.
    1000₺ civarı bütçe.

Aklımdaki :Corsair rm650

https://www.hepsiburada.com/corsair-rm650-650w-80-gold-moduler-psu-cp-9020194-eu-pm-HB00000TVSO5

(AnakartMSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi
    Ssd Samsung Nevo 970 plus 500gb)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corsair rm750 gold ful mod 1090 TL

• Hayir psu nuz gayet yeterli ekstra masrafa ne gerek var hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba

Konuya ilk mesajımda anlattığım gibi maalesef CORSAIR CX750M 750W 80+ Bronze PSU ile yaşadığımız kronik sorun nedeniyle (İlk mesajda açıkladım garantiden ürün sıfırlandı ancak herhalde üretim bandında çıkan bu serinin bire çoğunda bu problem var) PSU arayışına girmiştim.

Dün Vatan Topkapı mağazasına gittim.

Daha çok çeşit için olabileceğinden burayı tercih ettim.Haftasonu bu işi çözmem gerekiyordu netten sipariş verip kargo beklemek istemedim, serde tezcanlılık ta var tabi.

İyi ki gitmişim Thermaletake ürünlerinde kampanya vardı, "THERMALTAKE TOUGHPOWER GF1 80PLUS GOLD 750W FULL MODÜLER "modelini aldım.

Corsair Bronz olduğundan bu sefer özellikle gold tercih ettim.

Akakçe 'de vs. arattığınızda internette en ucuz 1.257 TL'den fiyatlarla başlıyor ancak ben 1.021 TL'ye aldım. Vatanın sitesinde de bu fiyat linki aşağıya yapıştırıyorum.

https://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-toughpower-gf1-80plus-gold-750w-full-mmoduler-guc-kaynagi.html?utm_source=search&utm_medium=toughpo&utm_campaign=toughpo

@mystrious_man bilginize hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: tech_00

Arkadaşlar merhaba

Konuya ilk mesajımda anlattığım gibi maalesef CORSAIR CX750M 750W 80+ Bronze PSU ile yaşadığımız kronik sorun nedeniyle (İlk mesajda açıkladım garantiden ürün sıfırlandı ancak herhalde üretim bandında çıkan bu serinin bire çoğunda bu problem var) PSU arayışına girmiştim.

Dün Vatan Topkapı mağazasına gittim.

Daha çok çeşit için olabileceğinden burayı tercih ettim.Haftasonu bu işi çözmem gerekiyordu netten sipariş verip kargo beklemek istemedim, serde tezcanlılık ta var tabi.

İyi ki gitmişim Thermaletake ürünlerinde kampanya vardı, "THERMALTAKE TOUGHPOWER GF1 80PLUS GOLD 750W FULL MODÜLER "modelini aldım.

Corsair Bronz olduğundan bu sefer özellikle gold tercih ettim.

Akakçe 'de vs. arattığınızda internette en ucuz 1.257 TL'den fiyatlarla başlıyor ancak ben 1.021 TL'ye aldım. Vatanın sitesinde de bu fiyat linki aşağıya yapıştırıyorum.

https://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-toughpower-gf1-80plus-gold-750w-full-mmoduler-guc-kaynagi.html?utm_source=search&utm_medium=toughpo&utm_campaign=toughpo

@mystrious_man bilginize hocam

-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frobe -- 23 Haziran 2021; 18:11:9 >

• Frobe kullanıcısına yanıt

İşlemciniz ne acaba? Ben 10700 ve asus tuf 3080 ile kullanıyorum 750 watt bronze aylardır kapanma sorunu yaşamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirArthurDayne -- 23 Haziran 2021; 12:22:33 >
  • Oc modda kaç watt çekiyor acaba ekran kartınız. Benim ekran kartı 320 watt çekerken sorun yaşamadım dedigim gibi. İşlemcim de 65 watt yazıyor ama o da turbo boost yaptıgında 100ü buluyordur tahmini. Başka bir sıkıntı olabilir mi sizde acaba. Ama yine de bizdeki hata böyle kaliteli ekran kartlarıyla bu psuları kullanmak sanırım. Ben de yeni psu aldım bir daha da böyle hata yapmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirArthurDayne -- 23 Haziran 2021; 12:28:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frobe

-

Alıntıları Göster

böyle sorunlar olmaması ıcın forumda 3070-3080 için yeni alacaklara min 850W alın dedıgımızde trafomu çalıstıracaksın dıyenlere guzel yanıt olmus 

yeni psu alınacaksa artık 1000 ve üzeri bakılmalı. psu ekran kartı ıslemcı gıbı zırt pırt değişen birşey değil. ayrıca 750 ile 850 , 850 ile 1000 arasındada %10-15 fiyat oynuyor max.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.