Şimdi Ara

PS Vita Japonya'da Büyük Çöküşte! (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
4.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cahitdikici

quote:

Orijinalden alıntı: Calibre50

@Chip n Dale

@ismetdai

Arkadaşlar konu; ne kadar zor, karmaşık, komplike olduğu felan değil.Mario diyorsunuz ya Mario.Daha ne diyim

He severseniz oynarsınız ona lafım yok zevkler,renkler.Ama ne biliyim yani ben psx ten beri oyun dünyasının içindeyim ataride bile 2 kere oynamışımdır Mario'yu hemen contra force'a geçmişimdir Bana casual oyuncuların oynayacağı bir oyun gibi geliyor.Tabi yine diyorum zevkler,renkler.

işte sorun zaten orda başlıyor sen oyun dünasına psx ile girmişsin amigalı commodore64lü dönemleri görseydin marionun nasıl devrimler yarattığını tanık olurdun psx ile başlayan kişiler genellikle grafik tabanlı oyunları beğeniyor mesela marioya mario diye küçümsüyor ama grafikleri iyi diye harry potter oynuyor(misal) şuanın nintendo kullanıcıları mesela ben artık bana cod,bf3 gibi oyunlar cerez gibi geliyor farklılık arıyorum eskiye dönüş arıyorum anlatabildimmi tam bilmiyorum ama bu şuna benziyor ortaokulda rap dinlersin lisede arabesk takılırsın üniye geçince rock dinlersin ama dönüp dolaşıp türk sanat müziğine geri dönersin öyle yani bana sorarsan marioya olan önyargını kaldır ve sadece bi dene denemekten zarar gelmez

Devrimler yaratmış olabilir,yaratmıştırda.Ama dediğim gibi casual geliyor bana.Biraz videolarına baktım hiç bir manası yok ""bence"".Rengarenk ışıklar hey, oo, aa felan diye ses efektleriKonu grafikte değil.Tamamen FPS/TPS oyuncusu olduğum için kaynaklanıyor sanırım.Yineliyorum herkesin zevki farklıdır.Bunlar benim düşüncelerim.

• quote:

quote:

quote:

@Chip n Dale

@ismetdai

Arkadaşlar konu; ne kadar zor, karmaşık, komplike olduğu felan değil.Mario diyorsunuz ya Mario.Daha ne diyim

He severseniz oynarsınız ona lafım yok zevkler,renkler.Ama ne biliyim yani ben psx ten beri oyun dünyasının içindeyim ataride bile 2 kere oynamışımdır Mario'yu hemen contra force'a geçmişimdir Bana casual oyuncuların oynayacağı bir oyun gibi geliyor.Tabi yine diyorum zevkler,renkler.

işte sorun zaten orda başlıyor sen oyun dünasına psx ile girmişsin amigalı commodore64lü dönemleri görseydin marionun nasıl devrimler yarattığını tanık olurdun psx ile başlayan kişiler genellikle grafik tabanlı oyunları beğeniyor mesela marioya mario diye küçümsüyor ama grafikleri iyi diye harry potter oynuyor(misal) şuanın nintendo kullanıcıları mesela ben artık bana cod,bf3 gibi oyunlar cerez gibi geliyor farklılık arıyorum eskiye dönüş arıyorum anlatabildimmi tam bilmiyorum ama bu şuna benziyor ortaokulda rap dinlersin lisede arabesk takılırsın üniye geçince rock dinlersin ama dönüp dolaşıp türk sanat müziğine geri dönersin öyle yani bana sorarsan marioya olan önyargını kaldır ve sadece bi dene denemekten zarar gelmez

Devrimler yaratmış olabilir,yaratmıştırda.Ama dediğim gibi casual geliyor bana.Biraz videolarına baktım hiç bir manası yok ""bence"".Rengarenk ışıklar hey, oo, aa felan diye ses efektleriKonu grafikte değil.Tamamen FPS/TPS oyuncusu olduğum için kaynaklanıyor sanırım.Yineliyorum herkesin zevki farklıdır.Bunlar benim düşüncelerim.

tabiki herkesin zevki farklıdır ben zaten fps,tps oyunları kötülemek için demedim zamanında başından kalkamazdım gerçi hala oynuyorum xboxta çıkan oyunların çoğunu ama eskisi gibi zevk alamıyorum sanırım bu yüzden diğer oyun tiplerine artık daha çok ilgi duyuyorum geçenlerde oturduk haloyu bitirdik bi gecede ama bişe anlamadım oyundan yaşandı bitti saygısızca ama şu arada bide zelda skyword sword oynuyorum üf üf üf sorma elinde imkanın varsa kesinlikle oynarım derim ocarina of time ve hl1'den bu yana oynadığım en sürükleyici oyun

• quote:

quote:

quote:

@Chip n Dale

@ismetdai

Zevkler ve renkler diyosun hala laf atiyorsun.
    Kendini böyle hardcore oyuncu görerek kısıtladığının farkında değilsin.
    Bi ara önyargılarını bi kenara atıp bi oyna inceleyerek oyna.

• @Haykıran Bıngıldak

İyi eğlenceler.
  • Şimdi haksız taraf biz olduk iyi mi?
    Senin o yorumlarınla cahit hocam sabırla cevap verdi diye saygı çerçeveleri içinde yorum yaptığını düşünüyorsun gülüyorum yani.
    Sana da oyuncuklarınla iyi eğlenceler.
    Ha pardon yukarda yazdıklarımın hepsi benim görüşüm diyimde hemen haksız olmaktan sıyrılim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

Şimdi haksız taraf biz olduk iyi mi?
    Senin o yorumlarınla cahit hocam sabırla cevap verdi diye saygı çerçeveleri içinde yorum yaptığını düşünüyorsun gülüyorum yani.
    Sana da oyuncuklarınla iyi eğlenceler.
    Ha pardon yukarda yazdıklarımın hepsi benim görüşüm diyimde hemen haksız olmaktan sıyrılim.

Haha Hiç bir sorun yokken niye ortalığı geriyorsun Nese biz büyükler konuşalım.Sanada tekrar iyi eğlenceler.
  • Beyler yapmayin 3ds satislari ne zaman artti? Oyunlar (mario vs) cikincami' yoksa fiyatlar ucuzlayinca mi, kronolojiyi karistirmayin, hafizanizi tazeleyin satislar konsol ucuzladiktan sonra patladi, oyunlar cok sonra cikisini yapti. Vita cok pahali (insanlar bu parayi el konsoluna vermek istemiyor), eminim ucuzlayinca onun da satislari 3ds gibi peynir ekmege doner.
  • Komik, ben de bilirim doğum tarihimi gizleyip başkalarının yaşıyla dalga geçmeyi.
    Ama o tarihi orda gösterecek kadar kendime güveniyorum.Bunu idrak etmeni temenni ederdim
    İstediğin gibi dalga geçebilirsin.
    Onu geçtim zaten yaş ile bu konunun bi alakası yok kendin söyledin psx ile başladım diye orda bi durdum zaten yazmaya değer mi diye.

İkincisi ortalığı ben mi geriyorum?
    Durduk yere anlamsız bi oyun mario yani hahahihoho diyen sensin.

Hayır ortaya bi sebep sunsanız neden dalga geçiyorsunuz yok bi elle tutulur bişe yok.
    Silah kan dehşet olunca yetişkinlere uygun oluyor.
    Ama cıvıl cıvıl bi dünyada geçse onu yetişkinler oynayamaz oynayanla da dalga geçilir.
    Oyun dünyasında böyle bi kural mı var yok?
    Biz aynı oyun motoruyla yapılmış birbirinin kopyası oyun serilerinizle dalga geçiyormuyuz ?
    Bir de üstüne milyonlar satıyor.
    Hayır ama siz sırf casual oyunların temel fikrini algılayamadığınız için ondan bi türlü hoşlanamadığınız için laf atıyorsunuz, merak ediyorunuz ama sevmeyi beceremeyince ciğer-mundar ilişkisine çeviriyorsunuz.

İyi eğlenceler.
    Ha fps/tps oyunları tür değildir.
    Mario da tps'dir
    Ha pardon büyüksünüz ya siz daha iyi biliyorsunuz.

• @Haykıran Bıngıldak

Ohh Hardcore saçmalamaca.Neyse rahatlamışındır umarım.
  • quote:

@Haykıran Bıngıldak

Kavgacı yapımdan çıkıyorum.
    Rahatladım.
    Kişisel algılamayın size karşı bi tepkim yok.
    Ben de elbette bf3 uncharted felan oynuyorum.
    Ama böyle yargısız infaz yorumlar görünce dayanamıyorum.
    Yoksa küfrettiğim çok olmuştur benimde nintendoya.
    Ama niye sadece türkler böyle düşünüyor çok üzülüyorum yurt dışında herkes iki türüde severek oynuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haykıran Bıngıldak -- 29 Aralık 2011; 1:31:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

quote:

@Haykıran Bıngıldak

Kavgacı yapımdan çıkıyorum.
    Rahatladım.
    Kişisel algılamayın size karşı bi tepkim yok.
    Ben de elbette bf3 uncharted felan oynuyorum.
    Ama böyle yargısız infaz yorumlar görünce dayanamıyorum.
    Yoksa küfrettiğim çok olmuştur benimde nintendoya.
    Ama niye sadece türkler böyle düşünüyor çok üzülüyorum yurt dışında herkes iki türüde severek oynuyor.

Benimde ne zamandır aklımdaydı şu Mario konusu bi yerde patlayacaktı elbet.Kısmet bu gece imiş.

Yoksa benimde kimseye "Sen niye Mario oynuyorsun çabuk kapat" diyecek halim yok.

Bir buhran anıydı geçti.

• daha ne konuşayim. yazik olmuş..
  • Çocuğu koymuş Nintendo yine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alsndnz

super mario brosda speed run yapmayı dene pro değilsen 8-1 e gelmeden pes edersin...

Ben bitirdim :D 2 saat surdu ve toplam 10u gecmez olme sayim. VE world atlamadan bitirdim. :)

Konuya gelelim baska bir konuda yazmistim. Ne zaman mario konusu acilsa hemen bi HARDCORE cu gelip fikirlerini soyler. Sonuc bosu bosuna tartisma cikar. :) fps oynayanlarin cogu kismi mario yu beceremiyor sonrada casual diyip cikiyor. Acaba sonici oynayan ne diyo :D (eski oyunlarini)
  • Gerçekten oyun dünyasına Psx ile giren ve şu an herşeyi grafik ve fps sanan bir kesim var. Ne kadar çok şey kaçırdıklarını bir bilseler. Ama belki biz de Amiga 500, Commodere 64, Nes zamanında bu oyunlarla tanışmasaydık biz de sevmeyecektik. Biz o tadı aldığımız için bu zamanın teknolojisi ile yapılmış bir Mario ya da Zelda bizi o günlere götürüyor. Ayrı bir tad almamızı sağlıyor. Şu an evimde online Bf3 oynuyorum ama gerçekten çıtır çerez gibi geliyor artık. Ama hardcore bağımlıları da bizim renkli hoplamalı zıplamalı altın toplamalı oyunları görünce haklı olarak o oyunları çıtır çerez görüyorlar. Bu oyunların içine girmeden ne kadar eğlenceli olduğunu anlamak gerçekten zor. Ama yukarıda başka bir arkadaşın dediği gibi sadece bizim ülkemizde bu kadar ön yargılı yaklaşılıyor diye tahmin ediyorum. Bu arada asıl konudan çok sapmışız. Bence Ps Vita için satış rakamları normal. Fiyat gerçekten çok yüksek. İnsanlar bu parayı akıllı telefona vermeyi tercih ediyor. Bana göre ikisinin yeri çok farklı ama çoğu kişi akıllı telefonları yeterli görüyor. Sonu fiyatları günceller ve daha fazla oyun piyasaya sürerse satışları oldukça yükselir. Ama kesinlikle genel anlamda istedikleri başarıyı yakalayamacaklar diye düşünüyorum. 3Ds bu nesil ömrünü doldurduğunda total satışlarda yine çok daha önde olacaktır.

• Hala becerememekle ilgili olduğunu zannediyorsunuz.

http://www.youtube.com/watch?v=EsSzd7gvuzo

Şu videonun en çok Like almış yorumunu bir okursanız sadece Türkiye'de olmadığını anlarsınız.

Videoyu izlemek için üyelik istiyor.Üyeliği olmayanlar için yorumu yazıyım.

"Twisted Metal= Mario Kart for Men!!!!"
    Terebi148 1 week ago 22

• sony e bişey olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlar ısınma turları, sahaya çıkınca görecek herkes nasıl bir konsolmuş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Bunlar ısınma turları, sahaya çıkınca görecek herkes nasıl bir konsolmuş..

Sorun şu ki, o sahaya baya geç çıkacak.
  • Valla beni o ilgilendirmiyor.Bu cihazı 22 şubatta fifa ile beraber alıp, muradıma erecem.Böyle güzel bir teknoloji cihazını büyük bir zevklen kullanacam.İphone'muş,andoridmiş,ds'miş, hiçbiri zerre umrumda değil.Herkes sevdiği ile beraber olsun yeter benim için..Oyuncuyum diyen adam bu cihazı alır abi.Almayanın da canı sağolsun.Kimseye zorlan cihaz sattırılmıyor.Fiyatmış,memory kartmış,aksesuarmış,oyunsuzmuş,zartmuş,zurtmuş..ben bu cihazı koşulsuz,şartsız,şurtsuz seviyorum.O yüzden 22 şubat'ı iplen çekiyorum..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.