Şimdi Ara

Psikiyatri ve subaylık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ben bugün psikiyatri bölümüne küçük yaşlardan beri var olan takıntı ve mutsuz hissetme, mutlu anlarımda kötü düşünceler yüzünden kendimi mutsuz etmem yani iyi bir olay yaşadığımda bile kötü şeyler düşünüp o anda kendimi mutsuz ettiğim yüzünden gittim.

iki ilaç yazıldı ikiside kırmızı reçeteli ilaçlar değil.

ancak bu ilaçlar ve muayene ileride askeriye veya polislik için bir engel oluşturur mu bilen biri var mı

• Oluşturur.
  • Esenlikler dilerim aile üyemden biri asker ve evet oluşturur. Askerlik ve polislik psikolojik anlamda en zor mesleklerden biridir. Teröristler veyahut şehrinizde suç işleyen serseriler bile size meslektaşlarınızın verdiği zararı veremez psikolojik anlamda. 7/24 sistematik olarak düzenli zorbalığa uğrayacağınız için ilaç kullandığınızı öğrendikleri an çok büyük ihtimal almama olasılıkları çok çok artıyor. Hükümet intihar eden polisleri ve intihar eden askerleri gizlemeye çalışsa bile bazen medyaya sızabiliyor bu olaylar ve bu hükümetin hiç hoşuna gitmiyor. Ondan dolayı sıkı bir şekilde mental sağlığa önem veriyorlar. Orta Doğu ülkelerinde Rusya gibi ülkelerde bu ordu birimlerinde zorbalık sorunu arşa çıkmış durumdadır.

• Hocam tanıdığınız biri var mı bu durumu yaşayan

• meola147of kullanıcısına yanıt

cevabınız için teşekkür ederim. E devlete baktığımda herhangi bir tanı gözükmüyor ancak iki kutu ilaç verildi.

• dizzydizzydizz kullanıcısına yanıt

Rica ederim hocam. Aldığınız ilaçlar devlet tarafından direk kayda geçiyor. Yani ilaç aldığınızı %99.9 ihtimal biliyorlardır.

• Raporlu hasta değilsen olmaz merak etme.

• Konu ilaç kullandığını öğrenmeleri durumu kadar basit de değil zaten. Babam astsubaydı. Zamanında subaylık için mulakatlara girmiş. Psikolojik mülakatlarda da asabiyetten elenmiş ve astsubay olmuş. Ve evet babam sinirlendiğinde çabuk parlayabilen bir insan. Kullandığı bir ilaç ya da aldığı bir tedavi, tanı da yokmuş. Ki siz bir de takıntıdan bahsediyorsunuz. Adamlar bunu anlayabilecek sistemi tabiki kurmuşlardır. Sonuçta köklü bir kurum TSK.

• STENSTEN kullanıcısına yanıt

Yok hocam herhangi bir rapor durumu yok. Verilen ilaçlarda normal reçeteli ilaçlar hani kırmızı yada yeşil reçeteli ilaçlar değil normal antidepresan ilaçlar. Birini gece rahat uyumam birini de sabahları kötü düşüncelerden arınmam için verdiğini söyledi. Ancak ben çocukluğumdan beridir bu durumun olduğunu söyledim bir ondan çekincem var.

• Seni test edecek doktorun insiyatifine bağlı asker olur olmaz diye benim babamda asker insiyatif göstermiş doktor şans diyebiliriz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.