Şimdi Ara

PS4 OYUN BÖLGE KODLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
6.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Forumda çok bakındım ama bulamadım malesef istediğim cevapları.. PS3 te bölge koduna göre oyun alırdık.. Bluerayler hariç bir sıkıntı olmazdı ki blueray film almam fazla..

Mesela spotcudan COD ghost aldım.. 2 tane eklenti satın aldım ve kurdum ama hiç bir eklenti aktif olmadı.. PS4 ümü bimeksten aldım tr garantili.. Ve TR PSN kullanıyorum.
    Acaba PSN im le cod oyunum farklı mı ki böyle eklenti olmadı acaba ?

Google dan arattım ama yazan kodların hangı bolgeye aıt olduklarını çıkartamadım.. Oyun dvd kısmında causa gibi bir kod var..
    Lütfen bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum.. Teşekkürler...

• Cod ghost diskinin üzerinde bir kod yazar, CUSA diye başlıyor olabilir. Orada yazan kod nedir tam olarak?
  • Şu kod muhabbeti amma can sıkıcı
  • Hesabınız tr ise büyük ihtimal oyun us olduğu için çalışmamış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim cevaplar için.Keşke şu bölge kodu olayı olmasaydı çok sıkıntı yaşayan var bu konuda..

Acaba bu kodların bir tablosu falan yokmudur ?

Mesela CUSA us oyun koduymuş öğrenmiş olduk..
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA_Kado

Teşekkür ederim cevaplar için.Keşke şu bölge kodu olayı olmasaydı çok sıkıntı yaşayan var bu konuda..

Acaba bu kodların bir tablosu falan yokmudur ?

Mesela CUSA us oyun koduymuş öğrenmiş olduk..

Var zaten de CUSA ile bitmiyor iş. Sonrasında yazan rakamlar nedir?

CUSA-00018 US
    CUSA-00025 EU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C-TRanger -- 21 Temmuz 2014; 11:09:06 >
  • Hani PS 4 te bölge vs farketmiyodu. Bal gibi de farkediyo. O zaman cihaz PAL ise oyunları da PAl almak lazım ki böyle sorunlar olmasın. Hatta acaba online da kullanılan serverlar da farkeder mi acaba? Oyun NTSC ise Tr serverlarına girememek gibi?
  • Oyunun bölge kodu ile oyuna eklenti indireceğin hesabın bölge kodu aynı olması gerekmekte yoksa eklenti çalışmaz.

Mesela tutup us psn ucuz diye ordan oyun aldın diyelim, sonra tr psn den eklenti aldın çalışmaz, verdiğin parada boşa gider geri de alamazsın.

Senin sıkıntı bundan olmasın, oyunun bölge kodu kaç sen hangi store dan aldın eklentiyi.

--

quote:

Orijinalden alıntı: Doritoch

Hani PS 4 te bölge vs farketmiyodu. Bal gibi de farkediyo. O zaman cihaz PAL ise oyunları da PAl almak lazım ki böyle sorunlar olmasın. Hatta acaba online da kullanılan serverlar da farkeder mi acaba? Oyun NTSC ise Tr serverlarına girememek gibi?

o dediğin online bölge olayı senin cihaz yada oyununa değil kullandığın psn hesabın bölge koduna bakar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tmk20 -- 21 Temmuz 2014; 11:44:53 >
  • ALL bölge oyun hangi psnde dlcler çalışır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doritoch

Hani PS 4 te bölge vs farketmiyodu. Bal gibi de farkediyo. O zaman cihaz PAL ise oyunları da PAl almak lazım ki böyle sorunlar olmasın. Hatta acaba online da kullanılan serverlar da farkeder mi acaba? Oyun NTSC ise Tr serverlarına girememek gibi?

Cihazın bölgesinin önemi yok. Karıştırıyorsunuz. Cihaz hangi bölge olursa olsun tüm bölge oyunlarını çalıştırır. İşin içine DLC girince dikkat etmek gereken nokta Oyun hangi bölgeden alınmışsa DLC'nin de o bölgeden alınması lazım. PS3'te böyleydi PS4'te de böyle.

ALL bölge diye birşey yok. Kutunun üstüne onu tüm PS4'lerde çalıştığı için yazıyorlar. Ancak DLClerde sıkıntı oluyor.

ALL yazan oyunların da bölgelerini kutu/disk üstündeki yaş raitinglerinden (ESBR US, PEGI PAL) veya BLES BCES BLUS BLAS CUSA vs gibi kodlardan anlamak mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C-TRanger -- 21 Temmuz 2014; 12:04:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tmk20

Oyunun bölge kodu ile oyuna eklenti indireceğin hesabın bölge kodu aynı olması gerekmekte yoksa eklenti çalışmaz.

Mesela tutup us psn ucuz diye ordan oyun aldın diyelim, sonra tr psn den eklenti aldın çalışmaz, verdiğin parada boşa gider geri de alamazsın.

Senin sıkıntı bundan olmasın, oyunun bölge kodu kaç sen hangi store dan aldın eklentiyi.

Hocam demekkı dvd oyunum US ama ben TR PSN den satın aldım.. O zaman US psn hesabı açıp indirdiklerimi kuramam dımı tekrar us psnden satın almam lazım..
  • http://youtu.be/2SMB03bzREg?t=56s

Çalışmaz, Dlc kısmı çok saçma bi sistem yanlış bölgeden aldıysan giren girdi, Oyun cd kutusunun arkasında bölge kodu 1 ise o zaman us store dan baştan alman gerekecek.
  • ps4 te sıkıntı yok. elindeki oyunun bölgesi neresiyse oranın psn sinden dlc alman gerek. türkçe bir oyun aldın diyelim daha uygun fiyatlı diye US PSN den DLC alırsan çalışmaz. TR psn deki dlc yi alman gerekiyor.
  • Arkadaşlar hepinize tekrar merhaba cevaplar için teşekkür ederim kusura bakmayın ama ben olayı kavradım dedim tam oyunlarıma bı baktım 2. bölge yanı avrupa uyumlu ve DLC leride TR PSN den ındırdım ama yınede çalışmadı..Resim aşağıda :(

PS4 OYUN BÖLGE KODLARI

Yazan kodda ; 'CUSA'

Ben CUSA kodunu gorunce dırekt olarak US yanı 1.bolge sandım ama resımde 2.bölye yazıyor eger yanılmıyorsam..
  • bölge kodu ne la şimdi premium mapler çalışmıyormu?
  • Benimde kafam karıştı şimdi.
  • up :(
  • Disk üzerinde CUSA'dan sonra yazan rakam nedir? Dilimde tüy bitti...
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-TRanger

Disk üzerinde CUSA'dan sonra yazan rakam nedir? Dilimde tüy bitti...

2.resmi koyamadım kusura bakma kardeşim..
    Ama şöyle yazıyor : ''CUSA 00025'' (rakamdan sonra herhangi bir yazı yok)
    Diğer bir oyunda : ''CUSA 00128'' (rakamdan sonra herhangi bir yazı yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadirizm_TR -- 23 Temmuz 2014; 8:16:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA_Kado

quote:

Orijinalden alıntı: C-TRanger

Disk üzerinde CUSA'dan sonra yazan rakam nedir? Dilimde tüy bitti...

2.resmi koyamadım kusura bakma kardeşim..
    Ama şöyle yazıyor : ''CUSA 00025'' (rakamdan sonra herhangi bir yazı yok)
    Diğer bir oyunda : ''CUSA 00128'' (rakamdan sonra herhangi bir yazı yok)

Peki diskin üzerinde yazan da aynı mı kutuyla. Şunun için soruyorum. Spottan aldığın için belki oyun 2. el ve takastan gelen bir oyun olabilir. Kutu ve disk birbirini tutmayabilir. Mesela ben Heavy Rain almıştım spottan, kutu US versiyondu, içinden Asya versiyon oyun çıktı.

Bunun dışında aldığın ek paket için ps3 indirme listesinde tek bir dosya mı çıkıyor yoksa birden fazla mı? örneğin mw3 ek paketlerinde birden fazla dosya oluyordu, kendi oyunumuzla tutanı indirmemiz gerekiyordu. (Aşağıdaki resimde görebilirsin) Ghostta da böyle birşey var mı?

Bunun dışında senin oyunun UK'ye özel olabilir. Elimde Ghosta olmadığı için Ghostta böyle bir durum var mı bilmiyorum ama EU oyunlarında nadiren böyle bir ayrım oluyor. UK bölgeye ayrı kodlu oyun çıkıyor, Avrupanın diğer bölgelerine başka. O zaman da ek uymuyor. Misal PES serisinde böyle bir durum vardır.

Aklıma başka birşey gelmiyor.

PS4 OYUN BÖLGE KODLARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C-TRanger -- 23 Temmuz 2014; 9:53:41 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.