Şimdi Ara

@PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada! (1811. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.027
Cevap
166
Favori
1.050.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18091810181118121813
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Beklemekten usandım artık geceleri rüyama giriyor bayramda Yakuza 2'yi kamera translater ile oynayacağım. Daha önce birinden duyunca resmen manyaklık demiştim ama bu oyunda değeceğini biliyorum.

Hocam kamera translate yerine yapay zeka translate var Retroarch'ta tek tuşla çat diye çevirip çevirip çok oyun oynadım ben tavsiye ederim.

@PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada!Random Byteyoutube
    Testing Retroarch's new Translation AI. A huge deal for people who are into Asian PC games as it opens up many titles where language was a barrier. BTW the translation results are not same, if same scenes are again translated there will be differences here and there plus it sometimes misses the text but its very new so hopefully these things will be ironed out. A huge thanks to RA team working on this, well done! The game is Amaranth IV (PC-9800) on np2kai core.
    https://www.youtube.com/watch?v=fbamU3QUpk4

Hocam bu videoda duruyor oyun çevirirken ama bende hiç durmadı. Gamepad'in L2 tuşuna çevirmeyi atadım mis gibi oynadım çoğu oyunu.

• ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    PPSSPP emulatöründen mi bahsediyorsunuz ben de çok istiyorum ama tuhaf geliyor geliyor emulatoröe oynamak şu emulatorü portlayabilselerdi çok iyi olurdu valla

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bu portlanon wolfestein'a bakabilen oldumu indirdim fakat hata veriyor.

• SertKabuk kullanıcısına yanıt
    Retroarch’ın hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Ben 1.8.7 sürümündeyim ve AI Service menüsünü bulamadım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: desparados_532

bu portlanon wolfestein'a bakabilen oldumu indirdim fakat hata veriyor.

Ben daha önce yine kurdum bu oyunu ilk level'ın ortalarında kitlenmişti data dosyalarını da silmiştim bu kez yine indirdim yine PC'ye kurdum data dosyalarını Vita'ya kopyalamak istedim ama 3 dosya olması gerekirken main klasöründe sadece 2 dosya var. Galiba steam sürümü değil Vitahack'te konuya yazdım biri data dosyalarını payalabilir mi diye ses yok elbette her zaman olduğu gibi.

Aslında ne diye uğraşıyorum onu da bilmiyorum Wolfenstein 2009 yüklü PC'de yıllardır yüzüne baktığım yok. Daha demin başladığım Yakuza'yı 2 saat elimden bırakamamışım 2009'dan beri 2 saat ancak oynamışımdır herhalde.  @PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada! 

• Bigboss1903 B kullanıcısına yanıt

PSP emülatörü konusu nereden açıldı anlamadım ben PSP'de PSP oyunu oynuyorum gerçi Vita veya PS TV'de de oynayabilirim aynı oyunu tüm PSP oyunlarını Vita oynatıyor ama TV'den portatife atlamak GO ile sadece dock'a koymakla yeterli olunca pratik oluyor.

Bu otomatik çeviri için bildiğim kadarıyla emulator kullanarak yapılıyor o yüzden sordum normal Vita da falan aparat mı gerekiyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Telefonumun kamerasını tutup google translater ile çeviriyorum dostum ne aparatı Sony üvey evlat muamelesi yapıyor Vita'ya aparat mı çıkarır. :D

Hollywood bile Sony'ye Vita adında bir konsolu olduğunu hatırlatamadı.

https://twitter.com/YoSoyeMJay/status/1415026906303549443

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Üstad ben sadece ek bilgi vermeye çalıştım haddimi aştıysam kusura bakmayın. Vita'daki Retroarch'da ai translate olup olmadığını bilmiyorum ben Windows'daki son sürümünü kullandım. Çok daha rahattı cameralate'e göre.

• SertKabuk kullanıcısına yanıt
    Dostum ne haddi falan, dostça sohbet ediyoruz benim oynadığım oyun PSP oyunu bunu Retroarch açmaz açsa o şekildeo ynarım zaten PSP go'da oynuyorum. Retroarch'ı da ben bir süredir güncellemiyorum bu çeviri işi güzelmiş ama yarısında olduğum oyunlar var save yedeklemek veya kaybolmasını riske etmek istemem.

• Reddit'te bir konu açılmış bazıları OpenMW oyununu Kotor'a tercih ederdim demiş, sizce de öyle mi?

Skyrim'den önceki ES oyunları bence yavan idi, Skyrim bile artık tarih oldu ama yine de gideri var geniş haritası ve şahane doğası sebebiyle.

edit Rinn'in listesindeki bu oyun benim en çok ilgimi çeken oyun, çok güzel görünüyor.

Ravensword: Shadowlands 3d RPG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 14 Temmuz 2021; 21:24:17 >

İlk çıktığında oynamıştım Ravensword'u faciaydı resmen son haline bakacağım tekrardan. Ben Kotor'a kolay kolay hiçbir şeyi tercih etmem Vita'ya yapılacak portlar söz konusuysa...

• Çok ilginç ve haklılığı olabilecek bir iddia. Nintendo kayan joyconları düzeltmemesinin sebebi bunu yaptığı taktirde ürününde fabrikasyon hata (fabrikasyon sözü yok ama ben bu anlamı çıkarıyorum) olduğunu kabul etmiş olacak ve hakkında açılan davaları kaybetmiş olacak olması diyor. iyi ama Nintendo bundan dolayı kullanıcılardan özür diledi ve bildiğim kadarıyla ücretsiz tamir yapıyor,

quote:

Someone said Nintendo cannot fix the Joy-con because doing any change would mean losing their lawsuit.
    That makes sense and if true, it's a bit sad that the long lawsuits delays actually cause issues to the consumers.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 15 Temmuz 2021; 17:0:7 >
  • Seraphim işi bir kez daha güme gitti, yani oyun yalan oldu. İşin iyice cılkını çıkardılar. Bir haftamız daha olsaydı belki düzektebilirdik ama vakit yok diyorlar, böyle çıkar güncelleme ile düzeltirsiniz diyorlar ona da yanaşmıyorlar sinir ettiler iyice.

Yani 7 oyundan biri gitti kaldı 6 oyun.

Sınavdan bir gün önce yatmadan birkaç sayfa okuyup çalışan öğrenci gibi özürleri :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 15 Temmuz 2021; 19:15:1 >
  • İnternet bir anda yeni el konsolu Steam Deck'in tanıtımlarıyla doldu.

Nintendo güncel bir model ile geliyor Eylül'de, Steam bir el cihazı yapıyor Sony'nin bir cevap vermesinin tam zamanı ama hiç oralı da değiller, ses seda yok, garip.

Bu kadar kötü bir dizayn daha görmemiştim son zamanlarda, kütük gibi görünüyor ama ergonomik ve alanı güzel kullanmış 2 touchpad sığacak şekilde başka nasıl olabilirdi bilmiyorum.

https://twitter.com/Steam/status/1415718021469925378

R2, L2 bir yana Sony'nin eksesuar olarak sunduğu ek 2 tuşu dahi var cihazın arkasında.

Bir de resmini koyayım da renk gelsin konuya.

@PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 15 Temmuz 2021; 22:15:22 >

Türkiye ye gelir mi sizce bu cihaz. Steam de bir sürü oyunum var elde oynamak eğlenceli olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ainz Ooal Gown

Türkiye ye gelir mi sizce bu cihaz. Steam de bir sürü oyunum var elde oynamak eğlenceli olur.

Talebe bağlı, ekonomimiz bu şekilde iken resmi bir temsilcisi olması çok güç Nintendo gibi köklü, güçlü bir firma bile çekti gitti, ne kadar kaldı 2-3 sene miydi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ainz Ooal Gown

Ne gelmesi hocam geçti o günler. Aracılara dünya kadar fark ödeyerek almaya çalışacağız artık. 64GB en düşük modeli 10 bin lira bandında olur gibi.

• Videoda insanlar elinde oynarken de biraz anlaşılıyor ama bu cihaz iki Vita boyunda arkadaşlar, biliyorum güçlü cihaz biliyorum Windows çalıştıracak (cihaz Windows kurulu gelmiyor dilersen kurabiliyormuşsun) ama el konsolu olunca insan portatiflik bekliyor, ekranı da ufak ve siyah çerçevesi de geniş fark ettiniz mi?

Edit bu cihaz 670 gram, full HD bile değil 60 Hz panel var ama en kötüsü Windows çalıştırmıyor kendi işletim sistemi var.

@PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada!

700 gram civarında artık laptoplar var tamam halen çok pahalı ama en azından pc ve dolayısıyla bileşenlerini değiştirip yenileyebilirsin. Bununla kim uğraşır yahu bozulsa analogu kırılsa bul bulabilirsen.

Dizüstünde tek mesele yanında ekstradan kontrolcü taşıyacaksınız bence dizüstüler hafifleyip küçüldükçe bu tip cihazlara olan rağbet azalır.

Az önce 3.8 inç ekranlı PSP go ile oynuyordum ve ekranın ufaklığı Vita da kullanan biri olarak hiç rahatsız etmiyor daha geniş istediğimde TV'ye bağlıyorum neden üreticiler 7 inç'ye ısrarlı anlamıyorum. 5 inç Vita bile sınır benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 16 Temmuz 2021; 9:43:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belki sonradan alışılır ama tuş layout olsun çerçeve kalınlığı olsun beni kötü anlamda şaşırttı. zilyon zaten içinde w10 olanı çıktı bunların steam de çalışan çok daha iyi görünüyorlardı. Neyse izleyelim gelişmeleri.

• 
Sayfa: önceki 18091810181118121813
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.