Şimdi Ara

PS4 Lütfen bekleyin problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün mağazadan sıfır olarak ps4 aldım. Ana menüdeyken oyunlar hariç herhangi birşeye tıkladığımda lütfen bekleyin yazısı çıkıyor ve asla tıkladığım şeyi açmıyor. Yükleme sıkıntısı var Örn: Psn Store. Cihazı yeniden başlat dediğimde düzeliyor 5dk sonra tekrar gidiyor. Sene olmuş 2020 ps5 çıkacak gittik 4 aldık yani böyle saçma bişeyle karşılaşacağımı hiç düşünmemiştim. İnternettede bulamadım 2013ten beri piyasada olan konsolda şu problem birtek benim başıma gelmiş olamaz herhalde?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Ekstra olarak ana menüde zaman zaman kasma oluyor. Oyunlar normal, akıcı.

• Garanti şart

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hiç böyle bir sorun görmedim, duymadım. İlk kez duyuyorum.
  • O please wait olayi internet baglantinizla alakali bence. Modemde cakisma olmustur. Ilk kez xbox yada ps aldigimda basima gelmisti.

Modem ayarlarini bozmadan modeme reset atin, sonra tekrar baglanti kurun. Duzelir. ethernet kablosu ile baglayin, ama eger cirkin goruntu olarak dusunyorsaniz benim gibi kablo islerini ps4 slim de aldiysaniz 5ghz internet modem desteklemedigi icin baglanti konusunda wifi ile ps4 pro ya gore disadvantage yasarsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cityzens -- 9 Kasım 2019; 3:54:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konsolu fabrika ayarlarına döndürün.
  • Bu sorunun çözümünü maalesef 2 senedir bulamadım. Cihazı değilde,ağ bağlantısını ayarlardan aç-kapa yaptığımda yine 5 dakika sonra eskiye dönüyor.
    Birçok yöntemi denedim. Wifi veya kablolu çözüm olmadı. Modemi resetlemekte fayda etmiyor.
    Pro makinamı 4 ay önce başka sonrundan garantiye verip sıfır vermişlerdi. Makinaya ne zaman oyun yüklemesi yapmaya başladım sorun tekrar baş gösterdi.
    Sanırsam en iyi çözüm makinanın hafızasını yükseltmek veya SSD takmak. Çünkü internette en kesin çözümün bu olduğunu söylüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaratıc1KLAVYE -- 10 Kasım 2019; 16:22:41 >
  • Ufak bir ekleme yapayım,tam bir çözüm getirmesede ayarlardan "ana menüdeki içeriklerin sayısını kısıtlayın" diye bir seçenek var,onu aktif hale getirin.
    Dediğim gibi tam bir çözüm değil ama bazen sorunu hiç yaşamıyorum bu ayarı aktif hale getirdiğimden beri.

• Banada öyle geliyor hocam. Teşekkür ederim tavsiye için deneyeceğim ilk fırsatta.

@AlfieLowis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ST4RK -- 12 Kasım 2019; 23:50:6 >
  • Hocam dediğin şeyleri yaptım bi fayda etmedi. Hafıza yükseltmeye gelicek olursakta makina 0. 1 hafta olmadı daha 1 tek god of war kurdum benim hafızalık işim yok yani. Sende 2 cihazdada olduysa aynı problem bunun internetle alakalı olma ihtimali epey yüksektir.

@IIExtraLifeXC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ST4RK -- 12 Kasım 2019; 23:50:33 >
  • ST4RK kullanıcısına yanıt
    Ben son umut IP değişikliği istedim kullandığım firmadan. Umarım bir yararı olur.

• Benzer sorun ben de zaman zaman yaşıyorum. İlk açtığımda genelde yaa bağlantı olmuyor ya da dediğiniz durum nadiren oluyor(bağlantı var ama çok ağır). Ayarlardan tekrar wi-fi'yi tanıtınca düzeliyor. Superonline fiber kullanıyorum bu tarz sorunları 1 yıldır sürekli yaaşamaya başladım, eskiden hiç sorun olmazdı. Defalarca müşteri hizmetlerini aradım ama artık çare bulamayacaklarını düşündüğümden aramıyorum bile.

• Çözüm
    1) Dualshock'u kablo ile bağlayın
    2) PS4'u yeniden başlatı seçin
    3) PS4 kapandığında cihaz üzerindeki güç tuşuna bip sesi duyulana kadar basılı tutun (guvenli mod açılacak)
    4) Guvenli mod acildiginda ekran 7 secenek belirecek
    5) Dualshock'un yön tuşlarıyla (soldaki) 5.secenegi (veritabanını yeniden oluştur) secin ve bekleyin.
    6) Cihaz yeniden acildiginda PS Store'a görebileceksiniz.

Eger yine giremiyorsaniz aynı islemleri yapip veri yedekleme yerine güvenli moddaki 6.secenehi secip sifirlama yapın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.