Şimdi Ara

Psu ile ilgili bir sorum var!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 500watt peek değerinde olan fsp bluestorm markalı bir psu'im var, 7 yıldır neredeyse hergün en az 12 saat çalıştı, yeni bir 2.el anakart aldım,1 aydır bilgisayarı bu anakartla kullanıyorum,yalnız bir sorunum var,anakartın üzerinde 8 pin işlemci güç girişi bulunmakta,psu'de sadece 4pin güç çıkışı var,yaklaşık 1 aydır 4 pin takılı şekilde kullanıyorum,diğer 4 pin boşta,şuan maddi açıdan sıkıntılı bir dönemdeyim yeni bir power alabileceğimi sanmıyorum,bilgisayarı bu şekilde kullandığımda bir sorun olurmu diye soracaktım size arkadaşlar? 7 yıllık bu power aşağıdaki sistemimi daha ne kadar götürür?
    Sistemim
    Anakart: Gigabyte GA-MA790GP-UD4H
    İşlemci: Amd Phenom II 720 4. çekirdeği açık kullanıyorum Ocz Gladiator İşlemci Fanıyla
    Harddiskler:Western Digital Cavier Black 500GB,Seagate 1,5TB 7200RPM
    Ekran Kartı:Sapphire 4770 üzerinde 92mm arctic cooling fan takılı psu'ye bağlı
    Ram:Crucial Ballistix Red 2*2 4GB 800mhz
    Ses Kartı:Creative 7+1
    +1 Adet 12cm egzoz fan +1 adet 8cm fan

• bir şey olmaz.kullanabilirsin.güç kaynağın iyi sistemini çok rahat götürür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: littlestewie

bir şey olmaz.kullanabilirsin.güç kaynağın iyi sistemini çok rahat götürür.

cevabınız için teşekkürler,yani anakarttaki 4 pinlik yerin boşta olması o kadar önemli değil diyorsunuz herhalde,bir sorunumda farklı anakartlarda denememe rağmen şöyle bir sorunla karşılaşıyorum,ikiden fazla usb girişlerini kullandığımda, usb girişleri bazen çalışmıyor,bunun psu'nin yetersizliğiyle alakası yok mu sizce?
  • o güç kaynagı ile baya daha idare edebilirsin bence de.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.