Şimdi Ara

PS5, Playstation 4 Oyunlarını Oynatacak Olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Araştırdığım üzere Sony yeni bir "geriye uyumluluk yazılımı/katmanı" patenti almış durumda (Kaynak 1). Bu da doğrudan "acaba PS5, PS4 oyunları ile geriye dönük uyumlu mu olacak?" sorusunu akıllara getiriyor.

Ancak şöyle bir durum daha söz konusu. PS5 de x86-64 mimarisine sahip bir işlemci ile gelecekse Sony'nin bu patenti almasına hiç gerek yoktu.

Bu durumda iki ihtimal söz konusu:

• PS5 işlemcisi x86 olacak ve PS3 oyunlarını çalıştırması için işlemciye entegre ek bir katmanla tasarlanacak.

• PS5 farklı bir işlemci mimarisi ile gelecek ve PS4 oyunları için geriye dönük uyumluluk sağlayacak. (Sanmıyorum)

Aynı zamanda PS5 geliştirme kitlerinin bu yılın başında geliştiricilere gizlice gönderildiği bilgisi de sızdı. Yani belki PS5 beklediğimizden bir miktar daha erken gelebilir. En geç 2020 gibi hayatımızda olacağı konuşuluyor. (Kaynak 2)

Kaynak 1:http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO2&Sect2=HITOFF&p=1&u=%2Fnetahtml%2FPTO%2Fsearch-bool.html&r=1&f=G&l=50&co1=AND&d=PTXT&s1="cerny,+mark"&OS="cerny,+mark"&RS="cerny,+mark")

Kaynak 2:https://twitter.com/Marcus_Sellars/status/971101715297722368

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wakari_mayo -- 8 Mart 2018; 11:23:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ben inanmıyorum, ps4 oyunlarını remasted diye bi daha çakacaklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xbox in bu denli innovative calismasindan sonra back compat i yapacaklarini dusunuyorum. Ayni zamanda game pass gibi bazi seyleri xbox dan alacaklardir.

Ayni zamanda ps5 in kumandasinda yine xbox a yakin bir body olacagini ve tetik tuslarinda titresim olacagini dusunuyorum

• önce ps 4 ün ps 3 oyunlarını çalıştırması işini halletsinler.. millete remastered versiyonlarından gına geldi..

• her yeni play stationda aynı vaadde bulunuyolar, hoş remastered çıkarıp satmak varken elimizdeki eski nesil oyunlarını çalıştırması işlerine gelmez.

• remastered ve now rantı varken, konsolda adeta tek el olmuşken kim neden yapsın ki bu işi

• Belki bir ihtimal gelebilir ama sony kesinlikle yine eski oyunları tekrar satar

• remastered yapmakla uğraşmadan tüm oyunları bir kerede remastered yapmış olacaklar ve o oyunlar yıllarca satılacak

bence başarılı bir hamle olur

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defected -- 8 Mart 2018; 9:40:49 >
  • Hayatta yapmazlar

Bu nesilde xbox yapti amaci musteri cekmekti sonynin suan kafasi rahat niye yapsin ki boyle bir sey remasteredla nerdeyse bedava para kazanmak varken

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt
    PS4'ün başında olan Mark Cerny demişti geriye uyumluluk olucak diye. Hatta PS4'ün içinde geriye uyumluluk için çip varmış, hackerlar bunu zamanında ps2 oyunlarını çalıştırmıştı. Yani PS5 oyunları PS4 oyunlarını oynatacaktır büyük ihtimal, tabi şuan ki sızıntı haberler ilerleyen zamanlarda görürüz. Sony bu nesil çok iyi gidiyor kendi ayağına sıkmaz 2021'den önce görüceğimizi inanmıyorum. 2020'de duyurulur, tanıtılır. 2021 noel'e doğru çıkış yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 9 Mart 2018; 0:54:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dominator0

PS4'ün başında olan Mark Cerny demişti geriye uyumluluk olucak diye. Hatta PS4'ün içinde geriye uyumluluk için çip varmış, hackerlar bunu zamanında ps2 oyunlarını çalıştırmıştı. Yani PS5 oyunları PS4 oyunlarını oynatacaktır büyük ihtimal, tabi şuan ki sızıntı haberler ilerleyen zamanlarda görürüz. Sony bu nesil çok iyi gidiyor kendi ayağına sıkmaz 2021'den önce görüceğimizi inanmıyorum. 2020'de duyurulur, tanıtılır. 2021 noel'e doğru çıkış yapar.

Geriye uyumluluk olursa cok iyi olur ama sony bu nesil itibariyle kullaniciya kıyak yapmayi birakti bence daha fazla bela bile cikarabilirler basimiza

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geriye uyumluluk olursa tum en eski konsollari ps1 ps2 kapsamasi lazim. Sadece ps4 u yapmazlar. Cunku bu nesil remastered surumlerden tonlarca para kazandi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.