Şimdi Ara

Ps4 Hdd Değiştirme İşlemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, daha önce konusu açıldı mı bilmiyorum, değiştirme işlemini elimden geldiğince anlatmak istedim.

500 gb depolama alanı sunan ps4 slim sahibiyim, genelde fps ve hikaye modlu oyunları oynarım. Birkaç saat oyundan sonra sıkılıp başka bir oyuna geçerim genelde ve hal böyleyken 500 gb depolama yetersiz kalıyor, 5 ya da 6 oyun alabiliyor oyununa göre.

Ps4 minimum 5400rpm ve SATA III desteği olan 2.5" hdd'leri destekliyor.

Elimde bu özelliklere uyan 1 TB'lık depolama alanı olan Toshiba taşınabilir hdd var, içinde 100 gb fotoğraf yedeği ile yıllardır bir köşede bekliyor. Ben de bu hdd ile ps4'ün hdd'ini değiştirmek istedim. Ps4 ten çıkan diski de Toshiba kutusuna koyup taşınabilir şekilde kullanmaya devam edebiliyorum.

İşlemi yaparken alışveriş kartı ve görseldeki tornavidayı kullandım.

İŞLEME BAŞLAMADAN EVVEL PS4 CİHAZINI YEDEKLEMEK ÖNEMLİ!

Ben hemen her oyunu 1 ya da 2 saat oynadığım için kayıtlı verileri yedekleme gereği duymadım.

Ps4 Slim cihazın arka sağ-alt kısımda üzerinde yazılar olan küçük bir parça var.

Bu parçayı alttaki görseldeki gibi yana kaydırarak açıyoruz.

Parça açıldığında altından üzerinde PS butonu simgeleri olan bir vida bizi karşılıyor.

Vidayı söktükten sonra alt görseldeki plastik kemer benzeri parçadan çekerek Hdd kızağını yerinden söküyoruz.

Hdd'i kızaktan ayırmak için kırmızı işaretli yerlerdeki vidaları söküyoruz.

Hdd'leri değiştirip işlemi sondan geriye alarak cihazı topluyoruz.

Bilgisayar ya da telefondan linkteki "Ps4 Konsolu Yeniden Yükleme Dosyası" isimli PUP uzantılı dosyayı indiriyoruz. Fat32 formatında biçimlendirdiğimiz flash bellek içine ilk önce PS4 isimli bir klasör sonra o klasör içine UPDATE isimli bir klasör daha açıp indirdiğimiz PUP uzantılı dosyayı bu konuma atıyoruz.

Link:

https://www.playstation.com/tr-tr/support/hardware/ps4/system-software/

Ps4 cihazı toplandıktan sonra TV ve güç kablosuna bağlayarak cihazı çalıştıralım. Bende kendisi Güvenli Modda açıldı. Güvenli mod açılmıyor ise cihaz kapalı iken güç tuşuna basılı tutuyoruz ikinci kez "bip" sesini duyduğumuzda güç tuşunu bırakıyoruz ve cihaz Güvenli modda açılıyor.

Bu seviyede ps4 Ds4 kolumuzu kablo ile bağlamamızı isteyecek. Kolu bağladıktan sonra flash belleğe ps4' e takıp cihazın yazılımı yüklemesine onay veriyoruz.

Hdd değiştiği için kullanıcı hesapları ve tüm ayarlar sıfırlanmış oluyor, hepsini yeniden girerek işlemi tamamlıyoruz.

Düzenleme :

Cihaza 2 Tb'lık harici hdd takıp tv arkasına duvara monte ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 18.Bayezid -- 11 Aralık 2022; 14:8:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güncellendi.

• Duvara monte resmi tersmi yoksa duvara PS4'ü tersmi monte ettiniz :)

Bu arada emeğine sağlık çok güzel bir çalışma olmuş.

• TheLuBu kullanıcısına yanıt

Tv'nin solunda alan dar diye sağ tarafa taktım, disk ağzı dışarı gelsin diye tepetaklak monte ettim duvara mecburenPs4 Hdd Değiştirme İşlemi 

• Güncel

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.