Şimdi Ara

Ps4 için anfili 5.1 tavsiyesi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar optik girişi olan bir sistem arıyorum, bütçe max 600tl 2.el de olabilir.

6-7 sene pc de Z5500 kullandim xfi Titanium ile birlikte, bass harika fakst tiz ve mid iyi değildi bana göre. Ps4te de aynıydı.

Buna göre bir öneri yapmanızı rica ederim.

Teşekkürler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İyi günler hocam pioneer htp073 ve pioneer htp071 amfili sistemler var 600 ila 700 tl arası değişiyo bu 2 sistemin subwooferı pasif 4 hdmı yı var htp073 çün önünde usb girişi var ileride hoparlörleri değiştirebilirsin tekrardan iyi günler

• homebass H kullanıcısına yanıt
    Evet dogru. pioneer avr alirsa. hdmi dan, ps4-uydualicisi-dvd ve pc gibi cihazlari ayni anda baglayip tvden goruntu alabilir.. avr iyi bir secim olur.

O sistemleri az çok duydum. Ama ses konusunda tiz ve midleri nasıldır?

@emin fırtına
    Sizin farklı sistem tavsiyeniz var mi acaba?

• Konu güncel beyler.

• İyi günler hocam tiz konusunda logitech ten farkı yoktur ama sen bu aleti alırsan 2 yollu hoparlör de alırsın o zaman tiz ve midler logitech ten daha iyi olur

Iyi günler,
    Amacım 2 yollu hoparlörden değil tüm 5.1 sistemden tizi ve midi z5500 den güzel ses alabilmek, 2 yollu hoparlör işime yaramaz film ve oyunda.

Neden boyuna z5500 den misal veriyorum dersen kullandığım en iyi sistemdi yani 5.1 olarak anfili bir sistem kullanmadım hiç ondan dolayı.

• İyi günler hocam pioneer htp073 alırsın subwoofer hariç gelen set hoparlörlerini satıp
    http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=186705288
    böyle set alırsın o zaman dengeli ses olur ve filmlerde oyunlarda daha iyi ses alırsın eğer bütçen 1000tl yada 1500tl se daha iyi sistemler söyleye bilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: J.Maharaja

O sistemleri az çok duydum. Ama ses konusunda tiz ve midleri nasıldır?

@emin fırtına
    Sizin farklı sistem tavsiyeniz var mi acaba?

Eger setten kutudan cikan hoparlorler ile kullanirsan sesi kotu..
  • Ozaman bi işime yaramaz, ben herşey dahil max 600tl lik bir sistem almak istiyorum 2.el. Zaten sıfır yoktur o fiyatlarda araştırdığım kadarıyla.

@homebass
    Hocam o fiyatlar bana çok gelir, o fiyatlara çıkma niyetim olsa direk 2-3bin tl lik çok sağlam bişey alır, bikere alırımda şimdilik öyle bir planım yok. :)
  • O zaman hocam logitech z906 sizi tatmin edebilir diye düşünüyorum yakında vatan yada teknosa varsa logitech z906 yı dene derim sesi seni tatmin etmesse logitech z5500 zünü satmadıysan pioneer vsx323 avr alıp logitech z5500 zü pioneer vsx323 çe sürebilirsin hiç yoktan o avr de mid tiz subwoofer felan ayarlar var

Z5500'ü sattım, ayrıca Z906'yı dinledim, Z5500'den çok bi farkı yok tiz ve mid olarak. Anfi alırsam böyle bir sistem bağlayıp anfiye yazık etmek istemem açıkçası.
  • O zaman hocam ilk avr yada pioneer htp073 alıp önleri raf tipi yapıp bütçene göre yükseltmek olucak ilk avr alırsın stereo olarak kullanırsın daha sonra bütçen çok iyileşince arkaları ve centeri tamamlarsın daha sonra aktif subwoofer alırsın benim düşüncem bu genede siz bilirsiniz istediğiniz gibi de yapabilirsiniz

Sanırım dediğin gibi olacak bu gidişle yaw, ama hiç anlamıyorum siz anlar mısınız anfilerden? kaç tl civarında alabilirim iyi bir anfiyi? Bana çok HDMI girişli çıkışlı vb lazım değil, 5.1 optik girişi olsun yeter. Ya PC'ye ya da PS4'e bağlarım zaten, TV izlemiyorum ben.

• Eğer avr işine girmek istemiyorsanız hazır 5+1 ler var bluray lı yada sound barlı onlarda hem optik hemde hdmı var

Onlara da baktımda pek Z5500'den daha iyi ses vereceğe benzemiyorlar sanki? Birde PS4'e bağlayacağım zaman bluray da açık kalmak zorunda sanırım o tür oluyor değil mi? Tam bağlantı türünü de bilmiyorum. Ses sistemini bağlasam, bluray player kenarda kutusunda kalsa öyle olmuyor değil mi?
  • Aynen hocam blu ray da açık kalacak ama amfi niyetine kalacak istersen ps4 dü kapatıp blu rayda film izleyebilirsin usb yada cd den yada netten oyunlarda sizi tatmin eder filmlerdede tatmin eder siz bir gidin deneyin yüksek seslerde hangisi hoşunuza giderse onu alın

• Paket sistemlerden uzak dur.. z5500 ude cok ararsin yoksa.
  • JakX kullanıcısına yanıt
    Hocam peki şu anfiyi al, senin her türlü işini görür diyeceğin en güzel anfi hangisi olur mesela? Fiyatı en uygun kalitesi güzel bişey yani?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.